nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Akiho » pn lis 19, 2018 12:23 pm

Mam nadzieję, że JG, bo jednak z całym szacunkiem do jpf'u, ale nie znoszę ich małego formatu dla shonenów i shoujo, tyle dobrze że zaczęli obwoluty dawać. Tak, zdecydowanie mamy drame roku, jeżeli to będzie faktycznie JG to trochę taki odwet za Kurosha? :D Oczywiście śmieje się, choć sytuacja nieco kuriozalna
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: pittegawll » pn lis 19, 2018 12:36 pm

Jeżeli to prawda, to faktycznie Waneko ma 1 miejsce w rankingu na dramę za 2018. Plus jest taki, że Yona jednak będzie wydana. Mimo wszystko szkoda mi trochę Waneko, bo to w końcu ich jubileusz teraz i taki kwas wyszedł. Ale trudno, przed nami nowy rok i nadal wierzę, że mają coś ekstra w rękawie na swoje urodziny. Jeżeli Studio wyda Yonę, to będę w lekkim szoku że poszli w 3 tasiemce jednocześnie: Natsume, Śnieżka i Yona. Dodatkowo Śnieżka i Yona to tytuły często porównywane ze sobą. Poczekamy na koniec miesiąca na zapowiedzi Studia i wszystkiego się dowiemy. Z drugiej strony jest szansa, że to shoujo które JPF dawno temu miało zapowiedzieć, jeszcze chyba w okolicach Pyrkonu, może być Yoną. Chociaż użyli określenia "klasyka shoujo". Sam nie wiem. Ale zastanawiającym był wtedy fakt, że tej zapowiedzi jednak nie było.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kocurzyca » pn lis 19, 2018 12:43 pm

O jak płaczę ze śmiechu XDDDD to oczywiście nie tak, że nikt się nie spodziewał czy coś, ale i tak fajnie, że jest potwierdzenie tego, co zaszło.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » pn lis 19, 2018 12:49 pm

Ahahaha :lol: Satysfakcjonuje mnie to jak diabli, mimo że samą Yonę mam gdzieś :D
Obrazek

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ginny » pn lis 19, 2018 12:52 pm

A mnie szkoda Waneko, musi im teraz być przykro. I tak zostaję przy wersji angielskiej, no chyba, że polska wersja przegoni angielską. A też myślę, że będzie to Studio JG, bo tak jakoś tajemniczo brzmią z tym nie tak krótkim shoujo. Zawikłane te procesy licencyjne, niby się ma licencję a tu nagle okazuje się, że ma ktoś inny.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Maur » pn lis 19, 2018 12:54 pm

Ważne, że zostanie wydana. Szczerze, przeczuwałem taką opcję od paru dni. Trochę dziwna sytuacja. Szkoda, że nie wyjdzie jako tytuł Waneko, ale cóż...

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: SallyCzarownica » pn lis 19, 2018 1:05 pm

BUAHAHAHA! LEŻĘ I KWICZĘ! Cudowna wiadomość! Bardzo na to liczyłam. Waneko w końcu dostało nauczkę. Dalej jestem zdania, że ogłosili Yonę nie mając licencji, tylko z czystej zazdrości. Dostali to, na co zasłużyli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Naama » pn lis 19, 2018 1:38 pm

Chociaż Yona zostanie wydana, dobre i to. Mamy również jakieś informacje. Nie zostało nam nic innego, jak czekać na ogłoszenie nowości. Również stawiam na Studio JG. Chociaż JPF... Kto ich tam wie.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Online

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » pn lis 19, 2018 1:43 pm

Jak jeszcze Yona zostanie wydana przez SJG to "karma" powróci XD .

Osobiście wolałabym waneko bo jest tańsze i szerzej dostępne.
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: mika » pn lis 19, 2018 1:52 pm

Smutne to dla mnie. Nie będę miała nawet zakładki z Yony, bo nie mam zamiaru zamawiać preorderów, jeżeli, co najprawdopodobniejsze, wyda ją Studio.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pn lis 19, 2018 2:06 pm

Jeżeli Studio JG wyda Yonę to ciekawe, czy się wyrobią, już Śnieżka i Natsume wychodzą co 1.5 tygodnia + z tego co wiem, Jak zostałam bóstwem też ma w takim czasie wychodzić, a tu jeszcze Yona, która ma 27 tomów. Chciałabym, żeby to Waneko wydało Yonę, ale skoro już inne wydawnictwo ją dostało to mówi się trudno, oby to nie było tylko JPF, bo na obecną chwilę nie wierzę, że będzie regularnie przy nich wychodziła.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pn lis 19, 2018 2:55 pm

W wyniku ujawnienia pewnej informacji przez pewne wydawnictwo, istnieje możliwość przyspieszenia zapowiedzi, przynajmniej jednej z nich?

SJG: Subtelne ;) Nie, nie chodzi o Yonę. I tak po prawdzie ten nasz romans nie wyszedł magazynie szojkowym, więc w sumie nie bardzo można go pod to podciągnąć (te podziały shounen/shoujo bywają bardzo mylące, a jakoś w obliczu ostatnich newsów czujemy, że warto się teraz doprecyzować). Powiedzmy więc że mamy dla Was: szkolny romans (dla chłopców i dziewczyn), krótciutki shounen (akcja) i jeszcze krótszy seinen (okruchy życia). Żeby nie było wątpliwości :)
To ciekawe :D

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Pajęcza_Lilia » pn lis 19, 2018 2:58 pm

Hmm. Dwocipy o 'karma za Kuroshitsuji' pomijając... ktokolwiek nie wydałoby Yonę to jakoś nie szkoda mi Waneko.
Nikt z nas nie ma pełnej wiedzy, ale nie można oprzeć się wrażeniu, że JG zapowiedziało Śnieżkę i Waneko rzuciło się by pdebrać im klientów ogłoszeniem Yonu (było sporo komentarzy typu 'nie ma yonu to Śnieżka też dobra'). Dzielnie skóry na niedźwiedzu nigdy się nie sprawdza.

Zaskakuje mnie za to, że Waneko zrobiło taki błąd - wszędzie w końcu są teksty 'bez umowy w rękach nic nie ogłaszamy', a nie podejrzewam jakiegś spisku w którym Japonia nagle zerwałaby umowę.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Online

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » pn lis 19, 2018 3:01 pm

Hmm czyli JPF ma Yone? :shock: W końcu Służąca im się skończyła i nie mają shoujo w ofercie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ame » pn lis 19, 2018 3:07 pm

miaka88 pisze:
pn lis 19, 2018 3:01 pm
W końcu Służąca im się skończyła i nie mają shoujo w ofercie.
Z szojek mieli w planach tylko Sailorki w nowym wydaniu. Oby nie oni. Nie cierpię ich małego formatu. :x
No to Studio mnie zaskoczyło. Ciekawe co to będzie. 8-)

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Pajęcza_Lilia » pn lis 19, 2018 3:08 pm

miaka88 pisze:
pn lis 19, 2018 3:01 pm
Hmm czyli JPF ma Yone? :shock: W końcu Służąca im się skończyła i nie mają shoujo w ofercie.
Prócz nich pozostają Dango i Kotori (nie jestem taką sadystką by życzyć komuś Yumegari xD), bo to jednak tytuł z ciut droższej/lepszek półki.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Cavaliere » pn lis 19, 2018 3:09 pm

Możliwe że SJG weźmie Yone to seria w ich stylu :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pn lis 19, 2018 3:10 pm

Chyba zostaje tylko JPF :/ Wątpię, żeby Kotori, czy Dango się za to zabierało, nie wspominając już Yumegari. Zostaje Hanami, ale oni takich tytułów nie wydają. Trochę szkoda, JPF dla mnie ostatnio podupada.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Cavaliere » pn lis 19, 2018 3:39 pm

Ja mam nadzieje, że to nie JPF. Bardzo nie lubię ich wydań kieszonkowych na przykład: ONE PIECE
Yuriko pisze:
pn lis 19, 2018 3:10 pm
rochę szkoda, JPF dla mnie ostatnio podupada.
Można wiedzieć czemu? Czysta ciekawość. ;)

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Online

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » pn lis 19, 2018 3:41 pm

To może być Yona tym shoujo od JPF kiedy był plan na MFKiG a pisali, że sprawy się przeciągają i nie mają papierów.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości