Ranma 1/2

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Egmont
Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Ranma 1/2

Post autor: Gotenks » sob paź 23, 2004 12:40 pm

Czytaliście?

Jak dla mnie bomba :) Można się tylko przyczepić do wydania Egmontu :roll:

Przed chwilą przeczytałem drugi tom (ten od Egmontu, bo po angielsku czytałem do 11-2tego :wink: ) i naprawdę nieźle się przy nim bawiłem :D Przy niektórych żartach tarzałem się na podłodze. Coś świetnego :)
No i pojawia się P-chan :lol: Byłem ciekaw, czy w polskiej wersji zmnienią to imię, ale dobrze z tego wybrnęli.
Czekam z niecierpliowścią na trzeci tom, a zaraz biorę się za Inuyashę :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

yoshi_15
Status: Offline

Post autor: yoshi_15 » sob paź 23, 2004 5:19 pm

Ja czytałem na razie 1 tomik.

Dość fajne, chociaż może za dużo tych walk. Humor też całekiem, całkiem. Trochę tylko denerwują mnie te onomatopeje. Wydaje mi się, że po prostu nie są przetłumaczone.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob paź 23, 2004 5:29 pm

Większość jest nieprzetłumaczonych :wink: A wszystko przez Amerykanów, bo po nich dostaliśmy te onomatopeje. Ja w sumie 1/3 mangi czytałem w wersji angielskiej, więc się przyzwyczaiłem i mi nie przeszkadzają :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

cieniu
Status: Offline

Post autor: cieniu » ndz gru 05, 2004 3:24 pm

Z ilu tomów się ta manga składa?Nie wiem,czy warto by było to kupować.Myślicie,że jak kupię 2 lub 3 tom to się szybko zorientuję co było w poprzednich?

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz gru 05, 2004 3:51 pm

Słyszałem opinię, że mangi Rumiko Takahashi maja to do siebie, że jak znasz pewną ilość tomów początkowych to mniej więcej wiesz jaka bedzie reszta, bo schemat się nie zmienia.
A ile ma tomów? Za dużo :lol:

Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » ndz gru 05, 2004 7:04 pm

A dokładnie rzecz biorąc aż 38. Przyznam się że sam dotarłem do 20 i nadal mnie nie zmęczyło, tylko ostatnio coś czasu brak... :?

cieniu
Status: Offline

Post autor: cieniu » wt gru 07, 2004 7:54 pm

ty dotarłeś do 20 tomu czy 20 strony?Jeśli do tomu to czytałeś po angielsku,bo w Polsce i po polsku jeszcze nawet 3 tom nie wyszedł.Napisz coś jaśniej.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt gru 07, 2004 8:02 pm

Z wypowiedzi Yellona wyraźnie widać, że przeczytał 20 tomów. :roll:
I gwoli ścisłości tom 3-ci wyszedł wczoraj :roll:
Znajdź sobie inny sposób na nabijanie postów :twisted:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Little Pony
Status: Offline

Post autor: Little Pony » wt gru 07, 2004 8:33 pm

Gotenks, on stawia na ilość, a nie jakość. Daj się dzieciakowi nacieszyć :wink:
A ja tylko czekam za forsą i zrobię mały napad na księgarnię: Kenshin, Ranma i Inuyasha już na mnie czekają :D

Darla
Status: Offline

Post autor: Darla » wt gru 07, 2004 9:25 pm

Ja też czytałam i naprawde sądze że jest to super manga. Jest zabawna, miła dla oczu kreska i super główny/a bochater/ka.

Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » śr gru 08, 2004 4:14 pm

Tak jak Gotenks słusznie wywnioskował "dotarłem" dokładnie do końca 22 tomu. Manga jest bardzo fajna i pisana/rysowana z dużym humorem. Przeraża mnie tylko jedno. Przy obecnym tempie wydawania (tomik co 2 miesiące) ostatni tom ujrzymy na sklepowych półkach za 6 lat :?

Yaku
Status: Offline

3 TOM

Post autor: Yaku » śr gru 08, 2004 4:47 pm

Przyznam sie ze spodziewalem sie czegos wiecej po trecim tomie - czy mi sie wydaje czy byl jakos szczegulnie nie smieszny? .. jakis powazniejszy od poprzednich :?

Darla
Status: Offline

Post autor: Darla » czw gru 09, 2004 5:02 pm

Nie wiem jeszcze nieczytałam 3 tomu więc nie moge go osądzić.

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » czw gru 09, 2004 5:11 pm

kukcye,3 tomu jeszcze na moim zadupiu nie widzialam,no chyba ze jest w atucie,gdzie jeszcze nie zagladalam==' ...czyli trzeba bedzie dodac do listy zyczen,hlehlehle :twisted:
ja w sumie to dopiero swiezo po przeczytaniu 2tomu jestem,eheheh,pigi jest swietny :D

Yaku
Status: Offline

Post autor: Yaku » czw gru 09, 2004 6:11 pm

Sheril pisze:kukcye,3 tomu jeszcze na moim zadupiu nie widzialam,no chyba ze jest w atucie,gdzie jeszcze nie zagladalam==' ...czyli trzeba bedzie dodac do listy zyczen,hlehlehle :twisted:
ja w sumie to dopiero swiezo po przeczytaniu 2tomu jestem,eheheh,pigi jest swietny :D
P-chan - pigi to mi sie z pewną świnią kojarzy :roll: .. z kobietą Kermita : D

Mam nadzieję, że niedługo dostaniecie te tomiki w swoje łapki i wyprowadzicie mnie z błędnego pościka (wprawdzie czytałem drugi raz i uważam że chyba zbyt szorstko go osądziłem)



Yako ze nie jest to nie legalne spytam wprost:
<znacie jakieś wmiarę szybki server z którego mógłbym pobrać anime Ranma (all) + napisy?>

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » śr gru 15, 2004 10:57 pm

Ponieważ zastanawiałem się nad kupnem tegoż tytułu, zapoznałem się z wydanymi u nas tomikami u kumpla.
O ile po pierwszych dwóch tomach byłem zdecydowany na kompletowanie serii, to po trzecim tomie stwierdziłem, że jest to seria nie dla mnie.
Humor super, ale denerwuje mnie wewalanie na siłę jakichś bojowych odmian dyscyplin sportowych.
WTFIT? :shock:
Jeżeli coś takiego ma być w każdym tomiku i schemat ma być wszystkiego dokładnie taki sam, to ja podziękuję. Wolę już sobie za zaoszczędzoną na tym tytule kasę PStwo kupić.

Yaku
Status: Offline

Post autor: Yaku » śr gru 15, 2004 11:36 pm

Ha .. wiec jednak nie tylko mnie trzeci tomik niepasił do końca. Wierze jednak ze kolejne bedą ok.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt gru 17, 2004 4:45 pm

Przeczytałem wczoraj tomik 3-ci. Niezły, choć trochę mniej śmieszny niż poprzednie.
Niedługo powinna pojawić się moja ulubiona postać z tej serii - Shampoo, wtedy dopiero będzie fajnie :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Darla
Status: Offline

Post autor: Darla » sob gru 18, 2004 11:39 pm

A ja jeszcze nie czytałam :cry: , mój brat miał ale jakieś zjechane strony miał (chodzi o wydrukowanie) i niby miał pujść wymienić i nie wiem czy mu się udało :cry:

Radykalny Marzyciel
Status: Offline

Post autor: Radykalny Marzyciel » śr gru 29, 2004 11:00 am

Gotenks pisze:Przeczytałem wczoraj tomik 3-ci. Niezły, choć trochę mniej śmieszny niż poprzednie.
Niedługo powinna pojawić się moja ulubiona postać z tej serii - Shampoo, wtedy dopiero będzie fajnie :mrgreen:
Nie wiesz przypadkiem kiedy ona ma się dokładnie pojawić? Oglądałem anime i faktycznie jak ona się pojawi będzie ciekawie :P Musze koniecznie dokupić kolejne tomy bo mam narazie tylko pierwszy :cry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi Egmontu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości