Manga po obejrzeniu anime?

Podforum wszystkich miłośników Love Hina
ODPOWIEDZ
Pixel
Status: Offline

Manga po obejrzeniu anime?

Post autor: Pixel » śr lut 22, 2006 7:27 pm

Tak jak w temacie. Jestem świeżo po obejrzeniu anime (całego z specialami i LHA) i zastanawiam się -> czy opłaca mi się teraz "napocząć" mangę? Czy nie będzie to wyrzucanie pieniędzy w błoto? (Od razu zaznaczam ze bardzo mi się anime podobało tak jak i humor tej serii)

Czy możecie mi poradzić? Po anime czuję jakiś taki niedosyt. Nie żebym chciał 100 odcinków, które traktowałyby o dzieciach, dzieci, dzieci (...) dzieci. (xD) Ale domagam się trochę więcej! Zarówno na początku, w środku jak i na końcu. :lol:

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » śr lut 22, 2006 7:28 pm

Inwestuj śmiało w mangę. Jest lepsza i nieco rozmija się fabularnie w kilku miejscach z anime.

Nyami
Status: Offline

Post autor: Nyami » śr lut 22, 2006 7:52 pm

Ja również oglądałam najpierw anime ^^ Co prawda rok temu, no ale oglądałam ^^
Teraz jestem przy końcu trzeciego tomu i naprawdę nie ma co sie wahać...manga roxx! @.@

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » śr lut 22, 2006 8:25 pm

Bierz mange :D Anime nigdy nie ma porownania do mang :) uwierz i biegaj do sklepu :]

Vibeke
Status: Offline

Post autor: Vibeke » śr lut 22, 2006 8:31 pm

O ile pamiętam to po przeczytaniu 2 pierwszych tomów obejrzałam całę anime. teraz po przeczytanej prawie całej serii musze stwierdzić, że jest o niebo lepsza od anime :D humoru jest o wiele więcej i w lepszym wydaniu ^^

Pixel
Status: Offline

Post autor: Pixel » śr lut 22, 2006 8:49 pm

Więcej humoru i w lepszym wydaniu? :shock: No to zaczynamy organizować fundusze. :twisted: Dziękuję za odpowiedzi. :)

Yaku
Status: Offline

Post autor: Yaku » śr lut 22, 2006 9:31 pm

Najpierw widziałem anime następnie przeczytałem (prawie calą) wersję mangową i spokojnie stwierdzam że stało się właściwie.

Anime ma coś co nie posiada manga i odwrotnie ^^

Manga zaś jest bardziej rozbudowana, więc zostawianie anime na koniec nie jest dobrym pomysłem.

Na twoim miejscu nie czytałbym tomików na świerzo po obejrzeniu anime, lecz odczekach chwile. Zbyt dobrze pamiętana historia może unieprzyjemnić czytanie (pierwsze tomiki). Według mnie lepiej troche odczekać i dopiero się o nie postarać

Pixel
Status: Offline

Post autor: Pixel » śr lut 22, 2006 9:41 pm

To jest chyba oczywiste. ;) Tak się akurat dobrze (?) składa że nie mam narazie kasy na mangę. Mam za to trochę innych anime do obejrzenia. Ochłonę, odpocznę, nabiorę nowych sił i jedziemy. 8) :lol:

L-Voss
Status: Offline

Post autor: L-Voss » czw lut 23, 2006 6:54 pm

Anime LH to tylko MALEŃKI wycinek z całej historii przedstawionej w mandze. Ponadto anime jest, moim zdaniem, z 10 razy gorsze. No i humor jest lepszy w mandze. I w mandze jeszcze dziewczyny kąpią się nago, a nie w ręcznika... eee, rozpędziłem się trochę...

yyyy... tego... co to ja... acha - kupuj mangę, bo anime LH było bardzo nieudane jako próba jej sfilmowania...

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » czw lut 23, 2006 7:17 pm

L-Voss faktycznie sie rozpedziles :D Chociaz fakt ze sie kapia bez recznika :P :D Ale i tak szczegulow nie ma... Co wyscie mysleli "zboczyle" ?? :D :P

Ichiro
Status: Offline

Post autor: Ichiro » czw mar 23, 2006 5:15 pm

L-Voss bucu nie można powiedzieć że manga 10x lepsza od anime... zgodze sie na 11x ;D... za tydzień 13tomik wychodzi, kto przegapi ten zostanie kaleką także nie zapominać :P.

Co do tematu :D to oba mają coś w sobie... manga 'autentyczność' historii, a anime jest bardziej komercyjne i do niektórych może łatwiej dojść także kto jest fanem LH powinien m&a mieć za sobą... bardziej mangę gdyż tak czy siak chętniej sięgnie sie po mangę za jakiś czas niż po anime, ale to już od gustu zależy (leżeć w cieplutkim wyrku czy garbić się na krześle :P).
Anime (eng. version) oglądałem 4 razy całą gdyż za kazdym razem coś mi umknęło a raczej czegoś nie zrozumiałem np. sytuacji, a potem miałem satysfakcje jako fan i to było najważniejsze ;).

/edit
O cholera pomyliły mi sie miesiące ;D... sry za odnowienie topicu ;p...

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Love Hina"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości