Paradise Kiss > READ with pleasure OR DIE in agony!!!

Podforum przeznaczone dla miłośników mangi ParaKiss
Lilu
Status: Offline

Post autor: Lilu » śr cze 18, 2003 7:25 am

Jestem z Wami :] PK RLZ ;P

Sinbad
Status: Offline

Post autor: Sinbad » śr cze 18, 2003 8:54 am

No a ja jakos nie :wink:

Sinbad czy moglbys jakos podpierac swoje posty argumentami lub bardziej je rozbudowywac. troche mnie irytuje ze ciagle mowisz prawie to samo zawierajac to w 3 slowach. kojarzy mi sie to ze stciarstwem... nyo - kuso

Elficzka
Status: Offline

Post autor: Elficzka » śr cze 18, 2003 6:45 pm

nie da się tego zmienić? ;)

ja na punkcie PK oszalałam! wierciłam się i wierciłam, kręciłam tylko koło Empiku, no i, kiedy ten MM wyjdzie! :)

a teraz już jest. spoczywa na półce po setnym przejrzeniu. ^^

a co sądzicie o naklejkach? moim zdaniem świetny dodatek, ale PK jakoś poskąpili... :?

PK rulezzz! ^^ :D

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » czw cze 19, 2003 10:32 am

no wlasnie zamaiast dac PK w naklejkach to waneko dalo 2,5 linijki CCS :?
ale ogolnie moga byc (i tak ich nie uzyje tylko beda siedzialy w MM 8) )

Elficzka
Status: Offline

Post autor: Elficzka » czw cze 19, 2003 4:57 pm

naklejki u mnie również pozostaną nietknięte. dobry pomysł na taki dodatek, bardzo dobry! (owacje na stojąco dla Wanekooo!) 8)
______________________________________________

ehh, Kuso, skąd ja to znam...

na mnie PK też wpływa dobrze, jakoś mnie rozluźnia. ale, rozbroił mnie moment w odcinku nr 4 (oj tam... no, rozdziale...) PK, kiedy to Yukari wchodzi do atelier i... no, wiecei, kogo i w jakiej sytuacji widzi. ;)
to jej zażenowanie jest po prostu tak zabawne, że aż z łóżka spadłam. następnym razem będę czytać to na podłodze... ;)))

kurczę, czy to tak wiele? zaledwie 5 tomów...

a nie można wydać np. obu tytułów, tj. LH i PK?

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » czw cze 19, 2003 5:33 pm

Elficzka pisze:a nie można wydać np. obu tytułów, tj. LH i PK?
Jeżeli rozkład sił w ankiecie będzie 50:50 bądź zbliżony (40:60, 60:40) to raczej wyjdą oba tytuły :D

Elficzka
Status: Offline

Post autor: Elficzka » czw cze 19, 2003 6:37 pm

Shig pisze:
Elficzka pisze:a nie można wydać np. obu tytułów, tj. LH i PK?
Jeżeli rozkład sił w ankiecie będzie 50:50 bądź zbliżony (40:60, 60:40) to raczej wyjdą oba tytuły :D
dzięki, dzięki, dzięki... :*

no, to chyba są duże szanse na to, że wyjdą obie serie - na razie LH i PK idą łeb w łeb... co wynika przynajmniej z 'sondażu przedwyborczego'. ;)

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » pt cze 20, 2003 9:51 am

Elficzka pisze:na mnie PK też wpływa dobrze, jakoś mnie rozluźnia. ale, rozbroił mnie moment w odcinku nr 4 (oj tam... no, rozdziale...) PK, kiedy to Yukari wchodzi do atelier i... no, wiecei, kogo i w jakiej sytuacji widzi. ;)
to jej zażenowanie jest po prostu tak zabawne, że aż z łóżka spadłam. następnym razem będę czytać to na podłodze... ;)))
mnie tez ta scena wbila w krzeslo :) . w ogole jak widze Miwako i te jej usteczka, niewinne oczka to tylko czekam az cos zrobi dziwnego/slodkiego/glupiego :D
a jeszcze wyobrazenie o dziecku Miwako i Arashiego to juz byl szczyt! :lol:

ps pozwolilem sobie znow zmienic temacik bo wczesniej napisalem 'die with pain' i nie jestem pewien czy byla to poprawna forma gramatyczna, wiec postanowilem zmienic na 'in agony' i nawet lepiej brzmi - kuso
:)

Elficzka
Status: Offline

Post autor: Elficzka » pt cze 20, 2003 8:00 pm

zmieniaj temacik ile chcesz - mnie (ani, jak podejrzewam, nikomu) to nie przeszkadza, byle ludziska wiedzieli, o co chodzi. ^^

___________________________________________________________

oj tak, Miwako jest słodziutkaaa. ^^ i takie 'toto' niewinne, a na stole bilardowym to się nic nie krępowało. ;)

___________________________________________________________

no nie wiem, jak Yazawa Ai to zrobiła, ale ja się po prostu w tej mandze zakochałam! ;)))

keiko
Status: Offline

Post autor: keiko » wt lip 01, 2003 10:47 pm

hmm.... wpadłam tutaj żeby ziobaczyć jak siem sprawy mają z rajskim pocałunkiem i spodziewałam siem ne zbyt dusiego zainteresowania a tiu prosie miłe zaskoczenie :D . ja taksie jestem zia PK i ne kciałabym żeby przegrało z love hiną :twisted: hie hie

Xantus
Status: Offline

Post autor: Xantus » wt lip 01, 2003 11:32 pm

Taaa... Bez wątpienia wśród fanów mangi i anime jest pełno ekscentryków... Dziwne upodobania mają ludziska... Żeby tak faworyzować takie gówienko... Jak zobaczyłem pierwszą część - <<obrzydliwy badziew>>. Gdy już drugi raz się ukazało na łamach "Mangamix"u - <<no, ujdzie nawet, może być jako ciekawostka...>>
Ale bez przesady... Jeżeli tutaj obecni mówią, że to im się podoba, bo jest takie fajne, bo ma "to coś", są fajne postacie, ciekawa grafika i takie inne bzdety, to ja nie lubię tej mangi dokładnie z tych samych, ale przeciwnych powodów. Tzn. - bo ma w sobie "to coś", że budzi we mnie odrazę, jednocześnie nie ma czegokolwiek, co by mnie przyciągało, te brzydkie rysunki mi sie nie podobają i te postacie są koszmarne.
Tylko proszę się na mnie zaraz nie rzucać - wyraziłem swoją negatywną opinię. Reszta wypowiedziała się pozytywnie. Ja nikomu nie zarzucam, żeby się walili na zbity pysk, bo mają inne zdanie na ten temat, więc do siebie też takich posunięć nie życzę. (przepraszam, jeżeli tym zdankiem kogoś wzburzyłem ale czasami się zdarzają buce, którzy nie rozumieją netykiety i zaczynają się wzburzać)
Ja jestem stanowczo przeciwko wydaniu tego przed "Love Hina" w tomikach. "Love Hina" znam cały serial i widzę, że w mandze akcja toczy się zupełnie inaczej, więc chciałbym, żeby to na pierwszym miejscu było wydane. Mam nadzieję, że w ankiecie ludzie się wykażą przyzwoitością i zagłosują na "Love Hina". Zresztą taka sytuacja, żeby wygrał "Paradise Kiss" raczej nie zajdzie. Na takim "Paradise Kiss" nie wiadomo, czy można polegać - to jest zbyt inne, a na "Love Hina" można - mam wrażenie, że wielu czytelników, nie-ekscentryków to czuje...
Jak dotąd zawiodły mnie tylko dwie pozycje wydane przez Waneko w "Mangamix"ie - "Card Captor Sakura" i "Paradise Kiss".
Jeśli komuś się podoba "Card Captor Sakura" to lepiej niech spojrzy na pozostałe tytuły grupy CLAMP dostępne na polskim rynku (sorki, jeżeli ktoś to uzna za kryptoreklamę ale jest potrzeba, żeby to napisać): "X" oraz "Chobits". O ile "Card Captor Sakura" mi się bardzo nie podoba, to o tyle "X" i "Chobits" są genialne. To tak, żebyście mieli porównanie do innych tytułów CLAMP. Może ktoś się w porę zorientuje, że "Card Captor Sakura" nie jest najlepszą pozycją jaką oferuje CLAMP.
W każdym razie również "Paradise Kiss" - jak dla mnie - odpada... Nie chciałbym, żeby to się ukazało kosztem "Love Hina". Wprawdzie sam może trochę ekscentrycznie postąpiłem, bo kupiłem sobie "Ai no Kusabi" ale to tylko jako ciekawostkę. Poza tym to jest tylko jedna książka, a nie seria udziwnionych tomików jak to niektórzy by chciali, żeby było wydane "Paradise Kiss"...

______________________________________________
Do posta Elficzki z dołu:

To co, może chciałabyś, żebym najlepiej wykasował tego posta? Żeby wszystko było cacy, żebyś nie miała powodu by się wkurzać. Najlepiej żyć w błogiej nieświadomości, że są tacy, którzy akurat nie lubią tego, co Ty?
Elficzka pisze: "facet bez klasy, bez szacunku dla innych.
to, że Tobie się to nie podoba, to nie znaczy, że musisz tutaj wszystkich fanów tej mangi niejako... poniżać!

a czy Ty w ogóle zagłębiłeś się w fabułę?
sadzę, że nie, bo jak taki 'paskudny rysunek', to i manga od razu do kosza. ale pomyśleć, że dobra fabuła mogą iść w parze z nienajlepszą kreską, to Ci się nie chciało.
Dlaczego poniżać? Poczułaś się poniżona? A może powinniśmy to sobie wyjaśnić osobiście, żeby nie zaśmiecać forum? Chyba, że to jest istotna sprawa równiez dla innych - może ktoś jeszcze miał wrażenie, że jest poniżany przeze mnie? Jeżeli tak, to przepraszam i hołduję wrażliwości tych osób. Jeśli nie - nie wiem. Pewnie większość i tak się nie liczy z moimi słowami, ignorują moje wypowiedzi jako denerwujące, bo tak inne od ich światopoglądu. A może chodzi Ci o słowo "ekscentryczny", którego używałem w stosunku do osób, którym się "Paradise Kiss" podoba? To nie jest obraźliwe - ani z własnego znaczenia tego wyrazu ani z mojego zamiaru.
A co do Twojego dedukowania, Elficzko - oczywiście, że nie tylko sprawę rysunku przemyślałem! Jednak dla mnie manga powinna mieć jakieś proporcjonalne zestawienie treści do "urody". Wzdycham tylko, że przecież ja tylko wygłosiłem jedyną jak do tej pory przeciwną opinię...
I nie popełniaj tego błędu, który mi zarzuciłaś: (a może źle interpretuję Twoje słowa?) jakobym oceniał mangę po okładce - a Ty wyciągasz wniosek, że tylko spojrzałem na tą mangę i już mnie odepchnęło na podstawie mojej jednej wypowiedzi. Chcesz, to możemy się spotkać, spędzić trochę czasu razem (w końcu są wakacje) i się poznać osobiście. Żebyś miała czyste sumienie, że nie bez podstawy możesz o mnie powiedzieć, żem bez klasy i bez szacunku dla innych.
Z tym szacunkiem to po części prawda. Nie mam zupełnie szacunku dla złych ludzi. A klasę - zależy, czy to dla Ciebie pojęcie obiektywne, czy własne odczucie, czy ktoś ma klasę, czy nie... Jakąś tam klasę sobą reprezentuję. Ale chyba uniwersalnie nie da się tego określić... Zresztą - przez internet ludzi się nie poznaje i nie ocenia. Tak naprawdę mogę być równie dobrze sześcdziesięcioletnią staruszką. No ale może jeśli ktoś mi wierzy, to może pocieszy to, że na moim avatarku to jestem ja osobiście.
Ostatnio zmieniony czw lip 03, 2003 3:05 am przez Xantus, łącznie zmieniany 1 raz.

Elficzka
Status: Offline

Post autor: Elficzka » śr lip 02, 2003 7:52 pm

:evil: trudno, mnie nerwy puściły. spoko, to jest forum dla fana i on ma się prawo wypowiedzieć, ale niektórzy nie znają umiaru...

słuchaj, wiesz, co ja wywnioskowałam z Twojej wypowiedzi?

facet bez klasy, bez szacunku dla innych.
to, że Tobie się to nie podoba, to nie znaczy, że musisz tutaj wszystkich fanów tej mangi niejako... poniżać!

a czy Ty w ogóle zagłębiłeś się w fabułę?
sadzę, że nie, bo jak taki 'paskudny rysunek', to i manga od razu do kosza. ale pomyśleć, że dobra fabuła mogą iść w parze z nienajlepszą kreską, to Ci się nie chciało.

_______________________________________________

... ulżyło mi.


odpowiedz na tego posta znajduje w dopisku wyzej... - kuso

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » sob lip 05, 2003 12:53 pm

ok musicie oboje zrozumiec ze Xantus wyglosil swoja opinie i basta, nie ma co sie na niego rzucac. (choc tez jestem jej przeciwny)
Elficzka natomiast takze ma prawo do 'wkurzenia' sie na opinie Xantusa. nie widze w tym nic zlego.
ale nie bede tolerowal bezmyslnego rzucania miechem....


Xan pisze:Ja jestem stanowczo przeciwko wydaniu tego przed "Love Hina" w tomikach.
nyo to zaglosujesz sobie w ankiecie...

poza tym ludzie czytajacy Pk to raczej nie ekscentrycy. ja chyba excentryczny nie jestem (przynajmniej nie bardzo :P ). ale uwazam ze ta mange bardziej czuja ludzie o jakis ukierunkowanaich artystycznych, ludzie wrazliwi lub potrzebujacy odmiany. poprostu... bez fizolofi :P czysta glowologia :lol:

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » ndz lip 06, 2003 1:08 am

Kuso -> Sugerujesz, że ja mało inteligentny jestem, bo LH wolę?

Lilu
Status: Offline

Post autor: Lilu » ndz lip 06, 2003 11:30 am

Ojoj coz tu sie znow dzieje? 8)

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » ndz lip 06, 2003 1:12 pm

Shig pisze:Kuso -> Sugerujesz, że ja mało inteligentny jestem, bo LH wolę?
nyo dlatego napisalem bez fizolofii aby podtekstow nie szukac. niegdzie o inteligencji nie wspomnialem i nie mam zamiaru bo nie o to zupelnie mi chodzilo. wszyscy ktorzy np. chetnie na ulicach zobaczyliby troche innosci, nawet sami by tak zaszaleli, ktorzy interesuja sie moda, zjawiskami kulturowymi ktore sa co nieco niekonwencjonalne w ogolnym postrzeganiu spoleczenstwa itp itd na pewno w PK znajda cos dla siebie. i o to glownie mi chodzilo (nyo w przyblizeniu :wink: )

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » ndz lip 06, 2003 1:43 pm

To ja już wolę zarządzać damskim pensjonatem :)

Elficzka
Status: Offline

Post autor: Elficzka » ndz lip 06, 2003 4:02 pm

już, cichutko, już jestem spokojna. ;)

:roll:

Pan_Feanor
Status: Offline

Post autor: Pan_Feanor » śr lip 30, 2003 2:19 pm

Hmm Ludzie zrobiliściemi smaka na "rajskiego całuska :wink:"
:D teraz lece od kogoś MM pożyczyć :D

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » śr lip 30, 2003 6:28 pm

Ty niepoprawny romantyku ;] Ja sobie przeczytam PK jak będę miał czas

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Paradise Kiss"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości