nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Lunatyczka » pt lip 03, 2020 10:05 pm

Na szczęście mnie nie zainteresowało i bardzo dobrze, bo i tak za dużo ostatnio nowości biorę. Czekam na ogłoszenie innych popularniejszych tytułów, dlatego ciekawi mnie kiedy będzie ogłoszona ta druga zapowiedź. :P

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: yikkimy » pt lip 03, 2020 10:05 pm

DarkNighty pisze:
pt lip 03, 2020 7:56 pm
I spokojnie, myślę, że Hanako się doczekacie - to manga kropka w kropkę pod ofertę Waneko. Chyba, że przegrali z jakimś innym wydawnictwem. Ale myślę, że byli/są zainteresowani tą mangą.
Fani pisze:
pt lip 03, 2020 8:00 pm
Może Pięcioraczki już ktoś zaklepał .
Jeśli tak, to już prędzej wydawnictwo Studio JG, albo po prostu nie dostali licencję.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ninna » sob lip 04, 2020 12:06 am

Nigdy nie słyszałam o tym tytule. Okładki rzeczywiście są bardzo ładne, ale opis w ogóle mnie nie zainteresował. Na minus policzę też długość i negatywne opinie tutaj. Jestem na nie.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Monsterlight » sob lip 04, 2020 1:05 am

Też nie kupię. Za długie i dalej wychodzi, opis mnie szczególnie nie przekonał, w dodatku tyle negatywnych opinii tu widzę. Może obejrzę kiedyś anime, jak już wyjdzie, ale nie spodziewam się niczego super. A tyle fajniejszych tytułów dalej czeka na wydanie u nas :/
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » sob lip 04, 2020 1:14 am

Monsterlight pisze:
sob lip 04, 2020 1:05 am
w dodatku tyle negatywnych opinii tu widzę.
Ja szczerze mówiąc jestem w szczerym szoku, ze praktycznie brak jest pozytywnego odzewu. Chyba dawno żaden tytuł nie spotkał się z tak dużą negacją "5% fandomu" :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » sob lip 04, 2020 1:28 am

Wiele osób nie miało styczności z tym tytułem, do tego zostanie wydane przez Waneko, które kieruje się anime, nie patrząc na fabułę. Ja tam się nie dziwię, że 5% fandomu nie chce tej serii :P Chociaż ja jeszcze jej do końca na skreślam.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » sob lip 04, 2020 8:58 am

Przeczytałem pierwszy rozdział i było to nawet niezłe. Jak mówiłem wcześniej, ostateczną decyzję podejmę po zobaczeniu anime, ale wstępnie jestem na TAK. Tym bardziej że dużo narzekałem na niedobór ecchi na rynku, więc pasuje wspomóc gatunek. :)

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Xenonn123 » sob lip 04, 2020 12:10 pm

Bukafo pisze:
pt lip 03, 2020 7:40 pm
Meliona pisze:
pt lip 03, 2020 7:36 pm
Nooo... gdzie Beastars? Dorohedoro? Devil man?
Tak, tak. Na pewno Waneko wyda ci takie porządne tytuły. Tu mi jedzie czołg pod okiem, o.
No a dlaczego nie? Skoro Waneko celuje w młodzież to takie tytuły jak JJK, Act-Age, Golden Kamuy, Dorohedoro są moim zdaniem pewniakiem.

Gościu, jeśli według ciebie Waneko nie wydaje zapowiedziało ostatnio porządnych tytułów, to ty chyba w innej rzeczywistości żyjesz xD
Ostatni rok to: Dr.Stone, Fire Force, Dororo, Kimetsu no Yaiba, Nozaki, SpyxFamily. To są tytuły których anime na ich podstawie ludzie pokochali więc dla Waneko to jest żyła złota, szczególnie Kimetsu i ludzie to kupują.

Oczywiście, nie zawsze uda się trafić z tytułem jak z Kanojo, ale też kto wie może anime podbije sprzedaż jak adaptacja będzie dobra.

Jak porównasz to z innymi wydawnictwami to bądź co bądź Waneko wypada najlepiej.
Bo co JPF zapowiedziało? Jojo, Evangeliona który miał pół roku opóźnienia( xD ) i Akire
Co Kotori zapowiedziało? BalladxOpera, Zodiak, Japońskie Gotowanie z Mangą? ( xD )
JG zapowiedziało Kaguye i Grandblue, dwa dobre tytuły i tutaj szanuje.



Ja jestem pewny jednego, że Waneko wyda Jujutsu Kaisen, manga z Jumpa + anime jesienią (świetny reżyser odpowiada za nie ) = pewniak w dobrej sprzedaży.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: KAWAIILOVE » sob lip 04, 2020 12:48 pm

^ Jeez, ale się ktoś uniósł :shock: :lol:

Dorohedoro i młodzież... Raczej tego połączenia nie widzę. Waneko teraz namiętnie stawia na to, co młodsi odbiorcy (by nie powiedzieć podrośnięte dzieciaki) najchętniej/najszybciej kupią w Empiku za zgodą mamy/taty.

Jeśli już coś dostaniemy bardziej doroślejszego to można liczyć albo na jednotomówki Waneko lub inne wydawnictwa. :P
Ciutka smutne, ale cóż zobaczymy co jeszcze przyniesie ten rok.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » sob lip 04, 2020 1:16 pm

Trochę się zgodzę z Xenonn123, bo gdyby nie Waneko, to prawdopodobnie polowy dłuższych tytułów byśmy nie zobaczyli na polskim rynku. Dr. Stone, Fire force, KnY, czy inne shouneny, to nie targety JPF, no przynajmniej nie ostatnio, skoro chca się skupić na starszych seriach. Kotori nie wydaje długich serii, Dango jest za młode. Zostaje jedynie SJG, ale oni tego wszystkiego by raczej nie wydali. Pal licho o powód wydania przez Waneko, niech wydają, bo wtedy wydawnictwa będą musiał sięgać po inne serie, te lepsze :P

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Xenonn123 » sob lip 04, 2020 1:50 pm

Yuriko pisze:
sob lip 04, 2020 1:16 pm
Trochę się zgodzę z Xenonn123, bo gdyby nie Waneko, to prawdopodobnie polowy dłuższych tytułów byśmy nie zobaczyli na polskim rynku. Dr. Stone, Fire force, KnY, czy inne shouneny, to nie targety JPF, no przynajmniej nie ostatnio, skoro chca się skupić na starszych seriach. Kotori nie wydaje długich serii, Dango jest za młode. Zostaje jedynie SJG, ale oni tego wszystkiego by raczej nie wydali. Pal licho o powód wydania przez Waneko, niech wydają, bo wtedy wydawnictwa będą musiał sięgać po inne serie, te lepsze :P

Dokładnie, u Waneko jest największa szansa na wydanie tego co ktoś by chciał i u SJG
W najbliższym czasie odejdzie: Neverland, Magi, Card Captor Sakura, Manga Re:Zero (w MHA: Viligante też trwa ostatni Arc)
Oni na prawdę będą mogli jeszcze wiele tytułów zapowiedzieć.

Oczywiście nie każdy trafi w gust danej osoby, np. Beasters to ja mam wątpliwości że by się sprzedało :P

Dla mnie na tej moment wygląda to tak:
Waneko: Młodzież
JPF: Starszy czytelnik
Hanami: Starszy czytelnik
JG: Młodszy czytelnik
Kotori: Młodszy i starszy (chyba xD )
Dango: Nie wiem xD

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » sob lip 04, 2020 2:39 pm

Xenonn123 pisze:
sob lip 04, 2020 12:10 pm
Gościu, jeśli według ciebie Waneko nie wydaje zapowiedziało ostatnio porządnych tytułów, to ty chyba w innej rzeczywistości żyjesz xD
Ostatni rok to: Dr.Stone, Fire Force, Dororo, Kimetsu no Yaiba, Nozaki, SpyxFamily. To są tytuły których anime na ich podstawie ludzie pokochali więc dla Waneko to jest żyła złota, szczególnie Kimetsu i ludzie to kupują.
FF, Dororo, KnY, Dr.Stone to idealne przykłady shounenów dla mas, żeby Waneko mogło zapchać sobie plan wydawniczy i żeby gawiedź się cieszyła. A jeszcze jak dodamy do tego Kulinarne Pojedynki, BnHa, TPN, Plunderer, Seraph of the End i inne shouneny, o których nie pamiętam w tej chwili, to robi się Nam całkiem spora kupka shounenowego gruzu. No, ale wiadomo, że ludzie i tak będą takie serie kupować, bo to shouneny plus większość z nich ma super duper adaptacje anime, które tylko nakręciły w jakimś stopniu ludność.

Jednak dla mnie nie liczy się ilość, co zawsze powtarzam, tylko jakość. I nieważne jak dużo nowych serii oraz w ogóle jak dużo będzie wydawało Waneko w ciągu roku, przez to ich nieprzemyślane dobieranie tytułów i częste wydawanie szrotu w ostatniej dekadzie, będzie u mnie najniżej spośród wszystkich wydawnictw. Tak, więc argument, że JPF, czy Kotori wydało w ostatnim czasie dużo mniej od Waneko, sobie możesz wsadzić do dupci. :wink:
Xenonn123 pisze:
sob lip 04, 2020 1:50 pm
W najbliższym czasie odejdzie: Neverland, Magi, Card Captor Sakura, Manga Re:Zero (w MHA: Viligante też trwa ostatni Arc)
Oni na prawdę będą mogli jeszcze wiele tytułów zapowiedzieć.
No tutaj muszę się zgodzić z Tobą kolegą. Będą mogli jeszcze więcej (szrotu) zapowiedzieć. ^^
Xenonn123 pisze:
sob lip 04, 2020 1:50 pm
Dla mnie na tej moment wygląda to tak:
JG: Młodszy czytelnik
Dango: Nie wiem xD
JG: Młodszy i starszy, bo - Fire Punch, Goblin Slayer, Ajin, Monster Musume, Podejrzane Sekrety
Dango: nastolatki

W ogóle Studio JG ma o wiele ciekawszą ofertę w mangach od Waneko, jakoś taką bardziej różnorodną i dla każdego. Po prostu widać, że bardziej mają przemyślane tytuły.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Gotenks » sob lip 04, 2020 3:26 pm

Nie mam nic przeciwko jakiemuś dobremu ecchi, no ale właśnie - musi być dobre, a tutaj opis i opinie w internecie mnie nie przekonują :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » sob lip 04, 2020 3:55 pm

Bukafo, podaj poproszę shouneny które mają szansę się sprzedać, a nie są "dla mas". Waneko zapowiada to, co zapowiada, bo jest z tego kasa. I skoro się sprzedaje to dobrze. Wydają najwięcej na rynku polskim. Zapominasz, że nadal ciągną NC, że dociągnęli Shiki, mamy Cykady z dodatkami (nie wszystkimi, ale zawsze!), ReLIFE; SxF też wydali, a na adaptację anime dużo za wcześnie (choć na bank powstanie sądząc po popularności), mamy wydania ekskluzywne: Tezukę, Utsuborę... próbę z Niheiem (Wolverine Snikt!)
Za Re:Zero najpewniej zapowiedzą kolejną księgę tegoż ;)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » sob lip 04, 2020 4:06 pm

Xenonn123 pisze:
sob lip 04, 2020 1:50 pm
Dla mnie na tej moment wygląda to tak:
Waneko: Młodzież
JPF: Starszy czytelnik
Hanami: Starszy czytelnik
JG: Młodszy czytelnik
Kotori: Młodszy i starszy (chyba xD )
Dango: Nie wiem xD
Zapomnieliście o najważniejszym wydawnictwie.

Akuma: ludzie kultury XD

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » sob lip 04, 2020 4:18 pm

Canis pisze:
sob lip 04, 2020 4:06 pm
Akuma: ludzie kultury XD
O kurde, z tego wszystkiego faktycznie zapomniałem! Ale przypał. :cry:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Nelinnor » sob lip 04, 2020 4:54 pm

Ciężko mi się nie zgodzić z Bukafo, bo sam jestem w podobnej sytuacji, że Waneko od ponad 3 lat nie wydało żadnego konkretnego tytułu który by mnie zainteresował. Wyjątkiem może być tutaj Nozaki. Nie interesują mnie kolejne sezonowe shouneny akcji, jakkolwiek popularne by nie były i dobre oceny miały, są masowe jak muzyka pop albo mdła beletrystyka na półce TOP 10 w księgarniach i są dla mnie jak powietrze. W tym właśnie problem, że od kilku lat Waneko popada w duże skrajności, wydają albo popularne shouneny, albo eksperymentują z jakimiś niszowymi średniakami o które mało kto prosił. No i jeszcze ostatnio stare klasyki jako bonus.

Zdecydowanie za mało celują w te inne serie, dobre i znane, ale niebędące kolejnym shounenem z chlastaniem się magią i mieczami. No i to jest właśnie coś co wszystkie inne wydawnictwa dostarczają - Kształt Twojego Głosu, Ku Twej Wieczności, Punpun, Yotsuba, Made in Abyss, Marcowy Lew, Kemping, Wotakoi, Bakemonogatari, Kaguya, Grand Blue, Yagate, Yona, to tylko niektóre z ostatniego czasu. U Waneko brakuje mi tego urozmaicenia, dobór tytułów mógłby być zdecydowanie lepszy.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » sob lip 04, 2020 5:10 pm

Nelinnor pisze:
sob lip 04, 2020 4:54 pm
Yona
No z tym tytułem próbowali :lol:

Ja i tak od Waneko kupuję najwięcej ze wszystkich wydawców.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » sob lip 04, 2020 5:20 pm

Meliona pisze:
sob lip 04, 2020 5:10 pm
No z tym tytułem próbowali
Jedna jaskółka wiosny nie czyni. :wink:
Meliona pisze:
sob lip 04, 2020 5:10 pm
Ja i tak od Waneko kupuję najwięcej ze wszystkich wydawców.
A ja nie.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: k.x. » sob lip 04, 2020 5:22 pm

Nie wydaje się wam, że po prostu "wyrastacie" z głównej grupy docelowej Waneko? No bo młodsi ludzie też chcą czytać mangę, a wydaje mi się, że taki np. Wybielacz albo One Pice mogą być już dla nich "za stare" i wolą sięgnąć po shouneny im bliższe.
Co do reszty potencjalnych klientów, to jak wspominał Nelinnor, Waneko eksperymentuje i mi to się bardzo się podoba, bo i ile Doctor Mephistopheles ani Wrobiona w magię mi nie przypadły, tak za Rysieka, Kuroko i Nasz Cud jestem im niezmiernie wdzięczna. Wątpię czy jakieś inne wydawnictwo wydało by te serię, bo faktycznie były one raczej nieznane.

Shouneny głównie wydają JPF, JG i Waneko, czyli 3 największe wydawnictwa na rynku - przypadek? nie sądzę /joke

Poza tym co złego jest w słuchaniu popu? Ja uwielbiam między Hiroyuki Sawano a Rat Kru posłuchać sobie Britney Spears xd
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości