Love Hina tom 13

Podforum wszystkich miłośników Love Hina
Grisznak
Status: Offline

Post autor: Grisznak » czw maja 18, 2006 2:19 pm

A ciekaw jestem kto zauważył, że Motoko zaczęła mówić dużo normalniej...czyżby ścięcie włosów miało aż taki wpływ ?

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » czw maja 18, 2006 4:31 pm

Wiesz... Dorasta :D Lub już dorosła :P W każdym razie wkracza w urok dorosłej kobiety. Zauważyliście to ?

Grisznak
Status: Offline

Post autor: Grisznak » czw maja 18, 2006 4:40 pm

Zależy co przest rozumiemy ? Jeśli rozrost klatki piersiowej to na pewno, jeśli zaś zachowanie, to tu bym polemizował....
Tym bardziej, że jej siostra wciąż mówi w sposób stylizowany, mimo wieku.

L-Voss
Status: Offline

Post autor: L-Voss » czw maja 18, 2006 7:26 pm

Grisznak pisze:Zależy co przest rozumiemy ? Jeśli rozrost klatki piersiowej to na pewno, jeśli zaś zachowanie, to tu bym polemizował....
Tym bardziej, że jej siostra wciąż mówi w sposób stylizowany, mimo wieku.
Jejku, a może to tłumacz zaczyna się wycofywać z pomysłu gwary?

Grisznak
Status: Offline

Post autor: Grisznak » czw maja 18, 2006 7:45 pm

Sądzisz ? To akurat by bardzo źle świadczyło o tłumaczu. Takie rzeczy można robić w zasiegu pierwszych tomów, ale taki zabieg pod sam koniec to jakiś żart.

L-Voss
Status: Offline

Post autor: L-Voss » czw maja 18, 2006 10:22 pm

Grisznak pisze:Sądzisz ? To akurat by bardzo źle świadczyło o tłumaczu. Takie rzeczy można robić w zasiegu pierwszych tomów, ale taki zabieg pod sam koniec to jakiś żart.
A może trochę poniewczasie zrozumiał, że ten pomysł był absolutnie chybiony?

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » czw maja 18, 2006 10:36 pm

Z tego co pamiętam, to Motoko zaczyna się zmieniać pod koniec serii i staje się bardziej kobieca.
Między innymi przestaje sobie obwiązywać piersi bandażem (wcześniej też miała duże, tylko spłaszczała je obandażowywując klatkę piersiową, żeby jej nie przeszkadzały w treningu), zaczyna nosić normalne ciuchy i mówić po kobiecemu.

Grisznak
Status: Offline

Post autor: Grisznak » pt maja 19, 2006 9:34 am

Ciekaw jestem jak to jest w japońskiej wersji ( tj. czy jej mowa też była jakąś stylizacją i jeśli tak to na co ? ).

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » pt maja 19, 2006 1:57 pm

Zauważcie że siostra Motoko skończyła tylko gimnazjum. Może dlatego mówi taką gwarą. A Motoko też jak płakała to nawijała gwarą :D Ale to do niej jakos nie pasuje. Zreszta ja sie ciesze "coby"( a'la Kaolla :D ) ona zaczeła sie normalnie ubierać :wink: Nareszcie jest dziwczyną, a nie "babo-chłopem" :wink:

L-Voss
Status: Offline

Post autor: L-Voss » pt maja 19, 2006 2:44 pm

Grisznak pisze:Ciekaw jestem jak to jest w japońskiej wersji ( tj. czy jej mowa też była jakąś stylizacją i jeśli tak to na co ? ).
To tylko przypuszczenia, ale podejrzewam, że używa dialektu Kansai zmieszanego ze starojapońskim...

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pt maja 19, 2006 8:28 pm

L-Voss pisze:
Grisznak pisze:Ciekaw jestem jak to jest w japońskiej wersji ( tj. czy jej mowa też była jakąś stylizacją i jeśli tak to na co ? ).
To tylko przypuszczenia, ale podejrzewam, że używa dialektu Kansai zmieszanego ze starojapońskim...
Dokładnie, w ostatnich odcinkach z tego co pamiętam, to zaczyna mówić już dialektem tokijskim.

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » sob maja 20, 2006 10:06 am

Strona 52 na górny lewy róg. Keitaro w myślach pyta się " Dialekt Kensai" ? Wszystko jasne :D

PS. Tom 14 (ostatni :cry: ) już za 9 dni!

Staras
Status: Offline

Post autor: Staras » wt maja 23, 2006 9:29 pm

wielkie odliczanie trwa 6 dni do 14 LH - i co ja teraz bede czytać? Może jakieś propozycje (oprucz FMA - to już kupuje :P )

cts86
Status: Offline

Post autor: cts86 » śr maja 31, 2006 1:45 pm

No i mamy poslizg :evil: Wczoraj bylem w empiku a tan pusto , dziś zaglądam na stronke a tam data 30-05 , to se jeszcze poczekamy :cry:

Grisznak
Status: Offline

Post autor: Grisznak » czw cze 01, 2006 10:18 am

Love Hina t. 14 15.90 zl 2006-05-29
Nawet nie 30 a 29...a na stronie cisza...ja i tak poczekam, bo właśnie skorzystałem z oferty zagranicznych zamówień Empiku i kupiłem pierwszy tom ( bo przy tych rozmiarach trudno to nazywac tomikiem ) "Lady Oscar" Ryoko Ikedy.
A wiadomo coś o ewentualnym wydaniu bonusowych tomików LH ?

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » czw cze 01, 2006 4:07 pm

Prawdo podobnie kicha... Nie dawno usuneli z listy tom 15, którym miał być podobno tom 0 lub infinity :(

yoshi_15
Status: Offline

Post autor: yoshi_15 » czw cze 01, 2006 10:20 pm

Ray pisze:Nie dawno usuneli z listy tom 15, którym miał być podobno tom 0 lub infinity :(
o, nie zauważyłem, że na liście był jakiś piętnasty :)
bądźmy dobrej myśli :P może jednak Waneko coś nam sprezentuje :P

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » pt cze 02, 2006 8:52 am

No ale morze jest głębokie i szerokie :(

Staras
Status: Offline

Post autor: Staras » pt cze 02, 2006 7:15 pm

wracam z wycieczki klasowej, idę do empiku a tu :shock: LH 14 brak,
czyżby waneko miało jakieś problemy z wydawnictwem z japoni :?:
o właśnie a jak bedzie w końcu z tym 15-tym :?:

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » pt cze 02, 2006 10:19 pm

Hmm to Waneko ma wydawnictwo w Japonii ? :roll: Nie wiedziałam
Tomik 14 trafił wczoraj do sprzedaży , bynajmniej takie jest info na stronie więc więcej cierpliwoći życzę.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Love Hina"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość