nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Alexandrus888
Weteran

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » wt gru 10, 2019 6:38 pm

Ej, JPF sprzedaje 12 tomów BAA:LO w tej cenie. Chyba nie byłoby tak źle jak wieszczysz :mrgreen:

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: zandam » wt gru 10, 2019 9:33 pm

Szczerze mówiąc, to do końca łudziłam się, że zapowiedzą albo tę jednotomówkę z GTO, która kiedyś wyszła w Mangamixie ( liczę na to, że Kodansha USA wyda Paradise Lost ), albo "Aladyna i czarodziejski imbryk" ( z tego, co pamiętam, fajne to było ). Tym razem nie wyszło. Może na następne urodziny któreś z nich dostanie szansę. :P

A co do ich zapowiedzi, to po latach spełnili prawie wszystkie moje nastoletnie marzenia z epoki, gdy wychodził Mangamiks ( zabrakło tylko "Ayashi no Ceres" i DNA2 [ które miał wydać JPF ] i dwóch wspomnianych jednotomówek ). Zatem dla mnie, czyli dla ich czytelniczki od kwietnia 2002 roku, były to bardzo sentymentalne ( i dlatego też tak udane ) zapowiedzi.

Awatar użytkownika
Akiho
Fanatyk

nowe mangi waneko

Post autor: Akiho » czw gru 12, 2019 1:28 pm

Hmm chce się komuś podsumować wszystkie Serie zapowiedziane na 20 lecie? :mysli: Jestem ciekawa, ale już nie pamiętam które były zwykłe a które jubileuszowe :?:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » czw gru 12, 2019 1:34 pm

Ayako,
Sakura,
MKR,
Kawaii scotland LN,
Furuba,
Utsubora,
MW.
Nie jestem pewna, ale ta jednotomówka od Clampa chyba też. Opowieści o białej księżniczce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
Weteran

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » czw gru 12, 2019 1:35 pm

Tak, Opowieści o białej księżniczce też były na 20-lecie. Ale mnie dziwi, że Kawaii scotland LN też było na rocznicę.
MyAnimeList
► Initial D
► Tegami Bachi
► Beelzebub
► Hidoku Shinai de
► Usagi Drop
► Golden Kamuy
► Youjo Senki

Awatar użytkownika
DarkNighty
Fanatyk

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » czw gru 12, 2019 3:28 pm

Właśnie sobie uzmysłowiłam, że chyba nie wezmę żadnej nowości na 20-lecie... :D
Kupiłam pierwszy tomik Furuby, ale nie planuję zbierać dalej. Rozważam jeszcze Utsuborę, ale nie podjęłam ostatecznej decyzji.

Waneko już od dawna nie trafia w mój gust. Gekkan Shoujo no Nozaki-kun uratowało ten rok.
Skip Beat!, Cat Street, Magi: Sinbad no Bouken, Love so Life, Hikaru no Go, Kusuriya no Hitorigoto
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » pt gru 13, 2019 11:17 am

Waneko na FB (w odpowiedzi na prośbę wydania artbooka Clampa):
Niestety ani artbooków, ani innych tytułów CLAMPa obecnie nie mamy w planach :(
To by było na tyle Clampa w Polsce. Tsubasy i Holica się nie doczekamy. MKR i CCS muszą im naprawdę źle schodzić, skoro nie biorą pod uwagę nawet nic krótkiego. :/ Ale fani nie muszą się załamywać. Aktualnie Kodansha USA wydaje sporo wznowień tej grupy w twardych oprawach + sprawnie kontynuację Sakury.

Biorąc to pod uwagę, cała ta akcja z 20-leciem raczej nie była sukcesem.
Mangowe zakupy na ➨ YouTube

Awatar użytkownika
Tequilka

nowe mangi waneko

Post autor: Tequilka » ndz gru 15, 2019 10:03 am

Mr.Chiquita pisze:
pt gru 13, 2019 11:17 am
MKR i CCS muszą im naprawdę źle schodzić, skoro nie biorą pod uwagę nawet nic krótkiego. :/
Pisali na asku, że niestety ale te tytuły sprzedają się mocno poniżej oczekiwań :( Wielka szkoda, bo bardzo czekałam na Tsubasę po zakończeniu CCS

Archerito
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » ndz gru 15, 2019 10:25 am

Tequilka pisze:
ndz gru 15, 2019 10:03 am
Pisali na asku, że niestety ale te tytuły sprzedają się mocno poniżej oczekiwań :( Wielka szkoda, bo bardzo czekałam na Tsubasę po zakończeniu CCS
Ooo proszę..czyżby Tequilka zawitała na forum? :D No niestety...nie da się ukryć, że CLAMP-etki kupują raczej starsi wyjadacze pamiętający jeszcze czasy Polonii 1. Jest w tych mangach zbyt wiele elementów, które młodszą część fandomu mogą po prostu odrzucić. Z jednej strony przykre, z drugiej było troszkę do przewidzenia. Inną sprawą jest to, że zwrot "mocno poniżej oczekiwań" jest dość...hmm...nieprecyzyjny. Może znaczyć zarówno "utopiliśmy kupę hajsu", jak i "zarobiliśmy dużo mniej niż zakładaliśmy". Jeśli opcja B jest prawidłowa to może znowu zobaczymy CLAMPa za jakiś czas kiedy wyprzedadzą nakłady obecnych tytułów, a te z drugiej ręki będą kosztowały krocie :)

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » ndz gru 15, 2019 10:51 am

No, szkoda. Ale można było jeszcze wydać coś krótkiego lub nawet jednotomówki. Myślę, że daliby radę.

Archerito
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » ndz gru 15, 2019 11:09 am

Mr.Chiquita pisze:
ndz gru 15, 2019 10:51 am
Ale można było jeszcze wydać coś krótkiego lub nawet jednotomówki. Myślę, że daliby radę.
Myślę, że jak najbardziej można by było, tylko pytanie z punktu widzenia wydawnictwa "po co?". Sprzedaż idzie słabo lub wręcz są straty. Po co pchać się w następny tytuł gdzie jest wysokie prawdopodobieństwo kolejnej porażki? Żeby wrócić na szczyt i zadowolić publikę? No słabo...takiego fenomenu jakim jest JoJo na pewno nie przebiją, więc z ich perspektywy zdecydowanie lepszym posunięciem jest poczekanie chociaż rok i wtedy ewentualna próba wskrzeszenia CLAMP-etek na polskim rynku :)

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » ndz gru 15, 2019 11:35 am

Albo 5 lat i akcja z tytułami na 25-lecie. :P

Archerito
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » ndz gru 15, 2019 11:44 am

Mr.Chiquita pisze:
ndz gru 15, 2019 11:35 am
Albo 5 lat i akcja z tytułami na 25-lecie. XD
Albo i tak...wtedy już na pewno sukces murowany :D No chyba, że chwilę przed tym JPF ogłosi premierę Shaman Kinga...i zaś kolejne 5 lat czekania :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tequilka

nowe mangi waneko

Post autor: Tequilka » ndz gru 15, 2019 1:32 pm

Archerito, Tak, zdecydowałam, że po miesiącach czytania przyłączę się do was xD
A jeżeli chodzi o Kimetsu no Yaiba - o ile anime mi się podobało, to nie chcę się pakować w kupowanie kolejnego długiego tytułu. Także na 86% nie :P Ale ogólnie to cieszę się, że wydają bo wiele osób czekało na tą serię ^.^

Awatar użytkownika
Sebek
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » ndz gru 15, 2019 1:33 pm

Archerito pisze:
ndz gru 15, 2019 11:44 am
Mr.Chiquita pisze:
ndz gru 15, 2019 11:35 am
Albo 5 lat i akcja z tytułami na 25-lecie. XD
Albo i tak...wtedy już na pewno sukces murowany :D No chyba, że chwilę przed tym JPF ogłosi premierę Shaman Kinga...i zaś kolejne 5 lat czekania :mrgreen:
Ja mysle, ze raczej zapowiedza "Dorohedoro" ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
Weteran

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » ndz gru 15, 2019 2:05 pm

Archerito pisze:
ndz gru 15, 2019 11:44 am
JPF ogłosi premierę Shaman Kinga
Mam nadzieję, żę to kiedyś się stanie :D

Chyba większość wydawnictw wydało/wydaje/wyda coś starszego. JPF dalej w to brnie, więc szansa na popularne klasyki jak Jojo się zwiększa. SJG wydało Triguna i mam nadzieję, że na tym się nie skończy. Boję się o Waneko, bo chyba przez to, że Clamp się słabo sprzedał, to mogą podejść do sytuacji, skoro im się to nie sprzedało, to inne tytuły też będą klapą.
MyAnimeList
► Initial D
► Tegami Bachi
► Beelzebub
► Hidoku Shinai de
► Usagi Drop
► Golden Kamuy
► Youjo Senki

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » ndz gru 15, 2019 2:21 pm

Sebek pisze:
ndz gru 15, 2019 1:33 pm
Ja mysle, ze raczej zapowiedza "Dorohedoro"
Nie sądzę, żeby Waneko interesował ten tytuł. Pozycja dla starszych. A JPF lepiej, żeby już nic nie ogłaszał.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Status: Online

nowe mangi waneko

Post autor: pittegawll » ndz gru 15, 2019 2:47 pm

Mnie się jeszcze marzyło po wydaniu Clampa wskrzeszenie Pani Rumiko Takahashi na naszym rynku. I tak po cichu liczyłem, że w atmosferze powrotów do klasyki i nostalgii, takie coś się urodzi. Autorka nie miała szczęścia na naszym rynku niestety i uważam, że zasługuje na porządnie wydane mangi także u nas. Noszę się z zakupem omnibusików Ranmy już kilka lat, a teraz jeszcze Urusei pięknie wychodzi po angielsku :cry:

Archerito
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » ndz gru 15, 2019 3:10 pm

pittegawll pisze:
ndz gru 15, 2019 2:47 pm
Noszę się z zakupem omnibusików Ranmy już kilka lat
Ooo tak...Ranmę to bym chapsnął. Szukam od jakiegoś czasu kompleciku w sensownej cenie :)

Awatar użytkownika
Sebek
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » ndz gru 15, 2019 3:42 pm

Mr.Chiquita pisze:
ndz gru 15, 2019 2:21 pm
Nie sądzę, żeby Waneko interesował ten tytuł. Pozycja dla starszych. A JPF lepiej, żeby już nic nie ogłaszał.
Tu wlasnie mowilem o JPF'ie. Niedlugo dogonia "OPM" i "AT", wiec cos nowego pewnie kombinuja :) Obstawiam wlasnie ten tytul.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”