nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » pt mar 05, 2021 5:47 pm

Bungou nie zbieram, ale dodatek zawsze na plus.
Shadows, hmm. Z Kuro mam ten problem, że manga podobała mi się... połowicznie. Część kolorową, stanowiącą główną fabułę czytało mi się świetnie, tak z kolei część czarno-biała, czyli dodatkowe historyjki z życia głównej bohaterki, była w mojej ocenie po prostu miałka i pomimo tak niewielkiej ilości stron, raczej je przekartkowywałem i dzisiaj już nic z nich nie pamiętam.
Do tego tutaj dość wysoka cena (której nie da się teraz wytłumaczyć kolorowymi stronami) i seria wychodząca, no nie jestem przekonany.
Po zdjęciach w internecie widzę, że manga chyba jest normalnej grubości, więc ewentualnie wezmę na jakiejś promocji, a nie jak Kuro, gdzie kupowałem wszystkie tomiki stacjonarnie w sklepach, żeby mieć pewność, że nie trafię na krzywą obwolutę :lol:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » pt mar 05, 2021 5:56 pm

Też nie zbieram BSD i nie będę brał dodatku.
Ale Dom cieni brzmi fajnie, szkoda tych kolorowych stron, ale cóż... życie. Pewnie będę brał.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: dejikos » pt mar 05, 2021 6:04 pm

O co chodzi z tymi dziećmi w horrorach? Chyba jestem na to hobby za stara.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kuroneko » pt mar 05, 2021 6:08 pm

Pierwszy impuls był, że biorę oba. Ale jak przeczytałam, bo BSD na podstawie anime, a druga nie w kolorze, to się waham.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Maur » pt mar 05, 2021 6:09 pm

Nic dla mnie. Literatów nie zbieram, ale duży plus dla Waneko za wydawanie dodatków nie tylko do bestsellerów. A to drugie - może kiedyś, ale dopiero po zakończeniu serii w Japonii.

Czekam na zapowiedź twardego Tezuki :P

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Xenonn123 » pt mar 05, 2021 6:14 pm

Kuroneko pisze:
pt mar 05, 2021 6:08 pm
Pierwszy impuls był, że biorę oba. Ale jak przeczytałam, bo BSD na podstawie anime, a druga nie w kolorze, to się waham.
Kolory sa tylko na skanach w necie jak ktoś wyżej wspomniał, nie w tomikowej wersji i tak, więc na kolorowe strony raczej by szans nie było :P

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Gokiburi » pt mar 05, 2021 7:31 pm

Na szczęście nic dla mnie.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt mar 05, 2021 8:55 pm

miaka88 pisze:
pt mar 05, 2021 4:43 pm
Hmm to czemu taka nagła podwyżka tomu?
Odp z insta "takie są koszty :)".
Xenonn123 pisze:
pt mar 05, 2021 4:44 pm
Hmm... może dlatego że format powiększony?
Waneko nie zmienia cen z powodu większego formatu.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: KubciO » pt mar 05, 2021 9:08 pm

Yuriko pisze:
pt mar 05, 2021 8:55 pm
Waneko nie zmienia cen z powodu większego formatu.
Nie rozumiem. Czyli gdyby wydali dany tytuł, który dostał format powiększony, w swoim standardowym formacie, to również kosztowałby 25,99 zł? Przecież druga dzisiejsza zapowiedź w formacie standardowym 21,99 zł.
Ostatnio zmieniony pt mar 05, 2021 9:10 pm przez KubciO, łącznie zmieniany 1 raz.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kesah » pt mar 05, 2021 9:09 pm

gg gonia pisze:
pt mar 05, 2021 11:28 am
Kesah, kupuje 2/3 mang ktore wymieniłeś. Bo lubie takie lekkie mangi na poprawe humoru. Teorie o tym czy dane wydawnictwa wydaja "to co powinny" są bezsensu jesli nie ma sie dostepu do jakichkolwiek danych sprzedażowych. Boku no hero i spyxfamily to jedne z niewielu serii ktore staram sie zbierać w miare na bieżąco (na jakies 15 zbieranych) więc na pewno nie zgodze sie ze nie warto tego wydawac bo ten typ mang, JA lubię najbardziej.

I chcialabym poruszyć inną kwestię, zauważyłam ze ostatnimi czasy posty zrobily sie bardzo pasywno-agresywne. Wiem ze wyrwac bana na tym forum to jakiś cud, ale skoro waneko firmuje forum swoja nazwą, to mogloby tu troche "sprzątać " Bo niezaleznie na ile maja je w nosie, nadal przyzwalajac na takie zachowania, wystawiaja opinie sobie i tym jakie maja podejście do mowy nienawiści ( na razie wyglada na to ze ją w pelni popierają)
Znaczy. Sam kupuje MHA i Promised Neverland, fakt faktem z SpyXFamily rezygnuje. Oczywiście, nie mówię, że serie są złe, po prostu gdzieś ich poziom spada a ten spadek głównie jest zauważalny poprzez kiepskie prowadzenie fabuły, ale tak jak The Promised Neverland już jest zakończony, tak MHA czy SpyXFamily mają szansę się odbić. Oczywiście też to jest subiektywne.

Głównie post miał na celu podkreślenie, że czasem może zamiast inwestować w nowość jaka jest na topie i ma 3-4 wydane tomy a nie wiadomo co będzie dalej, to lepiej zainwestować w licencje serii jaka jest zakończona i gwarancją dobrej sprzedaży, bo zwyczajnie wiadomo, że jest dobra. Przykład Studia JG i Shaman Kinga jaki chyba zyskał większy entuzjazm niż Jujutsu Kaisen a zostały zapowiedziane niemal w tym samym czasie. Nikt mi nie powie, że Gantz, Claymore czy Hunter X Hunter miałby mniejszą sprzedaż niż np. SpyXFamily...

Po prostu chciałbym aby polskie wydawnictwa też skupiły się nieco bardziej na seriach już wydanych i zakończonych niż na zagadkowych nowościach które nie wiadomo czy wypalą.

Tak już poza tym wątkiem, to odnośnie zapowiedzianych nowości, to wstępnie mnie nie interesują... Obadam sobie ten tytuł z "dreszczykiem" ale na tą chwilę nie łapią się te tytuły do mojej listy życzeń.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt mar 05, 2021 9:18 pm

KubciO pisze:
pt mar 05, 2021 9:08 pm
Nie rozumiem. Czyli gdyby wydali dany tytuł, który dostał format powiększony, w swoim standardowym formacie, to również kosztowałby 25,99 zł? Przecież druga dzisiejsza zapowiedź w formacie standardowym 21,99 zł.
Chodzi mi o to, że 22.99zł kosztuje format standardowy, jak i powiększony. Moriarty, JW - format powiększony, cena 22.99zł. Jujutsu kaisen, Freyja - format standardowy, cena 22.99zł. Ta nowość jest droższa przez większe koszty. Nie wiem co tu takiego trudnego do zrozumienia.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » pt mar 05, 2021 9:21 pm

kesah pisze:
pt mar 05, 2021 9:09 pm
Nikt mi nie powie, że Gantz, Claymore czy Hunter X Hunter miałby mniejszą sprzedaż niż np. SpyXFamily
Tak, Gantz, Claymore czy Hunter X Hunter miałyby mniejszą sprzedaż niż np. SpyXFamily.
Nie ma za co, polecam się na przyszłość.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt mar 05, 2021 9:32 pm

kesah pisze:
pt mar 05, 2021 9:09 pm
to lepiej zainwestować w licencje serii jaka jest zakończona i gwarancją dobrej sprzedaży, bo zwyczajnie wiadomo, że jest dobra
Piekielny raj. Seria bardzo dobra. Nie za długa, nie za krótka. Szukam tej gwarancji dobrej sprzedaży, ale ani widu, ani słychu.
Mąż mojego brata. Seria bardzo dobra. Krótka. Halo, gwarancja sprzedaży, szukam cię!
Shiki. Jak dla mnie świetna seria. 11 tomów. Ah, ta gwarancja dobrej sprzedaży, dobrze, że jesteś!

To, że seria jest dobra, NIE MA ŻADNEJ gwarancji, że się sprzeda dobrze.
kesah pisze:
pt mar 05, 2021 9:09 pm
Przykład Studia JG i Shaman Kinga jaki chyba zyskał większy entuzjazm niż Jujutsu Kaisen a zostały zapowiedziane niemal w tym samym czasie.
No, z tego co ja widziałam i czytałam, to większość ludzi wzdychała do JK.
kesah pisze:
pt mar 05, 2021 9:09 pm
Nikt mi nie powie, że Gantz, Claymore czy Hunter X Hunter miałby mniejszą sprzedaż niż np. SpyXFamily...
Rozumiem, że gwarancja dobrej sprzedaży, bo seria jest dobra? Chciałabym wiedzieć, skąd masz taką pewność.
kesah pisze:
pt mar 05, 2021 9:09 pm
skupiły się nieco bardziej na seriach już wydanych i zakończonych niż na zagadkowych nowościach które nie wiadomo czy wypalą
Uff, dobrze, że jednak seria zakończona NA PEWNO wypali, bo jest zakończona.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2795
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Łukasz.T » pt mar 05, 2021 10:15 pm

BSD Dead Apple biorę :twisted: SH nie znam. Przeczytam skany na necie i się zastanowię ^^

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kesah » pt mar 05, 2021 10:36 pm

Piekielny raj. Seria bardzo dobra. Nie za długa, nie za krótka. Szukam tej gwarancji dobrej sprzedaży, ale ani widu, ani słychu.
A co? JPF dzieli się z tobą statystyką sprzedaży? Mimo wszystko Piekielny Raj to dość świeża seria. Sam od dawna miałem w planach ją kupić i dokładnie wczoraj zakupiłem 6 tomów tej serii.
Mąż mojego brata. Seria bardzo dobra. Krótka. Halo, gwarancja sprzedaży, szukam cię!
To nie jest seria dla każdego. Wiadomo z jakiej przyczyny i jeżeli dla kogoś to drażniąca tematyka, to w nią nie zainwestuje.
Shiki. Jak dla mnie świetna seria. 11 tomów. Ah, ta gwarancja dobrej sprzedaży, dobrze, że jesteś!
Też dochodzi kwestia popularności, sam nigdy o mandze Shiki nie słyszałem, nawet skoro polecasz, to obadam tytuł. Ale też na pewno popularność ma swoje przełożenie na sprzedaż.
To, że seria jest dobra, NIE MA ŻADNEJ gwarancji, że się sprzeda dobrze.
Wspomniane przez Ciebie serie nie są jakoś wielce nagłośnione, popularność jak wspomniałem na pewno robi swoje. Żadna z mang jakie wymieniłaś, nie były mi znane, nie stawiałbym np. Piekielnego Raju obok dajmy Hunter x Hunter czy Yu Yu Hakusho, bo nawet jeśli Piekielny Raj jest mangą bardzo dobrą, to jednak nie tak popularną jak HxH i Yu Yu Hakusho, bo te, to właściwie ikony w gatunku mang shounen jakie po prostu we wszelkich rankingach są w topie i każdy fan gdzieś tego gatunku je powinien znać, albo chociaż kojarzyć.
Rozumiem, że gwarancja dobrej sprzedaży, bo seria jest dobra? Chciałabym wiedzieć, skąd masz taką pewność.
Te akurat co wymieniłem myślę, że owszem, zwłaszcza, że to nie tylko bardzo dobre serie, ale też popularne i uznane na rynku, więc trochę inna sytuacja niż z tymi tytułami jakie wymieniłaś, obojętnie czy są dobre czy nie, to jak ktoś ich nie zna, to możliwe, że nie sięgnie po nie. Ja na polskim rynku mang spotykam wiele tytułów jakich zwyczajnie nie znam, staram się je sprawdzić, głównie te jakie wydają mi się interesujące i gdzieś wpasowują się w gatunki jakie preferuje. Z takich tytułów jakich wcześniej nie znałem a zyskały moje uznanie to np. Kakegurui czy Plunderer czy Wielki Strażnik Biblioteki i cieszę się, że polskie wydawnictwa często wyskakują z takimi tytułami, dzięki czemu można odkryć coś nowego. Zgodzę się jednak, że ludzie najbardziej kojarzą i najchętniej kupują serie jakie gdzieś tam są na fali popularności a to dotyczy często nowszych serii jakie są "na czasie" nawet jeśli jakościowo są gorsze dajmy od wielu popularnych i wydanych serii kilka lat temu. Po prostu martwię się trochę, że u nas będą cały czas wydawane nowe serie na bazie ryzyka, bo mogą z czasem dostać anime, rozwinąć swoją popularność i dobrze się sprzedać na fali popularności i tym samym będą pomijane te starsze serie jakie już ten etap mają za sobą a na jakich wydanie czeka wiele osób. Tu właśnie odwołanie trochę do Shaman Kinga jaki od dawna był u nas wyczekiwany i w końcu jest i można być pewnym, że dobrze się sprzeda i takich serii do wydania w Polsce jest naprawdę wiele. Sam nie wiem czy inwestycja stale w nowości jakie raptem dopiero zaistniały, może być bardziej opłacalna niż wydanie popularnej i zakończonej serii.

Cieszy chociaż fakt, że JPF odkopuje serie i jakoś chyba nie traci na wydawaniu np. JoJo, które obok DBS jest najlepiej sprzedającym się tytułem u tego wydawnictwa o czym wspomnieli na FB a też nie sądzę by np. Berserk im się słabo sprzedawał a umówmy się, to są właśnie serie jakie swoje lata już mają... Po prostu uważam, że polski rynek mang ma spore zaległości w naprawdę dobrych tytułach i warto by było to nadrabiać aniżeli wydawać wątpliwe nowości często na bazie ryzyka.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » pt mar 05, 2021 10:57 pm

kesah pisze:
pt mar 05, 2021 10:36 pm
Zgodzę się jednak, że ludzie najbardziej kojarzą i najchętniej kupują serie jakie gdzieś tam są na fali popularności a to dotyczy często nowszych serii jakie są "na czasie" nawet jeśli jakościowo są gorsze dajmy od wielu popularnych i wydanych serii kilka lat temu. Po prostu martwię się trochę, że u nas będą cały czas wydawane nowe serie na bazie ryzyka, bo mogą z czasem dostać anime, rozwinąć swoją popularność i dobrze się sprzedać na fali popularności i tym samym będą pomijane te starsze serie jakie już ten etap mają za sobą a na jakich wydanie czeka wiele osób.
kesah, nie żeby coś ale takie tytuły jak właśnie HxH czy Jojo zyskały popularność dlatego, że dostały nowe wersje anime. SJG samo przyznało, że sięgnęli po SK kiedy dowiedzieli się o remake anime. Nie ma, więc co dyskredytować nowszych serii i ich popularności ze względu na otrzymaną ekranizację, bo jak widać nie tylko one na tym zyskują.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt mar 05, 2021 11:16 pm

kesah pisze:
pt mar 05, 2021 10:36 pm
A co? JPF dzieli się z tobą statystyką sprzedaży?
Nie, podzielił się z tym ze wszystkimi w komentarzu na fb ;)
kesah pisze:
pt mar 05, 2021 10:36 pm
To nie jest seria dla każdego. Wiadomo z jakiej przyczyny i jeżeli dla kogoś to drażniąca tematyka, to w nią nie zainwestuje.
Ale wciąż to seria dobra, a o takich pisałeś, więc...
kesah pisze:
pt mar 05, 2021 10:36 pm
Też dochodzi kwestia popularności, sam nigdy o mandze Shiki nie słyszałem, nawet skoro polecasz, to obadam tytuł. Ale też na pewno popularność ma swoje przełożenie na sprzedaż.
Shiki było bardzo popularne i ludzie prosili o wydanie serii tak samo jak o Kuroko.
kesah pisze:
pt mar 05, 2021 10:36 pm
zwłaszcza, że to nie tylko bardzo dobre serie, ale też popularne i uznane na rynku,
Ale na którym rynku? Bo rynek japoński znacznie różni się od polskiego. Wiele razy pisano, że coś co się sprzedaje w Japonii, niekoniecznie będzie taką rewelacją w innym kraju.

SDS ma sprzedaż stabilną. Nie bardzo dobrą, nie świetną, nie rewelacyjną, tylko stabilną. Stabilna sprzedaż, gdzie ludzie wręcz błagali o tę serię. Gdyby ta pewna sprzedaż była taka pewna, to by wydawnictwa już dawno wydali HxH, czy inne stare shouneny, ale tego nie robią, więc musi być coś pomiędzy "popularne" i "dobre", przez co wydawnictwa nie decydują się na taki "dochodowy" krok.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » pt mar 05, 2021 11:28 pm

Fani pisze:
pt mar 05, 2021 10:57 pm
SJG samo przyznało, że sięgnęli po SK kiedy dowiedzieli się o remake anime.
Coś pokręciłeś. Dostali licencję na kilka dni PRZED ogłoszeniem anime (a przynajmniej tak twierdzą).
kesah pisze:
pt mar 05, 2021 10:36 pm
Yu Yu Hakusho
Nie znam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Maur » pt mar 05, 2021 11:30 pm

Meliona pisze:
pt mar 05, 2021 11:28 pm
Dostali licencję
*złożyli ofertę, ale w zasadzie na jedno wychodzi

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: yikkimy » pt mar 05, 2021 11:41 pm

Wygląda na to ze nic dla mnie. Moja nadzieja, ze Waneko wyda "dont bully me, nogatoro" (itd) naprawdę zniknęła. Cóż, teraz mogę polegać tylko na Studio JG (ostatnio ich nowości bardzo trafiają do mnie).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości