Pytanie Hiroszima 1945 Bosonogi Gen

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]

Jeśli chciałbyś dodruk 7 tomu Hiroszimy :

Kliknij
15
88%
Kliknij
2
12%
 
Liczba głosów: 17

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr lip 09, 2014 7:19 pm

kuras pisze:olek_mi, a co jeśli zajmie to np rok albo jeszcze dłużej?
Co prawda już nie jestem w skórze tych, którzy czekają na braki, ale jak byłem to spokojne wyłożyłbym pieniądze na zaś, wierząc w to, że prędzej czy później ceny na wtórnym zaczną wariować, co mocno mobilizuje ludzi w przypadku dodruków - vide kiedyś, w zamierzchłych czasach, GTO 2. I nie obchodziłoby mnie, czy będą to dwa miesiące (bo chyba w tyle zszedł ostatni dodruk siódemki), rok, czy może 5 lat. A jakby po 5 latach się okazało, że jest nas 50, to spokojnie wyłożyłbym na drugi tomik.

Lepsze to, niż nieskończona seria, którą chce się mieć, a tomiki latają po stówie. Swoją drogą, wataken wisi mi pięć dyszek. Za jego radą kupiłem czym prędzej ojców i synów z jotaro po 90, a tydzień później widziałem po 65 :(

HakunaMatata
Status: Offline

Post autor: HakunaMatata » śr lip 09, 2014 7:56 pm

-
kuras pisze:a co jeśli zajmie to np rok albo jeszcze dłużej? Na miejscu klienta który złożył zamówienie pierwszego dnia to bym nerwicy dostał...
właściwie jak już decydujemy się na taki krok, to myślę, że każdy fan powinien uzbroić się w cierpliwość...
wiadomo że w tydzień możemy takiej grupy nie znaleźć, ale też nie można pozwolić żeby taka akcja trwała nie wiadomo ile. Uważam, że czas na znalezienie takiej ilości osób można by np. ograniczyć, jeżeli w tym czasie się nie uda no cóż ... trudno.


-
kuras pisze: Pomijam już fakt że nie koniecznie taka osoba doczyta że to druk na życzenie i może to potrwać nieokreślony czas.
to się da łatwo rozwiązać wystarczy nad przyciskiem walnąć wielki czerwony napis np:
UWAGA DODRUK NA ŻYCZENIE !!! ZOSTANIE ZREALIZOWANY TYLKO GDY BĘDZIE 100 CHĘTNYCH OSÓB !!! <allbo cuś w tym stylu>

i niemożliwe żeby ktoś tego nie doczytał wielkiego czerwonego napisu...


Ja osobiście obawiam się tego, że właśnie sporo osób się zgłosi a potem oleje,
i tu można zrobić taki trik, że po prostu w trakcie zapisywania się na listę
trzeba będzie zapłacić niezwrotną zaliczkę np. 10zł,
czyli jak się zrezygnuje to te pieniądze nie są zwracane,
tylko tu jest znów ten haczyk, że jeśli nie zbierze się tyle osób w tym określonym czasie to jednak tą zaliczkę wypadało by odesłać... i zrobiłby się jeden wielki burdel...

więc widzę tak :

ograniczony czas na zebranie 100 osób
z zaliczką 10 zł (jeżeli ktoś rezygnuje to zaliczka nie jest zwracana)
Jeśli nie znajdzie się tyle chętnych osób to zamiast zwrotu tej dychy
możnaby poprostu wysłać jakieś kupony rabatowe na maila lub jak wymyślicie...
(zapewne każdy kto będzie chciał zakupić ten tytuł, już kupował na waneko)

i tu żeby nie było niedomówień walnąć na czerwono, krótki "regulamin" przy zakupie
aby każdy był doinformowany i zanim wciśnie "zamów" musi wyrazić na niego zgodę.


woa trochę się rozpisałam...
czekam na opinie co myślicie o czymś takim ...

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » śr lip 09, 2014 8:19 pm

HakunaMatata, tak, właśnie coś takiego trzeba by zorganizować :) Tylko tą bezzwrotną zaliczkę podnieść powiedzmy do 15-20 złotych, żeby zbyt dużo osób nie machnęło potem ręką, że to drobne, chociaż to wciąż nie jest wiele. No i trzeba by dopisać, że jeśli cały plan nie wypali, to te zaliczki będą zwracane, ale to tylko wtedy, bo tak to brzmi trochę naciągnie jak jest teraz.
Obrazek

HakunaMatata
Status: Offline

Post autor: HakunaMatata » śr lip 09, 2014 8:36 pm

kurcze właśnie o to mi chodziło xD tylko może źle to ujęłam...

chodziło mi o to, że aby nie zrobić im bałaganu to w ostateczności zamiast tej kwoty z zaliczki po prostu przesłaliby kupony rabatowe o tej kwocie na maile osób które wpłaciły zaliczkę, dla wielu osób pewnie nie miałoby to znaczenia
bo i tak większość kupuje przez waneko i zapewne będzie kupować mangi na stronie wydawnictwa... mi np. nie robi różnicy czy dostane moje 10 zł czy też dostane rabat na te 10 zł bo i tak wydam to na mangi xD ... chociaż są i osoby które jednak wolą dostać te 10 zł :)

noo chyba,że nie byłoby problemem odesłać tą kwotę na konta, i tylko ja myślę, że będzie bałagan :mrgreen:

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr lip 09, 2014 11:09 pm

Pomysł z zaliczkami i (odpukać!) w razie niepowodzenia przekształceniem ich na rabat w sklepiku Waneko byłby chyba najlepszy. Bo, niestety, póki ludzie nie muszą w nic pakować kasy, to chętniej ładują się w rzeczy, na których może im aż tak nie zależeć.

HakunaMatata
Status: Offline

Post autor: HakunaMatata » sob lip 12, 2014 1:03 pm

okk to jeszcze czekamy tylko na głos waneko, czy można rozgłosić całą akcję w necie
i czy cuś takiego im odpowiada :D

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: dehirak » ndz lip 27, 2014 10:43 pm

Wyniki moich poszukiwań 7 i 8 tomu Hiroszimy.

8 tom da się jeszcze znaleźć.
Cena okładkowa na allegro to już najczęściej jest marzenie, ale jako desperatka zdołałam znaleźć jeszcze w czeluściach małych księgarni ten tom i uzupełnić kolekcję.

Tomu 7 nie ma.
Nie ma w żadnym znalezionym przeze mnie sklepie internetowym, podzwoniłam do kilkudziesięciu antykwariatów w całej Polsce i nie mają, na serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych nic takiego się nie pojawiło od kiedy zaczęłam szukać, czyli od 2 tygodni, na grupach facebookowych również nie, i na żadnych innych serwisach czytelniczych.
Tom 7 jest nieosiągalny.

Jeśli to możliwe to proszę wydawnictwo o rozważenie dodruku - przecież cena może być wyższa z racji malutkiego nakładu. Jeśli nawet znalazłabym go kiedyś na allegro - i tak musiałabym zapłacić dużo więcej, więc takie rozwiązanie byłoby dla mnie ok :)
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn lip 28, 2014 10:33 am

Dziwi mnie, że tak trudno o ten tom. Co prawda już wcześniej utknełam na 6 tomie ale rok temu jak gildia robiła wyprzedaż starych mang waneko to tomy 7-10 kupiłam po 15 zł.

To mi troche przypomina zabawę z tomem 11 Edenu jak pisali ludzie, że schodzą do kosmicznych cenach.

Owszem w 7 tomie Hiroszimy zmienia się papier ale wątpię, żeby nagle wszyscy z tego powodu się na niego rzucili.
Obrazek

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: dehirak » pn lip 28, 2014 10:49 am

Przez rok nakład się całkowicie wyczerpał :)
Co do Edenu to prawda - kupiłam 11 tom w zeszłym tygodniu, ale musiałam za nią zapłacić naprawdę słoną stawkę.
ALE - Eden 11 był, a hiroszimy 7 nie ma - za żadną stawkę niestety.

HakunaMatata
Status: Offline

Post autor: HakunaMatata » czw sie 07, 2014 10:18 pm

to napewno jakiś dundersztyc wykupił wszystkie 7-demki żeby ludzie nie mogli dozbierać kolekcji,
albo jakiś troll wydrukował zbyt mało ... xDD

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: dehirak » sob wrz 20, 2014 12:45 pm

Bardzo tajemnicze to :)
Od ostatniego postu Hiroszima 7 pojawiła się tylko raz, niestety w komplecie i właściciel nie chce go rozdzielić na pojedyncze tomy.

Może chociaż mały dodruczek? ^^
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

HakunaMatata
Status: Offline

Post autor: HakunaMatata » sob wrz 27, 2014 3:47 pm

olek chyba widzieliśmy tą sama aukcje xD

jeżeli ktoś natomiast szuka 6 po normalnej cenie, to tu jest link:
http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/hiro ... wa-302788/
a i jeszcze ze zniżką 20% od ceny okładkowej można ją kupić :mrgreen:

Carrie
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Bytom
Status: Offline

Post autor: Carrie » czw sie 13, 2015 3:28 pm

Odświeżam temat, bo od zeszłego roku nic się nie zmieniło.
Może w wersji pre-order dałoby się ten dodruk zamówić? Powiedzmy, że trzeba zapłacić pełną kwotę, a na uzbieranie 100 osób wyznaczymy powiedzmy 2-3 miesiące. Jestem pewna, że na ofertę skusiłoby się kilka sklepów internetowych, które kupiłyby po 10-15 tomów, żeby znowu potem handlować nimi na allegro ;) Także uzbieranie 100 zamówień powinno być możliwe.
Waneko, co wy na to?

HakunaMatata
Status: Offline

Post autor: HakunaMatata » ndz maja 22, 2016 11:07 pm

Ja również odświeżam, jako że zauważyłam iż dodaliście do sprzedaży E-Mangi mam kilka pytań:

1. Znalazłam takie cuś:
http://allegro.pl/hiroszima-1945-bosono ... 02744.html

*Czy to od was ?

*Jeśli tak, to będzie może też w takiej wersji tom 7 ?

*Jeśli nie, to jak już naprawdę nie można zrobić dodruku wersji papierowej, czy byłoby możliwe dodanie tego tomu w wersji e-bookowej ?

Wg. mnie ostatecznie byłoby to nie najgorszym rozwiązaniem :)

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » ndz maja 22, 2016 11:25 pm

HakunaMatata pisze:*Jeśli tak, to będzie może też w takiej wersji tom 7 ?
Mam informacje z pierwszej ręki, podobno ebooki z Hiroszimy były wydawane już bardzo dawno, poza tym zostały wydane tylko 3 albo 4 i wszystkie są dostępne w virtualo.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości