Legend

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Kasen
Mai Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai Takeru » pt wrz 21, 2007 9:36 pm

Już posiadam drugi tomik... Uwaga, teraz będą spoilery, choć nie za duże (chyba ;p), więc kto chce, niech czyta (ale się mądrze wypowiedziałam _^_).

Więc zszokowało mnie to, jak nagle Hodong i Nakrang zostali zmienieni pod względem charakteru. O ile jeszcze w przypadku Nakrang można to tłumaczyć dorośnięciem, to to, iż Hodong z poważnego kapłana stał się rozwydrzonym dzieciakiem, po prostu mnie rozwaliło.

Poza tym wkurzyło mnie, że - nie wiedzieć, czemu - Junoa zmienił się w Noa... Przynajmniej w komiksie, bo np. w tekście z tylnej okładki jest nazywany normalnie, z "Ju" na poczatku. Dziwne, bardzo dziwne. Co do treści, cóż, przewidywalna dość... Ale ta opowieść ma w sobie to coś, co sprawia, że lubię ją czytać. Eungyo jest fajna, nawet jeśli (jak ktoś powiedział) "zbuntowana na siłę" (?!). No i kreska zdecydowanie mi się podoba! :D

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pt wrz 21, 2007 9:38 pm

Eeee jakim cudem ty go masz, skoro dalej jest w zapowiedziach.... chyba, że masz w innym języku....

[ Dodano: Pią 21 Wrz, 2007 ]
Nawet go tu nie ma:
http://www.komikslandia.pl/group_fd.php/Legend?id=590

[ Dodano: Pią 21 Wrz, 2007 ]
Chyba, że ktoś z rodziny pracuje w Kasenie i ci dostarczył świeżo wydrukowany tom :wink:

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » pt wrz 21, 2007 9:47 pm

http://www.incal.com.pl/

Tu w każdym razie już jest, pewnie zapomnieli napisać na stronie :|

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pt wrz 21, 2007 10:06 pm

tam im chyba nie ma komu narazie zmienić info XD Szkoda ze nie wiedziałam, ze jest, bo byłam dzis w mieście. Pojde po weekendzie to Matrasika :D Mai Takeru, narazie sobie opuszczę czytanie twojego posta ;)

Mai Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai Takeru » sob wrz 22, 2007 1:01 pm

Kisara pisze:Eeee jakim cudem ty go masz, skoro dalej jest w zapowiedziach.... chyba, że masz w innym języku....
Lezał sobie w warszawkim Empiku, ba, dużo egzemplarzy tam leżało... :D
baka-oni-ri pisze:Mai Takeru, narazie sobie opuszczę czytanie twojego posta ;)
Nie ma sprawy. ;>

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn wrz 24, 2007 2:31 pm

Tomik też dorwałam i jestem nastawiona pozytywnie - choć fabuła trochę banalna, to jednak fajna krecha to nadrabia :3
Poza tym czy wam też jakoś szybko poszedł ten tom - przeczytałam go w 20 min w autobusie, szok :shock:

Mai Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai Takeru » pn wrz 24, 2007 5:43 pm

Kisara pisze:Poza tym czy wam też jakoś szybko poszedł ten tom - przeczytałam go w 20 min w autobusie, szok :shock:
Być może to przez duże kadry... Szybciej się dużokadrowe mangi pochłania niż małokadrowe (Mai wymyśla słowa XP) - np. Love Hinę zawsze długo czytałam. :wink:
Aha, tak się zastanawiałam ostatnio, kogo mi ten główny zUy z Legend przypomina... Te uśmieszki, ten urok osobisty... Hao z Shaman King, witaj!!! x'D

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pn wrz 24, 2007 7:26 pm

mnie sie głowna dwójka strasznie kojarzy z Inuyashą i Kagome :P

Mai Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai Takeru » pn wrz 24, 2007 8:14 pm

baka-oni-ri pisze:mnie sie głowna dwójka strasznie kojarzy z Inuyashą i Kagome :P
Mnie Junoa przypomina Dace'a, postać Az - www.frzdragon.deviantart.com , że jej tak zrobię reklamę. ;p Rysunki z Dacem - http://dacefanclub.deviantart.com/art/S ... r-54026146 , http://frzdragon.deviantart.com/art/HD- ... e-59568414 ... Jakies miny ma podobne. XD
Poza tym masz rację, że główni bohaterowie kojarzą się z Inu i Kagome... To takie oczywiste wręcz, że MUSZĄ się z nimi kojarzyć... W ogóle historie są dość podobne. >.>
Aha, jeszcze Hodong mi się z Shaoranem z Card Captor Sakury kojarzy, ale tylko wizualnie, bo CCS nie czytałam.

Awatar użytkownika
Lisa
Adept
Posty: 180
Rejestracja: pn maja 29, 2006 4:55 pm
Status: Offline

Post autor: Lisa » śr paź 03, 2007 2:33 pm

Mam od zeszłego piatku, tomik został już zmolestowany i robi sie (przynajmiej dla mnie) ciekawie... :lol:
Kisara pisze:choć fabuła trochę banalna, to jednak fajna krecha to nadrabia :3
nawet sie zgodzę, krecha wszystko nadrabia x333

To zmienie imienia Junoy na Noa mnie torche powaliło.... xD
Ciekawe czemu Hodong nadal pozostał ''małym gówniarzem'' - tak a'propos lubię tą postac :mrgreen:
Kisara pisze:Poza tym czy wam też jakoś szybko poszedł ten tom - przeczytałam go w 20 min w autobusie, szok
Tak samo. Również ja szybko przeczytałam, no i niestety troche rozmazałam tusz.... =='''
Mai Takeru pisze:Być może to przez duże kadry... Szybciej się dużokadrowe mangi pochłania niż małokadrowe (Mai wymyśla słowa XP) - np. Love Hinę zawsze długo czytałam.
Bo ma sie mało do oglądania rysunków i szybciej idzie :twisted:
Teraz to ja bym chciała miec 3 tom, który zostanie jak juz wiadomo, wydany za rok XD :x Widziałam okładkę 7 tomu na której jest Hodong ijako dzieciak no i - chyba - jak dorosły koleś. Ja juz nawet robie pairingi - no tak troche, przynajmiej do jednej pary to tak bardziej, czyli do Nakrang i Hodonga :lol: :twisted: :mrgreen:

J.
Status: Offline

Post autor: J. » wt paź 09, 2007 1:34 pm

Mai Takeru pisze: Poza tym wkurzyło mnie, że - nie wiedzieć, czemu - Junoa zmienił się w Noa...
To dlatego, że "Ju" to nazwisko, "Noa" to imię :).
Pozdrawiam

Mai Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai Takeru » wt paź 09, 2007 5:58 pm

J. pisze:To dlatego, że "Ju" to nazwisko, "Noa" to imię :).
Pozdrawiam
Wobec tego, czy nie powinno się tego pisać Ju Noa? W pierwszym tomiku wołano na niego tylko i wyłącznie Junoa, co raczej sugerowało, że to całe imię... :roll:

Layla
Status: Offline

Post autor: Layla » śr lut 20, 2008 9:12 pm

"Legend" widnieje u mnie na półce i zajmuje jedno z ważniejszych miejsc, bo bardzo mi się podoba :)
Całkiem ładna kreska (tylko czasami nie do końca zachowane proporcje ^_^''), ciekawa i wciągająca (przynajmniej mnie) historia... Czyli to co ja lubię najbardziej :D

Sara285
Status: Offline

Post autor: Sara285 » śr maja 14, 2008 12:32 pm

Byla to moja druga manga, wiec bylam zachwycona, glownie dlatego, ze łatwo mi się czytalo i ładna kreska,ale teraz jakos zwlekam z zakupem 2 tomu, czytajac ją teraz mam wrazenie, ze byla rysowana 'na szybko' i bez specjalnego pomyslu...

Serafina
Status: Offline

Post autor: Serafina » ndz maja 25, 2008 12:48 pm

Legend kupiłam ze względu na jej twórcę. Bardzo podobała mi się poprzednia manhwa tej autorki "Wspomnienia Demona" a widząc podobną kreskę w "Legend" z miejsca wiedziałam że musze ją mieć. No i nie myliłam się , kreska jest prześliczna, jedynie fabuła niezbyt przemyślana, ale czyta się w miarę lekko i przyjemnie.

Bluszcz
Status: Offline

Post autor: Bluszcz » pn maja 26, 2008 9:19 pm

szkoda, ze wspomnienia demona sie juz sonczyly =[ <wzdycha> Legend mialam nie kupowac bo to jakies takie cukierkowate mi sie wydawalo ale widze ze wypowiadacie sie na temat tego tytulu poztywnie wiec sie nad nim zastanowie^^

Marusera
Status: Offline

Post autor: Marusera » czw lip 24, 2008 8:11 am

"Legend" jest świetna manhwą, podoba mi sie pod względem graficznym. Fabuła tez w sumie zapowiada się ciekawie. Na razie czekam z niecierpliwością na tomik 3 i liczę na to, że zostanie wkrótce wydany.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » czw lip 24, 2008 10:42 am

A wie ktos moze ile tomow w ogole liczy sobie ta seria?
I czy w ogole jest skonczona?

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » czw lip 24, 2008 1:48 pm

ociesek pisze:A wie ktos moze ile tomow w ogole liczy sobie ta seria?
I czy w ogole jest skonczona?
Według Baka-Updates tomików jest 9 i seria nadal wychodzi.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » czw lip 24, 2008 3:30 pm

Phi, czyli, moim zdaniem, nie ma co kupowac...
Bo zanim Kasen wyda to po polsku... :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi wydawnictwa Kasen”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości