Która rządzi? :)

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Egmont
Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pn cze 14, 2004 6:51 pm

Żeby nie było, że zły mod przyszedł i zabrał zabawki. 8)
Wasze rozważania o literaturze fantasy dorobiły się własnego tematu w dziale Main.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pn cze 14, 2004 7:03 pm

Dzięki, crate.
Sory z tymi offtopami. Tak dawno dyskusji nie było :roll: :P

Miko
Status: Offline

Post autor: Miko » sob cze 19, 2004 2:34 am

'Rulezuje' oczywiście słodka Brzoskwinia. ^^

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » sob cze 19, 2004 5:41 pm

hmmmmm na poczatku sie wahałem ale wreszcie Brzoskwinka wygrała XD , po przeczytaniu 4 tomu spodobała mi sie po prostu 2 razy bardziej XD

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » sob cze 19, 2004 9:15 pm

Narsil_Alavel pisze:hmmmmm na poczatku sie wahałem ale wreszcie Brzoskwinka wygrała XD , po przeczytaniu 4 tomu spodobała mi sie po prostu 2 razy bardziej XD
hehe Narsil widzę że mamy podobny gust w m&a :D

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » sob cze 19, 2004 11:36 pm

Najlepszą mangą wydawnictwa jest Kamikaze Kaitou Jeanne. Kenshin też nie jest zły.

Co do Kociaków to ostati tom był tak wydany, że się nie mogłem zmusić do przeczytania. Eden jest raczej nudny i pozbawiony własnych pomysłów, Gundam/XXX mnie nie interesują.

A Brzoskwinia nadaje się tylko na zastępstwo do rorki papieru toaletowego, albo do rozpalania grilla... Tyle stron starczy na długo.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » ndz cze 20, 2004 2:13 am

Krzych Ayanami pisze:A Brzoskwinia nadaje się tylko na zastępstwo do rorki papieru toaletowego, albo do rozpalania grilla... Tyle stron starczy na długo.
to wolny kraj, wyrażasz swoją opinię ale imho mógłbyś to robić mniej "drastycznie" :? W przenośni fani "Brzoskwini" to idioci? Ja to tak odbieram.

nie lepiej napisać że tytuł się nie podoba i dalczego?

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » ndz cze 20, 2004 2:13 pm

sorry Krzych ale Twój gust jest..."popaprany"... Kebnshina nie czytałem wiec sie nie wyowiadam, ale Kamiazee... jest fajne ale ...mdła...no i raczej dla dziewczynek 15 letnich... A Brzoskwina to Brzoskwinka...hehe moze nieco przesadzili z tymi intrygami Sae, ale... humor jest THE BEST, "akcja" robi się coraz bardziej ciekawa, kreska super, no i sama Brzoskwinka :]

no cóż...Krzych...współczuć gustu :roll:

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz cze 20, 2004 8:24 pm

Narsil_Alavel pisze:sorry Krzych ale Twój gust jest..."popaprany"...
Narsil_Alavel pisze:no cóż...Krzych...współczuć gustu :roll:
Mądre przysłowie mówi: de gustibus non est disputandum :roll:. Dla ludzi, którzy nie uważali na tej lekcji tłumaczę: "O gustach się nie dyskutuje". Źle świadczy o ludziach, którzy to jednak robi...

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » ndz cze 20, 2004 9:25 pm

to wolny kraj, wyrażasz swoją opinię ale imho mógłbyś to robić mniej "drastycznie"
Mam być szczery ? Ubrałem moją opinię w tak "delikatny" sposób na jaki mnie było stać. Wersją "podstawową" była mangowa kupa gówna. Takie są moje odczucia co do tego tytułu.

O scenariuszu nie ma właściwie co wspominać (zapoznałem się niestety z 3 tomami i przejzałem 4) bo to kompletne dno. Postacie są beznadziejne - Sae to dziwka, Toji powinien mieć spotkanie z dresiarzami, którzy by mu na grzbiecie wypisali jak się powinien zachowywać. Momo ma szzęście, że Kairi jakoś się pilnuje bo z takim "chciałabym i boję się" to chyba bardziej nerwowy gość by ją zgwałcił. Tak po za tym to ofiara losu. I tylko Kairi zachowuje się jak człowiek, a nie krzyżówka człowieka z małpą.

Kreska to też nic szczególnego.
W przenośni fani "Brzoskwini" to idioci? Ja to tak odbieram.
Miło się dowiedzieć... Ale wiesz co ? Wcale mi nie jest przykro. Jeżeli komuś się ten szajs podoba, to dobrze. Ja się w to nie wtrącam, bo to nie moja sprawa co się komuś podoba. Jak się komuś nie podoba Mars, albo Czobity, to nie robię z tego problemu.

Po za tym chciałbym zauważyć, że nie piszemy o jakimś trupie o którym można mówić tylko dobrze lub wcale. Mówimy o zwykłym komiksie, który nie wszystkim musi się pdoobać.

Osobiście uważam, że wychodzenie z założenia, że jakakolwiek negatywna opinia o danym tytule, atakuje od razu jego czytelników świadczy o tym , że człowiek wcale nie jest pewny swoich odczuć w stosunku do niego. Musi się czuć członkiem "owczego stada", który tylko między ludźmi, którzy myslą tak jak on - między któymi nie musi udowadniać własnych przekonań - czuje się pewnie. Boi się bowiem, zaatakowania własnych przekonań do których sam nie jest przekonany.

Bo miał do siebie w danym temacie całkowite zaufanie, to wiedziałby co i dlaczego może się innym nie podobać. I jak na to odpowiedzieć.

sorry Krzych ale Twój gust jest..."popaprany"... Kebnshina nie czytałem wiec sie nie wyowiadam, ale Kamiazee... jest fajne ale ...mdła...no i raczej dla dziewczynek 15 letnich...
Tak z ciekawości. Jest taki -> ooIoo <- znak :twisted: :?:

Zgadza się :twisted: . Ale to mój włałsny gust - nie czyjś , ale tylko i wyłącznie mój. Zasadniczo lubie shojo, ponieważ bardziej przemawiają do mnie historie o uczuciach, niz mordobicia, albo oberwacje "czym chłopcy róznią się od dziewczynek" :twisted: .

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » ndz cze 20, 2004 9:39 pm

Krzych: tak ja bardzo lubie shojo!!! ale sorry akurat Jeanne jest jaka..nie wiem...za bardzo przesłodzona <chociaż nie mówie że mi sie niepodoba> a co do gustów i mang (brzoskwinka), to sam obrażasz innych a z siebie męczennika robisz - -"

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » ndz cze 20, 2004 9:51 pm

Krzych Ayanami pisze:Kreska to też nic szczególnego.
mi się podoba, to tylko nasze subiektywne odczucia
Krzych Ayanami pisze:Miło się dowiedzieć... Ale wiesz co ? Wcale mi nie jest przykro. Jeżeli komuś się ten szajs podoba, to dobrze. Ja się w to nie wtrącam, bo to nie moja sprawa co się komuś podoba. Jak się komuś nie podoba Mars, albo Czobity, to nie robię z tego problemu.
też nie robię problemu z takich rzeczy, ale jak mi się coś nie podoba to nie wyrażam tego w taki sposób.. (staram się przynajmniej) i tylko do tego miałem pretensje.
Krzych Ayanami pisze:Osobiście uważam, że wychodzenie z założenia, że jakakolwiek negatywna opinia o danym tytule (...)
właśnie problem w tym że imho opinia była zbyt obraźliwa (i dlatego się czepiłem) dlaczego poprostu nie można napisać że coś się "bardzo nie podoba" Ja nie nawidzę piłki nożnej ale nigdy nie napisałem i nie powiedziałem że ten sport to gówno itp.

na inne słowa bym wogóle nie zareagował

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » pn cze 21, 2004 12:05 am

Narsil_Alavel pisze:Krzych: tak ja bardzo lubie shojo!!! ale sorry akurat Jeanne jest jaka..nie wiem...za bardzo przesłodzona <chociaż nie mówie że mi sie niepodoba> a co do gustów i mang (brzoskwinka), to sam obrażasz innych a z siebie męczennika robisz - -"
Hę ?
No i dobrze. To twoja opinia na jej temat.

Ale co do reszty to nie wiem o co ci chodzi. Możesz powiedzieć gdzie konkretnie ja kogokolwiek obrażam ? Bo na pewno nie ma niczego obraźliwego w tym, że krytykuje tytuł, który moim zdaniem jest beznadziejny.

Po za tym nie mam pojęcia o jakie męczeństwo chodzi. Natomiast wydaje mi się, że ty cały czas uważasz, że " zła opinia o tytule=zła opinia o czytelniakch tego tytułu", a to już jest grube nieporozumienie.

Miko
Status: Offline

Post autor: Miko » pn cze 21, 2004 12:07 am

Denerwują mnie ludzie, którzy nie potrafią kulturalnie wypowiedzieć się na dany temat. :/ Nie ma to jak poobrażać co popadnie...
Brawa dla Krzycha... :/

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pn cze 21, 2004 10:37 am

Krzych Ayanami pisze:Ale co do reszty to nie wiem o co ci chodzi. Możesz powiedzieć gdzie konkretnie ja kogokolwiek obrażam ? Bo na pewno nie ma niczego obraźliwego w tym, że krytykuje tytuł, który moim zdaniem jest beznadziejny.
nikogo nie obrażasz (jedynie samą mangę) Tylko imho krytyka powinna inaczej wyglądać, słowami..
Krzych Ayanami pisze:A Brzoskwinia nadaje się tylko na zastępstwo do rorki papieru toaletowego, albo do rozpalania grilla... Tyle stron starczy na długo.
..nie podajesz żadnego sensownego argumentu. Tylko wzbudzasz kontrowersje. Rzetelna krytyka przede wszystkim.
Krzych Ayanami pisze:Po za tym nie mam pojęcia o jakie męczeństwo chodzi. Natomiast wydaje mi się, że ty cały czas uważasz, że " zła opinia o tytule=zła opinia o czytelniakch tego tytułu", a to już jest grube nieporozumienie.
napisałem tylko że tak można odebrać wypowiedź (poprzedni cytat), a myśleć tak nie myślę (i tak nie mam jak udowodnić)

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pn cze 21, 2004 1:19 pm

Miko pisze:Denerwują mnie ludzie, którzy nie potrafią kulturalnie wypowiedzieć się na dany temat. :/ Nie ma to jak poobrażać co popadnie...
Brawa dla Krzycha... :/
Hm. Widać nie bywasz na pewnych forach... W porównaniu z tekstami z np. MFa wypowiedź Krzycha to szczyt dyplomacji.

Co do dyskusji o gustach: już niejednokrotnie pisałem, że tekst "o gustach się nie dyskutuje" to wyświechtany motyw osoby, której skończyły się argumenty. Poza tym bez rozmów o gustach i upodobaniach żadne forum dyskusyjne nie miałoby racji bytu.

Poza tym jakoś mnie dziwi Wasze oburzenie, drodzy miłośnicy Brzoskwy. Yaqza też mieszał ten tytuł z błotem (do czasu, o dziwo ;) ), a odzew był raczej nikły.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pn cze 21, 2004 4:53 pm

cratebeer pisze:Co do dyskusji o gustach: już niejednokrotnie pisałem, że tekst "o gustach się nie dyskutuje" to wyświechtany motyw osoby, której skończyły się argumenty. Poza tym bez rozmów o gustach i upodobaniach żadne forum dyskusyjne nie miałoby racji bytu.
dyskutujemy o przedmiotach gustu, nie o gustach. imho komentowanie czyjegos gustu, w sensie "sorry Krzych ale Twój gust jest..."popaprany"..." to szczyt chamstwa i nieobycia. Więc jak prowadzi się dyskusję to nie na temat gustów tylko przedmiotów zainteresowania... Natomiast użycie "o gustach się nie dysputuje" żeby skończyć dyskusje o przedmiotach gustu faktycznie jest końcem argumentu.
cratebeer pisze:Poza tym jakoś mnie dziwi Wasze oburzenie, drodzy miłośnicy Brzoskwy. Yaqza też mieszał ten tytuł z błotem (do czasu, o dziwo ;) ), a odzew był raczej nikły.
Widocznioe podawał konkretne argumenty... :roll:

Sula
Status: Offline

Post autor: Sula » pn cze 21, 2004 8:08 pm

Nie wiem o co robicie problem.Czemu ktokolwiek miałby ubierać w ładne czy dyplomatyczne słowa swoją opinie na temat jakiejś mangi? Jeżeli ktoś uważa ,że jakaś manga jest totalnie benzdziejna i kijem maczanym w wapnie by jej nie tknał to niech tak pisze.
Chyba ,że chceie wprowadzić zasady polityczej poprawności i nawzajem sobie słodzić.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pn cze 21, 2004 9:17 pm

Sula pisze:Nie wiem o co robicie problem.Czemu ktokolwiek miałby ubierać w ładne czy dyplomatyczne słowa swoją opinie na temat jakiejś mangi? Jeżeli ktoś uważa ,że jakaś manga jest totalnie benzdziejna i kijem maczanym w wapnie by jej nie tknał to niech tak pisze.
Chyba ,że chceie wprowadzić zasady polityczej poprawności i nawzajem sobie słodzić.
czasem nie wypada pisać "ostro", poza tym wulgarnym językiem nic nie osiągamy w dyskusjach, tylko oddziałowujemy na naszego dyskutanta niczym czerwona płachta na byka [: Oczywiście o słodzeniu nie ma tu mowy, bez przesady w obydwie strony.

ale chyba zbyt uogólniam wszystko :P

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn cze 21, 2004 9:20 pm

A dlatego,że każdy człowiek ma inne upodobania np. ja nie lubię yaoi i yuri ,ale szanuje osoby które to uwielbiają. Na pewno byłoby komuś smutno gdyby ktoś zmieszał jego ulubiony tytuł z błotem i dlatego zgadzam się z większością, że o gustach się nie dyskutuje!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi Egmontu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości