Kawaii dla starszych czytelników / Anime+

Dział poświęcony MANGAzynowi i Kawaii. Zarówno wydaniom głównym jak i wszystkim innym firmowanym przez te czasopisma.
Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » czw mar 10, 2005 11:01 pm

Anime+ pojawi się w sprzedaży już jutro.
Dziś redakcja zaprezentowała nam spis treści pierwszego numeru.

Zapowiada się ciekawie. Czekamy na pierwsze opinie :)

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » czw mar 10, 2005 11:10 pm

O__o lol,jutro??
ja widzialam dzisiaj w empiku :roll:
nie mialam kaski zeby kupic ani czasu zeby przejrzec,wiec nie wiem co tam w srodku,ale z zewnatrz calkiem niezle :P

Desponia
Status: Offline

Post autor: Desponia » pt mar 11, 2005 9:39 am

A czy ktos juz ma tudziez czy ktos juz przegladal lub czytal? Ktos, kto moglby sie podzielic swoimi wrazeniami?
Bo ja sobie kupie egzemplarz dopiero w poniedzialek i chcialabym wiedziec, czy rzeczywiscie jest sie do czego spieszyc :)

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pt mar 11, 2005 11:42 am

Kupiłem. Nic odkrywczego. Taki Mangazyn. ;)
Chociaż ogólnie czyta się przyjemnie.
Przy aktualnym tempie wydawania i cenie raczej kupię następny numer, choćby z ciekawości czy ekipa Michia potrafi mnie jeszcze zaskoczyć.

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » pt mar 11, 2005 5:45 pm

Ja dopiero pójdę w poniedziałek przejrzeć^^a spis treści wydaje się taki pośredni^^

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » pt mar 11, 2005 9:27 pm

Krejt pisze:Kupiłem. Nic odkrywczego. Taki Mangazyn. ;)
Faktycznie, nic nowego nie pokazali. Widać wzorowanie na Mangazynie :P
Nie czytałem jeszcze całości ale po wstępnych oględzinach mam kilka uwag.
Po pierwsze dodatek w postaci Priest'a. Całkiem ciekawa forma reklamy. Jednak mnie nie zachęciła. Powiem, że wręcz zniechęciła :| Fatalny układ (kto to wymyślił?) oraz kiepska jakość druku (tusz się rozmazuje -> czy to zapowiedź tego co będzie w tomikach od Kasenu?) skutecznie odstraszają (tą część pisma przeczytam jako ostatnią). Strony "czarno-białe" mogłyby być drukowane na odrobine lepszym papierze. Nie przypadły mi do gustu również "avatarki" z działu "Siedmiu Samórajów" (w ogóle co do całego tego działu mam mieszane uczucia). No i plakaty (a raczej "pinupy") - znów nie można ich wyciągnąć bez "rozwalania" pisma :( (a są niczego sobie). Mam nadzieje, że poprawi się to w następnym numerze. Graficznie Anime+ prezentuje się całkiem dobrze (ale bez rewelacji). W rzeczywistości okładka wygląda zdecydowanie lepiej niż na jpg'u. Z wstępnych oględzin, to chyba tyle. Zobaczymy jak będzie z warstwą merytoryczną :)

Z ostatniej chwili: właśnie trafiłem na dział "japanese krejz" :? Wygląda to jak wycięte z nowego Kawajca. Zdecydowanie nie pasuje do reszty pisma, wnioskuje o zmiane formy lub całkowite usunięcie :?

Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » pt mar 11, 2005 10:07 pm

Zobaczyłem (wczoraj w Empiku), zakupiłem, większość już przeczytałem. Odczucia podobne do Seta. Żadnej rewelacji, ale czyta się dość przyjemnie. Wyglad i treść merytoryczna zdecydowanie różna od przesłodzonego Kawajca. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy ( i niestety troszkę rozczarowało) to rozmieszczenie pinupów. Wolałbym, żeby byly bliżej środka (człowiek chętnie by je wyjął i gdzieś powiesił, ale nie chce się przy tym niszczyć pisma) no i ich wielkość, bo szczerze mówiąc spodziewałem się jakiegoś plakaciku w formacie A3. Może w następnym numerze... Drugie - układ "Priesta": dość ciekawy sposób u- i roz-mieszczenia mangi (a właściwie manwhy) w piśmie, ale ja dodałbym (choć malutką ale zawsze) numerację stron. I trzecie - dział "7 samurajów". Na pewno będzie wzbudzał kontrowersje, ale przecież to nie dział z recenzjami tylko subiektywne odczucia redaktorów odnośnie animek, a to co się podoba jednym nie musi drugim. Reszta trzyma pewien dobry poziom, a na razie tyle na goraco udało mi się wysmażyć. No cóz pożyjemy, zobaczymy co będzie dalej, bo przecież już za 3 miesiące kolejny numer Anime+. Mam nadzieję, że to pismo nie podzieli losu Mangazynu (a przynajmniej nie w najbliższym czasie)...

Suboshi-kun
Status: Offline

Post autor: Suboshi-kun » sob mar 12, 2005 8:38 am

Mi sie podoba. Taki MANGAzyn w nowej oprawie.
Żeby tylko PRIESTA drukowali na lepszym papierze i powiększyli dział NEWS.

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » sob mar 12, 2005 10:21 am

Suboshi-kun pisze:powiększyli dział NEWS.
To bez sensu w piśmie o cyklu kwartalnym.

Suboshi-kun
Status: Offline

Post autor: Suboshi-kun » sob mar 12, 2005 11:00 am

Krejt pisze:To bez sensu w piśmie o cyklu kwartalnym.
No fakt, ale zawsze coś ciekawego się znajdzie.

Darla
Status: Offline

Post autor: Darla » sob mar 12, 2005 4:49 pm

A ja pewnie dopiero gazete kupie w czwartek lub piątek mam nadzieje że jeszcze będzie w sprzedaży.

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » sob mar 12, 2005 7:12 pm

Dla zainteresowanych.
Na acpie przeczytać można dosyć obszerną "recenzję" pierwszego numeru Anime+ (by Yoghurt).

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » ndz mar 13, 2005 10:31 am

Wczoraj udało mi się kupić Anime+. Okładka mi się nie podoba, przyznaje jednak, że w realu wygląda trochę lepiej, no i spełnia swoje zadanie, gdybym nie powiedział sprzedawczyni "Anime+? To takie pismo z czerwoną oczoje*ną okładką", to pewnie do dziś szukałbym tego na mieście :lol:
Layout jest niezły, przejrzysty, kolory są całkiem dobrze dobrane, choć zmniejszyłbym trochę marginesy, no i gdzieniegdzie za dużo jest obrazków w porównaniu z tekstem :roll:
Newsy to zdecydowany plus, nie są pisane na siłę, żeby zapełnić te kilkanaście stron. Są tylko te najważniejsze i nie zajmują wiele miejsca, tak trzymać ;)
Recki - standard, podobne do tych Mangazynowych i oldBakajcowych, spodziewałem się jednak większej krytyki niektórych tytułów, z tekstu o Gunslinger Girl myślałem, że dowiem się czegoś o jakosci wydania dvd, a tu nic. Zainteresowały mnie mangi dwóch autorów - Isutoshiego i tego gościa od Skrzydeł Serafina, trzeba się będzie rozejrzeć za nimi :)
Podobały mi się dwa plakaty, ten z Preista i Samurai 7, ale w ogóle nie przypadł mi do gustu ich format. Zdecydowanie bardziej wolałbym jakiś jeden, ale większy i na lepszym papierze.
Komiks Priest jest niezły, ale żeby się o tym przekonać nie musiałem kupować A+, czytałem już wcześniej dwa pierwsze tomy ;) . Podoba mi się pomysła z umieszczaniem dwóch stron komiksu na jednej A+, jednak nie obyło się bez niedoróbek. Strony komiksu nie są ponumerowane, co na początku dezorientuje, strony można było ułożyć tak, żeby nie obracać co chwilę pisma, no i najważniejsze - druk. Po każdym czytaniu palce mam czarne od tuszu :evil:
Japanese Krejz jakoś mnie nie grzeje, tak samo ten dział o figurkach. Zamiast tego wolałbym poczytać np o j-games ;)
Tekst Autostopem przej Japonię trochę mnie rozczarował, spodziewałem się czegoś lepszego, na miarę tekstu z Bezsenności w Tokio.
Art Alfabet, coś podobnego było w Mangazynie, ale nie zmienia to faktu, że dział jest fajny.
Siedmiu Samurajów - dla mnie porażka. Większość anime dalej jest wychwalana, jakby autorowie bali się wytknąć minusów, no i wolałbym żeby takie opinie pojawiały się przy reckach :roll:
Kupon Konkursowy, znam odpowiedzi na pytania w konkursie, ale szkoda mi wycinać kuponu, zniszczyłbym sobie fragment o Samurai Champloo, czyżby to była świadoma zagrywka, żeby ludzie wysyłali sms? :P

Ogólnie może być, niektóre rzeczy były niezłe, inne wymagające dopracowania, z chęcią kupię następny numer, żeby zobaczyć co z pisma wyrośnie :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

kodzio
Status: Offline

Post autor: kodzio » ndz mar 13, 2005 3:11 pm

Apetyt rośnie...
Z pewnością znajdą się u mnie miedziaki na ANIME+...

Grisznak
Status: Offline

Post autor: Grisznak » ndz mar 13, 2005 6:45 pm

Na początku A+ może się nawet podobać, ale stopniowo wgłębiając się w zawartość - rozczarowuje. Teksty niby sa długie, ale pełne ogólników i sporo w nich zwyczajnej wody. Ma się wrażenie, jakby były pisane na siłę ( np Gantz ) a w kwestiach ważnych dla czytelnika ( wspomniana jakość DVD GSG ) robi się uniki.
Priest jest zwyczajnie za krótki, przez co czytelnik jest zdezorientowany i nie wiadomo, czy zachęci go się w ten sposób do kupna tej manhwy.
Dorzuciłbym jeszcze słabą kolorystykę ( fiolet obok czerni nie bieli ), denerwujące, "ziomalskie" wstawki językowe i wychodzi, że wcale nie jest tak dobrze.
Co na plus ? Niezłe felietony, kilka sensownych tekstów, plakaty. Ciut mało...

Kaktus
Status: Offline

Post autor: Kaktus » wt mar 15, 2005 3:31 pm

Ja nie czytalem jeszcze tego Anime+ a juz mi sie jedna rzecz nie podoba. Obszedlem wczoraj okolo 10 kioskow i w jednym znalazlem co do tej pozycji jakies informacje (okazalo sie ze mieli jeden egzemplarz rano ale zostal sprzedany). Nie wiem czyja to wina ale takie rzeczy denerwuja.[/b]

Little Pony
Status: Offline

Post autor: Little Pony » wt mar 15, 2005 7:27 pm

Kaktus>> Zdaje się, że mamy ten sam problem :|

Kaktus
Status: Offline

Post autor: Kaktus » wt mar 15, 2005 7:54 pm

No i w empiku obok mnie tez nie maja :|. Co to za miasto..... Trzeba bedzie chyba objechac wszystkie empiki i salony prasowe zeby dostac Anime+ :D.
Little Pony>> ale ciekawe czemu tak sie dzieje? No chyba to pismo nie wychodzi w az tak malym nakladzie. Albo kioskarze nie interesuja sie nowymi tytulami.....

Little Pony
Status: Offline

Post autor: Little Pony » wt mar 15, 2005 8:03 pm

Hmmm... Z tego, co pamiętam, nakład wynosił chyba 15 tys. (nie jestem pewna). Czy to dużo, czy mało, to zależy, z jakiej strony na to patrzeć :?

Radykalny Marzyciel
Status: Offline

Post autor: Radykalny Marzyciel » wt mar 22, 2005 6:44 pm

Ja kupiłem Anime+ bez trudu i to jakoś wcześnie :P , ale pismo mnie nieco rozczarowało jakoś nie ma tego czegoś co bylo w Mangazynie czy starym Kawaii jakieś takie mało ciekawe mi się wydaje... a do tego układ stron w Prest mnie już całkiem powalił :x . Nie wykluczone jednak że kupie następny numer żeby zobaczyć czy coś się zmieni na lepsze, a do zmian jest troche:np dział siedmiu samurajów jest dla mnie beznadziejny. Mogło być jednak gorzej i licze że pismo się wyrobi a jak nie to sayonara Anime+...

Zablokowany

Wróć do „MANGAzyn vs. Kawaii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości