Mangi sportowe w Waneko ?

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr sie 22, 2012 9:29 pm

mid29 pisze: Jedyną jaką bym kupiła to GE-Good Ending.
Katori pisze: jeszcze Kimi no Iru Machi
Przecież to nie są mangi sportowe :lol:
Ja też nie lubię sportowych,ale cross over(Kouji Seo),bym kupiła.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » śr sie 22, 2012 9:38 pm

GE z lekka jest;p W tenisa grają! Co do KnIM mimo, że nie jest to też ją kocham :mrgreen:

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » śr sie 22, 2012 10:49 pm

Ja to bym bardzo chciała Hana-Kimi. Tytuł może głównie zalicza się do innych gatunkowo ale i temat sportowy też tam jest. Zarówno skoki wzwyż jak i nieco piłki nożnej. Ale typowo sportowy to niestety nie jest. Jakoś tego typu gatunek mnie nie kręci. Choć i mangi sportowe mogą być ciekawe.
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr sie 22, 2012 11:48 pm

Tylko One Outs mógłbym kupić ze sportówek. Co prawda Akagi i Kaiji też są do nich zaliczani, ale to nie to.

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » czw sie 23, 2012 10:09 am

usagisensei pisze:Ja to bym bardzo chciała Hana-Kimi.
Szczerze mówiąc nawet nie pomyślałam o Hana-Kimi w kontekście mang sportowych, ale też chętnie nabyłabym ta serię. No i jakby nie patrzeć, kwestia skoków wzwyż jest tam bardzo istotna, pomimo tego, że wątek romantyczny nieco góruje nad wątkiem sportowym.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » czw sie 23, 2012 10:32 am

Dwa słowa - Mistsuru Adachi. Bardzo fajne mangi robi.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » czw sie 23, 2012 11:19 pm

Dembol pisze:Dwa słowa - Mistsuru Adachi. Bardzo fajne mangi robi.
Prawda, ale z nim jest ten problem, że jego najpopularniejszą mangą jest Touch, który zrewolucjonizował gatunek (i zapewnił Adachiemu 3 miejsce w rankingu najpopularniejszych mangaków), ale który... ma 34 tomy i jest w wieku Slumpa :? No i jest o baseballu, jak większość jego prac.
Ale brałbym nawet Cross Game'a czy Katsu!

Diuna
Adept
Posty: 117
Rejestracja: wt lut 14, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Post autor: Diuna » czw wrz 13, 2012 3:45 pm

A ja marzę o "Chihayafuru". :D

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw wrz 13, 2012 5:17 pm

Nononono - jedyna manga sportowa godna uwagi.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw wrz 13, 2012 6:22 pm

Jeśli chodzi o serie sportowe, chętnie kupiłabym Kuroko no Basket :)

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pt wrz 14, 2012 1:35 pm

Ze sportowych chyba tylko Hikaru No Go :D

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt wrz 14, 2012 2:25 pm

Jak widać, każdy na okreslenie: manga sportowa, ma zupełnie inne wyobrażenia :lol: :lol: :lol:

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pt wrz 14, 2012 2:36 pm

Dobrze, że w ogóle ktoś chce czytać takie serie.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt wrz 14, 2012 5:48 pm

Czy ja wiem czy dobrze :P już to gdzieś pisałem, ale skoro teraz jest osobny wątek, napiszę jeszcze raz - nie cierpię mang sportowych, jedynym wyjątkiem jest Nononono :P w końcu to dzieło Okamoto Lynna <3 :P
Poza tym, czyż nie ma powodu, dla którego jak dotąd żadne wydawnictwo nie odważyło się wydać sportówki? :P

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pt wrz 14, 2012 6:32 pm

Cóż, ja też nie przepadam za sportówkami (KnB jest jak na razie jedyną mangą, która mi przypadłą do gustu z tego gatunku). Dobrze o tyle, że kogoś interesują inne gatunki niż oklepany shounen czy shoujo :)

Rukia1606
Status: Offline

Post autor: Rukia1606 » wt wrz 18, 2012 7:30 am

Ja jestem jak najbardziej za :lol:
Jakby wydali Slam dunk lub ewentualnie Kuroko no basket to byłabym w siódmym niebie :wink:

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » wt wrz 18, 2012 5:40 pm

Ogółem dla mang sportowych jestem na tak. Miło byłoby, gdyby wyszło Giant Killing, Eyeshield 21 czy One Outs, które uważam za ciasteczka z bitą śmietaną i owocami. Eyeshield 21 ma fajnych bohaterów i mangę się dosłownie wchłania, a dwie pozostałe serie doskonale się oglądało w wersji anime. Jednak, nigdy nie kupiłabym połowy wymienionych wcześniej tytułów. Irytują mnie sportówki z wplecionym romansem, ecchi - to prawie zawsze niesie ze sobą niepotrzebną dramę. Jeśli miałabym kupić serię sportową, to raczej taką komediową (jak Eyeshield 21), skupioną w całości na sporcie (jak OO czy GK) czy taką, gdzie sport stanowi tło całości (jak w Power!! czy Hana-Kimi). Nikt mnie nie zmusi do kolejnego przeczytania Prince of Tennis czy nawet zerknięcia na Tsubasę.
Określenie 'manga sportowa' jest bardzo niesprawiedliwe. Kryją się pod nim mangi skierowane dla całkowicie odmiennych grup społecznych. Wydawanie jakiegokolwiek komiksu tylko dlatego, że jest w nim sport, to dla mnie przesada.

Taoru
Status: Offline

Post autor: Taoru » ndz mar 17, 2013 8:35 pm

Kuroko no Basuke jest świetne. Z początku kreska nie jest urzekająca, ale potem autor robi wielkie postępy :D

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn mar 18, 2013 9:44 am

Zdecydowanie nie. Tak jak nie oglądam sportu w TV, tak czytanie o nim mnie nie rusza. Wolę samemu pojeździć na rowerze.

wandeil
Status: Offline

Post autor: wandeil » czw mar 21, 2013 4:23 pm

Ja to jestem jak najbardziej za wydaniem mang o sportowej tematyce, a jakbym mógł wybierać to najchętniej coś z tego: Eyeshield 21, Slam Dunk, Hajime no Ippo, Giant Killing, Major i Kuroko no Basket ale jakby zostałoby wydane coś innego to nie pogniewałbym sie bo te to są tylko moje ulubione więc nie znaczy to, że tylko te mangi bym kupował :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości