Mangamix

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
ODPOWIEDZ
kuroi
Status: Offline

Mangamix

Post autor: kuroi » śr lut 09, 2011 5:58 pm

Jest może możliwość przywrócenia mangamixu? Magazyn był świetny i napewno bym go kupował gdyby zaczął wychodzić. :P Więc Waneko, jest taka możliwość

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr lut 09, 2011 6:33 pm

Hym, z wydawaniem mangamixu jest kilka problemów, ale może najpierw jakie mangi miałyby się w nim ukazywać?
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

kuroi
Status: Offline

Post autor: kuroi » śr lut 09, 2011 6:39 pm

to zależy czego chcemy. każdy ma inne preferencje dotyczące mang, ale sądzę że pewnie jeśli byłby wznowiony to powinno w nim być dla każdego coś dobrego. Powiedzmy shonen, shojo i jakiś tytuł na wyluzowanie, bądź poważniejszy. I każdy byłby zadowolony. No i jeszcze moglibyście robić ankiety do mang które chcielibyście wydać (po wydaniu w mangamixie) i takim sposobem i wy byście mieli korzyść, i my. Ja tam myślę że to mogłoby wam przynieść spore zyski, bo jak narazie nie ma czegoś takiego jak mangamix na polskim rynku

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » śr lut 09, 2011 6:46 pm

Znajdź jeszcze 4-5 tysięcy chętnych do zakupu i może coś z tego wyjdzie...

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » śr lut 09, 2011 6:48 pm

Wg mnie, ewentualny Mangamix NIE powinnien być w tej samej formie jak wcześniej - czyli drukowane było kilka chapterów, ankieta i druk w formie tomików. Powinne być drukowane tylko i wyłącznie jakieś one-shoty, mangi jednotomikowe - co dałoby możliwość pokazania różnych autorów, gatunków mang i zmierzenia ich popularności wśród czytelników. Można np. w jednym numerze umieszczać różne gatunki, albo zrobić numery tematyczne - np. z yuri, yaoi, horrorami itd.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr lut 09, 2011 6:54 pm

No, tylko że ktoś po skompletowaniu chapterów chciałby mieć to w tomiku, tudzież nie byłob za wielu chętnych do kupna, jeśli z tomiku za x zł interesowoby go np. tylko 20 stron.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » śr lut 09, 2011 8:34 pm

Przez chwilę przyszło mi do głowy, że można by wydawać coś takiego w postaci cyfrowej.
Później sobie przypomniałem jak wygląda Hiroszima na czytniku i jak wygląda przewracanie stron i mi przeszło.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » śr lut 09, 2011 9:08 pm

Gdyby Mangamix znowu się ukazywał byłbym wielce uradowany, ale zgadzam się, że poprzednia formuła raczej by się nie sprawdziła.
Za to bardzo fajnie jakby ukazywały się w nim jakieś krótkie mangi albo oneshoty. Można by też publikować dalsze tomy Kindaichiego w odcinkach, bo tej mandze akurat dobrze by wyszła taka konwencja. Albo jakieś krótkie historie z Jeżem.

Krzychu: A na jakim czytniku czytałeś Hiroszimę? Bo myślę nad kupnem Kindle 3, ale chyba ma zbyt mały wyświetlacz do czytania mang.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr lut 09, 2011 9:23 pm

Mnie nie interesuje taki dziwoląg, ale jestem w opozycji, jak widzę :P

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr lut 09, 2011 9:38 pm

Problemy z mangamixem są trzy:
1. Czas załatwiania wszystkich akceptacji, pozwoleń na wydanie i negocjacji żeby autor zgodził się na publikację jego mangi obok mangi kogoś innego....
2. Okazało się, ze wydawcy Japońscy oczekują, że po rozpoczęciu serii w mangamixie wydamy ją całą w formie książkowej. Z Black Jackiem nam odpuścili, a Sakury nie mogliśmy wydać, ale pozostałe niewydane rzeczy to były jednotomowe historie, a tylko takie można wydawać w odcinkach i nie publikować potem w tomiku.
3. Popularność. Za prawa do wydania mang w gazecie trzeba płacić więc taka gazeta musi kosztować więcej niż zwykłe czasopismo mangowe z samymi recenzjami i artykułami. Problem kryje się w różnicy między tym ile (z punktu widzenia fanów) mógłby kosztować mangamix, a tym ile by kosztować musiał.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Mirax
Status: Offline

Post autor: Mirax » śr lut 09, 2011 10:32 pm

Gotenks pisze:Bo myślę nad kupnem Kindle 3, ale chyba ma zbyt mały wyświetlacz do czytania mang.
Jak dorwę jakąś mangę to Ci sprawdzę, ale jak zamierzasz na nim czytać też książki, to gorąco polecam :D


Co do Mangamixu - kupowałam go od początku do końca i było mi szkoda, że Waneko przestało go wydawać. Miło byłoby zobaczyć wznowienie, ale jak widzę problemów wynikłoby z tego więcej niż korzyści :/

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw lut 10, 2011 12:11 am

Quithe, nie czytasz dokładnie :P

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw lut 10, 2011 12:55 am

Odpowiedzi takie jakiejś niejednoznaczne ze wskazaniem na tak :P A może racja, nie interesuje mnie to, więc przelatuję wzrokiem ;)

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » czw lut 10, 2011 4:29 am

Krzychu: A na jakim czytniku czytałeś Hiroszimę? Bo myślę nad kupnem Kindle 3, ale chyba ma zbyt mały wyświetlacz do czytania mang.
Pocketbook 903. Weź jakąś mangę i linijkę i zobacz ile to jest przy tomie 15 centymetrów.
Ja bym chyba przy tak małym ekranie dał rady.

Po południu zrobię zdjęcie.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » czw lut 10, 2011 5:29 pm

Krzych_Ayanami pisze:Weź jakąś mangę i linijkę i zobacz ile to jest przy tomie 15 centymetrów.
Sprawdzałem dzisiaj i strasznie małe to wychodzi. Najmniejsze mangi wydane w Polsce mają przekątną o 3 cm większą (Locke, Jeż, Samotny Wilk i Szczenię).
Zakup większego czytnika jak na razie jest zdrowo powyżej mojego budżetu, bo o ile Kindle 3 Wifi można kupić za około 460 PLN, to cena czytnika z 10 calowym ekranem jest przynajmniej 3 razy większa :roll:
Mirax - byłbym wdzięczny za sprawdzenie w praktyce jak by się czytało mangę na 6 calowym ekranie ;)

Sorasy za offtopic :P

EDIT. Zamówiłem dzisiaj Kindle 3. Powinien przyjść w przyszłym tygodniu :mrgreen:
Ostatnio zmieniony pt lut 11, 2011 5:17 pm przez Gotenks, łącznie zmieniany 1 raz.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » czw lut 10, 2011 8:18 pm

Mały podgląd jak się ma prawie 10 calowy elektroniczny papier do formatu naszych mang.
ObrazekObrazek

YUKI9
Status: Offline

Post autor: YUKI9 » wt lut 22, 2011 7:56 pm

JA CHCIAŁBYM ŻEBY MANGAMIX POWRUCIŁ Z JESZCZE LEPSZYMI MANGAMI NP.
mangami clampa lub shoujo czy nowe Yaoi.................... :mrafroamerykanin: :mrafroamerykanin: :mrafroamerykanin: :mrafroamerykanin: :mrafroamerykanin: :mrafroamerykanin: :mrafroamerykanin: =D> =D>

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt lut 22, 2011 7:58 pm

"powrucił", tak, bij sobie dalej brawo, bij. A potem uderz głowa w słownik ortograficzny :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości