nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » ndz mar 01, 2020 4:37 pm

OVERKILL, powiem ci tak: GTO I VGA kupiłem długo po tym jak Waneko zaprzedało dodruków. Należę do tego małego procenta nowych fanów, którzy interesują się historią. Właściwie chyba każdą serię da radę kupić, tylko trzeba być cierpliwym i gotowym na oddanie paru stów. Kwestia tego na ile ci zależy i ile jesteś w stanie poświęcić.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » ndz mar 01, 2020 5:47 pm

JPF wskrzesił Alite i Akirę, gdzie obie pozycje uważane są za kultowe. Planuje też Sailor Moon, ale ona też posiada ten status. Wszystkie te tytuły były wznawiane w Japonii w różnych formach i na tych wznowieniach bazuje JPF. Waneko nie może się pochwalić seriami o takim statusie jak pozycje JPF. No dobra, GTO to ten sam kaliber co BAA, ale w innej kategorii. Jednak niestety nie ma on super wypasionej edycji by można na niej bazować. Choć nie powiem Fajnie by było zobaczyć Onizukę w edycji ekskluzywnej. A najlepiej niech wydadzą Shonan Jun'ai Gumi, potem Bad Company, GTO, Shonan 14 Days, a na koniec Paradise Lost. Wszystko w tych tomiszczach po 600 str każdy z twardą oprawą. A najlepiej niech jeszcze grzbiety układają się w panoramę. Ach te marzenia :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1247
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » ndz mar 01, 2020 6:07 pm

Waneko takiego wydania z pewnością się nie podejmie. Ich najbardziej interesuje młodszy czytelnik. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby serię z Onizuką przejął JPF. Myślę, że wydanie 2w1 byłoby realne. Nie musieliby na niczym bazować, tylko sami je stworzyć. Zdaje się, że np. Włosi tak zrobili.

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Nanami » ndz mar 01, 2020 10:18 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz mar 01, 2020 4:09 pm
Waneko informuje, że dana seria będzie wyprzedawana, daje na nią zniżki 10zł/tom, i są wtedy (zazwyczaj, nie śledzę uważnie) dostępne wszystkie tomy.
Lubię zerkać na takie wyprzedaże, ale z reguły nie są to pełne serie (większość tomów, ale często są braki) i robię wtedy rekonesans, czy gdzieś jeszcze brakujące "zapchajdziury" da się dorwać... i zwykle rezygnuję, bo nie chcę mieć serii bez możliwości ich domknięcia w całości.

W ogóle z chęcią poczytałabym sobie na przykładzie różnych serii jaki był nakład na 1 tom danej serii, a jaki na ostatnie tomy... trochę to dziwne, bo to znaczy, że po rynku wtórnym krąży masa "początkowych tomów", ale zwyczajnie fizycznie ich właściciele (czy kolejni właściciele) nigdy nie będą w stanie dokompletować serii.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » ndz mar 01, 2020 11:10 pm

Nanami pisze:
ndz mar 01, 2020 10:18 pm
Lubię zerkać na takie wyprzedaże, ale z reguły nie są to pełne serie
Może zaglądasz za późno? Nigdy nie obserwowałem ich jakoś wybitnie dokładnie, ale 2 tytuły które kupiłem na takiej wyprzedaży mimo kilku tygodni od ich wystawienia.
Nanami pisze:
ndz mar 01, 2020 10:18 pm
trochę to dziwne, bo to znaczy, że po rynku wtórnym krąży masa "początkowych tomów", ale zwyczajnie fizycznie ich właściciele (czy kolejni właściciele) nigdy nie będą w stanie dokompletować serii.
Wydaje się to logiczne. Początkowe tomy łatwo dorwać, problem zazwyczaj jest z końcowymi. Pojawiają się od czasu do czasu nowe oferty, ale znów - z początkowymi tomami. Te późniejsze są od wielkiego dzwonu zazwyczaj.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » pn mar 02, 2020 12:43 am

Z wyprzedażami Wanekowymi to różnie bywa. Niektóre tomy potrafią zniknąć ze sklepu dosłownie chwilę po ogłoszeniu. Już to przerabiałem parokrotnie. Wyznaję tutaj zasadę - jeśli w ciągu tygodnia po rozpoczęciu wyprzedaży nie zdecyduje czy jednak chcę kupić dany tytuł to rezygnuje z niego całkowicie. Dodatkowo ceny używanych tomików momentalnie idą w górę, nawet wśród pozycji wcześniej dostępnych od ręki za grosze.

Dodam jeszcze, że te wietrzenia magazynów z czasem trochę zmieniły moją strategię zakupową. Mam zapisane kilka tytułów na liście "jak będą wycofywać" :lol: ryzykowne, wiem. Ale są to pozycje o niskim priorytecie, że nawet jak bym je wtedy przegapił to się nic nie stanie :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ame » pn mar 02, 2020 12:05 pm

kesah pisze:
ndz mar 01, 2020 12:10 pm
Tokyo Ghoul, Kulinarne Pojedynki, Fire Force, Kuroshitsuji
Kuroshitsuji ma dobrą sprzedać. Nie wiem czy nadal jest na pierwszym miejscu sprzedaży, ale na razie nie trzeba się martwić o dodruki. Mam też w planach zbierać, ale się ociągam z tą serią.Tokyo Ghoul pewnie spadła, ale 10 tomów nie jest dużo. Fire Force nie wiem jak schodzi. Kulinarne Pojedynki są raczej najbardziej zagrożone.
kesah pisze:
ndz mar 01, 2020 12:10 pm
Plunderer, Dr.Stone, The Promised Neverland, Boku no Hero Academia, Boku no Hero - Vigilante
Tutaj są nowe serie to raczej masz jeszcze sporo czasu. Akademia dobrze się sprzedaje. Promised po anime wzrosła sprzedaż. Dr. Stone Waneko nie narzekało to chyba dobrze się sprzedaje. Plunder wychodzi anime.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pn mar 02, 2020 4:37 pm

Rozpiska na marzec:
► Pokaż Spoiler
Dla mnie Watanuki, TPN, Dr. Stone, Czarodziejki.net, Mnich i pająk.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » pn mar 02, 2020 4:58 pm

Dr. Stone i nic poza tym.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » pn mar 02, 2020 5:23 pm

The Promised Neverland, ReLIFE, Shiki i Magi, czyli 4/15. Malutko.
Do tego może Dr. Stone. Wciąż nie podjęłam decyzji, czy zbierać. :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2795
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Łukasz.T » pn mar 02, 2020 5:39 pm

Dla mnie TPN, Relife, Re:Zero, Księga Vanitasa, Akademia, Dr.Stone, Magi, Miecz Zabójców i Kulinarne :twisted:

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Xenonn123 » pn mar 02, 2020 5:51 pm

Dla mnie obowiązkowo Neverland, Magi i najlepiej sprzedająca się manga 2019 roku w Japonii, Kimetsu No Yaiba :)

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kocurzyca » pn mar 02, 2020 6:06 pm

Vanitas, TPN, BnHA, Souma 4/15. Spoczko w sumie. W zasadzie to w większości moje ulubione serie ;)
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Online

nowe mangi waneko

Post autor: Lunatyczka » pn mar 02, 2020 6:11 pm

Dla mnie The Promised Neverland, Księga Vanitasa i My Hero Academia, czyli 3/15.

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 558
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ramsey Ka » pn mar 02, 2020 6:17 pm

Mr.Chiquita pisze:
czw lut 27, 2020 1:12 am
Jemu chodzi o "Akame ga Kill! Zero". Nie wydadzą, bo obawiają się problemów z polskim prawem. :P
Serio są tam aż tak pojechane akcje żeby był strach to wydawać? Czy to kolejna wygodna wymówka żeby nie wydawać kontynuacji? Sprzedaż musi być rewelacyjna jak jest w TOP5.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Itachi Uchiha » pn mar 02, 2020 6:32 pm

Dla mnie jak zwykle sporo: Neverland, Relife, Varitas, BnHA, Dr. Stone, Magi, Kimetsu i Souma. 8/15 :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » pn mar 02, 2020 7:22 pm

Ramsey Ka pisze:
pn mar 02, 2020 6:17 pm
Serio są tam aż tak pojechane akcje żeby był strach to wydawać?
Sprawdź sobie. Dużo nagości. Potrzebowaliby dorysować wiele spódniczek i staników, o ile te dziewczyny są nieletnie, nie wiem, nie znam serii :lol:
Przykłady:
► Pokaż Spoiler
ask pisze:[w marcu] Zapowiedź nowości będzie jak najbardziej, będzie to seria dłuższa niż dwa tomy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » pn mar 02, 2020 7:55 pm

Meliona pisze:
pn mar 02, 2020 7:22 pm
Zapowiedź nowości będzie jak najbardziej, będzie to seria dłuższa niż dwa tomy.
Ale krótsza niż 4 tomy. :lol: Nie no, ciekawe co to będzie.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » pn mar 02, 2020 8:07 pm

Ja biorę TPN, ReLIFE, CCS i Shokugeki. 4/15

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » pn mar 02, 2020 8:31 pm

U mnie TPN, CCS i Vanitas. Nad Dr Stonem pomyśle kiedyś.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości