Zapiski Detektywa Kindaichi

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
martycja
Status: Offline

Zapiski Detektywa Kindaichi

Post autor: martycja » śr sty 06, 2010 5:51 pm

Witam :)

Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwe wznowienie tej detektywistycznej mangi? Kupiłam wszystkie tomiki jakie zostały w Polsce wydane. Przymierzam się do kupna wydania anglojęzycznego, ale nie chce zamawiać kolejnych tomików z zagranicy dopóki nie upewnię się iż nie ma szans na kontynuacje tego tytułu w 2010/2011 roku.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » śr sty 06, 2010 6:03 pm

Niestety ZDK w Polsce padł ze względu na bardzo słabą sprzedaż :cry:
Wątpię aby wydawnictwo wznowiło ten tytuł ale pewności nie ma dopóki nie wypowie się ktoś z Waneko :(

martycja
Status: Offline

Post autor: martycja » śr sty 06, 2010 6:08 pm

w 2008 roku rozmawialam z kims z Waneko na konwencie i dowiedzialam sie ze jest szansa jesli fani beda glosowac na Kindaichiego w ankiecie. Od tamtej rozmowy cisza, nawet ankiety nie widzialam :P

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » śr sty 06, 2010 8:07 pm

ahh wznowienie kindaichiego i jeża to moje marzenie +_+ mam nadzieje, że doczekam się tego :)

moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » śr sty 06, 2010 9:35 pm

To także moje marzenie, płaczę za dalszym ciągiem po nocach :|

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » śr sty 06, 2010 10:12 pm

fajnie by było gdyby też wydali do końca "Tu Detektyw Jeż" :D . A tak w ogóle to ile Kindaichi ma tomów?.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » śr sty 06, 2010 10:14 pm

Lina pisze:A tak w ogóle to ile Kindaichi ma tomów?.
O ile się dobrze orientuję to 56 i nadal jest wydawany ale tej serii, którą zaczęło wydawać Waneko jest na szczęście tylko 27 tomów :roll:

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » czw sty 07, 2010 12:24 am

Shig pisze:
Lina pisze:A tak w ogóle to ile Kindaichi ma tomów?.
O ile się dobrze orientuję to 56 i nadal jest wydawany ale tej serii, którą zaczęło wydawać Waneko jest na szczęście tylko 27 tomów :roll:
a możesz mi podać dokladną nazwe 5x wydania? bo nie słyszałam o takim :o Znalazłam takie coś tylko:

Kindaichi Short Case Files 6 tomów
Kindaichi Shounen no Jikenbo 27 tomów
Kindaichi Shounen no Jikenbo Case 10 tomów
The New Kindaichi Detective Files 3 tomy

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » czw sty 07, 2010 11:37 am

To co podałaś to są chyba anglojęzyczne nazwy serii, do których ciężko mi się odnieść.

Od '93 do '97 w Japonii było wydane 27 tomów kompletnej serii "Kindaichi Shōnen no Jikenbo" czyli to co zaczęło wydawać Waneko.
Od '98 do '01 w Japonii ukazało się 10 tomów "Kēsu" i równolegle od końca '97 do '00 6 tomów "Kindaichi Shōnen no...", ponadto w 2000 roku ukazały się dwa tomy mini serii "Akechi..."
Od 2004 roku ukazuje się nowa seria, bez głównego tytułu i jest jej w tej chwili 11 tomów.

Oprócz mangi jest również 9 tomikowa seria opowiadań o Kindaichim, która ukazywała się w Japonii w okresie od '94 do '01 i z tego co wiem poza Japonię nigdy nie wyszła.

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » czw sty 07, 2010 4:09 pm

hmm czyli te 56 tomów które wcześniej podałes to wszystkie tomy mang jakie dotyczą Kindaichiego?

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » czw sty 07, 2010 4:27 pm

Tak, z wyjątkiem opowiadań.

martycja
Status: Offline

Post autor: martycja » czw sty 07, 2010 5:49 pm

u nas wyszlo pierwsze 7 historii. Po tylu latach mangi sa juz powrzechne na polskim rynku, wiec mogliby zrobic ankiete czy chcemy kontynuacje :| Na pewno wiele osob chcialoby poczytac o dalszych przygodach Kindaichiego i reszty :) No i w Polsce nie ma chyba wiecej mang detektywistycznych? :)

moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » czw sty 07, 2010 7:48 pm

Ja moge nawet placic dwa razy wiecej :)
Szczegolnie ze z tego co wiem naklad niektorych tomow wydania amerykanskiego juz sie wyczerpal, i tam tez przestali wydawac dalsze tomy, wiec mozliwosc importu z zagranicy tez nie za bardzo wchodzi w gre?

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » czw sty 07, 2010 8:42 pm

niby jest ten import, ale co to za przyjemność? Wolałabym po polsku, chociaż niezmiernie mnie irytowało używanie słowa "trik" zamiast "sztuczka" =p

martycja
Status: Offline

Post autor: martycja » czw sty 07, 2010 9:02 pm

Ja nie mam problemu z angielskim :P zbieram kilka tytulow w tym jezyku i nie zaluje :> ale z Kinaichim jest faktycznie problem :( nie wszystkie czesci sa dostepne :/

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » czw sty 07, 2010 9:09 pm

Też nie mam problemu z czytaniem po angielsku. Chodzi mi o to, że przyjemniej czyta się po polsku... A w dodatku, jest jakiś cień szansy, że może kiedyś, w przyszłości, za kilka lat~~~ (marzenia... +_+)

martycja
Status: Offline

Post autor: martycja » pt sty 08, 2010 5:47 pm

No ja pamietam jak czekalam na dalsze tomy Kenshina z Egmontu :D chyba 3 lata :D
a Kindaichi naprawde by sie przydal :) To moja ulubiona manga z Waneko zaraz obak Marsa ;)

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn sty 11, 2010 12:09 am

Znam to uczucie ^^" Jednak po 2. latach od zaprzestania wydawania tej mangi (notabene mojego ulubieńca z Waneko), powiedziałam 'basta' i zaczęłam zbierać wersję amerykańską. Plusem jest w niej większy format , minusami : 1- nie będę miała całego obrazka z brzegów wydań K. Waneko (odezwała się we mnie żyłka kolekcjonera XD) , a 2. jak już wspomniano wcześniej, niektórych tomów znaleźć nie można (chyba będę musiała popolować na ebayu XD). Ale zawsze lepsze to niż nic....

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » pn sty 18, 2010 9:31 pm

Hmm w sumie to na rynku mangowym nie ma mangi detektywistycznej nie?. Mamy mangi z wampirami, z wojownikami, aniołami. Przydałaby się taka manga o świecie realnym :). Mam nadzieję, że wydawnictwo rozważa wydanie ZDK :D.

Jóga
Status: Offline

Post autor: Jóga » pn sty 18, 2010 10:16 pm

jest - "tu detektyw jeż"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości