nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: SallyCzarownica » pn wrz 23, 2019 5:19 pm

Jezu, brak mi słów. Pająk posuwający mnicha... Manga sama w sobie była dość zabawna, więc biorę, ale nie mam pojęcia, jak trzeba być szalonym, aby wydać coś takiego. A liczyłam na "Midnight Rain". :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pn wrz 23, 2019 5:44 pm

Kochani,

Ostatnią naszą dzisiejszą jednotomówką jest:

Kimi wa Tsukiyo ni Hikari Kagayaku

(Tytuł będzie tłumaczony)

Gatunek/tematyka: dramat, romans, obyczajowy, seinen
Autor: Ioundraw, Sano Tetsuya, Matsuse Taichi
Ilość tomów w Japonii: 1, zakończona
Sposób wydania: format powiększony, obwoluta, 2 w 1
Cena: 31,99 zł
Premiera: 27 kwietnia 2020

Opis fabuły

Takuya Okada to zwyczajny licealista, odwiedzający swoją koleżankę z klasy, Mamizu Watarase, w szpitalu. Mamizu zapadła na tajemniczą chorobę zwaną "chorobą luminescencyjną". Osoby cierpiące na to schorzenie delikatnie błyszczą w świetle księżyca. Blask jest tym silniejszy, im bliżej są śmierci. Dziewczyna nie może opuszczać szpitala i jedno jest pewne: nie dożyje dorosłości. Zakochany Takuya proponuje, że pomoże spełnić jej ostatnie życzenia.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » pn wrz 23, 2019 5:44 pm

Mangi o umieraniu mnie nie kręcą, więc 1/4.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pn wrz 23, 2019 5:49 pm

Nie zachwyciły mnie te jednotomówki. Spodziewałam się czegoś lepszego. Wezmę na spróbowanie Czarośledztwo i tego yaoica, bo fajna okładka. Nad pierwszą JW oraz ostatnią to się zastanowię, o ile będą dobre opinie.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Angu » pn wrz 23, 2019 5:52 pm

O, myślałam, że będą tylko 3 ogłoszenia.

Lubię dramaty, ale niewymuszone. Ten na taki niestety wygląda. Wrzuca czytelnika w już beznadziejną sytuację, informuje, że zaraz nastąpi najgorsze, ale chwilę nad tym pokontemplujemy z melodramatem na czele.

Więc 1/4
Ostatnio zmieniony pn wrz 23, 2019 5:52 pm przez Angu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Thoreline » pn wrz 23, 2019 5:52 pm

Nie przepadam za jednotorówkami. Trochę zachęca mnie Mahotan, poczekam na opinie i wtedy się zdecyduję.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » pn wrz 23, 2019 6:10 pm

- Pani Itsuya - Myślę, że wezmę w ciemno przez renomę autorki (będzie to moja pierwsza styczność z jej twórczością).
- Czarośledztwo - Okładka ładna, ale opis mnie nie zainteresował. Może opinie to zmienią.
- Mnich i Pająk - Słyszałem o tym tytule już wielokrotnie (zarówno w pozytywnym jak i negatywnym kontekście), ale nie miałem okazji sięgnąć. Pewnie wezmę.
- Kimi wa Tsukiyo - Jakoś mnie nie zainteresowało. I czemu tytuł nie będzie tłumaczony?

Takie 2/4
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Łukasz.T » pn wrz 23, 2019 6:15 pm

Mormicc pisze:
pn wrz 23, 2019 6:10 pm
- Kimi wa Tsukiyo - Jakoś mnie nie zainteresowało. I czemu tytuł nie będzie tłumaczony?
Przecież jest napisane, że tytuł będzie tłumaczony.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » pn wrz 23, 2019 6:27 pm

Łukasz.T pisze:
pn wrz 23, 2019 6:15 pm
Mormicc pisze:
pn wrz 23, 2019 6:10 pm
- Kimi wa Tsukiyo - Jakoś mnie nie zainteresowało. I czemu tytuł nie będzie tłumaczony?
Przecież jest napisane, że tytuł będzie tłumaczony.
:lol: ślepota nie boli
Tak to jest jak się czyta te ogłoszenia tylko pobieżnie xD
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » pn wrz 23, 2019 6:40 pm

Meliona pisze:
pn wrz 23, 2019 5:11 pm
Ojej, szkoda, że nie zdecydowano się na surowe piękno, jakim jest BL z gore "Heartless" https://www.mangaupdates.com/series.html?id=136813
Przejrzalem pobierznie pierwszy rozdzial i rzeczywiscie jest to cos wartego uwagi! Bralbym w ciemno! Ten tutaj zapowiedziany przez Waneko z poczatku mnie zaciekawil, ale kreska mnie nie przekonuje :( Poczekam na Twoja opinie.
Pierwsza zapowiedzi brzmi ok, ale nie na tyle, zebym ja wzial w ciemno. Druga podobnie, a ostatnia prawie mnie przekonala. Poczekam troche na opinie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Lunatyczka » pn wrz 23, 2019 6:41 pm

A dla mnie to całkiem niezłe zapowiedzi, bo poza BL biorę wszystko. :D Chociaż się spodziewam, że to nie będzie nic wybitnego, ale w jakiś sposób każda z nich jakoś mnie intryguje. :P

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » pn wrz 23, 2019 6:58 pm

Właśnie doczytałam, że to yaoi wyjdzie dopiero w marcu 2020. Strasznie długo trzeba czekać xD
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » pn wrz 23, 2019 8:04 pm

Średnio wyglądają te ogłoszenia. Zobacze co powiedzą inni jak już wyjdą te tytuły.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » pn wrz 23, 2019 8:20 pm

Zapomniałem, że dziś mają być zapowiedzi. Ale to nic, wszystkie 4 mangi nie dla mnie. Ewentualnie nowość D mogę rozważyć. 0,5/4

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » pn wrz 23, 2019 10:01 pm

No to lecimy...

Pani Itsuya - Opis jest przyjemny, jestem bardzo ciekawy jaką tajemnicę skrywa tytułowa nauczycielka i jak ona wpłynie na jej ucznia/jego babcię. Okładka też jest śliczna, mam nadzieję, że do polskiej edycji wybiorą pierwszą. Biorę.

Czarośledztwo - tu mam problem, bo jak mabyć kilku uciekinierów i każdemu chcemy poświęcić chwilę, to jeden tom to bardzo mało. Sam pomysł na fabułę przypomina mi CCS. Jak ktoś czytał może mi powiedzieć, czy książki z których uciekają postacie to prawdziwe pozycje, czy wymyślone tytuły? Jak prawdziwe, to czy znane zachodniemu czytelnikowi, czy tylko geekom japońskim? Okładka jest bardzo kolorowa i trafia w mój gust, więc i tak pewnie wezmę. W końcu to tylko jeden tom, mam prawo natrafić na coś słabszego.

Mnich i pająk - z zasady nie interesują mnie BLki, ale to...? WTF?! :lol: Tak samo jak nie lubię gejozy, tak absurdalne pomysły japończyków przednio mnie bawią. Mam więc zagwozdkę. Poczekam na wasze opinie i może wezmę pierwsze BL w życiu? To, że w tagach jest 18+, oznacza iż to jest yaoi pęłną gębą, a nie niewinny shounen-ai? Jak tam z cenzurą, bardzo nachalna? A może Waneko dorysowuje "ptaszki"?

Świecące dziwecze - mam dobre wspomnienia po Trzustce, czytałem też w skanlaciach inną mangę o tej tematyce (nie pamiętam tytułu) i mi się podobała, to i za to się wezmę. Mam nie jako zaufanie do schematu fabularnego.

Podsumowując - 3,5/4 Duuużo, obfite pokłosie dzisiaj.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ame » pn wrz 23, 2019 10:33 pm

Najwyżej wezmę Pani Itsuya. Co do Bl to nie jestem pewna. Zrobię tak samo jak Alexandrus888 i poczekam na opinie.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ninna » pn wrz 23, 2019 11:07 pm

Ja miałam dziś drugą zmianę, sporo pracy i zupełnie zapomniałam o ogłoszeniach :P. Zobaczyłam je dopiero wieczorem. Ale jestem zadowolona. Wezmę wszystkie oprócz boys love.
Alexandrus888 pisze:
pn wrz 23, 2019 10:01 pm
Czarośledztwo - tu mam problem, bo jak ma być kilku uciekinierów i każdemu chcemy poświęcić chwilę, to jeden tom to bardzo mało. Sam pomysł na fabułę przypomina mi CCS.
Też mam podobne obawy co do tego tytułu. I też kojarzy mi się z Sakurą :wink:. Cóż, możemy dostać coś fajnego, jak i coś z tematem potraktowanym po łebkach. Na dwoje babka wróżyła. Ale dam szansę.
Angu pisze:
pn wrz 23, 2019 5:52 pm
Wrzuca czytelnika w już beznadziejną sytuację, informuje, że zaraz nastąpi najgorsze, ale chwilę nad tym pokontemplujemy z melodramatem na czele.
Bardzo lubię takie tytuły! :P. Skojarzyło mi się z lubianą "Trzustką" i uwielbianym "Socrates In Love".

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ajsza » pn wrz 23, 2019 11:27 pm

Dla mnie manga biblioteczna. I tak lepiej niż się spodziewałam 8-)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » wt wrz 24, 2019 9:37 am

Alexandrus888 pisze:
pn wrz 23, 2019 10:01 pm
Jak tam z cenzurą, bardzo nachalna? A może Waneko dorysowuje "ptaszki"?
Przejrzalem dwa rozdzialy i "scen" nie bylo za wiele, ale tez nie bylo za duzo widac... Jesli cenzury nie wprowadzili wczesniej, Waneko raczej nie ma prawa niczego cenzurowac bez zgody autora. Poza tym czytalem "Void" gdzie bylo tych scenek sporo i owszem, tutaj byla cenzura, ale nie wydawnictwa Waneko. Wprowadzila ja Japonia. Jednak nie wszystkie mangi dotyka cenzura :) " "Mnichu i pajaku" pojawiaja sie tez momenty komediowe, wiec moze przypasc Ci do gustu. Jednak ja poki co przejrzalem pobierznie dwa rozdzialy. Tez poczekam na wiecej opinii i ostatecznie zadecyduje, bo kreska tak srednio mi przypadla. Najbardziej spodobala mi sie ta ostatnia pozycja. Jednak po dobrych opiniach bede sklonny dac szanse kazdej z propozycji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alzea » wt wrz 24, 2019 9:55 am

Biorę tylko Panią Itsuyę, ładnie wygląda, ciekawie się zapowiada i wydaje mi się, że historia zmieści się w 2 tomach i nie będzie niedosytu. Zainteresowało mnie również Czarośledztwo, ale ma wrażenie, że to za mało tomów na taką fabułę, a przynajmniej ja będę chciała więcej. Poczekam na opinie, najwyżej kupię później. To BL to w ogóle jakieś xD (nie biorę) A mango o umieraniu mnie nie interesuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości