Love Hina tom1

Podforum wszystkich miłośników Love Hina
Norad
Status: Offline

Post autor: Norad » czw sty 08, 2004 4:30 pm

Heh...
Akurat u mnie to chyba nie będzie kłopotu ze sprzedażą...sam gdy kupowałem widziałem jeszcze 2 osoby kupujące LH ^^
Ciekawe kto to może znajomy jakiś ;p ?

snow_wolf
Status: Offline

Post autor: snow_wolf » czw sty 08, 2004 5:04 pm

_Keitaro_ pisze:a potem wydawnictwu nie opłaca się wydawać i przerywają serię.. U mnie też kilka sztuk było (w jednym kiosku pewnie w innych też by się znalazły) a nikt nie sciągał specjalnie LH z tego co wiem.. tak samo PK znalazłem i VGA w różnych miejscach a JPF? nie ma nigdzie jakoś.. imho zmniejszyć nakład powinni (o ile we wszystkich miastach tyle tego jest) Szkoda by się tomiki niszczyły :cry:
Do mnie by mogli sprowadzić. Bo to jest tak że jak gdzieś tomiki są to aż nadmiar, a tam gdzie nie ma - to nawet nie wiedzą co to jest.. gdzie ja sie urodziłem :twisted: ??

Lilu
Status: Offline

Post autor: Lilu » czw sty 08, 2004 5:11 pm

snow_wolf_ pisze:
Mitsuishi pisze:Ja mam w weekend zajęcia z prawa to się podpytam psorki - ona lubi takie rzeczy wyjaśnieć.
Czekamy na odpowiedź. Jestem bardzo ciekawy przyczyny tej ceny ;)
Poslalam pytanie do Waneko :]

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » czw sty 08, 2004 7:39 pm

snow_wolf_ pisze:
_Keitaro_ pisze:a potem wydawnictwu nie opłaca się wydawać i przerywają serię.. U mnie też kilka sztuk było (w jednym kiosku pewnie w innych też by się znalazły) a nikt nie sciągał specjalnie LH z tego co wiem.. tak samo PK znalazłem i VGA w różnych miejscach a JPF? nie ma nigdzie jakoś.. imho zmniejszyć nakład powinni (o ile we wszystkich miastach tyle tego jest) Szkoda by się tomiki niszczyły :cry:
Do mnie by mogli sprowadzić. Bo to jest tak że jak gdzieś tomiki są to aż nadmiar, a tam gdzie nie ma - to nawet nie wiedzą co to jest.. gdzie ja sie urodziłem :twisted: ??
Zastanowiłem się nad swoim poprzednim postem i chyba nie dokońca mam rację.. bo do zakupu LH skłoniło mnie to że manga ta spoczywała sobie na półeczce w kiosku obok szkoły.. jakby coś z JPFu tak sobie leżało swobodnie (jakiś new tytuł) pewnie też bym kupił.. a tak nie ma i "problem" z głowy.. Czyli jednak jakaś taktyka wydawnictwa to jest.. co nie zmienia faktu że gdzie nie gdzie ilość tomików LH (i nie tylko) jest za duża..

snow_wolf
Status: Offline

Post autor: snow_wolf » czw sty 08, 2004 10:18 pm

Lilu pisze:
snow_wolf_ pisze:Czekamy na odpowiedź. Jestem bardzo ciekawy przyczyny tej ceny ;)
Poslalam pytanie do Waneko :]
O! Wielkie dzięki :)!!!
_Keitaro_ pisze:co nie zmienia faktu że gdzie nie gdzie ilość tomików LH (i nie tylko) jest za duża..
A w niektórych dedfinitywnie za mała :evil:

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » czw sty 08, 2004 10:31 pm

a ja przejrzałem dziś tomik pierwszy.. i ten dodatek (bardzo ale to bardzo fajne arigatou Waneko) i szczerze to zachciało mi się bardzo by powstała część dalsza.. z fabułą toczącą się kilka-kilkanaście lat później.. nowi bohaterowie i starsi z nowymi problemami życiowymi.. może to i nudna ale wśród fanów LH sukces imho murowany.. ehh marzenia :P

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » czw sty 08, 2004 10:35 pm

Ja też po wszystkie premiery muszę jeździć do Katowic, bo u nas w Zabrzu rzadko kiedy pokazuje sie coś na czas. Tak samo było z LH której jeszcze do tej pory w Zabrzu nie widziałem, a w Katowicach była już w Wigilię. Niemniej sprawdzę jutro - może już dostali (ostatnio miałem duzo nauki i nie bardzo miałem czas rozglądać się za mangami).

snow_wolf
Status: Offline

Post autor: snow_wolf » czw sty 08, 2004 10:46 pm

_Keitaro_ pisze:Szczerze to zachciało mi się bardzo by powstała część dalsza.. z fabułą toczącą się kilka-kilkanaście lat później.. nowi bohaterowie i starsi z nowymi problemami życiowymi.. może to i nudna ale wśród fanów LH sukces imho murowany.. ehh marzenia :P
To było moje marzenie jeszcze podczas oglądania serii anime. No, może nie wybiegając z marzeniami kilkanaście lat w przód, ale chociaż żeby (jak to było mówione w LHA) wszyscy zdali to Toudai a ich losy dalej razem się potoczyły i kto wie.. może z 1 lub 2 nowymi rezydentkami^^?

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » czw sty 08, 2004 10:51 pm

Hinata tętniące życiem.. a jakby tak z 6 nowych dziewczyn przybyło.. i nie tylko młode :) ehh. rozmarzyłem się :cry:

póki co idę czytać tomik pierwszy mangi :)

Norad
Status: Offline

Post autor: Norad » sob sty 10, 2004 10:25 pm

_Keitaro_ pisze:a ja przejrzałem dziś tomik pierwszy.. i ten dodatek (bardzo ale to bardzo fajne arigatou Waneko) i szczerze to zachciało mi się bardzo by powstała część dalsza.. z fabułą toczącą się kilka-kilkanaście lat później.. nowi bohaterowie i starsi z nowymi problemami życiowymi.. może to i nudna ale wśród fanów LH sukces imho murowany.. ehh marzenia :P
Jakie marzenia ? He ? Tak będzie ! :]

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » sob sty 10, 2004 11:32 pm

trzeba mieć nadzieję i trzymać kciuki :)

snow_wolf
Status: Offline

Post autor: snow_wolf » ndz sty 11, 2004 12:47 am

_Keitaro_ pisze:trzeba mieć nadzieję i trzymać kciuki :)
Czy ja czegoś nie wiem :twisted: Oczywiście kontynuacja LH była by dla mnie w sam raz, ale jak to Kei mówi zostaje tylko nadzieja ;)

[ no, ale dobra wracajmy do tematu ;P ]

Mitsuishi
Status: Offline

Post autor: Mitsuishi » ndz sty 11, 2004 8:41 pm

Lilu pisze:
snow_wolf_ pisze:
Mitsuishi pisze:Ja mam w weekend zajęcia z prawa to się podpytam psorki - ona lubi takie rzeczy wyjaśnieć.
Czekamy na odpowiedź. Jestem bardzo ciekawy przyczyny tej ceny ;)
Poslalam pytanie do Waneko :]
Odbyłam krótką rozmowę z psorką i niestety, z prawnego punktu widzenia wszystko jest ok. Nawet jeśli cena jest wydrukowana na okładce, to i tak mogą ją sobie podwyższyć zasłaniając się kosztami przesyłki, czy jakimikolwiek innymi.
Współczuję tylko, tym osobom, które się na to nacięły - nie ma to jak zamawiać bezpośrednio w wydawnictwie! :D

Świstak
Status: Offline

Post autor: Świstak » ndz sty 11, 2004 10:43 pm

Co do ceny niestety sprzedawca może ustawić dowolną - ta na okładce jest ceną ZALECANĄ czasami niektóre firmy pisza że zmiana ceny jest działaniem na szkode producenta i dany punkt sprzedaży może za zmiane ceny odpowiadać przed sądem (tak jest na przykład przy promocjach) ale część sklepów i tak to olewa :(

A co do pierwszego tomu - super duper pełny bajer przeczytałem już po angielsku ale i tak nie mogłem sie powstrzymać - ale miałem farta - ostatni tomik w Emoiku wykupiłem :D tylko sie na mnie sprzedawczyni dziwnie patrzyła troszke jak popatrzyła na manie(19 stoletni nie ogolony od dwóch dni student z przekrwiawionymi oczyma) i okładke :D pewnie myślała że jestem zboczony jak Keitaro :]

snow_wolf
Status: Offline

Post autor: snow_wolf » pn sty 12, 2004 3:45 pm

Hm.. a myślałem że jeśli cena jest ustalona to nie można jej zawyżać. No tak ale w tym wypadku nie można teżby było sprzedawać jej po niższej cenie.. więc jakby się zastanowićto wszystko jest logiczne^^.. wielkie dzięki Mitsuishi za wyjaśnienie, czekamy jeszcze czy wszystko potwierdzi Lilu...
20 zł za tomik^^ Skąd oni wzięli tą ceenę :)

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » pn sty 12, 2004 9:27 pm

jak to skąd :?: z księżyca :D

Mitsuishi
Status: Offline

Post autor: Mitsuishi » pn sty 12, 2004 10:30 pm

Świstak pisze:Co do ceny niestety sprzedawca może ustawić dowolną - ta na okładce jest ceną ZALECANĄ czasami niektóre firmy pisza że zmiana ceny jest działaniem na szkode producenta i dany punkt sprzedaży może za zmiane ceny odpowiadać przed sądem
Tak, tylko, że na mangach nie jest napisane, że jest to cena zalecana. Jest poprostu cena, więc myślałam, że w takim przypadku można coś zrobić. Ale nie można :( Tzn. można się wykłucać - ale raczej nie przyniesie to efektów, bo mogą powiedzieć: "To kupuj sobie gdzie indziej!"

snow_wolf
Status: Offline

Post autor: snow_wolf » wt sty 13, 2004 2:21 pm

Mitsuishi pisze:Tak, tylko, że na mangach nie jest napisane, że jest to cena zalecana. Jest poprostu cena, więc myślałam, że w takim przypadku można coś zrobić. Ale nie można :( Tzn. można się wykłucać - ale raczej nie przyniesie to efektów, bo mogą powiedzieć: "To kupuj sobie gdzie indziej!"
Hej co tam... ich strata. Każdy kto mądry sprawdza kilka ofert i nie bieże nigdy tej najdroższej. Oni po prostu nie mają i nie będą mieli ŻADNEGO zysku z takiego wywindowywania cen ;) bo mówiąc wprost "kto to kupi" :D ?

Norad
Status: Offline

Post autor: Norad » wt sty 13, 2004 3:44 pm

Ehh...kij z tym, nieważna cena tak czy siak i tak kupię :roll: :D

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » wt sty 13, 2004 4:03 pm

jak prawdziwy miłośnik LH hehe^^ Nyo ja też już mogę teraz powiedzieć na 100% kupię wszystkie tomy.. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Love Hina"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości