Wymowa.

Podforum wszystkich miłośników Love Hina
mauzuri
Adept
Status: Offline

Post autor: mauzuri » czw sie 25, 2005 11:03 am

Teges... fajne krzaki, ale ja jednak poczekam na kurs dla super-beginnera. :wink:

L-Voss
Adept
Kontakt:

Post autor: L-Voss » czw sie 25, 2005 11:58 am

Urashima pisze:
Shig pisze: Spostrzeżone błędy mogę sygnalizować, ale wszystkich nie wykryję.
- podobnie jak ja ..

a co do IPA....to nigdy niezgłębiałem jego zasad ,wolalem 3 razy uwaznie posłuchac japonczyka ... ale nie wszyscy maja taką mozliwość

podobnie jak Shig nauczylem sie wymawiac z romanji no i z hiragany ,katakana mi idzie zdecydowanie gorzej :/
Ja się katakany nauczyłem jako pierwszej, a dopiero potem hiragany, a to dlatego, że jest taka... prosta... w hiraganie jest pełno zawijasów i zakrętasów, a w katakanie to tylko proste linie... No i praktycznie wszystkie kanji JLPT poziomu 4 znam i niektóre poziomu 3 :wink: (trochę mało...)

Jeśli cię to, Mauzuri, interesuje, to parę tematów niżej masz zapis imion i nazwisk bohaterów LH właśnie w znaczkach (kanji) :wink:

Urashima
Adept
Kontakt:

Post autor: Urashima » czw sie 25, 2005 2:55 pm

Shig pisze: Ćwicz jak ja :wink:
^__^ hehe mam ten programik ....jest baaardzo przydatny

szczeze powiedziawszy to najpierw nauczylem sie hiragany (tak w miesiac) a puzniej tak przyspieszyli katakane na kursie ze sie pogubilem :roll: i znam moze 10 znakow ...x_X mieszaly mi sie troche

a Kanji znam moze z 40 max . . . pozadnie zaniedbalem kanji ...( heh ale ostatnia zeczą o jakiej myslalem bylo uczenie sie kanji ..systematycznie)

Shig
nołlife

Post autor: Shig » czw sie 25, 2005 4:23 pm

Ja też zaniedbałem kandzie i pamiętam coś około 200, z tym że nie z wszystkimi czytaniami i złożeniami, a powinienem znać już wszystkie na sankyu, czyli o ile dobrze pamiętam 500 :roll:
雲の切れ目から 星1つ2つ3つ4つ晴れわたり

Ain

Post autor: Ain » śr sie 31, 2005 12:31 am

Hmmm, sam jestem bardzo zainteresowany japonistyką, z tego prostego względu że to fasynujący kraj, kultura, i zupełnie inna mentalność. Moglibyście podać przykładowe uniwerki na ktorych można studiować japoński?
Jeśli rzeczywistość to impulsy energetyczne odbierane przez narząd zwany mózgiem, które niekoniecznie muszą być prawidziwe, to możesz bez żalu stworzyć własny świat, jeśli tylko uznasz, że jest on lepszy...

Shig
nołlife

Post autor: Shig » śr sie 31, 2005 2:35 am

Ain pisze:Hmmm, sam jestem bardzo zainteresowany japonistyką, z tego prostego względu że to fasynujący kraj, kultura, i zupełnie inna mentalność. Moglibyście podać przykładowe uniwerki na ktorych można studiować japoński?
http://forum.waneko.pl/viewtopic.php?t=249
http://forum.waneko.pl/viewtopic.php?t=882
http://forum.waneko.pl/viewtopic.php?t=741
雲の切れ目から 星1つ2つ3つ4つ晴れわたり

Sep
Adept

Post autor: Sep » śr sie 31, 2005 1:11 pm

Ain pisze:Hmmm, sam jestem bardzo zainteresowany japonistyką, z tego prostego względu że to fasynujący kraj, kultura, i zupełnie inna mentalność. Moglibyście podać przykładowe uniwerki na ktorych można studiować japoński?
UJ UJ UJ UJ
Wybierz UJ :P

L-Voss
Adept
Kontakt:

Post autor: L-Voss » śr sie 31, 2005 2:42 pm

Sep pisze:
UJ UJ UJ UJ
Wybierz UJ :P
Ja nie mam doświadczenia, ale też bym doradzał UJ. Sądząc po poziomie ich podręczników, mają świetnych fachowców, no i renoma samego uniwersytetu jest ogromna.

Natomiast jeśli chcesz mieć specjalizację w stosunkach międzynarodowych, (ekonomia itp.), to tylko Łódź.

Sorry, jeśli podałem jakieś błędne informacje...

Shig
nołlife

Post autor: Shig » czw wrz 01, 2005 3:06 am

L-Voss pisze:Ja nie mam doświadczenia, ale też bym doradzał UJ. Sądząc po poziomie ich podręczników, mają świetnych fachowców, no i renoma samego uniwersytetu jest ogromna.
A ja myślałem, że z japki magisterki zrobił się licencjat w kraku dlatego, bo wykładowców nie mają :roll:
A teraz zapraszam do podanych przeze mnie wcześniej tematów, bo w przypadku ciągnięcia offa temat zablokuję.
雲の切れ目から 星1つ2つ3つ4つ晴れわたり

SZAMAN

Post autor: SZAMAN » czw wrz 01, 2005 12:00 pm

Chciałbym się nauczyc japońskiego z tego względu że gdy bym wyjechał do Japonii pierwsze co bym zrobił (po znalezieniu hotelu) to podreptał bym do sklepu z mangami i czytał czytał i czytał asz by mnie wyrzucili bo by zamykali.Ale by było fajnie!!
Żyjcie życiem a śmiercią gińcie

L-Voss
Adept
Kontakt:

Post autor: L-Voss » pt lis 25, 2005 6:14 pm

Yhm, w sprawie tego od dawna obiecywanego kursu japońskiego, o którym mówiliśmy w tym temacie... Cóż, strona, która miała go zamieścić, najwyraźniej mnie "olała", w związku z czym musiałem go zamieścić na swojej własnej stronce ^^

http://www.l-voss.prv.pl

Mógłbym prosić fachowców o sprawdzenie, korektę i uwagi? ^^

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Love Hina"”