nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1252
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » pn gru 09, 2019 9:25 pm

Spodziewałem się tego wydania, szczególnie po tym, co mówili na MFKiG. I właściwie nie powinni już używać stwierdzenia "tytuł na 20-lecie", bo przecież premiera to prawie połowa przyszłego roku.

Ogólnie, zabrakło mi jakiejś wielkiej kropki na sam koniec jubileuszu. Można było zakończyć kontynuacją dobrze przyjętego przed laty GTO, do którego wciąż wiele osób ma sentyment.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » pn gru 09, 2019 9:40 pm

Kolejna manga Tezuki? Z pewnością zagości na mojej półeczce obok Ayako. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Lou » pn gru 09, 2019 9:41 pm

Mr.Chiquita, no to jest kropka nad i. Mocna zapowiedź dojrzałego tytułu na sam koniec jubileuszu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » pn gru 09, 2019 9:43 pm

amsterdream pisze:
pn gru 09, 2019 6:44 pm
Ayako to najlepsza manga jaką czytałem w tym roku więc MW biorę na 100% i liczę na podobny poziom.
Mogę się pod tym podpisać. O MW niewiele słyszałem, ale chętnie "zaryzykuję" i kupię swój tomik.

Coś mi się widzi, że Waneko obudziło się na sam koniec roku. Dr Stone, Fire Force, Utsubora, Kimetsu no Yaiba, a teraz kolejne dzieło Tezuki! W tegorocznym plebiscycie Kotełki będą wysoko. :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » pn gru 09, 2019 9:47 pm

Mr.Chiquita, Po co by mieli wydawać kontynuację czegoś, czego nie zamierzają dodrukowywać? Żeby kupiło całe pięć osób?
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » pn gru 09, 2019 9:50 pm

Canis pisze:
pn gru 09, 2019 9:43 pm
Mogę się pod tym podpisać. O MW niewiele słyszałem, ale chętnie "zaryzykuję" i kupię swój tomik.
Ja zaryzykowałem przy Ayako, która na szczęście spodobała mi się, więc i tutaj zaryzykuję. :oops:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1252
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » pn gru 09, 2019 10:47 pm

Lou pisze:
pn gru 09, 2019 9:41 pm
no to jest kropka nad i. Mocna zapowiedź dojrzałego tytułu na sam koniec jubileuszu.
Nie jest. To tylko jeden tom. Owszem, dość obszerny. Ale można było spodziewać się serii. Szczególnie czegoś bardziej powiązanego z ich przeszłością.
Meliona pisze:
pn gru 09, 2019 9:47 pm
Po co by mieli wydawać kontynuację czegoś, czego nie zamierzają dodrukowywać? Żeby kupiło całe pięć osób?
Ma to więcej sensu, niż Clamp. Który u nas nigdy dobrze się nie sprzedawał. A na GTO nie narzekali. Nawet jeszcze kilka lat temu mówili, że się zastanawiają nad "Shonan 14 Days". Pierwsze GTO, to przecież jedna z ich najbardziej kultowych serii. Brak dodruków ma niewiele do rzeczy. Sporo osób wciąż posiada to wydanie, albo pamięta emisję anime na Hyperze. Co więcej, gdyby okazało się, że "Paradise Lost" może liczyć na dobre przyjęcie. To kto wie, czy Waneko nie rozważyłoby wydania pierwowzoru w nowej edycji, np. w omnibusach?
Ostatnio zmieniony pn gru 09, 2019 10:55 pm przez Mr.Chiquita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » pn gru 09, 2019 10:55 pm

Mr.Chiquita pisze:
pn gru 09, 2019 10:47 pm
Ma to więcej sensu, niż Clamp
Nie ma. To wydanie GTO jest niedostępne nawet z drugiej ręki, chyba że za chore sumy (a i o to ciężko).
"Nikt" by tego nie kupił bez podstawki, a ludzi mających tę serię jest garstka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1252
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » pn gru 09, 2019 11:01 pm

Mylisz się. Znajomość tamtego wydania nie jest niezbędna. Kontynuację można czytać nawet bez znajomości podstawki. W najgorszym wypadku wystarczy pobieżna znajomość anime (w sensie, jeśli chcemy w 100% odebrać wszystkie smaczki i nawiązania). To działa na dokładnie takiej samej zasadzie, jak do czytania GTO nie była potrzebna znajomość fabuły "Shounan Junaigumi". Który nie był wydany po polsku, a przecież jest prequelem GTO.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: mika » pn gru 09, 2019 11:08 pm

Sakura była wydawana w Manga Mixie, Tezuka, co prawda z innym tytułem, ale jednak, również. Masz eleganckie powiązanie z ich przeszłością. I nie, kontynuacja serii od lat niedostępnej, bez szans na dodruki (kto wie, czy w ogóle wciąż licencję mają) nie sprzedawałaby się jak ciepłe, a nawet dwudniowe bułeczki. Waneko nie chce wydawać dodatków i kontynuacji nowych serii, bo zainteresowanie będzie małe, a co dopiero takiego dinozaura.

(Ale tomik z one shotami Fuyumi Soryo z MM, to bym przygarnęła :angel: )

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1252
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » pn gru 09, 2019 11:16 pm

A co do tego mają dodatki do normalnych serii, skoro tytuły na 20-lecie są na specjalnych warunkach?

Nie pakuj wszystkiego do jednego wora. Waneko nie raz potrafiło zaskoczyć.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Lou » pn gru 09, 2019 11:19 pm

Mr.Chiquita pisze:
pn gru 09, 2019 10:47 pm
Nie jest. To tylko jeden tom. Owszem, dość obszerny. Ale można było spodziewać się serii. Szczególnie czegoś bardziej powiązanego z ich przeszłością.
Pogrążasz się. To jeden tom, bo 3w1. Trzy tomy=mini seria. I to bardzo nawiązujący do historii Waneko, bo to nie pierwszy Tezuka w ich ofercie i towarzyszył im nawet na początku działalności (Black Jack).

Ciekawe co jeszcze wymyślisz, żeby twoja racja była najtwojsza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pn gru 09, 2019 11:23 pm

No ja się trochę zgadzam z Mr.Chiquita. Waneko mogło coś innego zapowiedzieć. I tak wydają Tezukę i pewnie jeszcze po tym będą wydawać. Jakaś dłuższa seria mogłaby być lepsza.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » pn gru 09, 2019 11:37 pm

Zgodzę się z tym, że mi osobiście też brakuje jakiegoś mocniejszego zwięczenia 20-lecia. Też bym wolał jakąś serię. Patrząc jednak na ogół ich tegorocznych zapowiedzi, czuję, że i tak nie mam co narzekać na finał. Ale to moja opinia i nikomu nie będę jej narzucać :roll:
To że Waneko mogło sobie pozowolić na mniej dochodowe tytuły z okacji 20-lecie nie oznacza od razu, że muszą rzucać się na wtopę sprzedażową większą od Naszego Cudu. Pierwszą reakcją ludzi na takie ogłoszenie było by pewnie coś w stylu "no dobrze, ale po co mi dodatek, skoro nie mam jak kupić podstawki?". Zwłaszcza, że nawet nie wiemy jaki nakład miało oryginalne GTO (chyba, że wiemy to zwracam honor), bo dobra sprzedaż te kilka-kilkanaście lat temu mogło oznaczać coś zupełnie innego niż dobra sprzedaż dzisiaj. Plus dużo ludzi, która ma podstawkę, może nie interesować się już mangą wcale. Dowód anegdotyczny jest niewiele wart, wiem, ale znam przypadki ludzi co kiedyś mangę zbierali, zmudziło im się to i dzisiaj trzymają stare tomiki już tylko z sentymentu.
No, to ja się już wycofuje :wink:
Canis pisze:
pn gru 09, 2019 9:43 pm
W tegorocznym plebiscycie Kotełki będą wysoko. :)
Akurat sobie wczoraj wstępnie rozpisałem głosy i mogę powiedzieć, że u mnie na pewno :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1252
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » pn gru 09, 2019 11:58 pm

Lou pisze:
pn gru 09, 2019 11:19 pm
Pogrążasz się. To jeden tom, bo 3w1. Trzy tomy=mini seria. I to bardzo nawiązujący do historii Waneko, bo to nie pierwszy Tezuka w ich ofercie i towarzyszył im nawet na początku działalności (Black Jack).

Ciekawe co jeszcze wymyślisz, żeby twoja racja była najtwojsza.
Co ty bredzisz? Lubisz widzę czepiać się drobnostek. Ja tylko napisałem, że czuję niedosyt. Mało mnie obchodzi, ile tomów "MW" miało w oryginale. Jak byk stoi w zapowiedzi, że w polskim wydaniu będzie to JEDEN grubszy komiks. Zważywszy, że z poprzednim takim ogłoszeniu na 20-lecie sytuacja była podobna, można poczuć rozczarowanie. Tezuka i tak był wydawany bez specjalnej okazji.

Wiele innych tytułów również towarzyszyło im na początku działalności. A (dygresja) akurat Mangamix w dużej mierze był niewypałem. Dlaczego nie jakaś inna seria, która akurat nie miała porażki sprzedażowej?

Nie zrozum mnie źle. Lubię i cenię Tezukę, oraz kupuje te wydania specjalne Waneko. Chodzi mi tylko o to, że wygląda, jakby zapowiedzi rocznicowe w II połowie roku ograniczono do minimum.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Pajęcza_Lilia » wt gru 10, 2019 2:16 am

ociesek pisze:
pn gru 09, 2019 6:57 am
Bukafo pisze:
ndz gru 08, 2019 8:47 pm
Też właśnie nie rozumiem co tam było śmiesznego.
Trzeba się wczytać w całość, ogółem to koleś nie był zadowolony z wydania, bo "słyszał od kolegi", że to manga o kneblowaniu małych dziewczynek. Takie tam heheszki...
Dokładnie to (czyli Naruto to manga o zabijaniu dzieci w takim razie xD) + ten biedny fan co żyje pięknym starym fandomem co go już dzisiaj nie ma... który to oznacza KHR. Ach, ta złota jakość sprzed tyyylu lat... :lol:


Ciesze mnie więcej Tezuki. Teraz tylko czekać jak wyjdzie okładka. :P

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Angu » wt gru 10, 2019 6:06 am

Dla mnie najmocniejszym ogloszeniem byłoby fruits basket gdyby... w momencie ogloszenia nie miałabym już prawie całego angielskiego wydania. Więc chyba najciekawszyn tytułem z 20lecia będzie Utsubora.

Co do MW - kupić pewnie kupię, ale też liczyłam na coś innego bo
Mr.Chiquita pisze:
pn gru 09, 2019 11:58 pm
Tezuka i tak był wydawany bez specjalnej okazji.
^this
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » wt gru 10, 2019 7:34 am

Mr.Chiquita pisze:
pn gru 09, 2019 10:47 pm
A na GTO nie narzekali.
Gdy wychodziło GTO, wszystko było inne - rynek, ceny, nakłady. Nie da się tego już porównywać, więc to, że wtedy nie narzekano, nic nie znaczy.
Mr.Chiquita pisze:
pn gru 09, 2019 10:47 pm
Brak dodruków ma niewiele do rzeczy.
Och, może na przykład to, że już nie ma licencji, która byłaby droga i nieopłacalna w dzisiejszych czasach?
Mr.Chiquita pisze:
pn gru 09, 2019 10:47 pm
Sporo osób wciąż posiada to wydanie
Ehe, pewnie dlatego komplet to wydatek rzędu tysiaka?
Mr.Chiquita pisze:
pn gru 09, 2019 11:58 pm
Mało mnie obchodzi, ile tomów "MW" miało w oryginale. Jak byk stoi w zapowiedzi, że w polskim wydaniu będzie to JEDEN grubszy komiks.
Nie, błagam, nie idźmy w takie argumenty. Błaaagam.
Mr.Chiquita pisze:
pn gru 09, 2019 11:58 pm
A (dygresja) akurat Mangamix w dużej mierze był niewypałem. Dlaczego nie jakaś inna seria, która akurat nie miała porażki sprzedażowej?
Paradise Kiss? Mars? To serie, które były ogromnymi hitami. I gdzie się zaczęły? W Mangamixie właśnie.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1252
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » wt gru 10, 2019 8:39 am

ociesek pisze:
wt gru 10, 2019 7:34 am
Gdy wychodziło GTO, wszystko było inne - rynek, ceny, nakłady. Nie da się tego już porównywać, więc to, że wtedy nie narzekano, nic nie znaczy.
Serio? :roll: Idąc takim tokiem myślenia, nie powinni wrócić do niczego z tamtego okresu. Ani do CLAMPa, ani do Tezuki. A jednak wrócili. Więc mogli też do GTO.
ociesek pisze:
wt gru 10, 2019 7:34 am
Och, może na przykład to, że już nie ma licencji, która byłaby droga i nieopłacalna w dzisiejszych czasach?
Skąd pomysł, że licencja na dzisiaj, kosztuje tyle samo, co na wtedy?
ociesek pisze:
wt gru 10, 2019 7:34 am
Ehe, pewnie dlatego komplet to wydatek rzędu tysiaka?
A może to na tyle dobra i kultowa seria, że mało kto chce się jej pozbywać? Jest więc mało egzemplarzy na rynku wtórnym, stąd wysokie ceny. To wcale nie musi świadczyć o niskim nakładzie.
ociesek pisze:
wt gru 10, 2019 7:34 am
Nie, błagam, nie idźmy w takie argumenty. Błaaagam.
No tak, argumentu o omnibusie nie można. Ale czepiać o byle co, już tak? :roll:

Serio. To, ile tomów w oryginale ma "MW", nie zmienia sensu wypowiedzi o niedosycie.
ociesek pisze:
wt gru 10, 2019 7:34 am
Paradise Kiss? Mars? To serie, które były ogromnymi hitami. I gdzie się zaczęły? W Mangamixie właśnie.
Po kiego grzyba ciągle wracamy do tego Mangamixu? Rozumiem sentyment, ale daj na wstrzymanie. Patrząc na bzdurne reakcje po moim poście o GTO, żałuję, że o nim wspomniałem. Mogłem też Haruhi, Nausicaa'ę, czy cokolwiek innego przytoczyć. Wszystko jedno.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » wt gru 10, 2019 8:59 am

Teraz BR czy BL idą bardzo wysoko a była niska sprzedaż w pewnym momencie. Więc to, że GTO trzeba kupić za gruby hajs to nie znaczy, że wznowienie tej serii byłoby opłacalne.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości