nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » czw sty 17, 2019 12:36 pm

Na razie żadnych, ale to zależy kto pyta. Ostatnio przecież dostaliśmy shoujo o które ludzie się dobijali :roll:.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Thoreline » czw sty 17, 2019 5:40 pm

ask pisze:mamy jeden tytuł, o który pytało MNÓSTWO z Was!
Obstawiam że to akurat nic dla mnie, ale liczę że coś się znajdzie z reszty zapowiedzi :)

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: mika » czw sty 17, 2019 5:52 pm

Pewnie to dalej tam po Cykadach, nie pamiętam jak to się nazywa.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » czw sty 17, 2019 5:54 pm

Stawiam na coś w stylu Nanatsu no Taizai czy Shamang King. Może Barakamon.
Skoro napisali, że mnóstwo osób pytało o ten tytuł, to musi być faktycznie znany. Szkoda, że ogłoszą go dopiero w połowie roku. Wolałabym, by ogłosili go szybciej - nawet jeśli mielibyśmy dłużej czekać na premierę.

Ale bym się zdziwiła, gdyby ogłosili Sinbada, bo w sumie dużo osób pytało o tę serię poboczną do Magi. Ale nie sądzę, by o to chodziło.
mika pisze:
czw sty 17, 2019 5:52 pm
Pewnie to dalej tam po Cykadach, nie pamiętam jak to się nazywa.
Umineko. Nie pomyślałam o tym w pierwszej chwili, ale możesz mieć rację.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Akiho » czw sty 17, 2019 6:39 pm

Wydaje mi się, że chyba jeszcze za wcześnie na Sindbada a może? Z tych popularnych to przychodzi mi tylko po głowie Nanatsu no taizai, Black Clover i Umineko. Yonę przemilczę... :lol: Dodałabym jeszcze HQ, ale wiemy jak wygląda sytuacja ze sportowymi... :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: zandam » czw sty 17, 2019 6:44 pm

Fani pisze:
czw sty 17, 2019 12:36 pm
Na razie żadnych, ale to zależy kto pyta. Ostatnio przecież dostaliśmy shoujo o które ludzie się dobijali :roll: .
:lol: Masz ode mnie plusika. :D

Skoro "mnóstwo", to pewnie elektorat FB. Ostatnie lata pokazały, że Waneko wydaje jeden interesujący mnie tytuł rocznie, więc po zapowiedzi MKR limit został wyczerpany, następne oczekiwania pojawią się za rok. :)

Ale gdybym miała coś wytypować, to może to jeden z tych długich shounenów, o które ludzie proszą od lat (ten, który zremisował z Fairy Tail)? Reborn? Hunter Hunter? Shaman King? D-Gray Man? Nie pamiętam już... :?

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alextasha » czw sty 17, 2019 9:16 pm

Shaman King KZG byłby fajny... ale jakoś nie sądzę, żeby wydali xD

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Itachi Uchiha » czw sty 17, 2019 9:37 pm

Znając realia to zapowiedzą coś hajpowanego, z powodu czego 85% ludu stąd dostanie "wścieklizny", a na fejsie userzy będą happy :P

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » czw sty 17, 2019 10:19 pm

Ciekawa jestem co takiego mają w planach wydać, chociaż szczerze to nie nastawiam się na jakiś super tytuł.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alzea » pt sty 18, 2019 9:56 am

Też się nie nastawiam, bo forum to mniejszość, więc raczej nie chodzi o najpopularniejsze tytuły u nas. Troche bym celowala w Nanatsu, bo chyba nie mają sensownego shonena, jest popularne i niedługo się skończy, ale zobaczymy. Na Umineko też bym się nie nastawiała, raczej pójdą w dodatki do Higurashi ;P Umineko to za duże ryzyko, jest specyficzne, absolutnie nie w stylu Waneko. Mówię to jako osoba, która by wszystko oddała za wydanie, i dublowała mając całą dostępną serie od YenPressu w biblioteczce ;)

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ramsey Ka » pt sty 18, 2019 12:19 pm

Jak na 20-lecie to stawiam na Shaman King. Wstępnie byłbym zainteresowany też Nanatsu, a za HxH dałbym się pokroić ale nie wydadzą czegoś z takimi rysunkami, już pomijając hiatus.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » pt sty 18, 2019 1:59 pm

Też bym obstawiał SK. W końcu dopiero co była 20ta rocznica mangi. Idealnie pasuje. Ciekawe czy zdobyli licencje na nowe wersje okładek :P

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Pajęcza_Lilia » pt sty 18, 2019 4:54 pm

Alextasha pisze:
czw sty 17, 2019 9:16 pm
Shaman King KZG byłby fajny... ale jakoś nie sądzę, żeby wydali xD
A ja z wiedzą o ich tłumaczeniach wręcz modlę się, żeby nie. Do czego do doszło, bo jeszcze rok temu brałabym z pocałowaniem ręki od kogokolwiek... :lol:

Awatar użytkownika
number_23
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 01, 2018 9:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: number_23 » pt sty 18, 2019 5:26 pm

Nie wydaję mi się, żeby wydali Shaman Kinga, bo zeszłego roku prawa do tytułu ma Kodansha, a nie Shueisha. Na razie Kodansha wydaję cyfrową wersję z nowymi okładkami, nie było jeszcze mowy o fizycznym wydaniu ,więc no
Nawet Viz nie robi już dodruków od kiedy prawa przejęła Kodansha
Jakby co to proszę mnie poprawić nie znam się na licencjach

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: zandam » pt sty 18, 2019 7:52 pm

number_23 pisze:
pt sty 18, 2019 5:26 pm
Nie wydaję mi się, żeby wydali Shaman Kinga, bo zeszłego roku prawa do tytułu ma Kodansha, a nie Shueisha. Na razie Kodansha wydaję cyfrową wersję z nowymi okładkami, nie było jeszcze mowy o fizycznym wydaniu ,więc no
Nawet Viz nie robi już dodruków od kiedy prawa przejęła Kodansha
Jakby co to proszę mnie poprawić nie znam się na licencjach
To, co napisałaś, dotyczy amerykańskiego rynku, bo mają tam swoją filię, nie polskiego ( czy jakiegokolwiek innego ).
"Card Captor Sakura", którą ostatnio zapowiedzieli, też jest z Kodanshy. ;-)

Awatar użytkownika
number_23
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 01, 2018 9:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: number_23 » pt sty 18, 2019 9:17 pm

zandam pisze:
pt sty 18, 2019 7:52 pm
number_23 pisze:
pt sty 18, 2019 5:26 pm
Nie wydaję mi się, żeby wydali Shaman Kinga, bo zeszłego roku prawa do tytułu ma Kodansha, a nie Shueisha. Na razie Kodansha wydaję cyfrową wersję z nowymi okładkami, nie było jeszcze mowy o fizycznym wydaniu ,więc no
Nawet Viz nie robi już dodruków od kiedy prawa przejęła Kodansha
Jakby co to proszę mnie poprawić nie znam się na licencjach
To, co napisałaś, dotyczy amerykańskiego rynku, bo mają tam swoją filię, nie polskiego ( czy jakiegokolwiek innego ).
"Card Captor Sakura", którą ostatnio zapowiedzieli, też jest z Kodanshy. ;-)
To znaczy, że wydawnictwo może zdobyć licencję na wydanie KZB lub normalne pomimo tego, że Shueisha nie ma już praw do tytułu?

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: zandam » pt sty 18, 2019 11:41 pm

number_23 pisze:
pt sty 18, 2019 9:17 pm
To znaczy, że wydawnictwo może zdobyć licencję na wydanie KZB lub normalne pomimo tego, że Shueisha nie ma już praw do tytułu?
Przepraszam, błędnie myślałam, że nawiązujesz do tej starej historii z Waneko. :oops: Chodziło mi o to, że Viz nie robi już dodruków, bo prawa ma teraz Kodansha, nie Shueisha (do której, notabene, Viz współnależy), a to z tym drugim podmiotem podpisywali umowę. Co więcej, Kodansha ma filię w USA - Kodanshę USA i posiada udziały w Verticalu, w związku z czym to te dwa wydawnictwa zawsze mają pierwszeństwo w pozyskiwaniu licencji. Gdzieś przeczytałam, że ponoć oba były zainteresowane tym tytułem, ale to informacja z 2017 r., a teraz mamy 2019 r. i nadal cisza, więc można tylko domniemywać, dlaczego nadal nikt tego nie wznowił w USA... Niestety, nie interesuję się tym tytułem, więc nie wiem, jak to wygląda w innych krajach.

Nie, zapomnij o starych wydaniach. Teraz licencję można pozyskać jedynie od Kodanshy, a oni mają swoje okładki.

"Watashi no Shounen" też całkiem niedawno zmieniało wydawcę (przeszło z Futabashy do Kodanshy), choć w tym przypadku obyło się bez takich dramatów jak w przypadku SK, i po krótkiej przerwie pojawiły się nowe tomiki z lekko zmienionymi okładkami.

Awatar użytkownika
number_23
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 01, 2018 9:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: number_23 » sob sty 19, 2019 12:31 am

zandam pisze:
pt sty 18, 2019 11:41 pm
Nie, zapomnij o starych wydaniach. Teraz licencję można pozyskać jedynie od Kodanshy, a oni mają swoje okładki.
Czyli tak jak myślałam. Teraz tylko trzeba czekać, aż Kodansha zapowie wydanie fizycznych tomików.

Nie chcę, aby to Waneko wydawało tę serię. Ne sądzę, aby SK sprzedałby się na tyle dobrze, by sięgnęli po dodatki(czyli większość mang tego autora). W tej sprawie najbardziej liczę na JPF. Chociaż i tak jest to tylko moje marzenie.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » sob sty 19, 2019 9:36 pm

Taka myśl mnie naszła, że jakbym mógł obstawić jakąś z zapowiedzi Waneko na ten rok to wybór padłby na mangową wersję Bakemonogatari. Tytuł na pewno należy do tych popularnych i znanych, a wiadomo nikt nie ruszy LN to manga zostaje, zresztą nie brzydko narysowana. W dodatku gdzieś tam kiedyś na panelu ekipa kotka wspominała, że przyglądają się tej mandze.

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ramsey Ka » pn sty 21, 2019 8:47 pm

Dla ciekawskich - Waneko nie ma obecnie w planach tych tytułów. Jakieś pomysły o co fani mogą bardzo prosić a co nie załapało się do ankiety?
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości