Niezakończone serie

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
ODPOWIEDZ
OgóreKiszony
Status: Offline

Niezakończone serie

Post autor: OgóreKiszony » śr lis 17, 2010 10:34 pm

Nie wiedziałem gdzie napisać posta, nie za bardzo miałem pomysł jak zatytułować temat - wybaczcie :)

Chodzi o to, że jest już wydane tam 9 tomów Black Lagoon i 12 tomów Vampire Knight łącznie a kolejne ciągle wychodzą. Wiadomo ile jeszcze będzie się to ciągnąć? Też mam takie pytanie do Waneko, czy macie zamiar kontynuować wydawanie tych mang do samego końca? I czy jeśli już uda się dogonić do aktualnego tomu którejś z serii, to jak długo będziemy musieli czekać na kolejny tom po wydaniu go w Japonii?
Zdaję sobie sprawę z tego, że to jeszcze odległe czasy, ale jak już sobie o tym zacząłem myśleć to mnie to zaczęło gryźć, więc muszę zapytać.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt sty 14, 2011 8:44 pm

Mamy zamiar wydać do końca Vampire Knight i Black Lagoon bez względu na to ile będą miały omów.

Po "dogonieniu" japońskich premier nowe tomy będą mogły pojawiać się mniej więcej po 3,5 - 4 miesiącach od wydania tomu w Japonii:
ok 2 tygodni zanim dostaniemy japoński tomik, ok 2,5 miesiąca na tłumaczenie i produkcję i ze 2 tygodnie na druk. Oczywiście założenie jest takie że nie będzie problemów ani opóźnień w akceptacji okładki przez Japonię i ze w momencie gdy dostaniemy tomik nie będziemy obłożeni robotą przy innych tytułach, a to znowuż zależy czy będziemy znali dokładną datę Japońskiej premiery przed ułożeniem planu naszych wydań. Po drodze może się jeszcze zdarzyć jakieś opóźnienie ze strony drukarni i kilka innych nieprzewidzianych okoliczności więc termin 3,5 miesiąca jest czysto hipotetyczny.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » sob sty 22, 2011 5:30 pm

Dzięki, to chyba wszystko, co chciałem wiedzieć ;)

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » sob sty 22, 2011 5:51 pm

Czy to samu tyczy się "Futari Ecchi", która ma już na swoim koncie 47 tomów i nie wiadomo kiedy, lub czy w ogóle się zakończy?
Odpowiedź nasuwa się sama: manga będzie wydawana tak długo, jak długo wydawanie jej będzie opłacalne... co oznacza, że prawdopodobnie za kilka tomów seria zostanie zawieszona... obym się mylił.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob sty 22, 2011 6:23 pm

"Miłość krok po kroku" to co innego. Od początku planowaliśmy wydać tylko kilka tomów a nie całość. Ile dokładnie ich będzie to już zależy od wyników sprzedaży. Musimy wydać 8 tomów a myśleliśmy o wydaniu 10-ciu, ale te dwa ostatnie tomy wydawane byłyby już bardzo nieregularnie. Założenie jest takie, że gdy pojawi się pierwsza nowość "miłość krok po kroku" zejdzie na dalszy plan w grafiku wydań.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob sty 22, 2011 8:39 pm

Aż nachodzi mnie pytanie, jaki jest sens wydawać dany tytuł, skoro od razu wiadomo, że będzie anulowany? Nie mogliście skupić na walce o Złotego Chłopca, a potem wydaniu? Spokojnie całość można by wydać, akurat tyle samo tomów, co przy planach na FE ;)
Z Futari zrezygnowałem głównie z powodu liczby tomów. Ale wieść o tym, że u nas będzie tylko 10, wcale nie zachęca mnie do kupna (bo po co mi rzecz niekompletna), a gdybym kupował, jedynie bym się zdenerwował. Obstawiam, że większość czytelników myśli podobnie.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob sty 22, 2011 9:09 pm

Może ujmę to inaczej, gdyby seria była popularna to wydalibyśmy tyle tomów ile w Japonii. Ale założyliśmy, że w najgorszym razie wydamy ich 8 i szybko okalało się, że ta liczba jest bardziej prawdopodobna niż 40. Obecnie nakład tomu 6 jest tak zmniejszony, że przenieśliśmy ten tom do drukarni cyfrowej - takie wyniki sprzedaży nie są spowodowane tym, że nie chcemy kontynuować serii - jest dokładnie na odwrót.
W tej chwili wszystko jest w rękach fanów, bo do 8 tomu są jeszcze 3 i jeśli wyniki ich sprzedaży będą zachęcające to seria będzie kontynuowana.
"Miłość krok po kroku" to seria w której ciągłość fabuły nie jest najważniejsza, a każdy tom jest pewną całością, dlatego historię można zakończyć w dowolnym momencie nie pozostawiając nierozwikłanych kluczowych wątków fabularnych. Z tego powodu japoński wydawca zgodził się na umowę na kilka tomów bez założenia, ze seria musi być kontynuowana. Nie każdy tytuł można w ten sposób wydawać zarówno ze względu na umowę z Japonia jak i ze względu na konstrukcję fabularną. Niska sprzedaż tego tytułu nie była wpisana w nasz plan wydawniczy i wcale nas nie cieszy, co jednak możemy zrobić?
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob sty 22, 2011 9:23 pm

Po prostu nie przekonuje mnie idea rozpoczynania czegoś i nieskończenia, gdy szanse na to są bardzo duże, obojętne, co by to nie było. Jestem ciekaw, ile osób popiera decyzję wydawnictwa na takie eksperymenty. Jest szansa na zebranie głosów tutaj.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości