Propozycje Yuri

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt wrz 30, 2014 6:15 am

Ame pisze:Ja za yuri to nie za bardzo...
Na pewno kupiłabym te dwie propozycje Shitsurakuen oraz Little Little .Myślę,że są dobre dla początkujących :wink: .
Grey w Little masz kocie uszka :mrgreen: .
Ooooo no to Little Little jest ciekawe xD pewnie bym się skusił^^ ale z opisu wynika, że nie kocie a lisie, no a to duża różnica :P na szczęście obie wersje lubię^^
Shitsurakuen w sumie od biedy też bym chyba kupił. Fajne czytadło, ale pamiętam, że miałem mocne obawy czy nie robią z tego pod koniec jakiejś tandetnej dramy, no ale nigdy się nie dowiedziałem.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » wt wrz 30, 2014 10:14 am

Ame pisze:Na pewno kupiłabym te dwie propozycje Shitsurakuen oraz Little Little .Myślę,że są dobre dla początkujących :wink: .
Ugh, początkujących to mogłyby co najwyżej zniechęcić. Naprawdę dobrze by było gdyby Waneko opublikowało ankietę z konkretnymi tytułami yuri, bo w tym temacie to głosy są mega rozbieżne.
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt wrz 30, 2014 10:46 am

Shitsurakuenowi nie dałem rady, z jednej strony poziom kretynizmu był niemiłosierny, z drugiej, całe motywy bezczelnie zerżnięte z Uteny. Nie, nie chciałbym tej mangi w Polsce, o nie.
Poza tym, patrząc na casus Hatsukoi Limited, nie wykluczam, że Waneko musiałoby ją puścić z cenzurą tu i ówdzie.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt wrz 30, 2014 12:24 pm

E tam GrisznakIW, nie wierzę, że Waneko kiedykolwiek popełni taki fail jak przy Hatsukoi. Jeśli mieliby wydać tytuł, który z powodu swej ignorancji postanowiliby ocenzurować, to pewnie by go nie wydali. Bo to idealny przepis na klapę i niską sprzedaż. Gdyby nie to, że nie chciałem wspierać swoimi pieniędzmi cenzurowania, rytualnie spaliłbym tomiki i dał to na yt :P

mojra19
Status: Offline

Post autor: mojra19 » czw gru 31, 2015 7:15 pm

Ja bym chciała żeby waneko wydało mangę Citrus albo Strawberry Panic oba świetne tytuły oczywyście yuri :)

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » pt sty 01, 2016 12:27 am

Ech, kolejny rok minął i jak Octave nie było tak dalej nie ma :( .

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » ndz sty 03, 2016 4:52 am

Osobiście śledziłbym sytuację z "Michiwarikusa Monogatari - Vampire after the doomsday".
Pozycja nowa, ale ślicznie narysowana i od początku bardzo do rzeczy.

Lily23
Status: Offline

Post autor: Lily23 » pn lut 08, 2016 7:17 pm

Myślę że Akuma no Riddle to fajny tytuł :-)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn lut 08, 2016 7:21 pm

Lily23 pisze:Myślę że Akuma no Riddle to fajny tytuł :-)
W sumie podbijam :) to yuri bym kupił ^^

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » wt lut 09, 2016 9:58 am

AnR nie moje gusta, poza tym manga nadal ongoing...

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » wt lut 09, 2016 6:49 pm

AnR też totalnie nie moje gusta. Skoro jednak true yuri okazało się być zbyt true na polski rynek to jeśli już coś nowego miałoby się u nas ukazać, to pewnie właśnie pozycja w stylu Akumy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt lut 09, 2016 7:04 pm

Ja normalnie z yuri przyjąłbym wszystko, tak nad Akuma no Riddle musiałbym się naprawdę długo namyślać.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lut 09, 2016 8:47 pm

Lou pisze:AnR też totalnie nie moje gusta. Skoro jednak true yuri okazało się być zbyt true na polski rynek to jeśli już coś nowego miałoby się u nas ukazać, to pewnie właśnie pozycja w stylu Akumy.
Taka myśl: ok, yuri to romans lesbijski, ale trzeba wziąć pod uwagę, że w przeciwieństwie do yaoi, yuri kupują też faceci którzy za romansami generalnie nie przepadają. Dlatego określanie mianem "prawdziwego yuri" tylko tytułów które są romansami moim zdaniem jest nietrafione.
No chyba, że moja presupozycja jest błędna i nie o to Ci chodziło :)

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » śr lut 10, 2016 2:07 pm

No nie o to mi chodziło. Nie musi być to romans, gatunek nie ma tu znaczenia. Może być ukazana relacja, a może chodzić po prostu o życie singielki. No i nie musi to być motyw przewodni. Istotne aby pokazane było bez udziwniania lub koloryzowania, a bohaterka była dorosła.
Choć i tak jest to na tyle dużo wymagań, że niewiele komiksów je spełnia xD
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr lut 10, 2016 3:45 pm

Lou pisze:No nie o to mi chodziło. Nie musi być to romans, gatunek nie ma tu znaczenia. Może być ukazana relacja, a może chodzić po prostu o życie singielki. No i nie musi to być motyw przewodni. Istotne aby pokazane było bez udziwniania lub koloryzowania, a bohaterka była dorosła.
Tak kobiece wymagania, że żaden facet by tego nie umiał strawić :)

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » śr lut 10, 2016 3:50 pm

Nie wiem czy czytasz też komiksy amerykańskie ale takie Gotham Central Half a Life spełnia te wymagania, a nie jest babskim komiksem ;D
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » śr lut 10, 2016 4:13 pm

Biorę (prawie) wszystko z tagiem "adult life" czyli bohaterki są w wieku 20+ a najlepiej w przedziale 20-40 xD

Fajną pozycją (Lou ;>) jest np. Office Romance Women's Devision i Honey & Mustard (autorka Morishima Akiko) - i tak wiem Lou - one wszystkie wyglądają jak dziewczynki bo autorka nie rysuje ich dostatecznie dorośle (z wyjątkiem barmanki :>) - ale sama historia jest fajna. Jest romans, jest komedyjka, jest adult life :D

Lubię też Collectors od Nishi Uko, ale nasz rynek tego nie przyjmie, bo będzie "za mało akcji", "za mało yuri w yuri" no i 4coma. A kreska ładna i związek ciekawy :D

Poraz kolejny wspomnę o Wife & Wife od Minamoto Hisanari (ale może dostaniemy to od Kotori, bo w końcu współpracują z Fujiedą a Minamoto współpracuje z nim bardzo często więęęęęc :>)

No i skoro mowa o pracach Fujiedy to gdzie jest moje Chatting at the Amber Teahouse? Bardzo ciepła i nieprzeciętna historia. (Nie liczę, że się w PL ukaże Alice Quarter, ale też ciekawa jednotomówka mimo iż nie yuri, ale jest ściśle związana z uniwersum Fujiedy :) )

Niestety Sweet Guilty Love Bites chyba nie przyjęło się zbyt dobrze, a szkoda :( bo prace Amano są świetne. Yukemuri Sanctuary (również jednotomówka) mimo iż wg. mnie pod wzlędem historii słabsza to może by się lepiej przyjęła, ze względu na czytelników spragnionych kobiecych wdzięków, a ich tam nie brakuje, skoro akcja dzieje się w onsenie... Albo chociaż zbiórek one-shotów (The Structural Formula of First Love)

I oczywiście na koniec gwóźdź programu czyli Octave, o którym marudzę chyba od początku jak się zarejestrowałam :D i nie przestanę dopóki go ktoś w końcu nie wyda :twisted: (ale nie SJG...)

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr lut 10, 2016 5:36 pm

Grey pisze: Tak kobiece wymagania, że żaden facet by tego nie umiał strawić :)
[center]
Obrazek[/center]

Oj, Grey, jak ty coś palniesz...

Akuma no Riddle jest słabe. Bardzo, bardzo słabe.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr lut 10, 2016 7:50 pm

Faust pisze: Oj, Grey, jak ty coś palniesz...
Staram się ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość