Mangazyn #5

Dział poświęcony MANGAzynowi i Kawaii. Zarówno wydaniom głównym jak i wszystkim innym firmowanym przez te czasopisma.
Zablokowany
wampirek
Status: Offline

Mangazyn #5

Post autor: wampirek » pt maja 21, 2004 12:41 pm

Nyo, na stronce Mangazynu są już informacje o nowym numerze. Powinien on być w sprzedaży od 26 maja. Okładka tym razem z przedstawicielem płci brzydkiej ;) + 2 opowiadania + 3 pinupy (to akurat mogli sobie darować ==' chociaż złe nie są) + naprawde ciekawa i zróżnicowana zawartość. Jak dla mnie to chyba będzie najlepszy numer z dotąd wydanych.

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » pt maja 21, 2004 4:10 pm

a mnie wkurzają te dodatki w mangazynie :evil: pin-upy są do bani... i wogóle jakoś ostatnio numer zeszczuplał strasznie...czyżby anoreksja???

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » pt maja 21, 2004 4:12 pm

Wreszcie jakieś info :wink:
Zapowiada się całkiem ciekawie. Ciekawe, że wciąż obstają przy pinup'ach (zobaczymy jak tym razem im wyjdą). Zostały też opowiadania (i chyba dobrze). Okładka tym razem dla płci pięknej :roll: Ciekawe kiedy dojdzie prenumerata :P

wampirek
Status: Offline

Post autor: wampirek » pt maja 21, 2004 7:11 pm

Narsil_Alavel pisze:a mnie wkurzają te dodatki w mangazynie :evil: pin-upy są do bani... i wogóle jakoś ostatnio numer zeszczuplał strasznie...czyżby anoreksja???
Hmm, w nowym numerku stron będzie ponad 120 (jeśli liczyć razem z Kamikaze)

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob maja 22, 2004 9:18 am

Przed chwilą przeczytałem info odnośnie tego numeru i naprawdę robią się coraz lepsi :)
Podoba mi się, to, że dają dużo recenzji mang, artykuły są zróżnicowane, no i wreszcie jest jakiś plakat z J-music (tylko szkoda, że taki mały ;( ). Poza tym znowu jest artykuł o grze (Castlevania *___* ), imho dział powinien zostać i zostać powiększony o kilka stron :)
Co do tyvh dwóch opowiadań, to mi one nie przeszkadzają. OOstatnie podobało mi się, mam nadzieję, że te również będą niezłe :)
Okładka jak zwykle bardzo fajna, ale wolałem jak była na niej jakaś kobitka :wink:
Jak dla mnie numer wart jest tych 12 złotych, teraz muszę tylko codziennie doglądać skrzynki na listy :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

nuruma
Status: Offline

Post autor: nuruma » sob maja 22, 2004 10:46 pm

Po chwilowym spadku formy Manazyn powraca :P Przeczytalam co możemy zobaczyć w numerze- zapowiada się ciekawie :) No i mój ulubiony pan Nagisa na okładce xddd. Na początku wkurzyły mnie pin upy, ale takiego z asuką sobie nawet nad łózkiem powiedszę :P :D

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » pn maja 24, 2004 6:31 pm

Gotenks pisze:(...) teraz muszę tylko codziennie doglądać skrzynki na listy :)
Dzisiaj rozpoczęto wysyłanie nowego numeru do prenumeratorów.
Chyba przyjdzie nam jeszcze troche poczekać :|

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » śr maja 26, 2004 9:41 am

Niom niestety... :cry: Pocieszam się tylko faktem, że o wiele mniej kosztował mnie każdy numer :wink:

A tak jak pisali, dzisiaj w kiosku widziałem nowy Mangazyn. Okładka w rzeczywistości prezentuje się nawet lepiej niż na zdjęciu, mam nadzieję, że dzisiaj znajdę swój egzemplarz w skrzynce... :) (szkoda tylko, że pesymistą jestem :cry: :wink: )
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » śr maja 26, 2004 7:56 pm

Gotenks pisze:Okładka w rzeczywistości prezentuje się nawet lepiej niż na zdjęciu, mam nadzieję, że dzisiaj znajdę swój egzemplarz w skrzynce... :) (szkoda tylko, że pesymistą jestem :cry: :wink: )
A ja niespełna 30 minut temu wyjąłem swój egzemplarz ze skrzynki :P
Okładka prezentuje się świetnie (może tylko przeszkadza zbyt duża róznorodność czcionek :? ). Może wieczorem znajde czas by dokładniej się z numerem zapoznać :roll:

Kasiotfur
Status: Offline

Post autor: Kasiotfur » śr maja 26, 2004 9:32 pm

Kaworu na okladce! *__________* *rozplywa sie* i artykul o lolitach! ^^

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » śr maja 26, 2004 10:09 pm

do mnie też dzisiaj przyszedł...no i ponarzekam trochu że znófff się nieco wychudził...grrr ja mam już chyba jakieś przywidzenia o_____O

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt maja 28, 2004 2:21 pm

No i ja wreszcie otrzymalem swoj numer :)
Troche chudy, ale i tak widze w nim wiele ciekawych artykulow, a najwazniejsze, to nie ilosc tylko jakosc :wink: Tylko z ocena wstrzymam sie mimo wszystko do momentu przeczytania calosci :)
Ale to co wpadlo mi w oko, to recki mang, artykuly o Japonii i o Castlevanii :) Mam nadzieje, ze dzial o grach zagosci na stale... :)
Na razie ogladam anime, wiec numer przeczytam wieczorkiem :wink:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » pt maja 28, 2004 2:45 pm

Teoretycznie sprawa objętości MANGAzynu jest wyjaśniona we wstepniaku.

Wracając do pinupów. Uważam, że redakcja powinna z nich całkowiecie zrezygnować:
- małe i na cieniutkim papierze
- umieszczane pod Kamikaze
- dodatkowe miejsce na umieszczenie reklam? :?

Cieszą mnie natomiast recenzje mang i artykuły o Japonii. Kącik o grach też jest dobrym pomysłem (te 2 strony to tak akurat). Z Kamikaze wyrzuciłbym dział o komiksach zagranicznych :|

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » pt maja 28, 2004 6:47 pm

Setokun pisze:Teoretycznie sprawa objętości MANGAzynu jest wyjaśniona we wstepniaku.

Wracając do pinupów. Uważam, że redakcja powinna z nich całkowiecie zrezygnować:
- małe i na cieniutkim papierze
- umieszczane pod Kamikaze
- dodatkowe miejsce na umieszczenie reklam? :?

Cieszą mnie natomiast recenzje mang i artykuły o Japonii. Kącik o grach też jest dobrym pomysłem (te 2 strony to tak akurat). Z Kamikaze wyrzuciłbym dział o komiksach zagranicznych :|
zgadzam się!! brakuje także opisu artbooków!!! Chociaż te komiksy mogą być :/ a pin upy mnie denerwują :<

wampirek
Status: Offline

Post autor: wampirek » pt maja 28, 2004 11:26 pm

Jeśli chcą dawać plakaty to niech dadzą na grubym papierze i doczepione tak by wyjmując je nie trzeba było wyrywać całego kamikaze XD No opisy artbooków też by się przydały.

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » ndz maja 30, 2004 11:54 am

Seto>>
Co do pin-upów - masz rację. Won. Lepiej wykorzystać te cztery strony na coś ciekawego do poczytania, felietony czy recenzje mang, or smthng.

Natomiast jestem przeciwny idei usunięcia działu o komiksach niejapońskich - to chyba jedyna metoda uświadomienia zatwardziałych trumangowców, że dobre komiksy to nie tylko Japonia.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn maja 31, 2004 3:40 pm

Wo sobote przeczytalem calutki Mangazyn :) Fajnie sie czytalo w sumie, ale tez czegos mi brakowalo...

Moze moja opinie wyraze w punktach:
- Okladka, ladna, ale wolalem jak byla na niej panienka, poza tym jasna kolorystyka byla imho lepsza :)
- newsy, tego bede sie dalej czepial, imho za duzo ich, wiekszosc czytalem na sile. Wolalbym, zeby dali jakas kolejna recenzje albo inne cos...
- o ile nie mialem w planach zalatwianie Aplesseda 3d, to teraz mam wielka ochote ogladnac to anime :) Co do reszty recek anime, to przypomnialem sobie, ze musze obejrzec Hanaukyo Maid (gdzies mi sie poniewiera na CD :) ), inne byly takie sobie...
- Recki mang. Dobrze, ze sa. Fajnie mi sie je czytaly, no moze Hellsinga byla troche srednia... :? No i te szojce, ale niech bedzie, pod warunkiem, ze nie przekroczy zbyt wielu stron...
- kreska Soryo Fuyumi i jej mangi tak mi obrzydly, ze raczej nie mialem ochoty na zapoznawanie sie z jej kolejnymi "dzielami", ale musze przyznac, ze Eternal Sabbath zapowiada sie ciekawie :)
- Fajnie, ze pisali o Berserku i Monsterze, moze dzieki temu mangi te zyskaja wiekszy rozglos i ktos je wreszcie wyda (ciekawe, czy te plotki, ze Jpf interesuje sie Berserkiem sa prawdziwe...)
- Pinupy, podzielam Wasze zdanie. Powinni je wywalic :twisted: Sa za male i na slabym papierze. Wolalbym jeden duzy plakat, albo jakies artykuly. Ciekawi mnie czy ktos powiesil ten "pinup z Neo+" :roll:
- barkowalo bajek dziadka darka i recek artbookow... mam nadzieje, ze w nastepnym numerze beda...
- twoja plytoteczka jakos mnie nie bawi, moze przez to, ze nie podobaja mi sie opisy...
- co do dzialu "nie samo manga czlowiek zyje", to jak dla mnie moglby zostac zamkniety. i nie chodzi mi tu o to, ze jestem zagorzalym mangowcem i wszystko inne powinni na stosie palic. lubie poczytac dobre komiksy, a jak chce o nich czytac, to kupuje jakas specjalistyczna gazete. Zamiast tego moglby postac dzial o co ciekawszych komiksach z Koreii... :) Island bardzo mnie do tego zachecil :)
- Koreanska manwha. Choc nadal nie nazywam tego manga, to po przeczytaniu Tarot Cafe i przede wszystkim ISLAND, zmienilem troche zdanie do tego tematu :) Ciekawe kiedy Mangazyn wyda TC w tomikach...
- Fajnie, ze powstal dzial do nauki Kanji, ale jest on zdecydowanie za krotki! Chce wiecej!!!
- Te opowiadania, to imho powinni dawac tylko od czasu do czasu, bo wiekszosci czytaelnikom moga sie po prostu przejesc...
- Ciekawy pomysl jest z tymi fanficami. Pewnie zastapia dziaj Japonskie opowiadania. Ogolnie fajnie jest poczytac fanowska tworczosc, ale tylko pod warunkiem, ze bedzie ona dobra, a o to sie troche obawiam... :roll:
- bardzo spodobaly mi sie artykuly "Wynurzenia z czarki sake" i "Wylaczeni". Japonia to naprawde ciekawy kraj :lol: Chociaz tez czesto zdarza mi sie wylaczyc, ale zasnac jakos nie potrafie... :)
- Gothic Lolita. Fajne stroje, ale zeby tak po ulicach w tym chodzic... :roll: W Polsce zaraz by sie pelno dresow powyzywalo :D Ale chetnie polazilbym w takich gotyckich ciuchach :wink: (of koz tylko po domu...)
- O rubryce Gry juz chyba pisalem. Ale co mi szkodzi zrobic to raz jeszcze :) Fajnie, ze jest.
- Przeczytalem wszystkie listy, ale jakos nie znalazlem nic ciekawego, moze to przez to, ze poglady czytelnikow znam z roznych forkow, wiec nie wywarly na mnie zadnego wrazenia...
- czy mi sie wydaje, czy robi sie coraz wiecej reklam??
- wstyd sie przyznac, ale mam problem z haslem do Mangazyn Secret Room... :? Znalazlem ramke, ale dalej nic nie przychodzi mi do glowy...

To tak pokrotce. Sorki, ze tak chaotycznie =="

Ogolnie daje 7/10 :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » pn maja 31, 2004 4:40 pm

o________O to sie nazywa recenzja :lol:

Moje zastrzeżenia:

1.Do newsów się nie zgadzam im więcej tym lepiej :P
2."Wynurzenia z czarki sake" i "Wylaczeni" - SUPER!!!
3.Reklam coraz więcej a cena nie spada (rośnie???) :?
4.Chcemy plakaty!!! Pin-upy do kosza!!!
5.wiekszy dział o nauce japoskiego!!!
6.brak opisów artbooków... - - "
7.całkowita zgodność co do opowiadań - - "
8.wiecej art. typu "Gothic Lolita" :>

Zablokowany

Wróć do „MANGAzyn vs. Kawaii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości