Propozycje Yuri

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
VikuAlexis
Status: Offline

Post autor: VikuAlexis » ndz wrz 21, 2014 8:41 pm

Większość mang sięga do motywu szkolnych, w końcu to okres dorastania w którym rodzą się dziwne "rzeczy". Trochę szkoda, że wydawnictwo chce sięgnąć do innego rodzaju liliowej miłości, bardzo liczyłam na CITRUS. Ta manga ma wielki potencjał jeśli chodzi o sprzedaż, już jest zapowiedź jednego z anglojęzycznych wydawnictw, które planują wydać pierwszy tom podajże w grudniu. Przez to wykluczona jest również AoiHana, mimo obecności skanów po polsku chętnie postawiałabym tą historię na swojej półce :D Odpada również Kase-san by Takashima Hiromi która jest mega urocza. Jak również Notes From The Garden Of Lilies by Suga Atsushi (dwa zakończone tomu aż kuszą się o wydanie).

Jednak najbardziej liczyłam na wydanie jednej z mang Takemiya Jin która sięga do tematów mundurkowych jak i dorosłych kobiet. Jest moja ulubioną autorką <3

Co do Amano Shuninta jestem jak najbardziej na tak. Ma dobry styl a jej nowe nowsze mangi odbiegają od "słodziutkiej miłości"

Chętnie przeczytałabym coś Nishi Uko jednak lesze są jej one shoty niż Collectors (chociaż ma również posiada niesamowity urok) Best of Nishi Uko - zbiór jej prac. To by było coś.

Jeśli chodzi o mangi +18 Mira i Rokuroichi są moimi faworytkami xD

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » ndz wrz 21, 2014 8:45 pm

Nie wiem czemu, ale mam takie odczucie, że Citrus już jest w planach jednego polskiego wydawnictwa (to tylko takie moje osobiste przeczucie, niczym dokładnie nie potwierdzone więc proszę się tym potem nie sugerować :D). Tak jak wspomniała VikuAlexis, będzie już anglojęzyczne wydanie. Niemcy również wkrótce to wydadzą z tego co pamiętam so...

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » ndz wrz 21, 2014 8:49 pm

Wow, jaki gorący temat ;)

Jeśli o mnie chodzi to polskie wydanie Octave bym kupiła, ale nie uważam tej mangi za coś co miażdży cyce. Główna bohaterka jest szalenie irytująca w tych swoich rozkminach. Były momenty, gdy po kolejnej akcji Yukino stwierdzałam: "dziewczyno ktoś powinien tobą potrząsnąć, żebyś się ogarnęła". Podobnie miałam jak do tej pory tylko przy jednym komiksie. Czasami było mi nawet szkoda Setsuko. Serio.
W temacie odkrywania preferencji lepiej poradziła sobie Ebine Yamaji w Indigo Blue.

Nie wiem czy przy 6 tomach Octave, Waneko będzie brnęło w bądź co bądź dość przydługawą historię. Jeśli tak - ok, jeśli nie - też dobrze.

Na Citrusa mam preorder więc u mnie zakup odpada.
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz wrz 21, 2014 8:54 pm

Octave bym pewnie kupił, Citrusa - w żadnym razie, nie lubię incestów, czy to prawdziwych czy udawanych.

VikuAlexis
Status: Offline

Post autor: VikuAlexis » ndz wrz 21, 2014 11:52 pm

Jak do nowego roku żadne wydawnictwo nie skusi się na wydanie cytrynki to ja skuszę się na anglojęzyczną wersję <3 Mam już "The complete collection" Morinagi Milk :D, tylko trochę szkoda, że mają wyższą cenę w porównaniu do naszego rynku i jest wydana na szarym papierze ;c a ja zdecydowanie wolę papier kredowy i teraz boję się że CITRUS również będzie na szary.

A co do Octave pewnie bym kupiła, tak jak każde możliwe shoujo ai wydane w Polsce. Mam Caciphone, Chirality i nawet Utenke i Onisame e xD

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn wrz 22, 2014 12:48 am

Faust pisze:Bardzo chętnie Ci przyznam rację, jak tylko zapodasz lepszą :)
Absolutnie nie chodzi o to, JAKA to była kalka, tylko że w ogóle na nią nie brzmiało. A ja myślałam, że oczywiste jest to, iż można tak kogoś nazwać bez sięgania po coś takiego... :roll:

Co wy tak na tego Citrusa naciskacie? :shock: Mam podobne zdanie, co Grisznak.

VikuAlexis
Status: Offline

Post autor: VikuAlexis » pn wrz 22, 2014 2:34 am

Ponieważ Citrus to całkiem ciekawa manga, pierwszy raz w mandze tego gatunku widzę postać pokroju Mei - Mei. Ogólnie każda z postaci ma swoje, wyjątkowe coś. Do tego kreskę ma naprawdę przyjemną, urzekła mnie :D Widzę fabułę w tej mandze! Jest dużo akcji i uroczości! Ale to moje zdanie :wink:
Cytrynka to Pseudo-incest. Dwie obce sobie dziewczyny nagle mieszkają w jednym domu bo ich rodzice się pobrali. Zero pokrewieństwa czy wspólnego wychowania nawet. what's a big deal? No ale to kwestia gustów, może moje sumienie przeżarł internet, bo nawet incesty mnie nie ruszają xD Fikcja to fikcja, trochę jak z horrorami.

A może to dlatego, że jestem jedynaczką....

Shizuka
Status: Offline

Post autor: Shizuka » pn wrz 22, 2014 8:44 am

Czepiacie się, incest to świetna sprawa. A jeśli o mundurki chodzi, myślę, że co najmniej jedna dobra manga z tego rodzaju, dla dobra fandomu powinna wyjść. Ze wspominanych tytułów jak najbardziej popieram wydanie Octave, Citrusa, Akuma no Riddle, Aoi Hana, Strawberry Shake Sweet i w sumie czegokolwiek innego, co tylko yuri w sobie będzie mieć. Nie, żebym nie miała swojego zdania na temat ich wartości fabularnych i innych, po prostu za bardzo zależy mi na promowaniu gatunku, by przejmować się czym będzie to robione. Przynajmniej na chwilę obecną... :wink:

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » pn wrz 22, 2014 8:53 am

Shizuka pisze:A jeśli o mundurki chodzi, myślę, że co najmniej jedna dobra manga z tego rodzaju, dla dobra fandomu powinna wyjść.
Dobra manga mundurkowa? Hmmm :roll: Już wyszło KiG. Nie wiem czy to dobrze dla fandomu, ale przyjmijmy, że tak, skoro jest sporo pozytywnych głosów. Teraz czas na coś nieszkolnego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pn wrz 22, 2014 11:14 am

Shizuka pisze:Akuma no Riddle (...) co tylko yuri w sobie będzie mieć.
w AnR tyle yuri co kot napłakał :lol: Poza tym jakoś mi nie przypadło do gustu.

VikuAlexis
Status: Offline

Post autor: VikuAlexis » pn wrz 22, 2014 2:27 pm

AnR mogłaby wyjść jako zwykła manga akcji, a nie pod sztandarem liliowych tytułów :D Co z tego, że praktycznie nie posiada męskich postaci? xD

roxas3
Status: Offline

Post autor: roxas3 » pn wrz 22, 2014 4:38 pm

Ja bym chciał zobaczyć między innymi Junsui Adolescence i Prism. Jak na razie na polskim rynku mang Yuri jest stosunkowo mało, ale pokładam nadzieję że biblioteczka tych tytułów będzie się mocno poszerzać.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pn wrz 22, 2014 4:49 pm

roxas3 pisze: i Prism.
Japończycy niechętnie rozdają licencję tytułom przerwanym, a powód przerwania też nie przyniesie jej wianuszka fanów.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » pn wrz 22, 2014 5:09 pm

Faust pisze:Japończycy niechętnie rozdają licencję tytułom przerwanym, a powód przerwania też nie przyniesie jej wianuszka fanów.

A co się takiego stało? :shock:
Obrazek

VikuAlexis
Status: Offline

Post autor: VikuAlexis » pn wrz 22, 2014 5:13 pm

Tak jak mówi Faust, na Prism bym nie liczyła, nawet nie wiem czy chciałabym kupić nieskończony projekt.
Jedyny porzucony tytuł jaki bym kupiła to Nana :D

Z tego co wiem to zostały naruszone prawa autorskie. Kogo? Nie pamiętam, to było dawno temu. Wiem na 100% że od 2012 roku manga stoi. Obecnie autorka wydaję dziwną mangę o rozciąganiu i życiu współlokatorek pt. Stretch
Ostatnio zmieniony pn wrz 22, 2014 5:24 pm przez VikuAlexis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pn wrz 22, 2014 5:15 pm

Chodziło o to że obrazki autorki mangi zadziwiająco "przypadkowo" przypominały niektóre zdjęcia (Źródło). Tu nie chodziło tylko o ten przykład z artykułu, ale również część kadrów.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pn wrz 22, 2014 5:30 pm

Alextasha pisze:Chodziło o to że obrazki autorki mangi zadziwiająco "przypadkowo" przypominały niektóre zdjęcia. Tu nie chodziło tylko o ten przykład z artykułu, ale również część kadrów.
Nie tylko przypominały, ale słyszałem, że również autorowi wymsknęło się na jakimś forum internetowym, że to faktycznie jego "materiały referencyjne". I że o ile do tego momentu można było iść w zaparte i mówić o przypadku, tak po tej akcji wydawca serię zawiesił.

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » śr wrz 24, 2014 1:17 pm

Czytam ten temat, i czytam, i czytam, i strasznie się dziwię z każdym kolejnym postem :shock:
Mam wrażenie, że niektórzy trochę przesadzają z wymaganiami co do tych lilii... To zrozumiałe, że yuri yuri nierówne ( :P ), ale przecież dopiero w drugiej połowie tego roku na rynku polskim coś w tej kwestii ruszyło, a niektórzy strasznie już narzekają i się kłócą. Najważniejsze chyba, żeby po tych dwóch tegorocznych tytułach ruszyło coś dalej, prawda? W końcu mangi dla dojrzalszych czytelników, joseie i seineny, nie są jeszcze zbyt popularne, a jeśli połączy się dwie nisze w jednej mandze, to na pewno nie przyniesie to zbyt wielkich zysków... Kluczem do sukcesu byłoby trafienie w główną grupę czytelników, czyli młodych kobiet/nastolatek, a w takim wypadku raczej pozycje "szkolne" mają większe szanse. Przynajmniej tak mi się wydaje... (Chociaż może wydawanie krypto-incestu faktycznie byłoby przegięciem. Za dużo kontrowersji naraz)

Ogólnie to wspieram inicjatywę yuri - oby tylko wydawane pozycje były odrobinę lepiej zrobione, niż "weźmy tę heteroseksualną parę i temu facetowi dodajmy cycki". Chociaż nadal zastanawiam się nad Girlfriendsami - ciekawe to? Wszędzie słyszę sprzeczne opinie, a to chyba nie wróży zbyt dobrze :?

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » śr wrz 24, 2014 1:32 pm

Wiesz, jak ktoś się zajmuje yuri kilkanaście lat i sam ma ponad 30 to nie bawią go historie szkolne. Jako czytelniczka mam prawo wymagać historii skierowanych także do mnie, a jeśli rynek mi tego nie daje to kupuję wydania obce, wspierając tamtejszych wydawców. Weźmy na przykład Francuzów, Włochów, Niemców - oni mają tam dużą różnorodność mang yuri. Są i szkolne historyjki i joseie, jest i trzymanie się za rączki i seks. Można? Można, tylko trzeba dostrzec, że czytelnicy to nie tylko gimnazjaliści.
Obrazek

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr wrz 24, 2014 1:42 pm

maurycy pisze: Chociaż nadal zastanawiam się nad Girlfriendsami - ciekawe to?
Ja powiem, że świetne. Śmieszne i piekielnie sympatyczne. Po przeczytaniu czułem małą euforię, cały cynizm ze mnie wyparował, co jest niezłym osiągnięciem w moim wieku, a moje dziewczę twierdzi że trzymało mnie tak parę dni.
Na pewno nie spodoba się komuś, kto spojrzy z boku. Fabuła w rozumieniu przejścia między wydarzeniami jest oczywista i prosta jak konstrukcja cepa. Więc to już zależy od Ciebie, od tego czego szukasz.
Lou pisze:Weźmy na przykład Francuzów, Włochów, Niemców - oni mają tam dużą różnorodność mang yuri.
Jesteś pewna, że chcesz porównywać do małego, polskiego rynku i konserwatywnego społeczeństwa tak ogromne rynki? :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości