Która rządzi? :)

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Egmont
Yaqza
Status: Offline

Post autor: Yaqza » sob sty 24, 2004 12:14 am

Mitsuishi pisze: Otóż to, Yaqza. Tobie go brakuje. Bardzo przyczepiłeś się do jednej mangi i nie wiadomo do czego zmierzasz stale ją atakując - zbastuj troszkę.
Co tu ma do rzeczy dystans? Bardziej logiczne wydaje się nie ekscytowanie każdym moim atakiem, nie branie mych wypowiedzi stuprocentowo poważnie...Ortodoksja to paskudna cecha, zawęża horyzont, ogranicza...
A do czego zmierzam? Możęe do zrozumienia? Przeszło Wam to przez myśl? Podobno wszelka argumentacja i dysputa traci sens gdy jedyną odpowiedzią na nia jest "bo tak" Usłyszałem juz pare słów wyjasnienia na temat "Brzoskwinii". Ale widzicie, ja bardzo lubię sobie podyskutować, a zauwazyłem że na topicu dotyczącym tego komiksu pojawiały się jedynie posty o treści: "Brzoskwinia juz za kilka dni" "Brzoskwinia juz w Empikach". Czy po to wymyślono forum? Nie sądzę.
Zarzucacie mi brak kultury- widzicie, prowokacja ma różne oblicza.
Pomyślcie o tym- i pamiętajcie że jesteście tu by ROZMAWIAĆ. Uczcie się od sofistów.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » sob sty 24, 2004 1:22 am

tu się zgodzę ciekawa dyskusja na "poziomie" na forum zawsze jest najważniejsza.. ale posty typu "Brzoskwinia już w Empikach" również są potrzebne (przydają się np. mi bo ja korzystam wyłącznie z forum jak chcę się zorientować kiedy jaki tytuł wychodzi.. nie pamiętam poprostu..)

Yaqza
Status: Offline

Post autor: Yaqza » sob sty 24, 2004 9:16 am

Polecam odwiedzanie stronki WRAK-a- gdzie jak gdzie, ale tam dostaniesz pełne info na temat wydawanych tytułów. W razie wątpliwosci takżę Komiksiarnia rozwieje wszelkie wątpliwości- jako sklep internetowy najszybciej chyba publikuje informacje o tytułach, które wylądowały właśnie u nich na półkach...

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » ndz sty 25, 2004 1:09 pm

czytam ten topic, czytam i tak mi dziwnie jakoś. :? Yaqza nikogo nie obraził, po prostu wyraził swoje zdanie a tutaj tłjma fanów i fanek 'Brzoskwini' się na niego rzuca. :/ Naprawde trochę chyba brakuje wam dystansu do sibie i swojego hobby, a jkby nie patrzec to 'peach girl' jest podobna do telenowel, ajkju powyzej 200 tez od czytelnika nie wymaga. :d Zamiast więc atakować podalibyście jakieś sensowne kontrargumentu zamiast rzucić 'cham Pan jesteś' i się obrazić. ^__~

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » pt lut 06, 2004 1:47 pm

ja oddalem glos na EDEN imho jeden z najlepszych komixow (nie uoguliam tylko do mangi) jake czytalem. z niecierpliwoscia czekam na reszte...

Draug
Status: Offline

Post autor: Draug » ndz cze 06, 2004 6:29 pm

Eden, bo dobry i tyle :D ale, żeby inne miały takie wzięcie? (no rozumiem jeszcze GC) :roll:

Sula
Status: Offline

Post autor: Sula » ndz cze 06, 2004 9:45 pm

Eden oczywiście.Tylko kiedy następne tomy :evil:

Kociaki też nie są takie złe ,ale jednak zostają daleko za Edenem.

misiaq
Status: Offline

Post autor: misiaq » ndz cze 06, 2004 10:26 pm

Eden, bo klimat ma swietny :] i nie tylko.

A kociaki do mnie nie przemawiają :?

Yaku
Status: Offline

Post autor: Yaku » pn cze 07, 2004 12:09 am

Z mang tego wydawnitwa czytałem tylko Skrzydła Serafina i Brzoskwinia, które nie spodobały mi się zabardzo.
(jakby nie było w całości zgadzam się z Yaqza - więcej nie pisze, bo moje skłonności buntownicze mogą przywołać kolejne pioruny :roll::D).
Opowieści z wielkimi robotami tyż mnie nie kręcą <choć ogulnie nie uważam ich za złe - czytając tom 1 Exaxxion (jeżeli dobrze pamiętam) całkiem mi się podobała .. dopuki nie pokazały się ~giganty>.

Patrząc na wydania Egmontu uważam że żadna manga tego wydawnictwa nie zasługuje na miano "szczegulnie dobrej" - nie oddaję więc głosu na nic.

Może przeczytam sobie kiedyś Gunsmith Cats. Niedawno miałem ją kupić, lecz przeczytałem gdzieś, iż szata graficzna od drugiego czy trzeciego tomiku jest niedopracowana i zniechęca czytalnika :?


Ja kcę Kenshin`a od Wielkiego Waneko :( Boję się myśleć co może zrobić z nim Egmont.

Draug
Status: Offline

Post autor: Draug » pn cze 07, 2004 7:21 am

Patrząc na wydania Egmontu uważam że żadna manga tego wydawnictwa nie zasługuje na miano "szczegulnie dobrej" - nie oddaję więc głosu na nic.
:shock:
Masz na myśli to jak wydali te komiksy czy cos innego? :?

Yaku
Status: Offline

Post autor: Yaku » pn cze 07, 2004 4:38 pm

Draug pisze:
Patrząc na wydania Egmontu uważam że żadna manga tego wydawnictwa nie zasługuje na miano "szczegulnie dobrej" - nie oddaję więc głosu na nic.
:shock:
Masz na myśli to jak wydali te komiksy czy cos innego? :?
Dokładnie - jakość wydania. Gdyby Waneko się za nie wzięło o wiele przyjemniej by się je czytało.

No .. poza Brzoskwinią i Skrzydłami Serafina. Czytając te tytuły odniosłem wrażenie, że nie czytam mangi, lecz jakieś lipne komiksy.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pn cze 07, 2004 5:20 pm

Yaku pisze:Dokładnie - jakość wydania. Gdyby Waneko się za nie wzięło o wiele przyjemniej by się je czytało.
Przeczytaj Eden, świetnie wydany, choć wielu razi to, że nie ma obwoluty :roll:
Yaku pisze:No .. poza Brzoskwinią i Skrzydłami Serafina. Czytając te tytuły odniosłem wrażenie, że nie czytam mangi, lecz jakieś lipne komiksy.
Jakby słowo manga oznaczało dobre :roll:
Yaku pisze:więcej nie pisze, bo moje skłonności buntownicze mogą przywołać kolejne pioruny :roll::D
Pioruny mile widziane. Dysputy tu umierają i potrzebna reanimacja...

Yaku
Status: Offline

Post autor: Yaku » wt cze 08, 2004 12:45 am

Remiel pisze:
Yaku pisze:Dokładnie - jakość wydania. Gdyby Waneko się za nie wzięło o wiele przyjemniej by się je czytało.
Przeczytaj Eden, świetnie wydany, choć wielu razi to, że nie ma obwoluty :roll:
Nie czytałem, choć wiele dobrego słyszałem :wink:
To chyba dość ciężka, smutna, dramatyczna, mroczna opowieść? <przyznam się, że mało o niej wiem, lecz nie lubię smutnych, strasznych czy mrocznych opowieści - w jednej uczestnicze i mam jej dość :) >
Remiel pisze:
Yaku pisze:No .. poza Brzoskwinią i Skrzydłami Serafina. Czytając te tytuły odniosłem wrażenie, że nie czytam mangi, lecz jakieś lipne komiksy.
Jakby słowo manga oznaczało dobre :roll:
Nyu .. dość wysoko cenię mangę. Czytając mangę i np. komiks marvela, czy Thorgal`a czuję kolosalną różnicę. Nie ma co .. mangi są wyjątkowe :wink:

Draug
Status: Offline

Post autor: Draug » wt cze 08, 2004 7:46 am

Thorgal jest fajny na pewno lepszyb niż taki Mars czy GW :roll: :roll: :roll:

Yaku
Status: Offline

Post autor: Yaku » wt cze 08, 2004 10:29 am

Draug pisze:Thorgal jest fajny na pewno lepszyb niż taki Mars czy GW :roll: :roll: :roll:
:? No .. może i tak. Tylko ja chcę powiedzieć, że mangi odbieram tak jakby inny gatunek ~komisu. Są inaczej pisane ..

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » wt cze 08, 2004 10:36 am

Yaku pisze:
Remiel pisze:
Yaku pisze:No .. poza Brzoskwinią i Skrzydłami Serafina. Czytając te tytuły odniosłem wrażenie, że nie czytam mangi, lecz jakieś lipne komiksy.
Jakby słowo manga oznaczało dobre :roll:
Nyu .. dość wysoko cenię mangę. Czytając mangę i np. komiks marvela, czy Thorgal`a czuję kolosalną różnicę. Nie ma co .. mangi są wyjątkowe :wink:
Skoro podałeś 3 tytuły to może podaj jakiś ranking :roll: Wszak Thorgal to najlepszy komiks fantasy na świecie (imho) i nie wiem gdzie widzisz różnicę i na korzyść dla kogo... Wiem, że to kwetia gustu, ale pogadajmy o tym, jakaś dysputa się rozwinie... Z drugiej strony, komiksy Marvela też nie są złe, ale podaj swoje argumenty przeciw :roll: :wink:
Draug pisze:Thorgal jest fajny na pewno lepszyb niż taki Mars czy GW :roll: :roll: :roll:
Draug natomiast podaje bardzo konkretny powód... Otóż to nie jest kwestia tego jak w danym kraju nazywa się komiks, tylko kwestia pojedynczego komiksu.

Draug
Status: Offline

Post autor: Draug » wt cze 08, 2004 10:51 am

popieram, jedno ale tylko:
Wszak Thorgal to najlepszy komiks fantasy na świecie (imho)
wstaw tam "polski" i będzie to także moje zdanie :P 8)

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » wt cze 08, 2004 10:56 am

Draug pisze:wstaw tam "polski" i będzie to także moje zdanie :P 8)
Najlepszy komiks fantasy na świecie produkcji polsko-holenderskiej :P (tak czy inaczej, rysunek jest niczym bez scenariusza i na odwrót)

Yaku
Status: Offline

Post autor: Yaku » wt cze 08, 2004 11:14 am

Remiel pisze:
Yaku pisze:
Remiel pisze:
Yaku pisze:No .. poza Brzoskwinią i Skrzydłami Serafina. Czytając te tytuły odniosłem wrażenie, że nie czytam mangi, lecz jakieś lipne komiksy.
Jakby słowo manga oznaczało dobre :roll:
Nyu .. dość wysoko cenię mangę. Czytając mangę i np. komiks marvela, czy Thorgal`a czuję kolosalną różnicę. Nie ma co .. mangi są wyjątkowe :wink:
Skoro podałeś 3 tytuły to może podaj jakiś ranking :roll: Wszak Thorgal to najlepszy komiks fantasy na świecie (imho) i nie wiem gdzie widzisz różnicę i na korzyść dla kogo... Wiem, że to kwetia gustu, ale pogadajmy o tym, jakaś dysputa się rozwinie... Z drugiej strony, komiksy Marvela też nie są złe, ale podaj swoje argumenty przeciw :roll: :wink:

Hyh .. ciężko będzie mi wyjaśnieć .. to co powiedziałem..
Więc tak : wszystko co nas otacza w jakiśsposób oddziaływuje na nas. Czytając Naruto, Love Hinę, Chobits, Video Girl Al,.. doświadczam czegoś odmiennego, niż czytając inne komiksy.
Styl mangowy bardzo mi odpowiada.
Komiksy marvela, Thorgal, Yans,(..) tyż są świetne tylko inaczej pisane.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » wt cze 08, 2004 11:37 am

Yaku pisze:Więc tak : wszystko co nas otacza w jakiśsposób oddziaływuje na nas. Czytając Naruto, Love Hinę, Chobits, Video Girl Al,.. doświadczam czegoś odmiennego, niż czytając inne komiksy.
Różnice kulturowe... rzecz jasna...
Yaku pisze:Komiksy marvela, Thorgal, Yans,(..) tyż są świetne tylko inaczej pisane.
Ale żeby od razu "kolosalna różnica"? :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi Egmontu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości