nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » śr lip 24, 2019 3:12 pm

Jasne, że się da :) Czasami można trafić na takie oferty, że to naprawdę szokujące - też mam sporo takich historii, tyle że dotyczących książek, bo te zbieram dłużej niż mangi. Trzeba po prostu cierpliwie czekać, i monitorować pojawiające się oferty. Albo grzebać po antykwariatach - tam można znaleźć naprawdę perełki, i to w bardzo fajnych cenach. W jednej księgarni w moim mieście mają dział antykwaryczny, i kupiłam tam raz 10 losowych tomów Fullmetal Alchemist w bardzo dobrym stanie po 7,50 za sztukę :wink:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » śr lip 24, 2019 3:18 pm

ociesek pisze:
śr lip 24, 2019 3:02 pm
Chyba nadal gdzieś w kanapie mam dodatkowy komplet bez może dwóch tomów, którego nie chce mi się wystawiać na allegro :P
A po ile byś sprzedał? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » śr lip 24, 2019 4:51 pm

Alexandrus888 pisze:
śr lip 24, 2019 2:38 pm
Za to z Hiroszimą mam teraz ogromny problem, i zaczynam powątpiewać, czy mi się uda. Meliona, jak masz wrażenie, że przepłaciłaś i już nie chcesz serii z przyjemnością odkupię za wyższą kwotę niż dałaś.
Nah, na razie lubię posiadanie tej serii :lol: Ale może kiedyś, kiedyś.

Jak komuś bardzo zależy, to pewnie się da wszystko. Ale to wymaga czasu i cierpliwości. Odpuściłam więc takie Metropolis. A Kobiety odpuściłam ze względu na cenę, bo chciałam je nie tyle przeczytać, co po prostu mieć przez chęć kolekcjonerską.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » śr lip 24, 2019 7:32 pm

miaka88 pisze:
śr lip 24, 2019 3:18 pm
A po ile byś sprzedał?
Takie rzeczy to się w wiadomościach prywatnych ustala, wiesz? :) Zupelnie o tym nie myślałem, nie chciało mi się tego ogarniać.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » śr lip 24, 2019 11:20 pm

Okazji trzeba szukać. Ja po mój komplet GTO do Krakowa jechałem, a Metropolis udało mi się kupić jakieś 5 lat temu za 29 zł :mrgreen: . Do dziś dnia za to pluję sobie w brodę, że nie kupiłem 20 tomów Negimy, która była wystawiona na Allegro za nieco ponad 2 stówy. Uwierzycie? Zastanawiałem się czy się opłaca :facepalm: . Efekt tego taki, że ktoś mi sprzątnął okazję sprzed nosa.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » czw lip 25, 2019 10:01 am

Tak w ogóle, jak oceniacie Wasz zeszłoroczny eksperyment z wydawaniem nieznanych, krótkich tytułów? Wedle oczekiwań, czy coś Was zaskoczyło?

[Wyderek] No nie poszedł tak, jak byśmy chcieli, to na pewno. Okazuje się bowiem, że mało znane, ale ciekawe mangi mają dużo trudniejszą drogę do pokonania od sklepu do Waszych półek. Nie sprzedały się jakoś tragicznie, ale nie ma mowy o zbycie na poziomie serii popularnych i posiadających anime.
Szok, niedowierzanie, konsternecja :o

Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » czw lip 25, 2019 10:22 am

Tak jakby można się było spodziewać innego rezultatu :wink:
Ale na serio, sam dobór tych trzytomówek nie był jakiś... rewelacyjny? Podejrzewam, że ciężko jest znaleźć coś naprawdę wartościowego, co jest krótkie i nie dostało skanlacji, bo te ciekawsze tytuły raczej prędzej czy później zostają zauważone. Może poza "Herezją miłości", która jak dla mnie faktycznie jest taką perełką, no ale to też kwestia gustu, no i nie czytałam tych pozostałych "eksperymentów". Ale nie wydawały mi się też specjalnie ciekawe.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » czw lip 25, 2019 10:49 am

ciekawe
No nie wiem.
Krótkie, ale ciekawe jest Shimanami Tasogare. Tak tylko mówię :P
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ninna » czw lip 25, 2019 11:37 am

Moim zdaniem problem tkwił w doborze tych mini serii. "Herezja" była bardzo pozytywnym zaskoczeniem, ale chyba tylko ona (z tego, co sobie przypominam tak na szybko). Reszta była średniakami albo była zwyczajnie słaba.

Szkoda bo lubię takie nieznane tytuły. Lubię odkrywać coś nowego. Mimo wszystko liczę, że Waneko czasem jeszcze sięgnie po coś mniej popularnego i znanego. Tylko żeby to było dobre.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » czw lip 25, 2019 12:06 pm

Fani pisze:
czw lip 25, 2019 10:01 am
że mało znane, ale ciekawe mangi
Ciekawe? Sądząc po opiniach o Wrobionej lub Doktora jakoś nie można powiedzieć, żeby były ciekawe.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » czw lip 25, 2019 12:28 pm

Fani pisze:
czw lip 25, 2019 10:01 am
Tak w ogóle, jak oceniacie Wasz zeszłoroczny eksperyment z wydawaniem nieznanych, krótkich tytułów? Wedle oczekiwań, czy coś Was zaskoczyło?

[Wyderek] No nie poszedł tak, jak byśmy chcieli, to na pewno. Okazuje się bowiem, że mało znane, ale ciekawe mangi mają dużo trudniejszą drogę do pokonania od sklepu do Waszych półek. Nie sprzedały się jakoś tragicznie, ale nie ma mowy o zbycie na poziomie serii popularnych i posiadających anime.
Szok, niedowierzanie, konsternecja :o
Problem nie był w tym, że mangi były nieznane, a w tym, że były po prostu słabe i nazwaniem ich "ciekawymi" jest tutaj dużym nieporozumieniem. Gdyby wydali coś znacznie lepszego, odzew na pewno byłby lepszy.
Może to nie byłaby od razu rewelacyjna sprzedaż, ale chociaż opinie byłyby pozytywne i zachęcałyby innych do kupna.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » czw lip 25, 2019 1:42 pm

Karlan pisze:
czw lip 25, 2019 10:22 am
ciężko jest znaleźć coś naprawdę wartościowego, co jest krótkie i nie dostało skanlacji
Skąd warunek by nie było skanlacji? Co to ma do rzeczy?

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alzea » czw lip 25, 2019 1:45 pm

Alexandrus888 pisze:
czw lip 25, 2019 1:42 pm
Karlan pisze: ↑25 lip 2019, 10:22
ciężko jest znaleźć coś naprawdę wartościowego, co jest krótkie i nie dostało skanlacji
Skąd warunek by nie było skanlacji? Co to ma do rzeczy?
To było jedno z kryteriów Waneko, którymi kierowali się przy doborze tytułów do 'eksperymentu', miało być nieznane, najlepiej bez skanlacji (przynajmniej polskich). Mówili o tym na forum lub na asku w zeszłym roku.

Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » czw lip 25, 2019 1:47 pm

Alexandrus888 pisze:
czw lip 25, 2019 1:42 pm
Karlan pisze:
czw lip 25, 2019 10:22 am
ciężko jest znaleźć coś naprawdę wartościowego, co jest krótkie i nie dostało skanlacji
Skąd warunek by nie było skanlacji? Co to ma do rzeczy?
Na jakimś panelu, chyba na Pyrkonie (nie pamiętam, widziałam na youtube :P ) przedstawiciele Waneko zapytani o ten eksperyment wytłumaczyli, że poszukiwali mang nie mających skanlacji w języku polskim lub angielskim. Chodziło o to, żeby zobaczyć, czy się sprzedadzą nawet pomimo tego, że czytelnicy nie mieli wcześniej z nimi do czynienia w formie skanlacji. Efekt końcowy - jak widać.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » czw lip 25, 2019 2:37 pm

Mogliby teraz zrobić eksperyment, czy mało znane, ale jednak mające skanlacje, krótkie i ciekawe, jednak tak naprawdę ciekawe, serie by się sprzedały. A nuż widelec by się do czegoś skanlacje przydały...

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » czw lip 25, 2019 3:18 pm

Myślę, że tutaj nastąpił przesyt bardzo podobnymi tytułami. Raczej lekkie czytadła na raz i do zapomnienia z motywem nadprzyrodzonym. Jedynie Herezja się tu wybiła jako coś bardziej ambitnego.
Ja się ograniczyłem do Wrobionej i właśnie Herezji. Uznałem, że nie potrzebuję zapychać sobie półek randomami, a z mang młodzieżowych trochę już wyrosłem. Ot taka kategoria "no, 10zł od tomu mogę za to dać"
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » czw lip 25, 2019 4:15 pm

Myślę, że tutaj akurat problemem nie są skanlacje czy ich brak, ale wybór słabych tytułów. Jasne, istnienie skanlacji może potencjalnego czytelnika zniechęcić do kupna, no bo po co wydawać kasę, skoro już się to czytało. Albo po zapoznaniu się ze skanlacją po prostu stwierdzi, że to nie manga dla niego. Sama miałam tak wiele razy. Jednak z drugiej strony przejrzenie skanlacji może również tego czytelnika do kupna zachęcić, podobnie jak adaptacja anime. To wszystko ma wpływ, ale nie jest to wpływ decydujący. Nie wierzę, że Waneko nie mogło znaleźć niczego lepszego niż "Wrobiona" czy "Doktor". Znaleźli "Herezję", więc chyba można. Mimo wszystko jednak myślę, że te lepsze tytuły i tak prędzej czy później trafiają na skanlacje, dostają anime albo są wydawane są granicą, więc naprawdę wybór mieli ograniczony.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » czw lip 25, 2019 4:48 pm

Ja, jeżeli wychodzi tytuł znany mi ze skanlacji, najpierw się zastanawiam czy mi się podobał. Jak tak to kupuję bez żalu wydanie tomikowe. Może sobie ono później leżeć nieprzeczytane na półce całe lata, ale jest kupione. Za to jeżeli tytuł mi się nie podobał, to go sobie odpuszczam. Tak samo gdybym kupił go w ciemno, to bym go odsprzedał po przeczytaniu. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że to bardzo rzadka sytuacja. Jeżeli koncept mangi był na tyle ciekawy, że przyciągną mnie jeszcze w internecie, to zazwyczaj mi się tytuł podoba dalej po zapoznani się z nim. Więc w żaden sposób nie czuję się zniechęcony skanlacją, a wręcz jest czynnikiem zachęcającym i odfiltrowującym buble, a co za tym idzie nietrafione zakupy.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » czw lip 25, 2019 4:54 pm

Karlan pisze:
czw lip 25, 2019 4:15 pm
Nie wierzę, że Waneko nie mogło znaleźć niczego lepszego niż "Wrobiona" czy "Doktor".
Śmiałe opinie jak na kogoś, kto nie czytał żadnej z tych pozycji. Doktor miał piękną kreskę i całkiem fajną fabułę, ale za krótką, nie wyjaśniło się zbyt wiele przez te 3 tomy. Wrobiona była śmieszna, ale manga dostała cuta, bo zakończenie spieprzone. Podobało mi się jeszcze Shinigami Doggy, bo miało bardzo fajną fabułę i było niezłą komedią.

Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » czw lip 25, 2019 7:25 pm

O, spoko, właśnie miałam się pytać, który z tych "eksperymentalnych" tytułów jest jeszcze wart uwagi :angel: Na okrągło słyszy się same negatywne opinie, i żadna z tych serii też nie wydaje się czymś tak wyjątkowym, by traktować ją jako must have. Pewnie są osoby, które mają podobnie jak ja, że trochę szkoda im kasy. Jeśli chodzi o coś nieznanego, wolę już Jednotomówki Waneko, bo po prostu wtedy dorzucam sobie taki tomik do zakupów, często za darmo, gdy uzbiera mi się dużo punktów na mangarden.

Może Waneko powinno utworzyć osobną serię na takie trzy- czterotomowe historie, coś w stylu Jednotomówek? :wink: Tylko jakby ją nazwali "Nieznane Perły" czy jakoś tak, to pewnie by się podniosły krzyki, że jakie znowu perły :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości