nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Akiho » wt sie 27, 2019 12:03 pm

Niestety tak samo, serio bardziej czuje jakby JG obchodziło jakieś huczne świętowanie aniżeli Waneko. Z Clampa to w zasadzie wzięłabym tylko Tsubasę i ponoć wszystko zależy do wyników sprzedaży itd... Jednak tyle razy się dałam naciąć na te słowa i po prostu nie wierzę w dodatki od waneko czy poboczne serie i szkoda na to też moich pieniędzy, bo ile można? W tym roku jedyny tytuł który mnei zaciekawił, choć nie na już to tylko Furuba, bo jednak chcę wpierać wydania 2 w 1 i tego się trzymam.
Obrazek

Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » wt sie 27, 2019 12:26 pm

Z drugiej strony, co innego miał napisać pracownik Waneko na ich oficjalnym Asku? :twisted:

No ale Kawaii Scotland jako tytuł na 20-lecie to mimo wszystko trochę przegięcie... :D Bez obrazy dla samego dzieła czy autorów, oczywiście. Pomijam kwestię walorów artystycznych, bo sama nowelka może być spoko, tylko... Czy naprawdę akurat to musiało być wydane pod szyldem 20-lecia?

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alzea » wt sie 27, 2019 1:06 pm

Mnie tam Clamp ucieszył i w sumie wzięłam wszystko plus Furube i Ayako, ale zgadzam się, że i tak nie ma efketu wow, przy tym co ogłaszało SJG ;P Fajnie by było zobaczyć Tsubasę i xxxHolic w Polsce, ale nie wierzę w wanekowe obiecanki zwłaszcza przy ich polityce dodatkowej - tutaj np. o wiele lepiej wypada JPF, który prawie nic nowego nie zapowiada, ale dodatki wydaje do końca. U nich już się przyzwyczaiłam, ze mało co zbieram i nie mam oczekiwań od nich, no może poza Sailorkami na które będę czekać zawsze ;>

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ninna » wt sie 27, 2019 4:52 pm

Nie będę porównywać zapowiedzi poszczególnych wydawnictw bo chyba każde ogłosiło coś fajnego. Waneko świętowanie 20-lecia zaczęło naprawdę z grubej rury ogłaszając "Sakurę" i MKR, "Ayako" też kupiłam i w sumie mi się ona podobała. "Shirahime" też mam w planach. Trzeba im przyznać, że tym Clampem to mnie zaskoczyli. Ale problem jest taki, że właściwie wszystko, co mnie od nich interesuje, kupiłam już po angielsku.
Dla mnie 20-lecie wypada nieco blado nie przez same ogłaszane tytuły (chociaż light novelka zupełnie mi tutaj nie pasuje) ale przez ich małą ilość. Nastawiłam się na wielkie świętowanie i wysyp nowości :(.
Alzea pisze:
wt sie 27, 2019 1:06 pm
tutaj np. o wiele lepiej wypada JPF, który prawie nic nowego nie zapowiada, ale dodatki wydaje do końca.
Ja wciąż czekam na "zapowiedziane" dodatki do "Gry w Króla" :wink:.

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ramsey Ka » wt sie 27, 2019 5:17 pm

Ile zostało tych nowości na 20-lecie do ogłoszenia? Wydawało mi się że taka Nausicaa pasuje jak ulał z tej okazji, a póki co sama kicha przynajmniej dla mnie.
Obrazek

Nyxx
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 16, 2019 9:52 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Nyxx » wt sie 27, 2019 5:52 pm

Ramsey Ka pisze:
wt sie 27, 2019 5:17 pm
Ile zostało tych nowości na 20-lecie do ogłoszenia? Wydawało mi się że taka Nausicaa pasuje jak ulał z tej okazji, a póki co sama kicha przynajmniej dla mnie.
Wydaje mi się,że gdzieś na asku mówili o jeszcze jednym tytule,ale nie chce mi się teraz szukać.Tak czy siak to mało tych nowości z okazji 20-lecia.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » wt sie 27, 2019 5:58 pm

Dla mnie Waneko wydało jak na razie najlepsze mangi w tym roku - myślę tu o Furubie i Ayako. Ale ciężko się nie zgodzić, że to Studio zgarnia większość uwagi zapowiadając coraz to nowe tytuły.
ninna pisze:
wt sie 27, 2019 4:52 pm
Nastawiłam się na wielkie świętowanie i wysyp nowości
Miałem podobnie. Nie żebym był zawiedziony tym co dostałe, ale te urodziny wyglądaj jak na razie dość skromnie.
Ramsey Ka pisze:
wt sie 27, 2019 5:17 pm
Ile zostało tych nowości na 20-lecie do ogłoszenia? Wydawało mi się że taka Nausicaa pasuje jak ulał z tej okazji, a póki co sama kicha przynajmniej dla mnie.
Wspominali że mają jeszcze jeden tytuł i że jeszcze o jakieś się starają.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » wt sie 27, 2019 8:14 pm

Też bym chciał więcej zapowiedzi, ale! Popatrzcie na to, ile tomów wydaje Waneko miesięcznie. W zeszłym roku prawie połowa mang wydanych w Polsce była od nich. Rynek jest przesycony, a i moce przerobowe ograniczone. Może zwyczajnie nie mieli gdzie wcisnąć większej liczby tytułów :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » wt sie 27, 2019 8:28 pm

ociesek pisze:
wt sie 27, 2019 8:14 pm
Też bym chciał więcej zapowiedzi, ale! Popatrzcie na to, ile tomów wydaje Waneko miesięcznie. W zeszłym roku prawie połowa mang wydanych w Polsce była od nich. Rynek jest przesycony, a i moce przerobowe ograniczone. Może zwyczajnie nie mieli gdzie wcisnąć większej liczby tytułów :)
To mogli tak nie wyolbrzymiać swojego święta i nie obiecywać cudów. Ja oczekiwałam czegoś więcej niż tylko Clampa. Skoro Waneko zna sytuację na rynku w tej chwili, to nie musiało pisać jakich to supermega świetnych mang nie wydadzą.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » wt sie 27, 2019 8:43 pm

I mogliby ograniczyć normalne zapowiedzi kosztem tych urodzinowych. Zawsze znajdzie się sposób, trzeba tylko chcieć.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: deffik » wt sie 27, 2019 8:54 pm

Alexandrus888 pisze:
wt sie 27, 2019 8:43 pm
Zawsze znajdzie się sposób, trzeba tylko chcieć.
Załóż swoje wydawcnictwo, trzeba tylko chcieć, lmao.

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: dehirak » wt sie 27, 2019 9:00 pm

A wydanie tyle CLAMPA nie jest świętem? :D
Jeszcze rok temu nie przyszło mi do głowy, że to się wydarzy.
Nawet jeśli to nie są już moje klimaty, to doceniam i pamiętam efekt "łał", kiedy przeczytałam zapowiedzi po raz pierwszy.
Tezuka też był mocną zapowiedzią.
Jestem ciekawa co jeszcze, nawet jeśli została już tylko jedna rzecz do ogłoszenia, może będzie gromem z jasnego nieba.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: amsterdream » wt sie 27, 2019 9:08 pm

Ramsey Ka pisze:
wt sie 27, 2019 5:17 pm
Ile zostało tych nowości na 20-lecie do ogłoszenia? Wydawało mi się że taka Nausicaa pasuje jak ulał z tej okazji, a póki co sama kicha przynajmniej dla mnie.
Ayako kicha? To najlepsza manga wydana w tym roku a może nawet i od kilku lat.

Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » wt sie 27, 2019 9:27 pm

Ahem... Nie zapominajcie, że w ramach świętowania urodzin nie tylko zapowiadają mangi, ale zrobili też super hiper atrakcyjną promocję w swoim sklepiku pt. "jak zrobicie zakupy za określoną kwotę to dorzucimy wam pocztówkę/przypinkę, co miesiąc są inne i musicie koniecznie robić zakupy co miesiąc, bo musicie mieć je wszystkie!". :P Jak dla mnie naciąganie ludzi na regularne zakupy w ich sklepie. Sama jestem straszną gadżeciarą, ale dla mnie to trochę zbyt ewidentna manipulacja. :D Ale z tego co widzę, działa, więc wiecie... Może nie wydadzą nie wiadomo czego na to 20-lecie, ale na pewno napędzą sobie klientów. :wink:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » wt sie 27, 2019 10:45 pm

TO było wiadome, że będą chcieli zrobić jakieś promocje, czy coś w ten deseń. Ja i tak kupuję u nich głównie, więc dla mnie to taki plusik. Tylko te zapowiedzi. Liczę naprawdę na coś mocnego następnym razem. O ile będzie następny raz, bo na razie to są spekulacje. Ale w sumie może ta nowa seria na grudzień będzie na 20-lecie? Albo coś w JW. :mysli:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ame » wt sie 27, 2019 10:51 pm

amsterdream pisze:
wt sie 27, 2019 9:08 pm
Ayako kicha? To najlepsza manga wydana w tym roku a może nawet i od kilku lat.
Co kto lubi. Skusiłam się na Adolfów i niezbyt mi przypadło do gustu.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » wt sie 27, 2019 11:12 pm

Karlan pisze:
wt sie 27, 2019 9:27 pm
Jak dla mnie naciąganie ludzi na regularne zakupy w ich sklepie. Sama jestem straszną gadżeciarą, ale dla mnie to trochę zbyt ewidentna manipulacja. Ale z tego co widzę, działa, więc wiecie... Może nie wydadzą nie wiadomo czego na to 20-lecie, ale na pewno napędzą sobie klientów.
Jesu... Tak, z jednej strony to "naciąganie na gadżety" i próba przyciągania klientów do regularnych zakupów, ale popraw mnie, jeśli się mylę - a na czym polegają promocje? Czy nie robi się ich właśnie w tym celu? Nikt Cię nie zmusza do zapełniania koszyka. Nie chcesz, nie kupuj, jest przymus? To nie Pokemony.

A, bardzo wygodnie przemilczałaś również fakt, że jeśli ktoś weźmie udział i spełni warunki tej promocji, to dostanie jakiś tam rabat czy coś, w każdym razie coś finansowego (nie chce mi się wertować regulaminu) i jakąś nagrodę niespodziankę.

Wygląda to na straszne czepianie się na siłę. Jeśli chcesz wyśmiać tą promocję, musisz mieć inne agrumenty, przykro mi.

Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » wt sie 27, 2019 11:36 pm

Eh, i znowu ktoś ma problem z ironią... Cała wypowiedź była raczej w sarkastycznym tonie. Absolutnie nie bronię nikomu robić promocji. Wręcz przeciwnie, jeśli dzięki temu przyciągną klientów, to lepiej dla nich, prawda? I życzę im, żeby złapali ich jak najwięcej, to będą mieć więcej kasy na nowe tytuły . :angel: A że wg mnie promocja jest lipna, to cóż - każdy ma prawo do swojej opinii, ja zdecydowanie wolę rabaty niż pocztówki. Albo te drobne gadżeciki, co czasem dają na mangarden. :wink: Czy komuś bronię korzystać z tej promocji? Oczywiście że nie, jeśli to wam się podoba, to jest tylko i wyłącznie wasza sprawa.
Więcej luzu, ludzie, a mniej doszukiwania się drugiego dnia w cudzych wypowiedziach :wink:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » wt sie 27, 2019 11:51 pm

Karlan pisze:
wt sie 27, 2019 11:36 pm
Więcej luzu, ludzie, a mniej doszukiwania się drugiego dnia w cudzych wypowiedziach :wink:
Nikt się tutaj nie doszukuje drugiego dna. Po prostu Twoje wypowiedzi wcale nie brzmią jak sarkazm, tylko narzekanie.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » śr sie 28, 2019 12:28 am

Na mnie te comiesięczne pocztówki podziałały i zebrałam jak dotąd wszystkie xD Na pierwszy ogień rzucili taką piękność z Kuroshitsuji, że nie mogłam się oprzeć :D A potem poszło z górki.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości