Ranma 1/2

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Egmont
Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » śr paź 19, 2005 1:25 pm

Mniej mang, więcej książek. Przekładanych słownikiem ortograficznym.

kodzio
Status: Offline

Post autor: kodzio » czw lis 03, 2005 10:45 pm

Jak zobaczyłem w elbląskim EMPiKu (nowy przy Multikinie) Ranmę z europejskim układem, to myślałem, że im tą budę rozniosę. To wszystko przez Niemcow, bo chyba od nich ciągniemy tą szajsowatą edycję. Manga z pewnością jest świetna, ale przeczytam ją za parę lat - w oryginale, jeśli się zdążę nauczyć języka.A może to ine była Ranma?? Wpadłem w taki gniew, że cichaczem wymsknęło mi się subtelne k...

Obrazy przekładać
Dla wielu wygody
Zbrodnią największą
I przejawem mody
By Azję wcisnąć
W Europy progi
To tak
Jakby wąż miał nogi

Wydawcy uszanujcie
Mangowe walory!
Od prawej do lewej
Uczcie się pokory

Rotacje obrazkowe
O mdłości przyprawiają
A wydawcy wciąż do kupna zachęcają
Oto sposób nie do pobicia
Jak z arcydzieła zrobić śmiecia
Po polsku? Owszem
Ale nie mangaki kosztem!

kodzio

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » czw gru 22, 2005 9:22 am

kodzio pisze:Jak zobaczyłem w elbląskim EMPiKu (nowy przy Multikinie) Ranmę z europejskim układem, to myślałem, że im tą budę rozniosę. To wszystko przez Niemcow, bo chyba od nich ciągniemy tą szajsowatą edycję. Manga z pewnością jest świetna, ale przeczytam ją za parę lat - w oryginale, jeśli się zdążę nauczyć języka.A może to ine była Ranma?? Wpadłem w taki gniew, że cichaczem wymsknęło mi się subtelne k...
Nasza wersja pochodzi raczej z USA. :roll:

Przeczytalem wczoraj tomik osmy. Jak zwykle niezle sie przy tym usmialem, najbardziej chyba przy "Romeo i Julia" :lol: Pozostale historie sa troche slabsze, ale w dalszym ciagu daja rade.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Annemon
Status: Offline

Post autor: Annemon » sob kwie 08, 2006 8:47 pm

"Ranma 1/2" to jeden z moich ulubionych tytułów, zarówno jeśli chodzi o mangę, jak i o anime.
Wydanie Egmontu jest wyjątkowo fatalne wg mnie. Ordynarne i niestaranne, okładki mi się rozklejają =_= Ale cieszmy się, że w ogóle wychodzi po polsku ten tytuł.
W zasadzie niemal całość tej mangi przeczytałam po angielsku ale jakoś nie mogę się powstrzymać, żeby nie kompletować polskiej wersji.

Ranma i Akane- jedna z najfajniejszych par w świecie M&A ^^ W ogóle, wszystkie postaci tutaj są interesujące. Taka słodka Shampoo na przykład zachwyca mnie swoim łamanym japońskim :D Kodachi swoją nieuczciwością rozbraja, podobnie jak jej brat Tatewaki- głupotą :P
W tej całej zbieraninie nie ma chyba nikogo do końca zrównoważonego :D (hm, może jedynie spokojna Kasumi).

Świetne dzieło Rumiko Takahashi, polecam też wszystkim anime :)

Kamui Shiro
Status: Offline

Post autor: Kamui Shiro » wt maja 02, 2006 1:46 pm

Mnie się jeszcze nie rozkleja ;) a już kilka razy czytałem w róznych sytuacjach xD

europejski ukłąd tez mnie niewiele rusza, w sumie gdyby chcieć zachowac taką superzgodność z oryginałem, to powinniśmy mieć teksty pionowo i jeszcze w krzaczkach xD najwazniejsza jest treść, forma mniej ;)

historia jest genialna, dorównuje anime i trochę więcej mówi i wyjaśnia (poza tym jest po polsku, a nie niemiecku, jak oglądana przeze mnie wersja anime)... no i co tu dużo mówić... sprawdzona podczas wielu nudnych podróży pociągiem czy autokarem *_* dla każdego, choć nie każdemu się spodoba. Kreska nie jest jakaś wyrafinowana, ale sympatyczna i przyjemna dla oka, nadrabia to cholernie śmieszna fabuła ^o^

Anai
Status: Offline

Post autor: Anai » ndz maja 07, 2006 11:23 am

Przedelegowana tutaj przez Gotenks'a ponawiam swojego posta:
Jak Wam się podoba najnowszy tom Ranmy1/2 (już 11)? Ja uważam go za całkiem udany... :wink:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » czw maja 11, 2006 2:23 pm

Przed wczoraj przeczytalem tomik jedenasty. Ranma dalej wysmienicie mnie bawi :mrgreen: Najlepsza byla chyba czesc o tajemnej technice Happosaia, smialem sie co chwila :lol:
Jedyna rzecz, do ktorej moge sie przyczepic to slaba jakosc kilku stron (tych, ktore w oryginale byly kolorowe).
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Anai
Status: Offline

Post autor: Anai » sob maja 13, 2006 7:37 pm

Mi najbardziej podobał się motyw z "siostrą" Ryogi :lol: , no i ten wątek z klątwą przytulania też był niezły. I pomyśleć, że niedawno miałam chwile zwątpienia co do dalszego kolekcjonowania tego tytułu... :wink:

alexa
Status: Offline

Post autor: alexa » sob cze 10, 2006 7:39 pm

Fajnie czyta sie tę mange na lekcjach ... Nauczyciel patrzy na Ciebie jak na wariata :wink: :wink: :wink: Ty się uśmiechasz, starasz się zachować powagę, ale nie za bardzo to wychodzi ... A nauczyciel już sam nie wie o co chodzi :lol: :lol: :lol: To jest strasznie zabawne ... Polecam :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob cze 10, 2006 8:00 pm

Jedna emota zupelnie wystarcza, nie musisz dawac trzech :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

alexa
Status: Offline

Post autor: alexa » ndz cze 11, 2006 2:15 pm

Ja lubię trójkę ... Ale mi tam rybka ile emotek ...

MaDeR
Status: Offline

Post autor: MaDeR » czw lip 13, 2006 10:49 pm

Aja pozwolę sobie pochwalić/skrytykować ranmę z innego powodu... od pewnego momentu, przez cały srodek serii, te wszystkie historie można czytać w dowolnej kolejności. Czemu pochwała? Bo mi między 10 a 12 tomem przegapiła się 11, a i tak bezboleśnie przeczytałem to wszytsko w kolejności 10, 12, 11... A dlaczego krytyka? Bo wygląda na to, że przez ten czas Ranma będzie zlepkiem różnych, nie związanych z sobą gagów.

Jak ja chcę obejrzeć zlepek, to idę na Excel Saga. :P
Ostatnio zmieniony wt sie 15, 2006 9:56 pm przez MaDeR, łącznie zmieniany 1 raz.

Anai
Status: Offline

Post autor: Anai » sob lip 15, 2006 11:12 am

I tu masz rację szczerze mówiąc wolałabym jakąś zwięzłą fabułę, ale to też ma swój urok... Tylko nigdy nie będzie wiadomo czy to już koniec, czy jeszcze cosik dorysują... :wink:

MaDeR
Status: Offline

Post autor: MaDeR » ndz lip 23, 2006 3:31 pm

Anai pisze:Tylko nigdy nie będzie wiadomo czy to już koniec, czy jeszcze cosik dorysują... :wink:
Nie sądzę, z tego co wiem, to seria skończyła się na dobre, i to dość dawno temu.

PS: Z jakeigo anime atavarek? :>

Anai
Status: Offline

Post autor: Anai » ndz lip 23, 2006 9:16 pm

Nie sądzę, z tego co wiem, to seria skończyła się na dobre, i to dość dawno temu.
No niby tak ale z Japończykami i tak nigdy nic nie wiadomo :wink: ... Ale Ranma i tak jest extra :P .
PS: Z jakeigo anime atavarek? :>
Z "Shaman King" (2 pierwsze serie emitują na Jetix i Polsacie :), a ostatnio w Japonii chyba zaczęła wychodzić jeszcze 3), polecam jeżeli lubisz Ranmę 1/2 to to też powinno Ci się spodobać, ja się zawsze na tym trzęsę ze śmiechu :lol: .

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pt paź 06, 2006 12:27 pm

Czy ktoś wie czy Ranma 1/2 nie został czasem zawieszony? Na stronie wydawnictwa w zapowiedziach nie ma nic o Ranmie ani żadnej informacji... a jak zapytałem (e-mailem) to dostałem dyskretnego ignora (czyt. żadnej odpowiedzi)...

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt paź 06, 2006 2:05 pm

W styczniu ma wyjsc ponoc. Sa problemy z licencja.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Galadhriel
Status: Offline

Post autor: Galadhriel » pt paź 06, 2006 8:26 pm

Czyli znowu jesteśmy w "domciu" a właściwie miejscami można się poczuć jak w Cube;).... Wszystkie drogi prowadzą do:
-kłopoty z licencją...
Kiedy to się skończy? ;)

Petit
Status: Offline

Post autor: Petit » śr lis 01, 2006 6:02 pm

tjaaa lepiej żeby Ranma był jak w Japonii: od prawa do lewa...
ale też tak nie jest tragicznie (chyba hłe hłe -JzJ)

ale Egmont koszmarnie wydaje mangi [shadow=red]fakt [/shadow] ale że Ranma...jest taki fajny...i zabawny...choć nie lubię gołych {lub prawie obnażonych} kobiet...nie ta golizna jest ohydna...

***********znowu THANKS for niezwyciężona Kazik-chan !!!!!!!! [czy ja kiedyś przestanę dziękować?-dobre pytanie)**************

Iria
Status: Offline

Post autor: Iria » pt sty 26, 2007 6:12 pm

Co za różnica czy od prawej do lewej czy odwrotnie :P rozpieszczone smarki!!! :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi Egmontu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości