nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » wt lip 23, 2019 9:06 pm

Mam wrażenie, że tymi zapowiedziami na 20 lecie Waneko celuje w konkretne grupy odbiorców (fani Clampu, fani Tezuki itd.). Z jednej strony rozumiem, skąd taki a nie inny dobór tytułów, a z drugiej - te pozycje akurat do mnie nie trafiają. Dlatego trudno się dziwić, że na tle konkurencji ich zapowiedzi wyglądają mizernie.

A poza tym nadal mam nadzieję, że ta LN to był żart na prima aprilis :P

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » wt lip 23, 2019 9:12 pm

Ta LN była na zapowiedzi urodzinowe? Już nie pamiętam, a jeśli tak, to trochę słabo. W sumie ja tego nawet nie zaliczam do LN, bo to polskie jest. Co do reszty nowości, to Waneko wielokrotnie pisało, że mają zamiar obchodzić urodziny cały rok, więc myślałam, że do grudnia będą coś zapowiadać, ale widoczniej tak nie będzie.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Maur » wt lip 23, 2019 9:16 pm

Mnie jest szkoda, że żadna z zapowiedzi na 20 lecie nie była tytułem nowszym (a mówili, że na takie się nie zamykają, co nie jest oczywiście potwierdzeniem, iż taka będzie, no ale), a jest kilka na które czekam.

Za to nowsze serie z regularnych zapowiedzi kompletnie nie trafiły w mój gust. W tym roku z nowości wziąłem tylko Ayako i waham się nad Dr Stone. :?

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: neiki » wt lip 23, 2019 10:01 pm

Na razie słabo wypada to 20-sto lecie, ale jeszcze pół roku przed nami, nawet jeśli nie mają potwierdzonych kolejnych tytułów, to na pewno mają złożone papiery i czekają na odpowiedzi. Myślę że coś jeszcze nam wpadnie, oby było to coś dla innego czytelnika niż dotychczasowy Clamp i Tezuka... Rozumiem, klasyka, ale po całym nakręconym hypie na to 20-sto lecie to jednak smutek: trochę nowości, promocja dla wytrwałych, pocztówki i przypinki co miesiąc. I wyprzedaże- wycofanie z dodruków kolejnych serii :cry:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » wt lip 23, 2019 10:18 pm

neiki pisze:
wt lip 23, 2019 10:01 pm
I wyprzedaże- wycofanie z dodruków kolejnych serii :cry:
Akurat to zawsze było.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » wt lip 23, 2019 11:16 pm

Yuriko pisze:
wt lip 23, 2019 10:18 pm
Akurat to zawsze było.
Co nie zmienia faktu, że to wkurza. :evil:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ame » wt lip 23, 2019 11:21 pm

Bukafo pisze:
wt lip 23, 2019 11:16 pm
Yuriko pisze: ↑
23 lip 2019, 22:18
Akurat to zawsze było.

Co nie zmienia faktu, że to wkurza. :evil:
Obrazek
Dokładnie. Trzeba być na bieżąco. :roll:

Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » śr lip 24, 2019 7:31 am

Co nie zmienia faktu, że to wkurza. :evil:
Tym bardziej, że JPF i SJG mają nadal w ofercie większość swoich starszych mang. Nie wiem jak Kotori, bo od nich prawie nic nie kupuję.
A tu mamy sytuację, gdzie kilka lat po zakończeniu wydawania tytuł staje się niedostępny na rynku i zostaje wręcz białym krukiem z jakimiś kosmicznymi cenami za tomik, w sytuacji, gdy często nie jest tego kompletnie wart. :|

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » śr lip 24, 2019 7:50 am

Karlan pisze:
śr lip 24, 2019 7:31 am
A tu mamy sytuację, gdzie kilka lat po zakończeniu wydawania tytuł staje się niedostępny na rynku i zostaje wręcz białym krukiem z jakimiś kosmicznymi cenami za tomik, w sytuacji, gdy często nie jest tego kompletnie wart.
Przecież nie musisz kupować, gdzie masz problem?

Białymi krukami zostają serie, które miały tragicznie małe nakłady, w przypadku nowszych tego problemu nie ma.

Co do 20-lecia - może chodzi o koszty licencji, która mogła być bardzo droga i wcześniej Waneko nie mogło sobie na to pozwolić? Absolutnie nie mam żadnej wiedzy na ten temat, tak sobie gdybam...

Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » śr lip 24, 2019 8:07 am

ociesek pisze:
śr lip 24, 2019 7:50 am
Karlan pisze:
śr lip 24, 2019 7:31 am
A tu mamy sytuację, gdzie kilka lat po zakończeniu wydawania tytuł staje się niedostępny na rynku i zostaje wręcz białym krukiem z jakimiś kosmicznymi cenami za tomik, w sytuacji, gdy często nie jest tego kompletnie wart.
Przecież nie musisz kupować, gdzie masz problem?
A kto powiedział, że jest problem? :wink: Po prostu napisałam, że brak dostępności niektórych relatywnie nowych serii Waneko w sytuacji, gdy konkurencja cały czas posiada starsze serie, jest irytujący, podejrzewam, że dla wielu osób. Nie bardzo rozumiem skąd takie wnioski, może wypowiedziałam się jakoś nie do końca precyzyjnie, ale niestety nie umiem inaczej... :angel:

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alzea » śr lip 24, 2019 9:50 am

Ja tam z Clampa się cieszę, Furubę wezmę i Ayako również nabyłam, ale to jednak zapowiedzi SJG zrobiły na mnie lepsze wrażenie, więc coś jest z tą teorią o przejęciu imprezy urodzinowej. Może to kwestia większego urozmaicenia u SJG? Nie wszystkie ich zapowiedzi biorę, ale byli bardzo różnorodni.

Co do polityki Waneko, trochę smutne, jak nagle zainteresujesz się serią/odkryjesz/jesteś nową osobą w fandomie to nawet nie ma jak kupić.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » śr lip 24, 2019 2:04 pm

Alzea pisze:
śr lip 24, 2019 9:50 am
jesteś nową osobą w fandomie to nawet nie ma jak kupić.
This. Wszedłem zbyt późno w mangę (i w zbyt młodym wieku na dojrzałe serie) przez co przegapiłem szansę na kupno Paradise Kiss czy Hiroszimy ;/
Z drugiej strony taka promocja potrafi mieć tą zaletę, że dzięki niej mogę spojrzeć na serię, które wcześniej aż tak bardzo mnie nie interesowały. Ale znowu z trzeciej strony często to oznacza bieganie za jakimiś pojedynczymi tomami, więc najczęściej stwierdzam, że mi się nie chce.
Co do 20 lecia. Nigdy wszystkim się nie dogodzi, chociaż zgadzam się z tym, że SJG zrobiło większą imprezę.
Jednak osobiście jestem bardziej zadowolony z zapowiedzi Waneko. Wziąłem Rayearth i Jealousy. Planuje Vigilante, Ayako i kilka jednotomówek (a może i nawet Furubę z rozpędu, jeszcze nie wiem). Od SJG na razie nie kupiłem nic, a realnie w planach są tylko Lesbijki, Emanon oraz Sick (ewentualnie Yakuzowa gosposia).
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » śr lip 24, 2019 2:15 pm

I jeszcze nie zapominajmy, że Studio oprócz ciekawych nowości (brałem od nich wszystko jak leci z tego co ogłaszali, bo bardzo mi pasowało) zrobiło coś czego dotąd w Polsce nie mogliśmy uświadczyć - zaprosiło mangakę. I to nie pierwszego lepszego od bliźniaczo podobnych szitowatych produkcji dla gimbazy (bez urazy dla nikogo), a od serii ze swojej edycji Exsclusiwe, Dziewczynki w krainie przeklętych, która musicie przyznać, jest niezwykłą mangą.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » śr lip 24, 2019 2:16 pm

Mi się komplet Hiroszimy udało kupić za 130zł jakieś 3 lata temu :P Jeszcze zastanawiałam się, czy nie przepłacam. Bez problemu, bez długiego czekania i za taniochę kupiłam też Detektywa Jeża i Kindachiego. Wszystko z drugiej ręki. Ale na kupno Paradise Kiss czy GTO nie mam szans.
Obrazek

Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » śr lip 24, 2019 2:24 pm

Alexandrus888 pisze:
śr lip 24, 2019 2:15 pm
I jeszcze nie zapominajmy, że Studio oprócz ciekawych nowości (brałem od nich wszystko jak leci z tego co ogłaszali, bo bardzo mi pasowało) zrobiło coś czego dotąd w Polsce nie mogliśmy uświadczyć - zaprosiło mangakę. I to nie pierwszego lepszego od bliźniaczo podobnych szitowatych produkcji dla gimbazy (bez urazy dla nikogo), a od serii ze swojej edycji Exsclusiwe, Dziewczynki w krainie przeklętych, która musicie przyznać, jest niezwykłą mangą.
No właśnie. Nie zrozumcie mnie źle, ale jak dla mnie jest to dużo wartościowsze niż pocztóweczki czy przypineczki, których celem jest jedynie zachęcanie ludzi do regularnych ( i za określoną kwotę) zakupów. :P
Pozostając przy analogii do imprezy, to tak jakby Waneko zaprosiło wszystkich na urodziny, ale impreza okazała się drętwa, a w międzyczasie Studio przeniosło się do drugiego pokoju, i zanim gospodarze się zorientowali, większość gości poszła za nimi, a nawet doszli nowi. :angel:

Meliona, a mi się raz udało kupić 3 tomy Monstera w idealnym stanie, nieczytane, po 29 zł za sztukę. Kolejne niestety już były drożej. Deal życia. :D

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » śr lip 24, 2019 2:28 pm

To miałaś farta dużego z tą ceną. Za tyle to chyba nawet ciężko było kupić gdy były jeszcze w sprzedaży. Paradise Kiss kupiłam za 40 zł z drugiej ręki tak rok temu. A GTO to już gruby wydatek nawet jeśli ktoś sprzeda w promocji 10 zł za tom. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » śr lip 24, 2019 2:38 pm

Meliona pisze:
śr lip 24, 2019 2:16 pm
Ale na kupno Paradise Kiss czy GTO nie mam szans.
Jak z PK to nie wiem, ale GTO da się dorwać. Tylko nie za normalną cenę D: Za to z Hiroszimą mam teraz ogromny problem, i zaczynam powątpiewać, czy mi się uda. Meliona, jak masz wrażenie, że przepłaciłaś i już nie chcesz serii z przyjemnością odkupię za wyższą kwotę niż dałaś. Będziesz jeszcze na plusie :wink:

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » śr lip 24, 2019 2:42 pm

Temat polowania na niedostępne już mangi to temat rzeka :D. Raz się trafi mega okazję, a innym trzeba wyciągnąć trochę z portfela :P.
Ja do tej pory kupiłem:
- paradise kissa 3 lata temu tutaj na forum za 55 zł :P
- Love hine za jakieś 140 zł
- Wampirzycę Karin podobnie
- i ostatnio Marsa również za ponad stówkę

Stan tomików jest różny, ale zbyt wielkiego wyboru w tej kwestii nie ma, więc staram się nie narzekać :P

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » śr lip 24, 2019 3:02 pm

miaka88 pisze:
śr lip 24, 2019 2:28 pm
A GTO to już gruby wydatek nawet jeśli ktoś sprzeda w promocji 10 zł za tom.
Alexandrus888 pisze:
śr lip 24, 2019 2:38 pm
Jak z PK to nie wiem, ale GTO da się dorwać. Tylko nie za normalną cenę D:
Nie wiem, o czym Wy mówicie, ja swego czasumiałem chyba ze 4 komplety, bo się uzbierało, jak chciałem skompletować główną serię. I nie było z tym jakiegoś wielkiego problemu... Chyba nadal gdzieś w kanapie mam dodatkowy komplet bez może dwóch tomów, którego nie chce mi się wystawiać na allegro :P

Mam chyba wszystkie te "unikatowe" mangi, za żadną nie dałem więcej niż 15 złotych za tom i każda jest w świetnym stanie. Da się, tylko trzeba polować.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » śr lip 24, 2019 3:07 pm

Po 1 tom Kagen no Tsuki i 1-2 tom Welcome to the N.H.K jechałem specjalnie do Poznania (tylko 2 godz pociągiem, prawie jak sąsiedztwo :P).
Metropolis kupiłem za 40zł w Antykawariacie Okamii (zanim wzieli się za mangi to mieli coś takiego). Wtedy myślałem, że przepłaciłem, hehe.
Jakieś pojedyncze starocie w stylu Nuku-Nuku czy mang TM-Semic na Alledrogo (więcej zapłaciłem za wysyłkę niż za same komiksy).
Pierwszy tom Blame (miękka oprawa) dorwałem na straganie z używanymi książkami za 5zł :mrgreen: razem z Goth, również za 5zł (słyszałem same negatywne opinie o tym tytule, ale uznałem, że jak jest tak tanio, to czemu nie).
Poprostu trzeba polować i sprawdzać wszystkie opcje. Jak jest się odpowiednio wytrwałym to prawie wszystko się znajdzie :wink:

Edit: Ps. Nasz Cud. Ja wam mówię, zejdzie z rynku, 2-3 lata i ludzie się będą o to zabijać jak o niektóre starocie teraz
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości