nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » pt sty 24, 2020 12:05 pm

Ja tam jestem zadowolona z dwumiesięcznego trybu. Manga w oryginale wychodzi obecnie co trzy miesiące, więc też wydawając ją co trzy w najbliższym czasie byśmy ich nie dogonili, a ja lubię być na bieżąco.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran

nowe mangi waneko

Post autor: Shiki » pt sty 24, 2020 12:20 pm

Meliona pisze:
pt sty 24, 2020 12:05 pm
Ja tam jestem zadowolona z dwumiesięcznego trybu. Manga w oryginale wychodzi obecnie co trzy miesiące, więc też wydawając ją co trzy w najbliższym czasie byśmy ich nie dogonili, a ja lubię być na bieżąco.
O dokładnie! Tak samo myślę. Nie ma sensu niepotrzebnie rozwlekać trybu, który i tak się zaraz zmieni po kilku pierwszych tomach, bo dogonimy Japonię.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife

nowe mangi waneko

Post autor: Ame » pt sty 24, 2020 12:21 pm

Ja też wolę być na bieżąco. JPF właśnie mnie w tym irytuje, że nie dogoni od razu. :x

Awatar użytkownika
Yuriko
Weteran

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt sty 24, 2020 12:33 pm

Też wolę 2-miesięczny. Waneko bardzo sprawnie wydaje tomiki już po dogonieniu Japonii, więc nie widzę jakiegoś większego problemu.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran

nowe mangi waneko

Post autor: Alzea » pt sty 24, 2020 1:04 pm

Yuriko pisze:
pt sty 24, 2020 12:33 pm
Waneko bardzo sprawnie wydaje tomiki już po dogonieniu Japonii, więc nie widzę jakiegoś większego problemu.
A to prawda, inne wydawnictwa mogłyby się uczyć (pozdrawiam SJG).

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » pt sty 24, 2020 1:32 pm

Yuriko pisze:
pt sty 24, 2020 12:33 pm
Też wolę 2-miesięczny. Waneko bardzo sprawnie wydaje tomiki już po dogonieniu Japonii, więc nie widzę jakiegoś większego problemu.
Problem będzie miał sam wydawca. Każdy tytuł, który traci początkową regularność sprzedaje się gorzej. Studio JG właśnie dlatego tak przeciąga premiery wielu późniejszych serii, które zrównały się z japonią. Żeby przypadkiem na raz za dużo nie dołożyć do interesu. Ale Waneko najwyraźniej dużo zarobiło na świętach i pozytywnie patrzy na potencjał nowo pozyskanych licencji od Shueishy, że się tym w ogóle nie przejmują.
Alzea pisze:
pt sty 24, 2020 1:04 pm
A to prawda, inne wydawnictwa mogłyby się uczyć (pozdrawiam SJG).
Nie uczyć, tylko przejść na ten sam model biznesowy. Czyli, zrezygnować z polityki utrzymywania większości starszych serii i inych biznesów (szczególnie Studio). A za te pieniądze zatrudnić osoby do pomocy przy bieżącej ofercie. Od razu poprawiła by się terminowość JPFu i SJG. Ale takie sobie przyjęli ramy i nic z tym nie zrobisz. Narzekanie nic nie da. Dla mnie najważniejsze, że wszystko wychodzi i nie jest przerywane, nawet przy gorszej sprzedaży, tak jak na rynkach zachodnich.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
Fanatyk

nowe mangi waneko

Post autor: Kocurzyca » pt sty 24, 2020 1:46 pm

Mr.Chiquita pisze:
pt sty 24, 2020 1:32 pm
Nie uczyć, tylko przejść na ten sam model biznesowy. Czyli, zrezygnować z polityki utrzymywania większości starszych serii i inych biznesów (szczególnie Studio).
Przepraszam, nie rozumiem. Sugerujesz porzucenie dłużej wydawanych serii?
Obrazek

Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi --- Ao no Flag

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » pt sty 24, 2020 2:11 pm

Chodziło mi raczej o te dodruki mang już zakończonych. Przecież to jest straszne obciążenie finansowe. W jednym miejscu może chodzić nawet o kilkadziesiąt tomów.

Awatar użytkownika
Akiho
Fanatyk

nowe mangi waneko

Post autor: Akiho » pt sty 24, 2020 2:18 pm

Mr.Chiquita pisze:
pt sty 24, 2020 2:11 pm
Chodziło mi raczej o dodruki mang już zakończonych.
Osobiście nie znoszę tej polityki u waneko, bo potem trzeba ze świecą szukać danych tytułów, które kiedyś mnie nie interesowały, ale gusta tez się zmieniają z czasem. Niby rozumiem brak miejsca itd... Nie zmienia jednak faktu, że to uciążliwe, bo są to tez serie które nie są jakieś stare. Najgorzej to już mają osoby dopiero wkraczające w to hobby... JPF doceniam właśnie, że mogę każdy tutuł od nich kupić jaki mieli w ofercie nie musząc się martwić o przyszłość tej serii, z JG póki co podobnie

Awatar użytkownika
Yuriko
Weteran

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt sty 24, 2020 2:24 pm

Mr.Chiquita pisze:
pt sty 24, 2020 2:11 pm
Przecież to jest straszne obciążenie finansowe.
Jakby to było obciążenie finansowe w skali, że nie wydolą, to by raczej tych dodruków nie robili, co nie? Ja się cieszę, że jednak mamy łatwy dostęp do starszych serii od SJG i JPF-u, bo później nie muszę wydawać 500zł za jeden tomik. U Waneko trzeba kupować na bieżąco, bo później nigdy nic nie wiadomo.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » pt sty 24, 2020 2:38 pm

Obciążenie jest, szczególnie dla JPFu. Mają się coraz gorzej.

I widać , że więcej osób narzeka na terminowość, niż na brak dodruków. Więc co lepsze? Jednego i drugiego JPF i SJG nigdy nie będą miały. Nawet pomimo szczerych chęci.

Awatar użytkownika
Yuriko
Weteran

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt sty 24, 2020 2:46 pm

Moim zdaniem dodruki nie wpływają jakoś mocno na terminowość. Nawet SJG ostatnio pisało na asku, że jakiekolwiek dodruki mają plan drugorzędny i skupiają się, żeby bieżące serie wychodziły jako pierwsze. Do tego jeszcze ilość serii. Popatrz sobie ile serii wydaje SJG, a ile JPF. SJG przynajmniej stara się dotrzymać terminów przy tylu seriach, a JPF nie wyrabia przy 5 seriach miesięcznie.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
Weteran

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » pt sty 24, 2020 4:44 pm

Mr.Chiquita pisze:
pt sty 24, 2020 2:38 pm
Obciążenie jest, szczególnie dla JPFu.
Oni mają własną drukarne, to nie jest dla nich obciążenie. Mogą sobie pozwolić na dodruk pewnie i kilkunastu sztuk...

Też jestem za polityką utrzymywania stałych dodruków. Jestem po większych zakupach styczniowych których, na starocie Waneko, Hanami i jakiś randomów wydałem więcej niż na prenumeraty, czy nadrabianie zaległych serii. A zaznaczam, że tomowo mają mniejszy udział niż pozostałe grupy (nawet drogie prenumeraty JPFu nie wyrównały szans). Dalej są serie które chciałbym przeczytać, a pewnie nigdy nie będzie mi dane, bo już się wyprzedały i na rynku wtórnym nawet za bajońskie sumy nie da się ich skompletować ("Cześć Michael" *chlip*)

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony

nowe mangi waneko

Post autor: amsterdream » pt sty 24, 2020 6:09 pm

Yuriko pisze:
pt sty 24, 2020 2:24 pm
U Waneko trzeba kupować na bieżąco, bo później nigdy nic nie wiadomo.
Z punktu widzenia biznesowego podejście Waneko jest lepsze bo czytelnicy kupują na bieżąco. Ciągłe dodruki powodują, że wiele osób przekłada zakupy na bliżej nieokreśloną przyszłość i wydawnictwo na tym traci.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife

nowe mangi waneko

Post autor: Ame » pt sty 24, 2020 11:48 pm

amsterdream pisze:
pt sty 24, 2020 6:09 pm
Z punktu widzenia biznesowego podejście Waneko jest lepsze bo czytelnicy kupują na bieżąco. Ciągłe dodruki powodują, że wiele osób przekłada zakupy na bliżej nieokreśloną przyszłość i wydawnictwo na tym traci.
No niestety prawda. Kupiłam w końcu Alicję w Krainie Serc tylko przez to, że nie będzie dodruków. Miałam ją w bardzo dalekich planach... Tak to był ciągle ją odkładała.

Pajęcza_Lilia
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Pajęcza_Lilia » sob sty 25, 2020 1:24 pm

amsterdream pisze:
pt sty 24, 2020 6:09 pm
Jeśli jesteś pod złudnym wrażeniem, że nachapanie się tuż po premierze zawsze jest warte straty jakichkolwiek przyszłych czytelników. :roll:

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Kontakt:

nowe mangi waneko

Post autor: zandam » sob sty 25, 2020 9:40 pm

Pajęcza_Lilia pisze:
sob sty 25, 2020 1:24 pm
Jeśli jesteś pod złudnym wrażeniem, że nachapanie się tuż po premierze zawsze jest warte straty jakichkolwiek przyszłych czytelników.
Z tym, że wszyscy amerykańscy wydawcy zawsze zwracają uwagę na to, że dla nich liczą się wyniki przedsprzedaży i sprzedaży w pierwszych dniach/tygodniach po premierze, później sprzedaż siada i nie ma dla nich większego znaczenia ( w przypadku decyzji odnośnie do przyszłych licencji ).

Jak tytuł przez cały czas się dobrze sprzedaje, to zawsze robią dodruki, jak sprzedaż zamiera, dodruków nie ma. Wydawca nigdy sam z siebie nie pozbawiłby się zysku, zatem skoro nie opłaca się robić dodruków ( i trzymać nakładów w magazynie ), to oznacza, że ci przyszli ( domniemani) klienci są tak nieliczni, że jest to zwyczajnie nieopłacalne.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony

nowe mangi waneko

Post autor: Krzych Ayanami » sob sty 25, 2020 10:37 pm

Pajęcza_Lilia pisze:
sob sty 25, 2020 1:24 pm
Jeśli jesteś pod złudnym wrażeniem, że nachapanie się tuż po premierze zawsze jest warte straty jakichkolwiek przyszłych czytelników. :roll:

Przyszli czytelnicy płacący 5 złotych za nowy tomik mangi to nie jest jakiś nadzwyczajny interes - w sytuacji, kiedy trzeba pewnie wydać masę pieniędzy na licencję sprzedaży no właśnie niesprzedawalnego komiksu.
Dlatego raczej złudnym wrażeniem jest trzymanie się starszych tytułów w nadziei na to, że bez żadnego powodu zaczną one nagle na siebie zarabiać.

Pajęcza_Lilia
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Pajęcza_Lilia » ndz sty 26, 2020 11:57 am

Co nie zmienia faktu, że jest wymiana 'teoretycznie najlepszego' jednorazowego zarobku na 'teoretycznie wyższy' na przestrzeni dłuższego czasu. Ja na przykład na żywo zaczynam słyszeć, że od Waneko niczego długiego się nie kupuje chyba że na bieżąco bo jak nie masz kasy na całość to między spróbowaniem pierwszego tomu a zebraniem na całość zdążą skasować serię.
Wydawnictwa sprawa co i się bardziej opłaca i tyle.

Awatar użytkownika
ociesek
Fanatyk

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » ndz sty 26, 2020 8:48 pm

Jakby mangi Waneko były dostępne przez miesiąc. Głupota. Są dostępne przez kilka lat, potem wyprzedawane, więc nie mówcie mi, że ktokolwiek nie zdążył kupić :roll: Poza exclusivami, oczywiście.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”