nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Elaine
Adept
Posty: 148
Rejestracja: śr gru 19, 2018 8:38 pm
Lokalizacja: Polska
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Elaine » wt sie 04, 2020 1:11 pm

Bukafo pisze:
sob sie 01, 2020 5:40 pm
Jeszcze tylko brakuje Dorohedoro do kolekcji, bo też duży hajp jest teraz na ten tytuł.
Oj tak, zdecydowanie. Mam nadzieję, że ten tytulik zostanie zapowiedziany w tym roku.
Meliona pisze:
wt sie 04, 2020 12:36 pm
Co do sequeli - tutaj sytuacja coraz częściej się zmienia na korzyść czytelników
Miło się czyta, że Waneko zmienia swoje stanowisko co do dodatków (a bardziej sequeli), ale wolałabym to zobaczyć w praktyce. Na razie wydają dodatki tylko do ich popularniejszych serii :P
Avatar: picrew.me

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1241
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » wt sie 04, 2020 1:15 pm

Szkoda. :? Po tym, jak drugi wydawca porzuca Clampa, wątpię żeby ktoś jeszcze zdecydował się je wydawać po polsku. A, przecież jeszcze sporo tytułów zostało. O fajnych reedycjach, które ostatnio wychodzą na zachodzie, też możemy sobie pomarzyć. :(

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kakaladze » wt sie 04, 2020 1:18 pm

To jak Waneko tak zmienia zdanie to może się zdecydują na Sinbad no Bouken, chociaż wątpię. Marzenie ściętej głowy :roll:

A najgorsze że wydanie po angielsku też nie jest zbyt pewne, a dziwne wydanie też po angielsku z bodajże Singapuru jest porzucone :/.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » wt sie 04, 2020 1:40 pm

Mr.Chiquita pisze:
wt sie 04, 2020 1:15 pm
Szkoda. Po tym, jak drugi wydawca porzuca Clampa, wątpię żeby ktoś jeszcze zdecydował się je wydawać po polsku. A, przecież jeszcze sporo tytułów zostało.
MKR, Chobits, X, Sakura - przecież to jedne z najfajniejszych tytułów Clampa. Chobits i MKR mają mało tomów. Strasznie mnie dziwi, dlaczego Clamp w Polsce nie schodzi. I wiem, że zdania są podzielone, ale kreska jest naprawdę piękna. Czyli ma naprawdę ogromne szanse na dużą widownię. A nie ma. Zawsze to będzie dla mnie sekretem.
Kakaladze pisze:
wt sie 04, 2020 1:18 pm
A najgorsze że wydanie po angielsku też nie jest zbyt pewne, a dziwne wydanie też po angielsku z bodajże Singapuru jest porzucone :/.
Hmmm, może dlatego, że ta manga jest po prostu słaba? W dodatku na jakimś panelu gdzieś tam (wybaczcie, ale mam świetną pamięć, tylko krótką) Viz wymieniał Magi w tytułach, które sprzedają im się najgorzej. Wydaje mi się, że koniem napędowym tej serii było dobre anime. I ludzie na nim poprzestali.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kakaladze » wt sie 04, 2020 1:47 pm

ociesek pisze:
wt sie 04, 2020 1:40 pm
Strasznie mnie dziwi, dlaczego Clamp w Polsce nie schodzi.
ociesek pisze:
wt sie 04, 2020 1:40 pm
Hmmm, może dlatego, że ta manga jest po prostu słaba?
:lol:

Osobiście nic nie mam do Clampa, nie są to słabe mangi zdecydowanie. Oraz wiem że nie przepadasz za Magi, ale sugerowanie że jest słabe i to powód ew. porażki trochę mnie bawi. A z tym vizem to ciekawe, ale chciałbym zobaczyć źródło.
Obrazek

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: yikkimy » wt sie 04, 2020 2:13 pm

ociesek pisze:
wt sie 04, 2020 1:40 pm
Viz wymieniał Magi w tytułach, które sprzedają im się najgorzej. Wydaje mi się, że koniem napędowym tej serii było dobre anime. I ludzie na nim poprzestali.
Kakaladze pisze:
wt sie 04, 2020 1:47 pm
A z tym vizem to ciekawe, ale chciałbym zobaczyć źródło
Też chciałabym zobaczyć źródło, jak Viz tak twierdzi, ze Magi słabo się sprzedaje. Trudno mi się uwierzyć, ze Magi sprzedaje się tragicznie.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » wt sie 04, 2020 2:19 pm

Jak już wspomniałem na początku - nie pamiętam, słuchałem tego gdzieś w jakimś podcaście czy relacji z jakichś targów, ale to dla mnie tło do pracy, więc nie przywiązuję do tego uwagi na tyle, żeby szybko znaleźć źródło. I to, że kolejne z Was napisze, że chciałoby to zobaczyć, nie znaczy, że nagle się rzucę do szukania. Kończę offtop.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » wt sie 04, 2020 2:34 pm

Niby spoko, że zmienili zdanie na temat sequeli, czy prequeli, ale jak na razie to tego aż tak nie widać. Jedyne dodatki, to do tych, które się super, ale nie zawsze, bo np. Akame czy TPN nie dostały nic, a podobno rewelacyjna sprzedaż. Ja to bym raczej z dystansem do tej informacji podchodziła.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ninna » wt sie 04, 2020 2:35 pm

ociesek pisze:
wt sie 04, 2020 1:40 pm
MKR, Chobits, X, Sakura - przecież to jedne z najfajniejszych tytułów Clampa. Chobits i MKR mają mało tomów. Strasznie mnie dziwi, dlaczego Clamp w Polsce nie schodzi. I wiem, że zdania są podzielone, ale kreska jest naprawdę piękna. Czyli ma naprawdę ogromne szanse na dużą widownię. A nie ma. Zawsze to będzie dla mnie sekretem.
Jestem wieeeeelką fanką Clampa ale nie da się ukryć, że ich mangi bywają bardzo specyficzne. Albo wszechobecna słodycz i przemilusie postacie (np. "Sakura") albo dramat pełną gębą ("X"). Takie MKR uwielbiam ale nie zaprzeczę, że może być w tym sporo sentymentu bo w mandze jest mnóstwo powtórzeń, postacie są miłe i słodkie (momentami aż za bardzo), a konflikty właściwie rozwiązują się same. Siłą tej mangi jest jeden plot-twist, ale poza tym nie wyróżnia się ona niczym szczególnym. Do tego Clamp ma jakieś dziwne zamiłowanie do specyficznych związków i portretowania dzieci w sposób, że sprawiają one wrażenie "starych-maleńkich".
Ja to wszystko dostrzegam i jestem w stanie przymknąć na to oko. Ale nie każdemu te tytuły się spodobają.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » wt sie 04, 2020 2:43 pm

Zapewne racja, ninna, zresztą ja się z Tobą prawie zawsze zgadzam ;) Dodatkowo wielką siłą Clampa jest sentyment, ogromny sentyment.

Tutaj też Magi ma przewagę, bo ma naprawdę dobrze przemyślaną fabułę, skomplikowaną, poziomową i wielowątkową, co też może być jednocześnie jej wadą, bo ludzie za nią nie nadążają i ciężko jest dotrzymać jej kroku. Może zmieniłbym o tej mandze zdanie, gdybym usiadł w jeden weekend i przeczytał tomy po kolei, jednym ciągiem. Ja czytam za dużo i jeśli mam długie, 1,5 miesięczne przerwy między tomikami, to zwyczajnie dużo zapominam i ciężko jest mi się ponownie wbić w ten rytm. Może zrobię sobie 1-weekend Magi challenge :angel:

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1241
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » wt sie 04, 2020 5:43 pm

Z ASK'a:
[Wyderek] Najprawdopodobniej w tym miesiącu zapowiemy jednotomówki :3 Czekacie? :)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » wt sie 04, 2020 6:07 pm

Uwierzę Waneko w te sequele, jeśli naprawdę zaczną je wydawać do większej ilości serii.
I widzę, że nie jestem jedyną osobą, która czeka na Sinbada. Ale Waneko chyba pisało kiedyś na asku, że szanse są prawie żadne, więc powoli przestaję mieć nadzieję.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Thoreline » wt sie 04, 2020 6:57 pm

Jeżeli chodzi o Clampa to każdemu pewnie zależy lub zależało na innym ich tytule (Np. Chobits czy Wish mi się podobało, zaś Kobato już nie). Liczę jednak na kontynuację Sakury.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » wt sie 04, 2020 7:12 pm

Pierwszy tom MKR był według mnie fatalny. Nudny, przegadany, o niczym. Nie czułem żadnej potrzeby, żeby czytać to dalej. I gdybym był takim typowym niedzielnym czytelnikiem, który niezbyt się interesuje kwestiami, że tak to ujmę, związanymi z historią tego medium, to zakończyłbym na pierwszym tomie swoją przygodę z tym tytułem. Ale kupiłem dalej, ze względu na renomę autorek, kultowość tytułu oraz chęć wspierania tego typu eksperymentów wydawniczych. I nie żałuję.
Jak RKM dałem szansę, tak Sakura mnie w żaden sposób nie zainteresowała i nie mam w ogóle w planach po nią sięgać.

R.I.P. Holic/Tsubasa, nawet nie liczyłem, że się uda </3
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » wt sie 04, 2020 8:24 pm

Mormicc pisze:
wt sie 04, 2020 7:12 pm
R.I.P. Holic/Tsubasa, nawet nie liczyłem, że się uda </3
Dlatego już dawno zainwestowałam w TRC zwłaszcza, że są wydania 3w1 w dobrych cenach. Tylko coś za Holic nie mogę się wziąć z kupnem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Itachi Uchiha » śr sie 05, 2020 4:07 pm

Kolejna wyprzedaż
► Pokaż Spoiler
https://waneko.pl/kolejne-wyprzedaze-d/

Dao
Adept
Posty: 130
Rejestracja: ndz cze 28, 2020 6:28 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Dao » śr sie 05, 2020 6:09 pm

Niby Pandora nie jest nową serią, acz jestem zaskoczona, że choć sprzedawała się nieźle, tak szybko trafiła na wyprzedaż i nie będzie już dodruków :?

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kakaladze » śr sie 05, 2020 6:38 pm

Dao, Czy ja wiem czy szybko? Pierwszy tom miał premierę 8 lat temu.
Obrazek

Dao
Adept
Posty: 130
Rejestracja: ndz cze 28, 2020 6:28 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Dao » czw sie 06, 2020 3:19 pm

Kakaladze, faktycznie to już aż tyle czasu minęło! Mimo że ostatni tomik wyszedł w 2016, jest to chyba rzeczywiście najstarsza seria, która nie była do tej pory na wyprzedaży (Pamiętnik Przyszłości, Are You Alice? itp. już dawno nie miały dodruków, nie mówiąc już o Zerowej Marii, która skończyła wychodzić w 2017 (!) ) poza wychodzącym wciąż Kuroshitsuji.

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Xenonn123 » czw sie 06, 2020 8:54 pm

Yuriko pisze:
sob sie 01, 2020 7:09 pm
SJG pisało na fb, że nowych zapowiedzi nie będzie przez kilka najbliższych miesięcy, może i dopiero na nowy rok. Ale nie dziwi mnie to, bo jednak duuuużo zapowiedzieli przez te pół roku i wiele tytułów, to długie serie, a jeszcze mają wciąż wychodzące, jak Yona, Śnieżka, Grzechy, czy inne. Waneko może i pisało, że na koniec roku planują więcej nowych zapowiedzi, bo kończą im się serie, ale jestem prawie pewna, że większość to będą średniaki, albo mało znane serie, chociaż przeczuwam Jujutsu Kaisen. Więc ja raczej do zapowiedzi Waneko podchodzę z dystansem, bo każde nastawienie się na fajny tytuł, prawdopodobnie skończyłoby się smuteczqiem.

No ja też stawiam na JJK, to powinien być u nich pewniak, szczególnie że anime ma wyjść ( a świetny reżyser za niego odpowiada ) Więc dla Waneko to będzie kolejna żyła złota ( tak myślę ) a tytuły od Shueishy się dobrze sprzedają.

Co do pozostałych tytułów które Waneko będzie zapowiadać końcem roku ( a myślę że będzie ich dużo ) to myślę że będą to jakieś romanse albo może jakiś Shaman King? Kto wie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości