Love Hina tom1

Podforum wszystkich miłośników Love Hina
Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » sob sty 03, 2004 10:17 am

Piewszy tomik w moich łapkach :lol:

Wszystko pięknie i ładnie ale będe musiał się przyzwyczai do nowych zapisów. Dla mnie Kaolla (lub Kaora, w imieniu nie ma "tsu" przed "ra") zawsze miała na nazwisko Su a nie Sue. I drugi, ale to już przyjdzie łatwiej. Za dużo się czlowiek anime naogladał i tam Tokyo Daigaku zawsze byo zapisywane fonetycznie jako Toudai a w naszym tłumaczeniu "u" zniknęło. Nic zresztą dziwego. W polskim języku nazwę japońskiej stolicy wymawia i zapisuje się jako Tokio a nie "Toukyou" (dla ciekawskich nazwę tłumaczy się jako "wschodnia stolica"), jak tę nazwę teoretycznie powinno się wymawiać.

Może weźmiecie mnie za malkontenta, ale zawsze wydałwało mi się, że Haruka prowadzi hebaciarnię a nie kawiarnię, ale to można wybaczyć, bo te nazwy zapisuje się praktycznie tak samo. Jednak w nazwie jest "tradycyjna" a to już wskazuje tylko i wyłacznie na herbatę (jakoś tradycyjnego, japońskiego sposobu parzenia kawy nie znam).
I ostatnie: spójrzcie na stronę 131. Niby Naru taka dobra w nauce a taki prosty przykładzik skopała aż miło :wink: . Błąd we wzorze na tangens sumy (mianownik) i zły wynik wynikający ze złego podstawienia. To na pewno błąd drukarski, ale zaistnał i poszedł w świat.

Mimo wszystko cieszę się, że jestem szczęśliwym posiadaczem (na razie) pierwszego tomiku tej mangi :P

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob sty 03, 2004 12:38 pm

Ja mam swoj tomik w lapkach od wczoraj^^ Ale ladnie wyglada... O wiele lepiej sie teraz czyta historie niz w Mangamixie. Nie ma tak duzego rozszerzenia rastrow, a poza tym wszystkie odcinki wystepuja kolo siebie^^ Fajny jest ten dodatek na koncu tomu o tym jakie mialy byc postacie wedle poczatkowych planow. I chyba wolalbym, zeby Shinobu wygladala tak jak w tych szkicach :)

A co do tego bledu, to i tak wiekszosc osob by go nie zauwazyla... Bo trygonometria nie nalezy do najciekawszych rzeczy jakie w szkole ucza... :wink: Chociaz gorszy jest rachunek prawdopodobienstwa... to jest dopiero porypane... :evil:

Kei: Tomik udalo mi sie kupic w tym Salonuku Ruchu w Hali Targowej. Niestety widzialem na polce tylko jeden tomik... :cry:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » sob sty 03, 2004 1:05 pm

Choć trygonometria nie jest moją mocną stroną ale mi coś też w tym przykładzie podanym przez Naru nie grało.

dark_grzyb
Status: Offline

Post autor: dark_grzyb » sob sty 03, 2004 8:11 pm

Love Hina już mam i przeczytałem . Bardzo mi sie podobało [wczesniej nie miałem przyjemności ani z mangą ani z anime ] . Takie rozlużnaijące . Przyjemnie sie czytało po kilku godzinach łażenia po mieście .

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » sob sty 03, 2004 8:25 pm

Takashi pisze:Choć trygonometria nie jest moją mocną stroną ale mi coś też w tym przykładzie podanym przez Naru nie grało.
Hehe, właśnie ten numer Mangamixu czytałem. Akurat trygonometrię miałem wtedy na matmie. Patrze na zeszyt. O w mordę! Wzory te same! Co jes? Czytam tłumaczenie... I nic nie kumam! Te tłumaczenie jakoś nie trafaiło i rzeczywiście coś nie grało. Nic dzinego, że Ken Akamatsu kilka razy nie dostał się na studia! :D

Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » ndz sty 04, 2004 1:15 pm

Nie ma co psioczyć na pana Akamatsu. Perzyznam się bez bicia, ze Love Hinę znam ze sklancji i tam w tym przykładzie nie było żadnego błędu. Pytanie czy to u nas go tak skopali, czy ten, który tłumaczył sklancje go u siebie poprawił?

OOKIDAIBUTSU
Status: Offline

Post autor: OOKIDAIBUTSU » ndz sty 04, 2004 4:23 pm

A ja mam pytanko. GDZIE GO CHOINKI PODZIAŁY SIĘ TYTUŁY NIEKTÓRYCH ROZDZIAŁÓW I SPIS TREŚCI??
W skanlacjach są.

snow_wolf
Status: Offline

Post autor: snow_wolf » ndz sty 04, 2004 8:18 pm

Tak a powiedzcie mi.. dlaczego jak człowiek zamawia najszybciej jak tylko się da to potem ostatni (dopiero!!) dostanie tomik :lol:... ja czekam jeszcze--'

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » śr sty 07, 2004 3:53 pm

Tak sobie surfowalem bez celu po sieci i znalazlem cos takiego:
Wlasnie to :)
:shock: Ladna mi promocja, nie ma co... :evil:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » śr sty 07, 2004 4:35 pm

nyo a ja mam już w kiosku odłożony tom Love Hiny 8) Dziś może kupię jak pojadę do miasta albo jutro popołudniu.. [:

snow_wolf
Status: Offline

Post autor: snow_wolf » śr sty 07, 2004 5:51 pm

Gotenks pisze:Tak sobie surfowalem bez celu po sieci i znalazlem cos takiego:
Wlasnie to :)
:shock: Ladna mi promocja, nie ma co... :evil:
Hm.. no comment :?

Mitsuishi
Status: Offline

Post autor: Mitsuishi » śr sty 07, 2004 7:02 pm

:shock: Ale przecież chyba cena jest wydrukowana na okładce, prawda?
Jeśli tak, to zawyżanie jest niezgodne z prawem :(

snow_wolf
Status: Offline

Post autor: snow_wolf » śr sty 07, 2004 8:07 pm

Mitsuishi pisze::shock: Ale przecież chyba cena jest wydrukowana na okładce, prawda?
Jeśli tak, to zawyżanie jest niezgodne z prawem :(
Nie za bardzo znam się na tym ale pierwsze skojarzenie właśnie miałem takie samo. Hm.. ciekawy w jaki sposób nabili sobie tak nagle 20 zł :?

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » śr sty 07, 2004 8:28 pm

:idea: a moze doliczyli juz sobie ten podatek na ksiazki, ktory ma wejsc bodajze w maju... :?: Tylko, ze wtedy wychodzi okolo 19,5 zl... :roll:

Najlepiej byloby zapytac sie bezposrednio kogos z Waneko, wtedy byloby wszystko jasne...
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Mitsuishi
Status: Offline

Post autor: Mitsuishi » śr sty 07, 2004 8:42 pm

Ja mam w weekend zajęcia z prawa to się podpytam psorki - ona lubi takie rzeczy wyjaśnieć. Wątpię, żeby Waneko samo na coś takiego zezwoliło (bo niby po co?)

Norad
Status: Offline

Post autor: Norad » śr sty 07, 2004 9:02 pm

Jeszcze jakoś nie wypowiadałem się dłużej ;P

Szczerz mówiąc to czytając pierwszy tom byłem zszokowany...jakoże specialnie odkładałem czytanie mangi widziałem tylko anime...jak zobaczyłem co się dzieję, to mówiłem : "kurde co ja kupiłem ? To jest Love Hina ?" Hehe -_-'
Czytam, czytam...a tu Shinobu odrazu w Hinacie, gwara, wogóle poprzestawiane wydarzenia...szok kurde ;P Długo się przyzwyczajałem, polecam zacząć od mangi :D


[kopiuj wklej z LH forum ;P]

snow_wolf
Status: Offline

Post autor: snow_wolf » śr sty 07, 2004 9:17 pm

Mitsuishi pisze:Ja mam w weekend zajęcia z prawa to się podpytam psorki - ona lubi takie rzeczy wyjaśnieć.
Czekamy na odpowiedź. Jestem bardzo ciekawy przyczyny tej ceny ;)

K_ain
Status: Offline

Post autor: K_ain » czw sty 08, 2004 3:52 pm

chyba kupie
u mnie w kiosku to chyba nikt nie wykupil(jesli jest w ogole)
kupie raczej bo takiej gratki nie powinno sie ominac

Norad
Status: Offline

Post autor: Norad » czw sty 08, 2004 4:14 pm

K_ain pisze:chyba kupie
u mnie w kiosku to chyba nikt nie wykupil(jesli jest w ogole)
kupie raczej bo takiej gratki nie powinno sie ominac
Taaa ! Jasne, że trzeba kupić ^_^
U mnie wogóle nie było problemu ;P Na wystawie z 10 numerów było :)

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » czw sty 08, 2004 4:20 pm

n(R)d pisze:
K_ain pisze:chyba kupie
u mnie w kiosku to chyba nikt nie wykupil(jesli jest w ogole)
kupie raczej bo takiej gratki nie powinno sie ominac
Taaa ! Jasne, że trzeba kupić ^_^
U mnie wogóle nie było problemu ;P Na wystawie z 10 numerów było :)
a potem wydawnictwu nie opłaca się wydawać i przerywają serię.. U mnie też kilka sztuk było (w jednym kiosku pewnie w innych też by się znalazły) a nikt nie sciągał specjalnie LH z tego co wiem.. tak samo PK znalazłem i VGA w różnych miejscach a JPF? nie ma nigdzie jakoś.. imho zmniejszyć nakład powinni (o ile we wszystkich miastach tyle tego jest) Szkoda by się tomiki niszczyły :cry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Love Hina"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości