Twitter Waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
ODPOWIEDZ

Czy Waneko powinno mieć swojego Twittera?

Tak
36
46%
Nie, Twitter interesuje mnie tak bardzo jak wyniki meczów w 5 lidze angielskiej
27
35%
Jeżeli będzie tam coś ciekawego, pomyślę
15
19%
 
Liczba głosów: 78

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Twitter Waneko

Post autor: wataken » pt maja 31, 2013 1:49 pm

Wiem, że ten dział nazywa się "Pytania DO Waneko" ale pozwoliłem sobie wrzucić tutaj pytanie do Was: gdybyśmy założyli konto na Twitterze to... No właśnie: uważacie, że warto (inaczej mówiąc: czy byście z niego korzystali) oraz co, w waszej opinii, powinno by się tam pojawiać?

Na razie pomysł wygląda tak, że poza normalnymi postami (premiery, okładki, nowości, konwenty i, Boże broń, ewentualne newsy o obsuwach) trafiały by tam też rzeczy którymi chcieli byśmy się z Wami podzielić ale nie warto nimi zawalać strony ani Facebooka, np. info z codziennego życia redakcji.

PS. A co się będę, dodam też ankietę.
Ostatnio zmieniony pt maja 31, 2013 2:22 pm przez wataken, łącznie zmieniany 1 raz.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pt maja 31, 2013 1:54 pm

Właściwie czemu nie, ale interesowałyby mnie tylko twety(chyba jakoś tak to się nazywało) o ciekawostkach życia redakcji i innych bzdurach o których nie ma info nawet na forum.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt maja 31, 2013 2:03 pm

Ja używam tylko Twittera, także jestem za. ALE! Żeby to miało sens, musicie wrzucać te informacje dosyć często (nie jak w przypadku Studia, które zaprezentowało wersję demo i pomysł umarł).
Twitter * Discord: Dejikos#8562

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » pt maja 31, 2013 2:09 pm

Ja także jestem za, ponieważ z twittera korzystam, a nie posiadam konta na facebooku i dla mnie byłoby to bardzo przydatne :)

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt maja 31, 2013 2:17 pm

Jak sobie chcecie, mnie Tweeter nigdy nie zainteresował i pewni nie zainteresuje.

Brakuje trzeciej opcji w trybie "może" o treści np: Jeżeli będzie tam coś ciekawego, pomyślę.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt maja 31, 2013 2:19 pm

Również byłabym zainteresowana, o ile (jak już wcześniej wspomniała dejikos) nie zrobicie tego, co Studio i nie porzucicie tego konta zaraz po uruchomieniu go. :wink:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Online

Post autor: ninna » pt maja 31, 2013 2:27 pm

Mnie jest wszystko jedno. Z Twittera nie korzystam.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt maja 31, 2013 2:42 pm

Twitter to całkiem dobra rzecz, follownąłbym :lol:

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt maja 31, 2013 4:46 pm

Jakieś przykłady ciekawostek o których ewentualnie chcielibyście poczytać?
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pt maja 31, 2013 5:02 pm

Ja nie mam twittera i niezbyt chce mi się go zakładać. Nie można tych ciekawostek wrzucać na facebooka?
wataken pisze:Jakieś przykłady ciekawostek o których ewentualnie chcielibyście poczytać?
hmmmm, np. co aktualnie edytujecie....?

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt maja 31, 2013 5:27 pm

gg gonia pisze:Ja nie mam twittera i niezbyt chce mi się go zakładać. Nie można tych ciekawostek wrzucać na facebooka?
Mogę to samo powiedzieć, tyle że o FB :mrgreen:
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt maja 31, 2013 6:12 pm

wataken pisze:Jakieś przykłady ciekawostek o których ewentualnie chcielibyście poczytać?
Postępy w rozmowach licencyjnych; jakieś zabawne anegdoty; informacje o tym, że wysłaliście jakiś tytuł do druku, ogólne wyniki sprzedaży jakichś tytułów (np. czy coś się dobrze sprzedaje, czy też słabo) etc.
Verticalowi twittowanie świetnie wychodzi. Informuje o tym, że nakład jakiegoś tytułu się kończy, na jaki konwent jadą i co się na nim najlepiej sprzedawało, które tytuły się dobrze sprzedawają, a które były dla nich finansową porażką; o tym, że wkrótce pojawi się anime stworzone na podstawie wydanej przez nich mangi, odpowiada też na pytania czytelników odnośnie propozycji zakupu licencji (czy są jakieś szanse na wydanie danego tytułu, czy też nie), etc. :wink:

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt maja 31, 2013 6:42 pm

gg gonia pisze:Ja nie mam twittera i niezbyt chce mi się go zakładać. Nie można tych ciekawostek wrzucać na facebooka?
Bez problemu można to połączyć, żeby nikt nie był stratny.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pt maja 31, 2013 6:58 pm

Ja nie mam twittera i niezbyt chce mi się go zakładać. Nie można tych ciekawostek wrzucać na facebooka?
+1
Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt maja 31, 2013 8:25 pm

zandam pisze:
wataken pisze:Jakieś przykłady ciekawostek o których ewentualnie chcielibyście poczytać?
Postępy w rozmowach licencyjnych; jakieś zabawne anegdoty; informacje o tym, że wysłaliście jakiś tytuł do druku, ogólne wyniki sprzedaży jakichś tytułów (np. czy coś się dobrze sprzedaje, czy też słabo) etc.
Verticalowi twittowanie świetnie wychodzi. Informuje o tym, że nakład jakiegoś tytułu się kończy, na jaki konwent jadą i co się na nim najlepiej sprzedawało, które tytuły się dobrze sprzedawają, a które były dla nich finansową porażką; o tym, że wkrótce pojawi się anime stworzone na podstawie wydanej przez nich mangi, odpowiada też na pytania czytelników odnośnie propozycji zakupu licencji (czy są jakieś szanse na wydanie danego tytułu, czy też nie), etc. :wink:
Podpisuję się pod tym obiema rękami.
A co do samego pomysłu z Twitterem- nie chcecie zakładać, nie musicie. Żeby przeglądać profil publiczny nie trzeba mieć konta, jest to spora przewaga nad Facebookiem. Do tego nie ma sensu zaśmiecać swojej strony i profilu na fb różnymi głupotami właśnie w stylu informacje o tym, co właśnie poszło do druku albo anegdoty z życia wydawnictwa. Trzymam się tego, że powinny być tam informacje najważniejsze, które rzucają się w oczy przy przeglądaniu profilu. Dobrym przykładem jest tu fanpage Hanami, gdzie swojego czasu szukając informacji o jakieś mandze musiałem przekopać się przez tonę niepotrzebnych postów na temat potraw, słodyczy itd. Skoro jest coś takiego jak Twitter i posiada coraz więcej polskich użytkowników, to moim zdaniem powinno się to wykorzystać jako dodatkowy sposób komunikacji z fanami. Profity mają zarówno fani, jak i wydawnictwo :wink:

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt maja 31, 2013 8:38 pm

Marei pisze:Podpisuję się pod tym obiema rękami.
A co do samego pomysłu z Twitterem- nie chcecie zakładać, nie musicie. Żeby przeglądać profil publiczny nie trzeba mieć konta, jest to spora przewaga nad Facebookiem. Do tego nie ma sensu zaśmiecać swojej strony i profilu na fb różnymi głupotami właśnie w stylu informacje o tym, co właśnie poszło do druku albo anegdoty z życia wydawnictwa. Trzymam się tego, że powinny być tam informacje najważniejsze, które rzucają się w oczy przy przeglądaniu profilu. Dobrym przykładem jest tu fanpage Hanami, gdzie swojego czasu szukając informacji o jakieś mandze musiałem przekopać się przez tonę niepotrzebnych postów na temat potraw, słodyczy itd. Skoro jest coś takiego jak Twitter i posiada coraz więcej polskich użytkowników, to moim zdaniem powinno się to wykorzystać jako dodatkowy sposób komunikacji z fanami. Profity mają zarówno fani, jak i wydawnictwo :wink:
Dokładnie. =D>
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt maja 31, 2013 8:42 pm

dejikos pisze: Żeby to miało sens, musicie wrzucać te informacje dosyć często (nie jak w przypadku Studia, które zaprezentowało wersję demo i pomysł umarł).
Waneko całkiem nieźle radzi sobie ze spamowaniem mojego fejsbuka - wiadomość o pierwszym, czy tam zerowym tomie Dogs dostawałam z pięć razy :D, aż to trochę denerwowało. Tylko to wydawnictwo tak potrafi, więc o utrzymanie przez nich twitera bardzo bym się nie martwiła xd. Dla mnie twitter Waneko to byłby tylko dodatkowy kłopot, ale dla osób korzystających z tego będzie to przydatne, więc jest mi to zupełnie obojętne.

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » pt maja 31, 2013 8:48 pm

Nie mam twittera, ale jak Waneko utworzy swoje konto to z chęcią wejdę zobaczyć co tam się dzieje :).

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pt maja 31, 2013 10:29 pm

Nie jestem fanką twittera - nie do końca pojmuję czemu części tweetów nie widzę i czemu czasem się odświeża, a czasem nie ;> Ale spoko, jeśli macie ochotę to czemu nie? Zerkać będę.

I tak jak już było mówione wcześniej - nie porzucajcie tego, jak Studio, bo żal na takie coś patrzeć ;)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob cze 01, 2013 6:40 am

Twittera nie mam i nie założę z tego powodu :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości