nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1318
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » pt gru 06, 2019 5:23 pm

DarkNighty pisze:
pt gru 06, 2019 5:16 pm
Dla mnie zdecydowanie nie. Zupełnie nie rozumiem fenomenu tej serii. Widziałam całe anime i bardzo mnie wynudziło. Dodatkowo strasznie nie lubię większości bohaterów.
Sporo osób się cieszy, więc dobrze, ale już trochę mnie martwi, że tak z 80% mang od Waneko to shouneny... Ile można. Dobrze, że chociaż ostatnio ogłosili Gekkan Shoujo. Ale dysproporcja jest ogromna.
Zawsze pozostaje nadzieja, ze w kwietniu i maju, rzuca cos zupelnie innego ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Maur » pt gru 06, 2019 5:45 pm

A mnie bardzo cieszy zapowiedź! Moja pierwsza nowa seria od Waneko od ponad roku.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: pittegawll » pt gru 06, 2019 5:52 pm

A jednak. Taka dyskusja była tutaj niedawno, czyli wykrakane :D Ale jak nie teraz, to kiedy? mam nadzieję, że im się sprzeda jak najlepiej i będą pieniądze na inne serie. Jeszcze nie wiem, czy kupię. Pierwsze 4 tomy miałem po angielsku, ale sprzedałem w zeszłym roku. Wszystko zależy od kolejnych ogłoszeń jakie pewnie w ciągu 2-3 miesięcy poznamy. Wtedy zdecyduję, czy potrzebuję kolejnego shounena na półce.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » pt gru 06, 2019 6:11 pm

Yuriko pisze:
pt gru 06, 2019 5:20 pm
DarkNighty pisze:
pt gru 06, 2019 5:16 pm
mnie martwi, że tak z 80% mang od Waneko to shouneny
Może przez to, inne wydawnictwa nie będę brać shounenów, bo albo będzie ich za dużo, albo po prostu Waneko wyda wszystkie. :D
Albo po prostu rynek się polaryzuje, i wydawnictwa nie chcą za bardzo konkurować między sobą? Każdy skupia się na tym, w czym jest dobry i mu najlepiej schodzi.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt gru 06, 2019 6:31 pm

Mr.Chiquita pisze:
pt gru 06, 2019 6:11 pm
Albo po prostu rynek się polaryzuje, i wydawnictwa nie chcą za bardzo konkurować między sobą? Każdy skupia się na tym, w czym jest dobry i mu najlepiej schodzi.
Rozumiem, że piszesz o JPF? Jakoś nie widzę, żeby inne wydawnictwa skupiały się na konkretnym gatunku.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » pt gru 06, 2019 7:14 pm

"Shounen" to nie jest gatunek, tylko grupa docelowa. :P

Ja widzę to tak: JPF skupia się na starszych, Waneko na młodszych, SJG gdzieś pośrodku (starają się zadowolić wszystkich, bez nadmiernego skrętu w którąś stronę). Hanami od lat jedzie na wyrobionym i niszowym odbiorcy. Natomiast Kotori i Dango mają swoje BL, i starają się wypełnić luki po pozostałych.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt gru 06, 2019 7:41 pm

Tak, ale to nie oznacza, że ze sobą nie konkurują. Każdy chce wydać serie, które przynoszą zyski.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kocurzyca » pt gru 06, 2019 7:46 pm

To imo było dosyć do przewidzenia, że w końcu ktoś to zapowie. Ja uwielbiam shouneny ale nie wiem czy kupię akurat ten, chyba najpierw zapoznam się z anime a potem będę myśleć, czy kupić.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yerdiee » pt gru 06, 2019 8:14 pm

A ja tam się cieszę z tej zapowiedzi :) Nawet ostatnio zastanawiałam się kiedy ktoś to zapowie patrząc na ten cały hype wokół serii. Anime obejrzałam całkiem niedawno i bardzo dobrze się przy nim bawiłam, na tyle że sięgnęłam po mangę online. Cieszę się że będę mogła mieć na półce papierową wersję + już od bardzo dawna prócz Literatów (których dogoniliśmy) i Magi kompletnie nic nie brałam od Waneko.
Odnośnie polskiego tytułu mnie tam za bardzo nie wadzi, ale osobiście bardziej skłaniałabym się na po prostu "Demon Slayer".

Ahh, jestem ślepa albo nigdzie nie było informacji - tryb 2-miesięczny czy 1,5-miesięczny?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » pt gru 06, 2019 9:34 pm

Za anime się nie brałem, jakoś mnie nie interesowało... Do tego słyszę, że to kolejny battle-shounen... Czyli bliżej temu do Naruto czy Bleacha niż Dororo? Jak tak to ja odpadam. Nigdy tasiemce mnie pociągały. Lubiłem tylko DB, więc zbieram też Super. A tak to jeszcze tylko przez Bleacha przebrnąłem.
A już się zastanawiałem czy, jak kiedyś zakończy się na rozsądnej ilości tomów, to nie spróbować z anime... Ale jednak i tak odpadam

Btw. Myślałem, że w tym miesiącu tylko zapowiedź na 20lecie. Mam nadzieję, że nie zrobią nam "prezentu" ogłaszając dopiero 24 grudnia D:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt gru 06, 2019 11:09 pm

Alexandrus888 pisze:
pt gru 06, 2019 9:34 pm
Myślałem, że w tym miesiącu tylko zapowiedź na 20lecie. Mam nadzieję, że nie zrobią nam "prezentu" ogłaszając dopiero 24 grudnia D:
A mieli zapowiadać coś na 20-lecie w grudniu?

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2795
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Łukasz.T » pt gru 06, 2019 11:26 pm

Mam już wydanie od VIZA, ale i tak zdubluje :twisted:

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1318
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » pt gru 06, 2019 11:42 pm

Alexandrus888 pisze:
pt gru 06, 2019 9:34 pm
Btw. Myślałem, że w tym miesiącu tylko zapowiedź na 20lecie. Mam nadzieję, że nie zrobią nam "prezentu" ogłaszając dopiero 24 grudnia D:
Obstawiam, ze ten tytul bedzie ogloszony styczen-luty, tak jak i ta seria z kwietnia. Oby to nie byl kolejny shounen.
Obrazek

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Pajęcza_Lilia » sob gru 07, 2019 2:38 am

Hmm. Z jednej strony tytuł kocham, z drugiej to nawał różnych poetyckich technik i 'tłumaczenie' Waneko...
Zobaczę czy polski tytuł w ogóle ostoi, czy znów lamenty na fejsie wystarczą by się ugięli. Wtedy zobaczę po recenzjach 2-3 tomów, bo dopiero wtedy ten nawał się pojawia. :roll:

Przynajmniej na fejsie się można uśmiać... :lol:

Obrazek

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Gotenks » sob gru 07, 2019 9:21 am

Z ciekawości kupię pierwszy tom, żeby sprawdzić dlaczego ten tytuł jest taki popularny :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » sob gru 07, 2019 10:04 am

Yuriko, Sebek, no miało być. Zresztą skoro to zapowiedź urodzinowa to powinna być w roku tychże urodzin.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1318
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » sob gru 07, 2019 10:19 am

Alexandrus888 pisze:
sob gru 07, 2019 10:04 am
Yuriko, Sebek, no miało być. Zresztą skoro to zapowiedź urodzinowa to powinna być w roku tychże urodzin.
Powinna, ale jak bedzie, zobaczymy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » sob gru 07, 2019 1:27 pm

O! Niespodzianka pełną gębą. Wydają to z małym poślizgiem, ale zapowiedziany film kinowy powinien podtrzymać hype na tytuł.
Anime bardzo mi się podobało, mangę starałem się czytać, ale mi nie podeszła. Raczej spasuję.
Yerdiee pisze:
pt gru 06, 2019 8:14 pm
Odnośnie polskiego tytułu mnie tam za bardzo nie wadzi, ale osobiście bardziej skłaniałabym się na po prostu "Demon Slayer"
Nasze tłumaczenie jest bliższe oryginałowi. Kimetsu no Yaiba w wolnym tłumaczeniu oznacza "Ostrze zniszczenia". Jednym ze znaków słowa Kimetsu jest 鬼, które oznacza oni (ogr, demon). Więc oceniam ten przekład jako poprawny. Powinno tylko być "ostrze", a nie "miecz".

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ninna » sob gru 07, 2019 6:00 pm

W ogóle nie jestem zainteresowana tym tytułem. Nie moje klimaty, długie i wychodzące. Ale widzę, że sporo osób się cieszy więc fajnie :D.

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yerdiee » ndz gru 08, 2019 4:47 pm

Wow, Kimetsu zebrało na fb prawie tysiąc polubień pod ogłoszeniem :)
Pobiło zapowiedzi Tokyo Ghoula i My Hero Academia?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości