Nieskończone mangi wydane w Polsce

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
blacksider
Status: Offline

Nieskończone mangi wydane w Polsce

Post autor: blacksider » pn maja 16, 2011 9:16 pm

Ciekaw jestem czy Waneko nie zastanawiało się czy by nie przejąć przynajmniej niektórych tytułów po Kasen i ich nie dokończyć (lub wydać od początku do końca). Kasen zaczęło wydawać naprawdę ciekawe tytuły (ragnarok, priest, kroniki miecza, legend itp).

Dlatego też proponuję Waneko dokończenie wybranych najciekawszych tytułów niedokończonych przez Kasen (co prawda nie wiem jak to wygląda od strony prawnej, ale mam nadzieję, że jakoś da radę ;P).


Inna sprawa to wydanie mangowej wersji Dragon Ball GT; JPF nie wyda tej serii ponieważ jest ona serią fanowską, jednak wydaje mi się, że sprzedaż tej serii stałaby na wysokim poziomie. Myślę, że można by się zastanowić nad jej wydaniem w Polsce.

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » pn maja 16, 2011 9:24 pm

Zanim zapalisz się do takich propozycji, zastanów się jakie pozycje wydaje Waneko, a jakie wydawał Kasen. Bo istnieje pewna zasadnicza różnica pomiędzy nimi.

Moda na DB minęła, więc wg mnie nie ma sensu takie ryzykowne posunięcie. Poza tym, skoro mówisz, że JPF tego wyda bo to fanowskie, dlaczego zakładasz że wydałoby to Waneko?

blacksider
Status: Offline

Post autor: blacksider » pn maja 16, 2011 9:36 pm

no cóż jestem już stary (xD) i mam pewien sentyment do DB (to była moja pierwsza manga...i wogóle chyba pierwsza wydana w Polsce manga o.o ale mogę się mylić ;P). Kiedyś widziałem w niemieckiej księgarni wydanie DBGT i stwierdziłem, że chętnie dodałbym to do mojej kolekcji (ale po Polsku, bo Niemieckiego nie znam :P). No ale w sumie co racja to racja, teraz już możliwe, że DB nie miałoby takiego wzięcia jak kiedyś...

No tak Kasen wydawało głównie Manhwy, ale mooooże Waneko dałoby radę załatwić licencję i jakoś przetłumaczyć :D
bo moooooże Kasen posiada jeszcze licencje do wydawania tych tytułów (wiem, mało prawdopodobne, ale moooooże ;P) i wtedy chyba możnaby odkupić od nich licencje...a tłumacze chyba by się jacyś znaleźli ;>

No ogólnie co tu dużo gadać...poprostu mam mały promyczek nadziei, że dałoby radę i tyle :P

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » pn maja 16, 2011 10:16 pm

blacksider pisze:no cóż jestem już stary (xD) i mam pewien sentyment do DB (to była moja pierwsza manga...i wogóle chyba pierwsza wydana w Polsce manga o.o ale mogę się mylić ;P)
Mylisz się i to bardzo.

Waneko wydaje mangi japońskie i tak powinno zostać. Nie ma dużo wydawnictw mangowych w Polsce i nie ma potrzeby psuć ich koreańskimi podróbami. To moje prywatne zdanie, oczywiście.

Nie wiem z jakiego powodu Kasen upadł, pewno miał za niską sprzedaż, która zapewne byłaby taka sama lub niższa, gdyby tytuły te przejęło Waneko. Więc odbiłoby się to mocno na ich sytuacji finansowej.

Ja widzę dwa wyjścia z tej sytuacji - wznowienie działalności Kasenu (jakimś cudem) lub powstanie innego wydawnictwa zajmującego się tego typu tytułami.

blacksider
Status: Offline

Post autor: blacksider » pn maja 16, 2011 10:50 pm

No cóż, bardzo bym się cieszył jeśli powstałoby wydawnictwo wydające manhwy ;) (bo już nie liczę na reaktywację Kasenu ;/)

Ogólnie bardzo bym chciał, aby w Polsce był większy wybór mang ^^
ale nie ma co narzekać, ten rynek szybko się u nas rozwija :)

moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » pn maja 16, 2011 11:04 pm

Ten pomysł nie ma racji bytu według mnie. Po pierwsze - Waneko samo ma na swoim koncie niezakończone mangi. Po drugie - nie zajmuje się koreańskimi manhwami, ani fanowskimi. Po trzecie skoro ktoś nie kupował od Kasenu to od Waneko też nie kupi :-)

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pn maja 16, 2011 11:23 pm

Po trzecie skoro ktoś nie kupował od Kasenu to od Waneko też nie kupi :-)
Nie wiemy czy nie kupował. Po prostu Kasen zdechł zanim zakończył niektóre tytuły.
Ja pomysł popieram, może nie ze wszystkimi tytułami, ale 3ci tom warcrafta, princess ai, reszta priesta warta jest rozważenia.

W kwestii DB - też jestem stara (-sza :P) i o ile kiedyś znałam serie na pamięć, nie wydałabym teraz na nią grosza, fanowska czy nie.
Btw, fanowska, ale wciąż japońska?
A pierwsze chyba były Sailorki, nie? XD

Jesu, ale hermetyczni jesteście z tym "tylko japońskie" :P Jeśli którekolwiek wydawnictwo umocni pozycje, będzie je stać, będzie luka, trafi się coś znanego i fajnego, to why the hell not?
blacksider pisze:ale nie ma co narzekać, ten rynek szybko się u nas rozwija :)
... BUAHAHAHAHHAHAHAHAHA XD dobre.
Sonia pisze:Nie wiem z jakiego powodu Kasen upadł, pewno miał za niską sprzedaż, która zapewne byłaby taka sama lub niższa, gdyby tytuły te przejęło Waneko. Więc odbiłoby się to mocno na ich sytuacji finansowej.
Nie teoretyzujcie :) Kasen upadł, bo szefowa miała inne rzeczy na głowie, większość czasu była poza polską, w końcu przerzuciła się na książki zostawiając wszystko w cholere. Z samą sprzedażą nie wiem jak było, niemniej nie mogło być tragicznie, bo Kasen trzymał się te pare lat, miał jakiś tam sale base, a poza manhwami wydawał pozycje fanowskie.

Keitaro
Adept
Posty: 102
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 8:23 pm
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Gender:
Status: Offline

Post autor: Keitaro » pn maja 16, 2011 11:51 pm

baka-oni-ri pisze:A pierwsze chyba były Sailorki, nie? XD
Nie, Sailorki były drugim tytułem. Pierwszym był Aż do nieba.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » wt maja 17, 2011 12:32 am

ach, istotnie :D wspomnień czar *_*

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt maja 17, 2011 9:49 am

Wolałbym, żeby Waneko wróciło do swoich niezakończonych mang (Jeż, Locke, Black Jack, Kindaichi), a jeśli mieliby brać się za kończenie tytułów od innych wydawnictw, to lepiej jakby to były te od Mandragory (Samotny Wilk i Szczenię, Vagabond) :P

Na manhwy od Waneko nie ma szans, ale swoją drogą fajnie jakby powstało jakieś nowe wydawnictwo, które by wydawało komiksy z Korei, bo jest sporo tytułów, które chciałbym mieć na swojej półce :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt maja 17, 2011 11:50 am

Moje zdanie jest takie, że Waneko, mając już na swoim koncie pozycje niedokończone, nie powinno się za coś takiego zabierać. Podejrzewam też, że i od strony prawnej byłoby z tym za dużo zachodu. Powinni się skupić na tym, co wydają obecnie.
Przyznam szczerze, że z Kasenu kupowałam tylko "Princess Ai" i niewydany ostatni tom kupiłam już sobie po angielsku. Trochę odstaje "wizualnie" ale nie przeszkadza mi to. Mam całą serię i jestem zadowolona :).
Sonia pisze:(...) nie ma potrzeby psuć ich koreańskimi podróbami. To moje prywatne zdanie, oczywiście.
Szanuję Twoje zdanie, niemniej jednak mogłabyś wytłumaczyć, w czym manhwy są gorsze od mang? Ja co prawda przeczytałam ich nieporównywalnie mniej niż mang ale komiksy koreańskie, z którymi miałam styczność, nie wykazywały jakiś rażących różnic jakościowych w stosunku do tych japońskich. Nie powiem, denerwują mnie takie stwierdzenia :?.

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » wt maja 17, 2011 12:10 pm

Próbowałam czytać mahwy/manhuy, ale za każdym razem czułam, że coś jest nie tak. Nawet jak nie wiedziałam, że to nie jest japońskie. Tak samo nie lubię komiksów amerykańskich, polskich, francuskich i innych. W każdym kraju powstają zapewne świetne dzieła, jednak, po prostu nie dla mnie.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt maja 17, 2011 6:07 pm

Ja interesuję się szeroko pojętym komiksem, ale w koreańskich denerwuje mnie to, że nie wiem jak poprawnie przeczytać imiona (filmy wprawdzie pozwoliły mi się oswoić z językiem, ale zapis "fonetyczny" imion jakoś nie jest zbyt fonetyczny... co innego słyszę, a co innego czytam). W zasadzie tylko tyle, bo pod względem graficznym nie mam im nic do zarzucenia - kreska albo mi się podoba, albo nie...

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt maja 17, 2011 7:01 pm

Echem, pierwszy chyba jednak był TM-Semic ze swoimi wrzutami w zeszytach (zdaje się, że Dirty Pair i coś jeszcze).

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » wt maja 17, 2011 7:29 pm

Pierwszy mangowy tytuł od TM-Semic to Appleseed i był on wydany w '98. Aż do nieba jest z końca 1996.

CainSerafin
Posty: 87
Rejestracja: wt sty 25, 2011 11:36 am
Status: Offline

Post autor: CainSerafin » wt maja 17, 2011 7:31 pm

Quithe, pierwszy był JPF z Aż do nieba które wyszło w 1996 r. TM-Semic wydawał od 1998 r. Appleseeda, a od 2000 r. Drakuun. Natomiast Dirty Pair to komiks amerykański oparty na popularnym, swego czasu, anime. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

Natomiast co do propozycji zawartej w temacie jestem sceptyczny. Waneko ma własne zawieszone serie i wciąż się podnosi po zeszłorocznych problemach, więc zabieranie się za serie Kasenu wydaje się nienajlepszą decyzją. W dodatku rodziło by to sporo problemów dla wydawnictwa, bo jakość wydań Kasenu kuleje i znacząco różni się od standartów Waneko. Problemem byłby przykładowo Priest, któremu w trakcie wydawania zmienił się tłumacz, przez co postacie nagle zmieniły imiona na inne :roll:
Gotenks pisze:jeśli mieliby brać się za kończenie tytułów od innych wydawnictw, to lepiej jakby to były te od Mandragory (Samotny Wilk i Szczenię, Vagabond) :P
A w tym wypadku problemem jest to że Mandragora jeszcze nie zdechła na dobre. Została przejęta przez inną firmę i zajmuje się wyprzedażą swoich tytułów na Allegro, więc przejęcie licencji (o ile jeszcze nie wygasły) byłoby trudne

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt maja 17, 2011 8:13 pm

A, to mój błąd, przyznam też, że nie chciało mi sprawdzać.

Ta, Mandrę coś przejęło i przy okazji ukradło Musze część nakładu "Elektra żyje" :D Ogólnie w Polsce właściwie nie ma co liczyć na przejęcie licencji od innych wydawców. Jeśli komuś zależy, niech łapie się za wydania zagraniczne (a jak nie zna języków, to pora się nauczyć).

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » wt maja 17, 2011 10:33 pm

Gotenks pisze:(Jeż, Locke, Black Jack, Kindaichi)
wierz mi, marze o tym, ale to są tytuły, które przerwano z powodu nieopłacalności (tak? :P), a nie z powodu focha ;) a w kwestii kasenu nie napieram, bo w sumie, tbh, wisi mi to. Będą to dokupie, nie to nie ;)

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr maja 18, 2011 10:42 am

Ciekaw jestem czy Waneko nie zastanawiało się czy by nie przejąć przynajmniej niektórych tytułów po Kasen i ich nie dokończyć
Jeśli ktoś uważnie czyta newsy na naszej stronie to zauważył, ze swego czasu (jakiś rok czy dwa lata temu szukaliśmy osoby, która zna koreański ;) Chodziło właśnie o mangi Kasenu. Chcieliśmy je kontynuować niestety pomimo chęci z naszej strony nie udało się bo Koreańczycy nie byli zainteresowani.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

blacksider
Status: Offline

Post autor: blacksider » śr maja 18, 2011 10:43 pm

wataken pisze:Chcieliśmy je kontynuować niestety pomimo chęci z naszej strony nie udało się bo Koreańczycy nie byli zainteresowani.
wielka szkoda, że nie wyszło :(
ale miło słyszeć (czytać :P), że chcieliście kontynuować pracę Kasenu ^^

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości