Za co lubicie/ nie lubicie LH

Podforum wszystkich miłośników Love Hina
L-Voss
Status: Offline

Post autor: L-Voss » pn sty 17, 2005 12:35 pm

Ehem, właśnie obejrzałem LH Again i stwierdzam, że to jedyny przypadek jeśli chodzi o LH, kiedy konkretny odcinek/OAV Anime jest lepszy od tomów mangi, na podstawie których powstał <SPOILER>Przede wszystkim w OAV-kach nie jest tak nachalnie przedstawiony wątek miłości Kanako do jej przyrodniego brata (jak już wcześniej napisałem, takie wątki ZAWSZE mnie wnerwiają), więc moim zdaniem LH Again jest lepsza od tomów 11 i 12. Ale to tylko moje osobiste zdanie... No i widać już, że z Keitaro robi się prawdziwy mężczyzna...</SPOILER> A co do kreski w LH Again, to nie zgadzam się z Yellonem - wszystkie postacie są dużo bardziej podobne do swoich mangowych odpowiedników, a przecież o to chodzi, nie?

yoshi_15
Status: Offline

Post autor: yoshi_15 » pn sty 17, 2005 2:32 pm

L-Voss pisze:a przecież o to chodzi, nie?
Właśnie o to chodzi... ale według mnie postacie z mangi lepiej odzwierciedlone są w serii TV, może z początku tego nie widać,
ale po kilku obejrzeniach stwierdzam, że OAV jest zrobiony trochę "na owal", zupełnie inna (gorsza) kreska, twórcy poszli trochę w złą stronę.

Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » pn sty 17, 2005 11:12 pm

Dokładnie tak. Moje pierwsze wrażenia po obejrzeniu LHA były takie:
hurra - Wreszcie pojawiła się Kanako :)
ble - Kto to rysował, budżet im obcięli czy co? :?

Qub
Status: Offline

Post autor: Qub » pn sty 17, 2005 11:58 pm

yoshi_15 pisze:
Yellon pisze:"Midori no Hibi"
Bierz się, bierz się! To anime szczególnie polecam!
a mi z koeli jakos do gustu nie przypadlo, ale zdania na temat tego anime sa skrajnie podzielone :]

L-Voss
Status: Offline

Post autor: L-Voss » wt sty 18, 2005 12:19 pm

Yellon pisze:ble - Kto to rysował, budżet im obcięli czy co? :?
yoshi_15 pisze:zupełnie inna (gorsza) kreska
Nie rozumiem was, naprawdę. Mnie się ta kreska dużo bardziej podobała, niż ta w serii TV... No ale o gustach się nie dyskutuje...

yoshi_15
Status: Offline

Post autor: yoshi_15 » czw sty 20, 2005 3:46 pm

L-Voss pisze: Nie rozumiem was, naprawdę. Mnie się ta kreska dużo bardziej podobała, niż ta w serii TV...
Mam pytanko: ile razy oglądnąłeś OAVkę?

Gdy pierwszy raz oglądałem LH (serię TV, speciale i zaraz po nich OAVkę)
nie zwróciłem uwagi na żadne róźnice (bo byłem hepi, że nareszcie mogę zobaczyć to cudo :D, big thx Mauro).
No ale o gustach się nie dyskutuje...
Racja.
Qub pisze:"Midori no Hibi" - zdania na temat tego anime sa skrajnie podzielone :]
Jeszcze muszę wziąść się za mangę, ale nie mam czasu...
(dobra, wiem, skany fuj, ale innej możliwości, żeby poznać mangę NIE MAM).

L-Voss
Status: Offline

Post autor: L-Voss » czw sty 20, 2005 7:23 pm

yoshi_15 pisze:
L-Voss pisze: Nie rozumiem was, naprawdę. Mnie się ta kreska dużo bardziej podobała, niż ta w serii TV...
Mam pytanko: ile razy oglądnąłeś OAVkę?

Gdy pierwszy raz oglądałem LH (serię TV, speciale i zaraz po nich OAVkę)
nie zwróciłem uwagi na żadne róźnice (bo byłem hepi, że nareszcie mogę zobaczyć to cudo :D, big thx Mauro).
Co najmniej 5 razy... :P A mnie te różnice tylko ucieszyły, bo wreszcie Keitaro wygląda jak Keitaro, Naru jak Naru, Shinobu jak Shinobu, a Motoko jak Motoko (oczywiście w odpowiednim tomie mangi!)! Tylko Suu i Kanako im nie wyszły... Wiesz, ja jestem zwolennikiem wiernego odwzorowywania mangi w anime - graficznie i fabularnie (choć pewne odchyły mogą się pojawić)...

ronin
Status: Offline

Post autor: ronin » pt sty 21, 2005 5:00 pm

yoshi_15 pisze:Gdy pierwszy raz oglądałem LH (serię TV, speciale i zaraz po nich OAVkę) nie zwróciłem uwagi na żadne róźnice (bo byłem hepi, że nareszcie mogę zobaczyć to cudo :D, big thx Mauro).
Ciekawe że mnie te różnice raziły już za pierwszym razem i myślałem że nie obejrze do końca tylko wywale w diabły to LHA.
No ale o gustach się nie dyskutuje...
Po to jest forum żeby dyskutować o gustach.

Kaktus
Status: Offline

Post autor: Kaktus » ndz sty 23, 2005 11:21 am

A mi sie LHA nawet podobalo. Moze kreska nie jest piekna ale ja bardziej zwracalem uwage na fabule. Koniecznie chcialem zobaczyc jak ta cala historia sie skonczy :D

L-Voss
Status: Offline

Post autor: L-Voss » ndz sty 23, 2005 3:44 pm

A ja mam nadzieję, że powstanie kiedyś jeszcze jeden OAV, albo special na podstawie dwóch ostatnich tomów mangi, które wg mnie były najlepsze z całej serii... Tylko by trza było jakąś petycję do Kenia skierować... :D

Kaktus
Status: Offline

Post autor: Kaktus » ndz sty 23, 2005 8:15 pm

Nie jedna ale wiecej :). Troszeczke sie zmartwilem jak skonczylo sie LHA :cry: . Bardzo chetnie sie podpisze pod ta petycja :D.

ronin
Status: Offline

Post autor: ronin » ndz sty 23, 2005 8:17 pm

Lvoss wiesz co mówisz? kolejna OAVka byłaby gorsza niż poprzednie które już były katastrofalne jeśli chodzi o wykonanie. ŻADNEGO klimatu. Niepoważna kreska która pogarsza sprawe. Pal sześć fabułe skoro na podstawie mangi to jest dobra ale wykonanie jest po prostu KOSZMARNE.

L-Voss
Status: Offline

Post autor: L-Voss » ndz sty 23, 2005 11:27 pm

ronin pisze:Lvoss wiesz co mówisz? kolejna OAVka byłaby gorsza niż poprzednie które już były katastrofalne jeśli chodzi o wykonanie. ŻADNEGO klimatu. Niepoważna kreska która pogarsza sprawe. Pal sześć fabułe skoro na podstawie mangi to jest dobra ale wykonanie jest po prostu KOSZMARNE.
Ja się pozwolę z tobą nie zgodzić. Według mnie LH Again oraz CSpecial (SSpecial nie widziałem) były LEPSZE od serii TV, a kreska w LH Again NAPRAWDĘ mi się bardziej podobała niż w serii TV... Hmmm, czy tylko ja mam odmienny gust, czy coś?

yoshi_15
Status: Offline

Post autor: yoshi_15 » śr sty 26, 2005 2:57 pm

petycja
taa, jasne...

lepiej się módlcie, żeby waneko wydało całą mangę, a nie gdybajcie sobie... LH - anime - to już raczej zakończony temat i szanse, że
zostanie coś jeszcze wydane są minimalne.
btw. a jeśli chodzi o anime Akamatsu-senseja muszę się wziąść wreszcze za Negimę i wam radzę to samo...

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw sie 10, 2006 3:24 pm

Początkowo spodobała mi się Love Hina. Oczywiście systematycznie kupowałam tomiki i zagłębiałam się w ich treści :P Ale dotrwałam tak do 9 tomu i w końcu powiedziałam - dość. W tej mandze denerwują mnie dwie sprawy:
1. Keitaro lata z jednego kąta w drugi. [aż żal mi chłopaka]
2. Autor na siłę przedłuża akcję w mandze.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Love Hina"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości