Wymowa.

Podforum wszystkich miłośników Love Hina
mauzuri
Status: Offline

Post autor: mauzuri » czw sie 25, 2005 11:03 am

Teges... fajne krzaki, ale ja jednak poczekam na kurs dla super-beginnera. :wink:

L-Voss
Status: Offline

Post autor: L-Voss » czw sie 25, 2005 11:58 am

Urashima pisze:
Shig pisze: Spostrzeżone błędy mogę sygnalizować, ale wszystkich nie wykryję.
- podobnie jak ja ..

a co do IPA....to nigdy niezgłębiałem jego zasad ,wolalem 3 razy uwaznie posłuchac japonczyka ... ale nie wszyscy maja taką mozliwość

podobnie jak Shig nauczylem sie wymawiac z romanji no i z hiragany ,katakana mi idzie zdecydowanie gorzej :/
Ja się katakany nauczyłem jako pierwszej, a dopiero potem hiragany, a to dlatego, że jest taka... prosta... w hiraganie jest pełno zawijasów i zakrętasów, a w katakanie to tylko proste linie... No i praktycznie wszystkie kanji JLPT poziomu 4 znam i niektóre poziomu 3 :wink: (trochę mało...)

Jeśli cię to, Mauzuri, interesuje, to parę tematów niżej masz zapis imion i nazwisk bohaterów LH właśnie w znaczkach (kanji) :wink:

Urashima
Status: Offline

Post autor: Urashima » czw sie 25, 2005 2:55 pm

Shig pisze: Ćwicz jak ja :wink:
^__^ hehe mam ten programik ....jest baaardzo przydatny

szczeze powiedziawszy to najpierw nauczylem sie hiragany (tak w miesiac) a puzniej tak przyspieszyli katakane na kursie ze sie pogubilem :roll: i znam moze 10 znakow ...x_X mieszaly mi sie troche

a Kanji znam moze z 40 max . . . pozadnie zaniedbalem kanji ...( heh ale ostatnia zeczą o jakiej myslalem bylo uczenie sie kanji ..systematycznie)

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » czw sie 25, 2005 4:23 pm

Ja też zaniedbałem kandzie i pamiętam coś około 200, z tym że nie z wszystkimi czytaniami i złożeniami, a powinienem znać już wszystkie na sankyu, czyli o ile dobrze pamiętam 500 :roll:

Ain
Status: Offline

Post autor: Ain » śr sie 31, 2005 12:31 am

Hmmm, sam jestem bardzo zainteresowany japonistyką, z tego prostego względu że to fasynujący kraj, kultura, i zupełnie inna mentalność. Moglibyście podać przykładowe uniwerki na ktorych można studiować japoński?

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » śr sie 31, 2005 2:35 am

Ain pisze:Hmmm, sam jestem bardzo zainteresowany japonistyką, z tego prostego względu że to fasynujący kraj, kultura, i zupełnie inna mentalność. Moglibyście podać przykładowe uniwerki na ktorych można studiować japoński?
http://forum.waneko.pl/viewtopic.php?t=249
http://forum.waneko.pl/viewtopic.php?t=882
http://forum.waneko.pl/viewtopic.php?t=741

Sep
Status: Offline

Post autor: Sep » śr sie 31, 2005 1:11 pm

Ain pisze:Hmmm, sam jestem bardzo zainteresowany japonistyką, z tego prostego względu że to fasynujący kraj, kultura, i zupełnie inna mentalność. Moglibyście podać przykładowe uniwerki na ktorych można studiować japoński?
UJ UJ UJ UJ
Wybierz UJ :P

L-Voss
Status: Offline

Post autor: L-Voss » śr sie 31, 2005 2:42 pm

Sep pisze:
Ain pisze:Hmmm, sam jestem bardzo zainteresowany japonistyką, z tego prostego względu że to fasynujący kraj, kultura, i zupełnie inna mentalność. Moglibyście podać przykładowe uniwerki na ktorych można studiować japoński?
UJ UJ UJ UJ
Wybierz UJ :P
Ja nie mam doświadczenia, ale też bym doradzał UJ. Sądząc po poziomie ich podręczników, mają świetnych fachowców, no i renoma samego uniwersytetu jest ogromna.

Natomiast jeśli chcesz mieć specjalizację w stosunkach międzynarodowych, (ekonomia itp.), to tylko Łódź.

Sorry, jeśli podałem jakieś błędne informacje...

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » czw wrz 01, 2005 3:06 am

L-Voss pisze:Ja nie mam doświadczenia, ale też bym doradzał UJ. Sądząc po poziomie ich podręczników, mają świetnych fachowców, no i renoma samego uniwersytetu jest ogromna.
A ja myślałem, że z japki magisterki zrobił się licencjat w kraku dlatego, bo wykładowców nie mają :roll:
A teraz zapraszam do podanych przeze mnie wcześniej tematów, bo w przypadku ciągnięcia offa temat zablokuję.

SZAMAN
Status: Offline

Post autor: SZAMAN » czw wrz 01, 2005 12:00 pm

Chciałbym się nauczyc japońskiego z tego względu że gdy bym wyjechał do Japonii pierwsze co bym zrobił (po znalezieniu hotelu) to podreptał bym do sklepu z mangami i czytał czytał i czytał asz by mnie wyrzucili bo by zamykali.Ale by było fajnie!!

L-Voss
Status: Offline

Post autor: L-Voss » pt lis 25, 2005 6:14 pm

Yhm, w sprawie tego od dawna obiecywanego kursu japońskiego, o którym mówiliśmy w tym temacie... Cóż, strona, która miała go zamieścić, najwyraźniej mnie "olała", w związku z czym musiałem go zamieścić na swojej własnej stronce ^^

http://www.l-voss.prv.pl

Mógłbym prosić fachowców o sprawdzenie, korektę i uwagi? ^^

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Love Hina"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości