Yaoi Edition

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Kasen
ODPOWIEDZ
baka-oni-ri
Status: Offline

Yaoi Edition

Post autor: baka-oni-ri » wt maja 15, 2007 5:23 pm

Sugeruję się tu przenieść z recenzjami Saihoshi i następnych części YE, o ile się pojawią ^_^
Melmothia pisze:Jak ja luknęłam to pomyślałam "takie sobie, ale skoro polska edycja to trzeba mieć". Już przyszło i już przeczytałam. To jest zabawne xD Dość dużo śmiesznych wstawek, więc mimo, że główny bohater wygląda jak opóźniony w rozwoju i ma eee... trochę dziwną twarz, to czyta sie przyjemnie, bez myślenia "kiedy to wreszcie sie skończy?". Najgenialniejszy jest książe... :lol:
Kisara pisze:Książę rzeczywiście to ma mózg małego dziecka, który ino myśli, jaki by tu towar mógł go przelecieć odpowiednio .... :lol:
Książę rządzi! XD
Co do całej historii, jakem rodowity RYF, podobało mi się.
Po pierwsze jeśli chodzi o kreskę, strasznie lubię Studio Kosen to raz, dwa one się bardzo poprawiły od czasu Garou-chan, trzy - kreska pasuje do fabuły. A co do tych uszu - cóż, przynajmniej główny bohater ma znak szczególny i nie jest bezpłciowy.
Humor - cudowny XD W ogóle to jest manga na moim poziomie intelektualnym XD
Ulubiona postać - zdecydowanie Yinn XDDDD koleś rządzi. Na drugim miejscu mogę wrzucić pairing Riot x Anel (tudzież w zasadzie Anel x Riot XDDD).
Sastre (fajne imię, tak btw) mi się podobał tylko nago i jak miał inny wyraz twarzy niż "duuuuh, a co ja tu robię, ojej" XD
Powiedzmy, że dam tej mandzie 8/10. W sumie czegoś mi brakło, choć nie jestem w stanie powiedzieć czego. Może za mało stron w stosunku do akcji ;) I wypadałoby, imo, trochę jaśniej pisać kto z kim gdzie i dlaczego się bije/knuje intrygi/po czyjej stronie stoi itd. Jakoś się połapać nie mogłam ^^"
Kisara pisze:[SPOILER]
Tak więc w ogóle dla mnie największym Bogiem seksu w całej tej historii jest Yinn. Miałam takie wrażenie podczas czytania, że w cokolwiek by go nie ubrać wyglądałby jak ten Bóg. :kawaii:
Powaliło mnie stwierdzenie Sastre, że jest prawiczkiem... a nie wygląda na takiego, prawie, że nie wybuchnęłam śmiechem w busie, jak to czytałam.

[/SPOILER]
to stwierdzenie Sastre było tak totalnie na wyrost XD można to chyba było ująć ciut inaczej lub wogóle XD dobrze ze nie czytalam tego na zajeciach bo za wybuch śmiechu by mnie wyrzucili z sali XD (ty sie nie balas ze ktoś ci przez ramię zagląda? XD)
Yinn - tak, tak, dajcie mi go jeszcze... czemu to on nie musiał dowodzić ze nie jest asasynem, no? XDDD
I nie sądze ze to musi byc 18+ ale niech im bedzie ;D

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » wt maja 15, 2007 5:28 pm

baka-oni-ri pisze:18+ ale niech im bedzie ;D
Ja bym dała od 17 ... 8-)
baka-oni-ri pisze:ty sie nie balas ze ktoś ci przez ramię zagląda?
Wszyscy, ale wisiało mi to... ;]
baka-oni-ri pisze:to stwierdzenie Sastre było tak totalnie na wyrost
"Ohhh wybacz, ale jestem prawiczkiem, bądź delikatny, plisssssss".... hahaha :hahaha:

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » wt maja 15, 2007 5:32 pm

Kisara pisze:"Ohhh wybacz, ale jestem prawiczkiem, bądź delikatny, plisssssss".... hahaha
to mnie zawsze w każdej jednej mandze yaoi wprawia w rozbawienie nie wiem czemu, ale to było najlepsze ever XDDDDDDD "rozczarowany?"

Gott, mogli to narysować w SD, nie byłoby takiego szoku xDDDD

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » śr maja 16, 2007 10:18 am

Czy Saitoshi ma jakąś fabułę? Czy główny nacisk położony jest na scenki?

Melmothia
Status: Offline

Post autor: Melmothia » śr maja 16, 2007 10:30 am

Tereska pisze:Czy Saitoshi ma jakąś fabułę? Czy główny nacisk położony jest na scenki?
Hm...widziałam yaoi z większą ilością fabuły, ale tu też jest. Przy komentarzu do odrzuconej propozycji okładki, autorki napisały: "...zdecydowałyśmy, że nie bardzo pasuje do historii, która skupia się raczej na fabule, niż na relacjach i romansach bohaterów".
Ale imho fabuła należy do tych prostszych. Za to za duży plus można zaliczyć, jak już pisałam i baka też wspomniała - humor. Nacisku na scenki nie ma, występuja one oczywiście, ale dokładnie tyle ile potrzeba :)

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » śr maja 16, 2007 3:51 pm

Tereska pisze:Czy Saitoshi ma jakąś fabułę?
Ma, spokojnie, nie jest to nic w stylu "dup dup do nieskończoności" :rotfl:
Tereska pisze:Czy główny nacisk położony jest na scenki?
Scenki są, ale nie jest ich scecjalnie dużo... zaraz policzę "Jedna na początku z księciem" potem "zgwałcenie księcia" i... "Kaleth z Sastre". Latającego Kaletha z gołym zadkiem nie liczę pod scenę łóżkową :faja:
P>S> Uważam, że już dużo czasu minęło od wydania tego więc nie piszę w stylu spoilera ;]

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » czw maja 17, 2007 7:28 pm

Dzisiaj przyszło, nikt nawet nie zwrócił na mnie uwagi jak się chichrałam nad tym cackiem :mrgreen: Lekkie yaoi, w większości komedia, jednak przed siostrą lepiej nie zostawiać na widoku. Z początku taka jakaś dziwna kreska, szczególnie wielkie usta Sastre, ale w połowie tomiku przywykłam. Fabuła prosta i ciekawa, a ta podmianka nieźle mi namieszała na początku. Ze wszystkich bohaterów Yinn był najlepszy i taki miły ><" Nie podobał mi się Sastre i te jego wielkie nożyczki ( i brak doświadczenia :mrafroamerykanin: ) Końcowe historyjki były boskie :) W całej historii humor powala, szczególnie Anel...
To ma 2 tomy?

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw maja 17, 2007 8:15 pm

dragon007 pisze:To ma 2 tomy?
Ale nikt nie wie, czy Polskie wydanie to już nie są dwa tomy w jednym...
dragon007 pisze:Końcowe historyjki były boskie
Taa a książe mógł się poświęcić temu, co najbardziej kocha w życiu robić :PPP
dragon007 pisze:Yinn był najlepszy
Nie kochana, on jest po prostu boski achh i ochhh :rotfl:

[ Dodano: Pon 21 Maj, 2007 ]
kasen pisze:Witamy,
Tak, obie czesci Saihoshi zostaly wydane w jednym tomie. :)
I wszystko jasne.... ^^

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » ndz cze 17, 2007 10:04 pm

http://www.deviantart.com/deviation/57802948/ --- mysle ze to po części odpowie na to pytanie (read description). Połączone czyli to co mamy my. Z tą różnicą, że dalej nie wiadomo, dlaczego oryginalne tomy mają po 140 i 190 stron ^^"

April_Ryan
Status: Offline

Post autor: April_Ryan » pt paź 12, 2007 2:08 pm

baka-oni-ri pisze:Kisara napisał/a:
Książę rzeczywiście to ma mózg małego dziecka, który ino myśli, jaki by tu towar mógł go przelecieć odpowiednio ....
Ojj, taaak XD! Książę jest naprawdę świetny :D "Nie... nie... proszę, nie... NIE PRZESTAWAJ!" <gleba>
I chyba nie będę oryginalna w stwierdzeniu, że Yinn to zdecydowanie bóg seksu w całej tej mandze ;33 Poczucie humoru, lekka 'butność', szczerość i ten seksapil *_* Kocham te włosy, ten uśmiech, aww ^____^

Violet
Status: Offline

Post autor: Violet » wt gru 11, 2007 9:01 pm

April_Ryan pisze:Ojj, taaak XD! Książę jest naprawdę świetny "Nie... nie... proszę, nie... NIE PRZESTAWAJ!" <gleba>
I chyba nie będę oryginalna w stwierdzeniu, że Yinn to zdecydowanie bóg seksu w całej tej mandze ;33 Poczucie humoru, lekka 'butność', szczerość i ten seksapil *_* Kocham te włosy, ten uśmiech, aww ^____^
Fe-no-men!

Zauroczona kreską, mile zaskoczona treścią. Jestem <3.
Humor niesamowity, tarzałam się pod dywanie, przy okazji nieźle go zaśliniając, mrah.

Szczególnie w pamięci wyrył mi się fragment:
- Gwłaciłem go na wszelkie możliwe sposoby. Powoli kończą mi się pomysły. Ale wiem, że go złamię, jestem blisko...
{szept towarzyszki}
- A może gdybyś zagroził, że go już NIE zgwałcisz?


Nyahah ;3.
Balsam na duszę yaoisty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi wydawnictwa Kasen”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość