Miecz Nieśmiertelnego (Blade of the Immortal) <wydz.>

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Egmont
Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » sob lip 10, 2004 10:41 am

Ooo, okładki Edenu mają coraz wyższy poziom...
Oj, skarbonka :roll: Hmm... Chyba jednak trzeba będzie składać...
Ktoś wie ile tomów ma BotI? :roll:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob lip 10, 2004 10:57 am

Remiel, Boti ma na dzień dzisiejszy bodajże 16 tomów :wink:

Ja kupię chyba wszystkie trzy tytuły. Skrzydła Serafina kupuję już z przyzwyczajenia, poza tym bardzo podobają mi się dziewczyny w tej mandze :mrgreen:
W Boti nie bardzo podoba mi się okładka, wszystko przez ten Polski tytuł :roll: Mam nadzieję, że w środku wszystko będzie OK :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » sob lip 10, 2004 11:01 am

Okładka BotI (trzeba się będzie przyzwyczajać do skrótu MN ;) fajna, tylko ta czcionka, którą napisany jest tytuł... :?

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » sob lip 10, 2004 11:03 am

Gotenks pisze:na dzień dzisiejszy
Wiedziałem :( czyli GBA odpada... Módlmy się, aby nagle przerwali BotI jak Edena :lol: Żartowałem :roll: Kiedy premiera? Ma być ponoć na jakimś konwencie, prawda li to? :roll:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob lip 10, 2004 11:31 am

Reanimation 16-18 lipca, Bydgoszcz. Dla mnie to drugi kraniec Polski, więc lepiej poczekam aż pojawi się w sklepach :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob lip 10, 2004 2:48 pm

Reanimation 16-18 lipca, Bydgoszcz. Dla mnie to drugi kraniec Polski, więc lepiej poczekam aż pojawi się w sklepach
Nie tylko dla ciebie :( ja też muszę poczekać :cry:

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » sob lip 10, 2004 2:54 pm

Hmm, ja dokonam zakupu dopiero w sierpniu... Nigdy nie jestem na czasie jak ludzie gadają o jakiejś mandze na forum. Szlag! :?

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob lip 10, 2004 3:23 pm

Hmm, ja dokonam zakupu dopiero w sierpniu... Nigdy nie jestem na czasie jak ludzie gadają o jakiejś mandze na forum. Szlag!
Widzę,że nie tylko ja jestem trochę opóźniona :D Nie przejmuj się ja mam tak samo 8) i nawet to jest lepsze :? krócej czekasz za następnym tomem :wink:

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » sob lip 10, 2004 3:41 pm

zandam pisze:Widzę,że nie tylko ja jestem trochę opóźniona :D Nie przejmuj się ja mam tak samo 8) i nawet to jest lepsze :? krócej czekasz za następnym tomem :wink:
Niby tak :wink:, ale wciąż człowiek powinien miec dochody proporcjonalne do zainteresowań :roll: Wielu pewnie mnie wysmieje, ale ja nie mam AŻ takich wymagań od życia, żeby mieć Porsche Boxtera z automatyczną skrzynią biegów :wink: Chociaż... gdybym miał prawo jazdy...
Mam nadzieję, że BotI nie sprowadza się tylko do masakry i kreska jest doganiana przez fabułe, co najmniej.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » sob lip 10, 2004 5:17 pm

Remiel pisze:(...) Wielu pewnie mnie wysmieje, ale ja nie mam AŻ takich wymagań od życia, żeby mieć Porsche Boxtera z automatyczną skrzynią biegów :wink: Chociaż... gdybym miał prawo jazdy...
że co? O.o to dobre dla emerytów, automatyczna skrzynia zabija piękno jazdy, ano i o drifcie można wttedy pomarzyć [: :wink: (musiałem to napisać x3)

co do BotI to kupię pierwszy tomik, o ile do Stalowej dotrze :roll:

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » ndz lip 11, 2004 2:38 pm

ale wciąż człowiek powinien miec dochody proporcjonalne do zainteresowań
A jeśli ktoś wogóle nie ma dochodów?? :wink:
Mam nadzieję, że BotI nie sprowadza się tylko do masakry i kreska jest doganiana przez fabułe, co najmniej
podobno tak :? a jak jest na prawdę to dowiemy się dopiero jak kupimy 8)
że co? O.o to dobre dla emerytów, automatyczna skrzynia zabija piękno jazdy, ano i o drifcie można wttedy pomarzyć [: (musiałem to napisać x3)
:lol:
co do BotI to kupię pierwszy tomik, o ile do Stalowej dotrze
wymagający jesteś :D

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz lip 11, 2004 4:56 pm

zandam pisze:
ale wciąż człowiek powinien miec dochody proporcjonalne do zainteresowań
A jeśli ktoś wogóle nie ma dochodów?? :wink:
Powinien pomyśleć nad pracą dorywczą :wink: Moja koleżanka pracuje w lodziarni i sprzedaje lody :) Przyjemny zawód, ale do tego trzeba być naturalnie w pogodnym nastroju, a to coś w jej guście. Nie ma to jak naturalny uśmiech u ekspedientki :) Ijest dochód na mangi :wink:
zandam pisze:
Mam nadzieję, że BotI nie sprowadza się tylko do masakry i kreska jest doganiana przez fabułe, co najmniej
podobno tak :? a jak jest na prawdę to dowiemy się dopiero jak kupimy 8)
Nie chciałbym być tendencyjny, ale kilka stron, które widziałem i tytuł nie wróżą nic innego. Ale cóż, jeśli to komiks akcji, to niech ta akcja będzie dobrze rozrysowana :) Bardziej dynamicznie od walki z czołgiem w Appleseedzie chyba się nie da, ale oczywiście mogę się mylić :wink:

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » pn lip 19, 2004 11:10 pm

Kupiłem, przeczytałem... I się powaznie zastanowię.
Samo wydanie nie jest złe. Jakoś druku jest w porządku, nie mogę się przyczepić. Ale jak to czytam to wydaje mi się że całość opiera się na schemacie "jest gostek, którego nie mozna zabić -> sa źli gostkowie -> więc trzeba ich posiekać -> ratując przy okazji taką jedną".
Niewiele to się różni dla mnie od Dragon Balla.

W sumie oczekiwałem czegoś innego. Miałen nadzieję na przyzwoitą mangę samurajską z normalnymi postaciami, która mi coś powie o realiach przedstawionego świata. Zamiast tego trafiłem na historię, któa rozwija się od jednej rąbanki do drugiej.

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » pn lip 19, 2004 11:37 pm

O_O aleś mnie Krzych pocieszył :/ a miałem nadzieję na jakiś bestseller XD

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pn lip 19, 2004 11:37 pm

Czyli jednak sobie oszczędzę, albo wykupię je jak będe miał kase (marzenia :lol:). Ale może to i lepiej... Mniej wydatków, na których mogę się zawieźć.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » czw lip 22, 2004 9:52 am

Ja już kupiłem (razem z Edenem i Skrzydłami Serafina :) ). Swoją drogą strasznie szybka ta komiksiarnia, zamówiłem mangi we wtorek, a już na następny dzień przyszły :shock:
Nie czytałem jeszcze bo zostawiam ją sobie na podróż do USA (już w sobotę :cry: ), ale po pobieżnym przeglądnięciu mam pozytywne odczucia. Gdyby nie ta okładka, to byłaby to najlepiej wydana manga przez Egmont. Zostawiono dużo onomatopei oryginalnych zamiast je zamazywać/wstawiać Polski odpowiednik. Druk jest dobry i czytelny. Nie wiem jak tłumaczenie, ale nazwisko Witolda Nowakowskiego w stopce raczej nastraja pozytywnie :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » czw lip 22, 2004 8:49 pm

Ja już kupiłem (razem z Edenem i Skrzydłami Serafina ). Swoją drogą strasznie szybka ta komiksiarnia, zamówiłem mangi we wtorek, a już na następny dzień przyszły
U mnie tak samo. Pierwszy raz zamawiałam w niej i po jednym dniu już mam(JPF przy nich to ślimak :? ) :D
Czyli jednak sobie oszczędzę, albo wykupię je jak będe miał kase (marzenia ). Ale może to i lepiej... Mniej wydatków, na których mogę się zawieźć.
:? Przeczytam jutro i ocenię ,ale według mnie powinneś spróbować sam a nie patrzeć na innych :? z nimi to różnie bywa :roll: a gusta każdy ma inne :wink:

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » pn lip 26, 2004 11:53 am

Przeczytałem i...trochę się zawiodłem. Manga nie jest zła, powiem więcej jest całkiem dobra, ale moje oczekiwania były znacznie większe. Tyle było "ochów" i "achów" przed jej wydaniem, że spodziewałem się dzieła wybitnego, jedynego w swoim rodzaju. No, ale może trochę za wcześnie wypowiadam takie osądy. W końcu "BoI" nie składa się tylko z jednego tomu, wszystko jeszcze może się zmienić...

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn lip 26, 2004 12:32 pm

Przeczytałem i...trochę się zawiodłem. Manga nie jest zła, powiem więcej jest całkiem dobra, ale moje oczekiwania były znacznie większe. Tyle było "ochów" i "achów" przed jej wydaniem, że spodziewałem się dzieła wybitnego, jedynego w swoim rodzaju. No, ale może trochę za wcześnie wypowiadam takie osądy. W końcu "BoI" nie składa się tylko z jednego tomu, wszystko jeszcze może się zmienić...
2. tomik juz we wrześniu 8) więc się przekonamy :twisted: Tak czy siak mi się podobało :D i na pewno kupię resztę chyba ,że się zaczną powtarzać :wink:

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pn lip 26, 2004 1:20 pm

Ja tak czy inaczej podziękuję. Kwestie finansowe i sporo niedokończonych dzieł będących w moim posiadaniu trochę komplikuje sytuację (literatury rzecz jasna nie wspomnę), więc jak uzbieram te serie co zacząłem, albo co najmniej większość, to wówczas pomyślę nad tym komiksem. Ale wątpię... nie chce mi się kupować czegoś co będzie miało kilkanaście tomów :roll: Chociaż uzbierać Akirę i tak uważam za konieczne :roll: Najlepiej w tych grubszych wersjach :lol: Marzenia :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi Egmontu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości