nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » wt mar 21, 2017 3:40 pm

Tu mogę was uspokoić, nie mamy pod żadnym pozorem planów przerywać nawet nierentownych serii. Tak samo planujemy, gdy będzie to możliwe, wydać np 11 tom Black Lagoona
Obiektywnie rzecz biorąc wydaliśmy najwięcej dodatków i spinofów do różnych naszych serii wśród polskich wydawców:
-2 serie spinofów do madoki
-LN TG
-Manga NGNL (chociaż to chyba powinniśmy mówić że dodatkiem jest LN XD)
-Manga Re:zero
-Time killers
-Seimaden Azel
-Rewolucjnistka Utena 6

Na upartego można by uznać, że wydaliśmy dodatek do serii innego wydawcy drrr :)

Natomiast nie wydaliśmy bardzo istnych kontynuacji (czyli takich które faktycznie kontynuują rozpoczęte wątki, a seria na której zakończyliśmy wydawanie nie miała sensownego zakończenia) do:
-QQ
-Saiyuki

Rozumiem, że każdy chciałby swoją ukochaną mangę ze wszystkimi dodatkami, ale doprowadziło to by do sytuacji gdzie nie wydajemy nic innego tylko dodatki, bo różnego rodzaju historie poboczne, guidebooki, artbooki itp są dosyć powszechne jednak...

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » wt mar 21, 2017 4:16 pm

Chciałam kupić QQ w niedalekim czasie, ale jak nie można liczyć na kontynuację która ponoć jest dosyć istotna w tej serii to sobie odpuszczę... Teraz trochę obawiam się kupować Re zero mangę... nie chcę zostać z 1 arcem tylko dlatego, że wam się odwidziało kontynuować ten tytuł... Trochę przykre :| Nadzieje na Sindbada również spadają...
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt mar 21, 2017 4:18 pm

Ja od siebie tylko dodam, że JPF wydał Doubt i Judge oraz potwierdził chęć wydania Secret. Kontynuacje mają dostać także Gra w Króla i SE. A pamiętam jeszcze jak na MFKiG Endriu mówił, że SE nie sprzedaje się jakoś specjalnie, więc raczej SEN nie wydadzą.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » wt mar 21, 2017 4:44 pm

Akiho pisze:Nadzieje na Sindbada również spadają...
A ja nadal mam nadzieje, że się ukaże u nas...

kamiookami
Posty: 77
Rejestracja: pt lut 18, 2011 11:45 am
Status: Offline

Post autor: kamiookami » wt mar 21, 2017 5:22 pm

Kuras, Od kiedy manga na podstawie LN jest zaliczana do kategorii dodatków? O.o
No i coś tam się jednak nie zgadza z tą ilością, bo dobytek JPFu to:
- manga All you need is kill na podstawie wcześniej wydanej noweli (2 tomy)
- Atak tytanów bez żalu (2) + coś tam jeszcze chcą wydać z tego uniwersum
- artbook Chobits (1)
- Judge (6)
- nieoficjalna zapowiedź Secret (3)
- Sailor V (3)
- nowelki Naruto (6)
- nieoficjalna zapowiedź Soul Eater Not (5)
- Bonus Wzgórza (1)
- Gits 1.5 i 2 (2)
- prequel Gry w króla (6)
Na upartego można jeszcze pod to podpiąć kolekcję Ito.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt mar 21, 2017 5:58 pm

Akiho pisze:Chciałam kupić QQ w niedalekim czasie, ale jak nie można liczyć na kontynuację która ponoć jest dosyć istotna w tej serii to sobie odpuszczę...
Ja czytałam początek na necie... I też sobie odpuszczę skoro jest urwana. ;/

kuras, zapomniałeś o Chmurach.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » wt mar 21, 2017 8:35 pm

Ame pisze:
Akiho pisze:Chciałam kupić QQ w niedalekim czasie, ale jak nie można liczyć na kontynuację która ponoć jest dosyć istotna w tej serii to sobie odpuszczę...
Ja czytałam początek na necie... I też sobie odpuszczę skoro jest urwana. ;/

kuras, zapomniałeś o Chmurach.
Zadeklarowaliście również, że nie wydacie dalszych mang DRRR!!, a one też się chyba liczą jako kontynuacja.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » wt mar 21, 2017 9:11 pm

Serio z DRRR? Najpierw Saiyuki (tak, pamiętam Wam to!), teraz ten tytuł...

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » wt mar 21, 2017 9:52 pm

kuras pisze:Tu mogę was uspokoić, nie mamy pod żadnym pozorem planów przerywać nawet nierentownych serii.
Wybacz, Kuras, nie pamiętam czasów dinozaurów i swoją wiedzę czerpię tylko z neta, ale... Co z Locke Superczłowiekiem, Miłość krok po kroku, Tu detektyw Jeż i Zapiski detyktywa Kindaichiego? Chyba w obrębie tych dzieł nie wyczerpaliście "materiału podstawki"

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » wt mar 21, 2017 9:55 pm

Kocurzyca pisze: Ame napisał/a:
Akiho napisał/a:
Chciałam kupić QQ w niedalekim czasie, ale jak nie można liczyć na kontynuację która ponoć jest dosyć istotna w tej serii to sobie odpuszczę...

Ja czytałam początek na necie... I też sobie odpuszczę skoro jest urwana.

kuras, zapomniałeś o Chmurach.

Zadeklarowaliście również, że nie wydacie dalszych mang DRRR!!, a one też się chyba liczą jako kontynuacja.
Oraz Absolwenci ;) niedokończona historia tak bardzo.

Ale muszę przyznać, że gratulacje, tak pomarudziliśmy, ze aż się ktoś pofatygował na forum xD

Czy to ten moment kiedy mogę zapytać dlaczego nie chcecie potwierdzić oficjalnie, że NIE wydacie Umineko? Taki troche dodatek, tasiemiec, nieznany...co was powstrzymuje? Nie przestaniemy kupować Cykad jak potwierdzicie rly ;;

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » wt mar 21, 2017 10:49 pm

kuras pisze:Tu mogę was uspokoić, nie mamy pod żadnym pozorem planów przerywać nawet nierentownych serii. Tak samo planujemy, gdy będzie to możliwe, wydać np 11 tom Black Lagoona
Obiektywnie rzecz biorąc wydaliśmy najwięcej dodatków i spinofów do różnych naszych serii wśród polskich wydawców:
-2 serie spinofów do madoki
-LN TG
-Manga NGNL (chociaż to chyba powinniśmy mówić że dodatkiem jest LN XD)
-Manga Re:zero
-Time killers
-Seimaden Azel
-Rewolucjnistka Utena 6
Wydanie dwóch adaptacji jednej historii to żaden dodatek. Zwłaszcza, że NGNL porzucono a Re:Life na razie macie wydać jeden Arc.
Time Killers to żaden dodatek, chyba że traktować wszystkie mangi tego samego autoro jako dodatek. Tylko wtedy JPF z Ito pobija was w przedbiegach.

W rezultacie, mimo Madoki, macie na koncie mniej rzeczy niż palców u dłoni. Ja wiem, że niemiło się obrywa, ale to brzmi bardzo miernie.

Plus wybaczcie, ale czym niby jest olanie Queen's Quality jak nie przerwaniem serii? Skoro ciągłość historii była zapowiedziana niemal od początku? Bo nie wiem jak inaczej na to patrzeć.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » śr mar 22, 2017 11:14 am

Alexandrus888 pisze:
kuras pisze:Tu mogę was uspokoić, nie mamy pod żadnym pozorem planów przerywać nawet nierentownych serii.
Wybacz, Kuras, nie pamiętam czasów dinozaurów i swoją wiedzę czerpię tylko z neta, ale... Co z Locke Superczłowiekiem, Miłość krok po kroku, Tu detektyw Jeż i Zapiski detyktywa Kindaichiego? Chyba w obrębie tych dzieł nie wyczerpaliście "materiału podstawki"
Plan to tak jakby coś w przyszłości... Nie powiedziałem, że nigdy nie przerwaliśmy żadnej serii. Więc proszę mniej ofensywnie.


Chmury mają konkretne zakończenie, zamyka główny wątek.

Losy OB nie są przesądzone.

Co do Umineko, osobiście unikam jak ognia kategorycznego mówienia "NIE", mogę jedynie potwierdzić, że na dzień dzisiejszy nie posiadamy licencji, ani też nie wysłaliśmy oferty na ten tytuł.

Madoka to spinofy. To samo tyczy się Time Killers (zawiera historię luźno powiązaną z egzorcystą).
Co do LN + manga jako adaptacje, to jakby na to nie patrzyć manga będzie tylko dodatkiem do pierwowzoru z drobnymi różnicami przy niektórych scenach np. więcej fanserwisu - ale nadal obie rzeczy kupią tylko fani i dla nich wydaje się obie formy, nie zależnie którą uzna się za dodatek, przeciętny czytelnik kupi albo jedno albo drugie.

Zapowiadać nieoficjalnie to też możemy sobie do woli, mówimy o seriach wydanych lub ogłoszonych oficjalnie, więc zostaje:

- manga All you need is kill na podstawie wcześniej wydanej noweli (2 tomy) - ok
- Atak tytanów bez żalu (2)
- artbook Chobits (1)
- Sailor V (3)
- nowelki Naruto (6)
- Bonus Wzgórza (1)
- Gits 1.5 i 2 (2)


Judge nie wiem jak potraktować, z jednej strony jest to kontynuacja Doubta, z drugiej Doubt posiada konkretne zakończenie. Spin offem też chyba nie jest bo mechanika zabawy trochę się różni, bohaterowie są inni. Już bardziej cykady można by było podczepić pod kategorie spinofów :)

JPF 23 vs 22 Waneko (licząc że cała drr to dodatek do LN), przyznaje się przegraliśmy :(
Chociaż licząc tylko wydane tomy to JPF 19 - 20 Waneko (rozpędziłem się trochę z re:zero w naszym przypadku).


Dla tego nikt tu do was zbyty często nie przychodzi, bo ciężko z wami dyskutować. Po co mam sobie szargać nerwy, mam lepsze rzeczy do roboty (kontakt z wami nie należy do moich obowiązków).

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr mar 22, 2017 11:37 am

kuras pisze:Dla tego nikt tu do was zbyty często nie przychodzi, bo ciężko z wami dyskutować. Po co mam sobie szargać nerwy, mam lepsze rzeczy do roboty (kontakt z wami nie należy do moich obowiązków).
No tak, dobry rozmówca to taki, któremu zawsze pasuje i na wszystko przystaje. ŻAL.

Czasami lepszy komentarz to jego brak. Polecam rozważyć, Waneko.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » śr mar 22, 2017 11:48 am

--

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr mar 22, 2017 12:11 pm

[. Dla tego nikt tu do was zbyty często nie przychodzi, bo ciężko z wami dyskutować. [ /quote]

Nie odbierz tego personalnie, ale po prostu ostatnio w Waneko chcecie przyjmować głównie głaskanie po główce, chociazby Ask który aktualnie jest porażka. Większość krytyki zostaje bez odpowiedzi, nawet jeżeli jest konstruktywna. Poza tym forum jest w końcu wasze, trochę nie dobrze świadczy o was olewanie forum na rzecz Facebooka czy aska. Ludzie na forum są specyficzni ale to dalej jest jakaś część fandomu, którzy kupują wasze komiksy.

I wiadomo że to nie należy do twoich obowiązków, ale specjalistę od PR macie :).

A to forum ostatnio bardziej wygląda jak forum Jpf & Kotori.
Obrazek

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » śr mar 22, 2017 12:35 pm

Na aska to wchodzę jak mnie dziewczyny proszą, żebym odpowiedział na pytanie konkretne, tak to nie wiem co się tam dzieje za bardzo.
Każdy chce być głaskany, to chyba całkiem naturalne (chociaż niektórzy lubią być bici, ale to inna sprawa).
Co do krytyki i braku odpowiedzi ciężko mi odpowiedzieć.

Mam nadzieje że temat braku dodatków i spin offów już sobie wyjaśniliśmy, bo naprawdę nie jesteśmy tak straszni i źli w tym względzie jak nas przedstawiacie.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr mar 22, 2017 12:52 pm

kuras pisze:To samo tyczy się Time Killers (zawiera historię luźno powiązaną z egzorcystą).
Z tą logiką możecie powiedzieć, że wydaliście dodatek do Strobe Edge, bo w którymś tomie Ścieżek Młodości był chapter z postaciami SE.
kuras pisze:Co do LN + manga jako adaptacje, to jakby na to nie patrzyć manga będzie tylko dodatkiem do pierwowzoru z drobnymi różnicami przy niektórych scenach np. więcej fanserwisu
Tutaj mamy inne pojęcie dodatków :D Bo manga zazwyczaj(?) nie wnosi nic do LN - to po prostu uboższa i okrojona adaptacja.
Dla mnie dodatki to raczej coś co uzupełnia historię/świat/rozwinięcie wątków pobocznych lub postaci (np Back Stage?) z danej mangi.

Ogólnie mam ochotę zrobić listę dodatków jakich nie wydało JPF a jakich nie wydało Waneko, ale nie mam na to czasu. xD
Obrazek

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » śr mar 22, 2017 1:18 pm

No właśnie ciężko zdefiniować gdzie jest granica pomiędzy dodatkiem a tym co nim nie jest.

W mandze Re:zero jest na przykład scena, która nadaje kontekst wypowiedzi jednej z postaci, a dokładniej scena jest rozbudowana o 1 zdanie, dzięki temu cała wypowiedź nabiera troszkę innego charakteru. Czasami manga jednak coś tam wnosi :)
Choć zapewne zdarzają się też mangi, które są pełnoprawnymi spinoffami do LN.

Ten pojedynczy rozdział TK faktycznie jest to historia, która nawiązuje do Ao i była czymś w rodzaju pierwowzoru (a przynajmniej jeśli chodzi o projekty postaci). W każdym razie naszą intencją było dorzucenie jakiegoś smaczku dla fanów Ao w tym wypadku.
Fani Strobe Edge swoją drogą też mogliby uznać to za jakiś mini dodatek do ich ulubionej serii, ale nie kwalifikował bym tego jako dodatku, bo zaraz wyjdzie że X Clamp jest dodatkiem do 10 różnych serii Clampa :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr mar 22, 2017 1:36 pm

Serio chcecie się porównywać do JPF? No to pomnóż liczbę wydanych przez Waneko dodatków razy 3, bo, tak jakby, wydajecie ze dwa-trzy razy więcej mang. Ile dodatków JPF nie wydał? Piszą, że chcą wydawać dodatki do Tytanów, wydają LN do Naruto i chyba myślą nad Boruto, mają wydać SEN, coś tam było pisane o jakieś mandze z Dragon Ball chyba, do tego chcą zrobić kilka odnowionych wydań starych mang, w Waneko byłoby to nie do pomyślenia. Raczej nikt nie liczy, żebyście byli tak jak JPF, ale jednak trochę wkurzacie z tym niewydawaniem.
Mam świetny pomysł - nie wydawajcie takich mang jak QQ sweeper czy Koledzy z klasy. Tak będzie najlepiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » śr mar 22, 2017 1:44 pm

Meliona pisze:Mam świetny pomysł - nie wydawajcie takich mang jak QQ sweeper czy Koledzy z klasy. Tak będzie najlepiej.
Najlepsze podsumowanie tej dyskusji. =D>
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości