Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Heartslabyulu

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Egmont
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Heartslabyulu

Post autor: Mr.Chiquita » sob cze 10, 2023 10:43 am

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu. #1
► Pokaż Spoiler
Scenarzysta: Wakana Hazuki
Ilustrator: Sumire Kowono
Tłumacz: Jacek Drewnowski
Typ oprawy: miękka z obwolutą
Liczba stron: 194
Wymiary: 14.8x21.0cm (A5)
Data premiery: 23.08.2023
Cena okładkowa: 32,99 zł
Yu jest zwykłym uczniem szkoły średniej. W drodze do domu po lekcjach napotyka tajemniczą karetę, która go zabiera. Kiedy chłopak odzyskuje przytomność, znajduje się w innym świecie o nazwie Twisted Wonderland! Komiksowa wersja niezmiernie popularnej gry mobilnej „Disney Twisted-Wonderland", stworzona przez ludzi, którzy przygotowali tę grę.
Seria składa się z 4 tomów.

dark_horiko3
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 06, 2020 1:40 am
Status: Offline

Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Heartslabyulu

Post autor: dark_horiko3 » wt cze 13, 2023 11:07 pm

Opis brzmi jak sklejony na szybko. Jako ogromna fanka gry, mam nadzieję, że w środku tłumaczenie nie będzie aż tak skopane. Od tego zależy czy będę kupować kolejne mangi wydawane przez Egmont

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Heartslabyulu

Post autor: MonsterBebe » śr cze 14, 2023 9:05 am

No faktycznie opis mocno średni. Aż mi się nie chce zapoznawać z tym tytułem.

dark_horiko3
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 06, 2020 1:40 am
Status: Offline

Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Heartslabyulu

Post autor: dark_horiko3 » śr cze 14, 2023 1:30 pm

MonsterBebe, Gra jest bardzo ciekawa jak na gachę, zwłaszcza jeśli lubi się Disneya i mroczne klimaty. Manga oczywiście różni się od oryginału, bo wycina sceny, ale daje radę

Tak jak wspomniałam, lepiej, żeby tłumaczenie było dobre, bo jak nie to po kiego Egmont w ogóle wracał do wydawania mang skoro niczego mieliby się nie nauczyć po poprzednich porażkach

Edit: btw słodka Chiaki

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Heartslabyulu

Post autor: Yuriko » śr cze 14, 2023 2:07 pm

dark_horiko3 pisze:
śr cze 14, 2023 1:30 pm
bo jak nie to po kiego Egmont w ogóle wracał do wydawania mang skoro niczego mieliby się nie nauczyć po poprzednich porażkach
Pieniądze :) jeśli jest coś opłacalne, to dla nich kiepskie tłumaczenia nie są problemem.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Heartslabyulu

Post autor: Koichi » śr cze 14, 2023 6:43 pm

Tak mi się zdawało, że to ten projekt przy którym pracowała (nie wiem czy dalej pracuje?) Yana Toboso :mysli:

Chyba widziałem kiedyś skany tego "dzieła" i jak dla mnie, to kompletnie nie trzymało się kupy. Albo jestem za stary, albo trzeba wiedzieć o co chodzi w tej grze, bo ja tam żadnego sensu z fabuły nie mogłem wyłapać.
I tak jak doceniam i podziwiam twórczość Toboso, uwielbiam jej kreskę i czuję ciary jaki świetny, mroczny klimat potrafi wyczarować, tak tutaj daje pas. Nie twierdzę rzecz jasna, że to kiepski tytuł, po prostu wydaje mi się, że nie dla każdego.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Heartslabyulu

Post autor: Ame » czw cze 15, 2023 10:57 am

Gry nie znam. Skuszę się, bo ma ładną kreskę.

dark_horiko3
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 06, 2020 1:40 am
Status: Offline

Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Heartslabyulu

Post autor: dark_horiko3 » pt cze 16, 2023 12:56 am

Koichi, Zdecydowanie nie dla każdego i mając do wyboru grę oraz mangę, lepiej skupić się na grze. Manga to typowa rzecz dla fanów, nie jest tak źle jak z adaptacjami innych growych tytułów, ale też nie jest tak, jak być powinno - sceny są powycinane, wydarzenia skrócone, odpada duża część informacji, których gracz może dowiedzieć się z dodatkowych historyjek czy też głównej linii fabularnej, a które sprawiają, że łatwiej przywiązać się do postaci (przykładowo jeden z bohaterów cierpi na depresję, o czym w rysunkowym wydaniu nie ma nigdzie wspomniane). Adaptacja nie oddaje też przede wszystkim tego mrocznego klimatu, jaki posiada oryginał w niektórych momentach

Oprócz głównej serii opartej na pierwowzorze są też dwie antologie, które częściej widuję ze skanów na różnych stronach. One są... Dość dziwne i trochę nie wiem po co wyszły

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Heartslabyulu

Post autor: Koichi » pn cze 19, 2023 9:06 pm

dark_horiko3 pisze:
pt cze 16, 2023 12:56 am
Oprócz głównej serii opartej na pierwowzorze są też dwie antologie, które częściej widuję ze skanów na różnych stronach. One są... Dość dziwne i trochę nie wiem po co wyszły
Wait, to może ja widziałem którąś z tych antologii? :o Sam już nie wiem, w każdym razie to na co trafiłem było dziwne, rzeczywiście XD

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Heartslabyulu

Post autor: Mr.Chiquita » sob paź 14, 2023 12:23 am

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu. #2
► Pokaż Spoiler
Scenarzysta: Wakana Hazuki
Ilustrator: Sumire Kowono
Tłumacz: Jacek Drewnowski
Typ oprawy: miękka z obwolutą
Liczba stron: 194
Wymiary: 14.8x21.0cm (A5)
Data premiery: 06.12.2023
Cena okładkowa: 32,99 zł
Drugi tom mangi o niezwykłych przygodach nastolatka w magicznym świecie o nazwie Twisted Wonderland. Komiksowa wersja niezmiernie popularnej gry mobilnej „Disney Twisted-Wonderland", stworzona przez ludzi, którzy przygotowali tę grę. Licealista Yu trafia z Japonii do przedziwnego świata Twisted Wonderland. Zostaje przyjęty do tamtejszej szkoły magii – Night Raven College i mianowany przewodniczącym jednego z dormitoriów. Wkrótce odwiedza go kolega z akademii – Ace, który wpadł w poważne tarapaty...
Manga w Japonii doczekała się dwóch kontynuacji, powstających praktycznie jednocześnie:
  • Twisted Wonderland the Comic - Episode of Savanaclaw (1+ tomów)
  • Twisted Wonderland the Comic - Episode of Octavinelle (dopiero kilka rozdziałów)
Zobaczymy, czy Egmont też będzie chciał je wydać.

dark_horiko3
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 06, 2020 1:40 am
Status: Offline

Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Heartslabyulu

Post autor: dark_horiko3 » wt paź 17, 2023 5:34 pm

Ciekawe kiedy novelka zostanie wydana po angielsku, bo założę się, że w Polsce nie mamy co na to liczyć
Ostatnio zmieniony wt paź 17, 2023 5:39 pm przez dark_horiko3, łącznie zmieniany 1 raz.

dark_horiko3
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 06, 2020 1:40 am
Status: Offline

Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Heartslabyulu

Post autor: dark_horiko3 » wt paź 17, 2023 5:37 pm

Mr.Chiquita pisze:
sob paź 14, 2023 12:23 am
Zobaczymy
Dziwne i niezrozumiałe dla mnie byłoby, jakby zakończyli wydawać historię na prologu i pierwszym rozdziale (gdzie gra ma już siedem i na 100% będzie ósmy), ale cóż, to Egmont

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Heartslabyulu

Post autor: Mr.Chiquita » śr paź 18, 2023 1:04 am

@dark_horiko3:
Nie bardzo rozumiem, co ma do tego Egmont? Co by zmienił inny wydawca? Dajmy na to Waneko. Sytuacja podobna, do mangi "Re:Zero", gdzie każdą Księgę pierwowzoru rysuje ktoś inny. I Waneko na każdą kolejną robiło osobne ogłoszenie. I robią to, dopóki im się opłaci. Bo np. "Cykady" przestali zapowiadać mimo, że powstają dalej... W "Twisted Wonderland" nie dość, że zmieniają się rysownicy. To każdy rozdział ma chyba innego głównego bohatera. Nie ma też pewności, czy zostaną zaadoptowane wszystkie rozdziały gry. Co wydawcy daje bardzo komfortową sytuację, gdy manga się nie sprzeda. Może zrezygnować, bez pozostawienia niesmaku, że coś zostało urwane przed ważną akcją.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Heartslabyulu

Post autor: Ame » sob lis 11, 2023 9:37 pm

W końcu przeczytałam. Taka sobie. Ciekawa jestem jak dalej się potoczy.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Heartslabyulu

Post autor: Mr.Chiquita » śr gru 13, 2023 12:00 pm

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu. #3
► Pokaż Spoiler
Scenarzysta: Wakana Hazuki
Ilustrator: Sumire Kowono
Tłumacz: ???
Typ oprawy: miękka z obwolutą
Liczba stron: 162
Wymiary: 14.8x21.0cm (A5)
Data premiery: 28.02.2024
Cena okładkowa: 32,99 zł
Trzeci tom mangi o niezwykłych przygodach nastolatka w magicznym świecie o nazwie Twisted Wonderland. Komiksowa wersja niezmiernie popularnej gry mobilnej „Disney Twisted-Wonderland", stworzona przez ludzi, którzy przygotowali tę grę. Uczeń szkoły średniej – Yu – trafia do niezwykłego świata zwanego Twisted Wonderland i zostaje przyjęty do akademii magii, Night Raven College. Chłopak bierze udział w tradycyjnym „przyjęciu nieurodzinowym” w dormitorium Heartslabyul i stara się pomóc koledze z klasy rozwiązać palący problem. Niestety ściąga na siebie gniew Riddle’a, przewodniczącego dormitorium…
Cóż, jak na razie jedyna od nich manga, której nie chcę.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Heartslabyulu

Post autor: Mr.Chiquita » śr lut 07, 2024 4:38 pm

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu. #4
► Pokaż Spoiler
Scenarzysta: Wakana Hazuki
Ilustrator: Sumire Kowono
Tłumacz: Jacek Drewnowski
Typ oprawy: miękka z obwolutą
Liczba stron: 194
Wymiary: 14.8x21.0cm (A5)
Data premiery: 24.04.2024
Cena okładkowa: 32,99 zł
Czwarty tom mangi o niezwykłych przygodach nastolatka w magicznym świecie o nazwie Twisted Wonderland. Komiksowa wersja niezmiernie popularnej gry mobilnej „Disney Twisted-Wonderland", stworzona przez ludzi, którzy przygotowali tę grę. Uczeń szkoły średniej – Yu – stawia czoło kolejnym zadziwiającym wyzwaniom w niezwykłym świecie Twisted Wonderland, do którego trafił w tajemniczych okolicznościach i został przyjęty do akademii magii, Night Raven College. Riddle, przewodniczący domu Heartslabyul, pozwala swoim emocjom i magii wymknąć się spod kontroli i ulega przeplamieniu! Yu dołącza do Grimma, Ace’a, Deuce’a, Treya i Catera, żeby zmierzyć się z Riddle’em, ale… Jak to się wszystko zakończy? Finał będzie zaskakujący.
Ostatni tom.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi Egmontu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości