nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » wt gru 18, 2018 5:08 pm

Trzecią i ostatnią dziś jednotomową nowością na rok 2019 jest:

AKUDOU BUNKO (tytuł roboczy: KOLEKCJA ŁAJDAKA)

Gatunek/tematyka: thriller, seinen, psychologiczny, dramat
Autor: Motoi Tanaka
Ilość tomów w Japonii: 1, zakończona
Sposób wydania: format powiększony, obwoluta
Cena: 21,99 zł
Premiera: 27 czerwca 2019

Opis fabuły

Ludzie ukrywają targające nimi uczucia tak, jakby były lawą bądź insektami w kiszkach i zachowują się jakby zupełnie ich nie rozpoznawali.

W mieście, które opiera się nowoczesnemu przepychowi powstała wybitna powieść. Autor po jej wydaniu zapadł się pod ziemię i nikt nie zna jego losu.

Początkująca pracownica wydawnictwa literackiego Akisato Kodama postanawia odnaleźć autora „Kolekcji Łajdaka” i poprosić go o stworzenie nowego dzieła dla jej pracodawcy. Kobieta przestępuje próg starego antykwariatu, nie przypuszczając nawet jakie wydarzenia odbiją się w jej oczach.

Pożądanie, miłość, nienawiść, zawiść… wypełzają spod skóry wbrew woli człowieka.
0/3, niestety nic nie trafiło w moje gusta.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Thoreline » wt gru 18, 2018 5:11 pm

0/3, nic dla mnie

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » wt gru 18, 2018 5:14 pm

1/3, nad 2 mangami muszę się zastanowić.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kuroneko » wt gru 18, 2018 5:29 pm

Opis ostatniej mangi nie do końca do mnie trafia. Jak na razie dla mnie 1/3.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ame » wt gru 18, 2018 5:43 pm

Zastanowię się nad pierwszą nowością.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » wt gru 18, 2018 5:45 pm

Dla mnie 0/3. W ogóle nie lubię jednotomówek, a te też niczym mnie nie zachęcają. Może wzięłabym Kiniro Kishi, gdyby nie był to zbiór opowiadań. Ten sam problem miałam z "Dziewczynami z ruin" - przepiękna kreska, intrygujące historie, ale o wiele za krótkie dla mnie.

Zobaczymy, co będzie jutro, ale jakoś nie przekonują mnie te "króciutkie serie". Stawiam na jakieś nieznane trzytomówki. Coś wspominali o shoujo, ale nie wiem, czy obie, czy tylko jedna z nich. Okaże się.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Angu » wt gru 18, 2018 5:59 pm

Hoshi no koe - Shinkai-Srinkaj... :P
Mizu Sahara!! Tylko ze względu na tę mangaczkę kupię tę jednotomówkę i będę liczyć na to, że cokolwiek od niej zostanie jeszcze u nas wydane.

KINIRO KISHI
Nieźle. Dziewczyny z ruin były spoko. Tę jednotomówkę pewnie jakoś kupię przy okazji.

AKUDOU BUNKO
0 zainteresowania z mojej strony.

Jak dobrze zrozumiałam ze wszystkich źródeł społecznościowych, to jutrzejsze shojki mają być krótkie, ale jedna co najmniej znana? Może Hajimari no Niina mi się trafi? Zobaczymy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » wt gru 18, 2018 6:07 pm

Ludzie ukrywają targające nimi uczucia tak, jakby były lawą bądź insektami w kiszkach i zachowują się jakby zupełnie ich nie rozpoznawali.
Obrazek
0/3
Mój poziom zainteresowania dzisiejszymi zapowiedziami JW obrazuje to, że zapomniałam o nich, zobaczyłam dzisiaj na fb pierwszą zapowiedź, po czym... zapomniałam o niej i to forum dopiero mi przypomniało.
Obrazek

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Madness » wt gru 18, 2018 6:43 pm

A ja jestem bardzo zadowolona z zapowiedzi. :D Biorę 2/3 - Hoshi no koe i Kiniro kishi. Obie z tych mang są dla mnie prawdziwym must have, miałam ogromne nadzieje, że waneko je wyda. :D Oby zainteresowali się również innymi tytułami od Mizu Sahary, bo uwielbiam jej prace (Bus Hashiru <3). Co do Kiniro to nie znam historii, ale warto kupić dla samej kreski choćby, jest przepiękna i unikatowa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Lunatyczka » wt gru 18, 2018 7:21 pm

A ja jakoś lubię jednotomówki i nie boję się z nimi ryzykować. :P Może żadna z dzisiejszych nie wzbudziła we mnie mnie jakiegoś niesamowitego zachwytu, ale mimo to brzmią ciekawie, mają ładne odkładki i spoko tagi, tak więc -3/3. :P

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » wt gru 18, 2018 8:11 pm

Kupię KINIRO KISHI i może AKUDOU BUNKO.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » wt gru 18, 2018 8:16 pm

Pierwszy raz od dawna zapomniałem o zapowiedziach, a jednotomówki lubię :P
Spodziewałem się, że Waneko w końcu zapowie Hoshi. Anime mi się podobało, ale z tego powodu chyba prędzej sprawie sobie wydanie DVD.
Manga autorki Dziewczyn raczej tak, to drugie raczej nie. Chociaż standardowo, poczekam na opinie o wszystkich.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Nelinnor » wt gru 18, 2018 8:45 pm

Fajnie, będzie kolejna pozycja Shinkaia na półce, reszta zdecydowany pass. Szkoda tylko, że te adaptacje są tak porozrzucane po wydawnictwach, JW mają mniejszy format niż ten w jakim Studio wydało 5cm i wyda Ogród więc Kot i Głos będą odstawać. No ale tragedii nie ma, cieszę się że w ogóle aż tyle się tego ukazało.

Szarlotka
Posty: 54
Rejestracja: pn cze 18, 2018 2:06 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Szarlotka » wt gru 18, 2018 10:49 pm

3/3 :D
Najbardziej ucieszyło mnie Kiniro Kishi, po Dziewczynach z ruin uwielbiam kreskę i sposób prowadzenia fabuły Nao Tsukiji :)

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Łukasz.T » wt gru 18, 2018 11:25 pm

Mam Dziewczyny z Ruin, które podobały mi się. To więc Kiniro Kishi pewnie kiedyś wyląduje w koszyku by uzupełnić jakieś zamówienie :P Co do pozostałych dwóch JW to sobie odpuszczam.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: zandam » śr gru 19, 2018 12:20 am

Nie ukrywam rozczarowania brakiem joseia (bo zwykle, jak już się na jakiegoś zdecydują, to jest bardzo dobry)...

1. Głos z odległej gwiazdy - meh, oglądałam anime, ale jakoś mnie nie porwało (powiedziałabym nawet, że wynudziło); gdyby to nie była jednotomówka, a autorem nie byłby Shinkai, to bym nie kupiła, ale skoro mam na półce jego pozostałe tytuły, to i ten kupię;

2. Złoty rycerz i inne opowiadania - na początku byłam niezainteresowana, ale skoro to tytuł autorki Dziewczyn, to chętnie kupię;

3. Kolekcja łajdaka - ... kiepski (nieciekawy) opis, brak opinii o tej mandze i brak możliwości sprawdzenia, czy warto to kupić... Poczekam za opiniami na forum ( o ile ktoś się zdecyduje na zakup ). Jak będą pozytywne, to kupię.

Także 2/3

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ninna » śr gru 19, 2018 12:45 pm

Ja jestem zadowolona z zapowiedzi. Biorę wszystkie trzy tytuły. "Głos z Odległej Gwiazdy" nawet kiedyś widziałam i tym bardziej jestem ciekawa mangi. Wersje papierowe bardziej do mnie przemawiają. "Złoty Rycerz" zachęca ze względu na nazwisko autorki. "Dziewczyny z Ruin" bardzo mi się podobały, kreska też była świetna. No i lubię zbiory opowiadań. Najbardziej jestem ciekawa "Kolekcji" bo nigdy o tym tytule nie słyszałam, a opis mnie zaintrygował.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: gg gonia » śr gru 19, 2018 1:19 pm

Meliona pisze:
wt gru 18, 2018 6:07 pm
Ludzie ukrywają targające nimi uczucia tak, jakby były lawą bądź insektami w kiszkach i zachowują się jakby zupełnie ich nie rozpoznawali.
Obrazek
0/3
Mój poziom zainteresowania dzisiejszymi zapowiedziami JW obrazuje to, że zapomniałam o nich, zobaczyłam dzisiaj na fb pierwszą zapowiedź, po czym... zapomniałam o niej i to forum dopiero mi przypomniało.
Hahahaaha też się zastanawiałam o kij chodzi z tym dzikim wstępem, jakaś zagubiona odpowiedź na czyjegoś Ask'a, czy co? XD

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: KubciO » śr gru 19, 2018 3:04 pm

Kochani!

Dziś mamy dla Was dwie nowości shoujo na rok 2019 :)

A pierwszą z nich jest:

JIGOKU NO ENRA (tytuł roboczy: Enra z piekła rodem)

Gatunek/tematyka: komedia, romans, dramat, shoujo, supernatural
Autor: Chie Shimada
Ilość tomów w Japonii: 4, zakończone
Sposób wydania: format standardowy, obwoluta
Cena: 21,99 zł
Premiera: 13 kwietnia 2019

Opis fabuły

Szesnastoletnia Komachi chce pójść w ślady rodziców pracujących jako prokurator i adwokat. Stara się zawsze postępować sprawiedliwie i nigdy nie odmawiać nikomu pomocy. Dziewczyna prowadzi szczęśliwe życie do momentu, gdy na jej drodze pojawia się Enra, jedno z dzieci Wielkiego Enmy, Pana Piekieł. Enra naznacza Komachi jako Grzesznicę za zbrodnie, które ma popełnić w przyszłości. Czy Komachi zdoła udowodnić swoją niewinność i odwieść Enrę od zesłania jej w czeluści piekła, gdzie będzie cierpieć za grzech, o którym nawet nie pomyślała? Jak w ogóle znalazła się na liście Grzeszników i została wplątana w wyścig o piekielny tron?!
► Pokaż Spoiler
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Cavaliere » śr gru 19, 2018 3:13 pm

Zapowiedź taka sobie, historyjka na raz i do odsprzedania na moje oko. Passs~

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości