nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Katori » czw lis 15, 2018 5:01 pm

Citrusa bardzo chętnie wezmę, to są te specjalne edycje okładek, nie?

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » czw lis 15, 2018 5:04 pm

pittegawll pisze:
czw lis 15, 2018 4:58 pm
to czemu nie zaczęli od Sora no Otoshimono?
Waneko uparło się na zaskakiwanie czytelników czy tego chcą czy nie. Ten motyw już większości zbrzydł, ale co zrobić :/.

Ps. Podbijam pytanie o shoujo. Miało byćnie ma.
Ostatnio zmieniony czw lis 15, 2018 5:05 pm przez Fani, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2701
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Angu » czw lis 15, 2018 5:05 pm

Fani pisze:
czw lis 15, 2018 4:50 pm
Jest tyle ciekawszych tytułów jak Go-Toubun no Hanayome
+1
Citrus - zaskoczona jestem, że ktoś się w końcu na to zdecydował. :P
Czytałam kiedyś kilka pierwszych rozdziałów i jakoś niespecjalnie mnie zachwyciło. Może sprawdzę anime i się zdecyduje.
Na razie 0/2.
Obrazek

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Thoreline » czw lis 15, 2018 6:02 pm

Nic dla mnie, w sumie to nawet zapomniałam o zapowiedziach.

kolega335
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 22, 2016 12:14 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kolega335 » czw lis 15, 2018 7:13 pm

Citrus chętnie biorę.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » czw lis 15, 2018 7:42 pm

Mormicc pisze:
czw lis 15, 2018 4:25 pm
W ogóle seria ukaże się u nas w alternatywnych wariantach okładkowych :shock:
Gdzie tak napisali? W ogłoszeniu nie widzę :shock:

Citrus wezme, trzeba wspierać rynek yuri w Polsce.
Obrazek

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ginny » czw lis 15, 2018 7:44 pm

Cavaliere pisze:
czw lis 15, 2018 3:50 pm
Magi chyba bedzie jedyną mangą i Vanitas do kupienia u waneko. Chyba stałam sie naprawdę wybredna...
Chyba też jestem wybredna :D Też niedługo Magi będzie jedyną mangą jaką kupuję, która ukazuje się na bieżąco, inne dogoniły Japonię. Przynajmniej uzbieram Nasz Cud.

Z zapowiedzi nic nie dla mnie. Ecchi nie lubię, yuri tym bardziej.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » czw lis 15, 2018 7:54 pm

miaka88 pisze:
czw lis 15, 2018 7:42 pm
Mormicc pisze:
czw lis 15, 2018 4:25 pm
W ogóle seria ukaże się u nas w alternatywnych wariantach okładkowych :shock:
Gdzie tak napisali? W ogłoszeniu nie widzę :shock:
W komentarzach pod ogłoszeniem napisali, że pokazali te okładki które wydadzą
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » czw lis 15, 2018 7:58 pm

Faktycznie, nie zauważyłam, że pokazali okładki alternatywne. :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: KubciO » czw lis 15, 2018 8:10 pm

Matii pisze:
czw lis 15, 2018 4:58 pm
Pierwsza zapowiedź cieszyła mnie gdy zobaczyłem "seinen", a potem zobaczyłem ecchi. :(
Miałem identycznie. Nie znam się, nie czytam ecchi, ale po komentarzach widać, że nie wybrali najlepiej. Mogli postarać się o coś lepszego albo, jak zauważył Fani, tytuł, który dostanie za niedługo anime - zawsze to zwiększa zainteresowanie.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Lunatyczka » czw lis 15, 2018 8:14 pm

Dla mnie nic - 0/2. Ostatnio żadne propozycje wydawnictw do mnie nie przemawiają. Z jednej strony to dobrze, bo mam jeszcze trochę innych zaległości, z drugiej zaś trochę szkoda, bo mam parę pozycji, które chciałabym żeby wydano i są w Polsce znane, dlatego rozczarowują mnie takie ogłoszenia mang, których nikt nie zna i nikt nie oczekuje... :/

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » czw lis 15, 2018 8:55 pm

Plunderer ma mieć anime
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... me/.127943
Zapowiedziano je w lutym i od tego czasu nie pojawiły się żadne nowe informacje co dalej z projektem, albo ja na żadne nie trafiłem :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Luchael » czw lis 15, 2018 9:04 pm

Całkowicie zapomniałem o tych zapowiedziach, więc nie nastawiałem się na nic szczególnie.

Plunderera kojarzę, bo kiedyś tam zapowiadali anime. Nie oczekuję jakichś cudów, a autor robił Sora no Otoshimono, więc czemu nie, skoro już wydają to ecchi.

Citrusa kijem nie tknę. Szkoda mi trochę osób, które nastawiały się na zakończone shoujo a dostały to coś. Najwyraźniej anime i zakończenie mangi zrobiły swoje. Zostanę tymczasem przy Yagate i Murcielago.

Mam wrażenie, że wszystkie wydawnictwa robią w tym roku wyraźny progress, a Waneko cały czas drepcze w miejscu, czasami stawiając dwa kroki w tył. W tym roku zapowiedziano takie różnorodne tytuły jak Shirayuki, Yotsuba, Made in Abyss czy Perfect World. Nie wszystkie mnie interesują, ale wiem że to dobrej jakości konkrety, na które ludzie czekali. Tymczasem w tym roku Waneko bierze się głównie za no-namowe tytuły i edgy mangi dla nastolatków (co prawda sam biorę niektóre z nich, ale to bardziej jako guilty pleasure). Oprócz Neverlanda światełkiem w tunelu była Yona, ale wszyscy wiemy jak to się skończyło.

Nadal mam nadzieję, że to tylko okres przejściowy i w przyszłym roku rzucą czymś grubszym.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: zandam » czw lis 15, 2018 9:09 pm

Lunatyczka pisze:
czw lis 15, 2018 8:14 pm
dlatego rozczarowują mnie takie ogłoszenia mang, których nikt nie zna i nikt nie oczekuje... :/
To byłoby nawet godne pochwały, bo jest wiele nieznanych perełek, o których u nas się nie mówi (choćby Łuski od Jpfu), gdyby to rzeczywiście były jakieś nietuzinkowe/dobre tytuły...

Zapomniałam o zapowiedziach... >D

Jedyną pozytywną rzeczą, którą mogę powiedzieć o obu tytułach jest to, że pierwszy ma ładne okładki. Passa braku zainteresowania nowościami Waneko nadal u mnie trwa w najlepsze. :)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Grey » czw lis 15, 2018 9:26 pm

No ręce mi opadły xD
O Citrusie się nie wypowiem - nie lubię takich yuri, ale że yuri na rynku mało - ok, może ktoś się ucieszy.

Ale Plunderer? Plunderer? Autor ma tyle naprawdę dobrych mang, Sora no Otoshimono, Mój Zbawca (czy jak tam to tłumaczyć), ot nawet Gou-dere Bishoujo Nagihara Sora czy jednotomówka Seven Ocean a tu zapowiedź chyba najgorszej mangi w karierze autora... nie no, ok anime niedługo itd. ale ta manga jest naprawdę totalnie nijaka. W ogóle zauważyłem jakieś wypalanie się pewnych autorów i niestety ale Minazuki Suu jest jednym z nich. Jeśli wierzyć bakaupdates zadebiutował w 2002 r. z grubej rury porządną serią Mój Zbawca a sławę przyniosło mu Sora no Otoshimono z 2007.
Niestety w 2014 r. popełnił Plunderera no i cóż... jest jak jest.

No lekka beka.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » czw lis 15, 2018 10:25 pm

Tak mi się coś po głowie tłukło, że dziś 15 i zapowiedzi powinny być. Citrusa nie zamierzam dotykać, czytałem to jakiś czas temu i rzuciłem, bo strasznie mnie irytowało. Plunderer...Opis fabuły strasznie mnie zniechęcił. Ale jest tag ecchi, a niedawno narzekałem, że brakuje mi tego na naszym rynku. Przeczytałem rozdział, potem drugi i trzeci. Okropnie to nijakie! Nie ważne jak jestem głodny, nie będę brał byle czego.
Grey pisze:
czw lis 15, 2018 9:26 pm
Autor ma tyle naprawdę dobrych mang, Sora no Otoshimono, Mój Zbawca (czy jak tam to tłumaczyć), ot nawet Gou-dere Bishoujo Nagihara Sora czy jednotomówka Seven Ocean a tu zapowiedź chyba najgorszej mangi w karierze autora...
Zgrabnie podsumowane. Ostatecznie, nic dla mnie.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » czw lis 15, 2018 10:31 pm

Kiedyś było chyba o tym mowa, że Citrus jest jednym ze znanych yuri więc jak to się nie sprzeda to pewnie następnego GL szybko nie dostaniemy.
Obrazek

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw lis 15, 2018 10:40 pm

miaka88 pisze:
czw lis 15, 2018 10:31 pm
Kiedyś było chyba o tym mowa, że Citrus jest jednym ze znanych yuri więc jak to się nie sprzeda to pewnie następnego GL szybko nie dostaniemy.
Z yuri ten problem, że o ile yaoi ma swoje powszechnie popularne tytuły (Tyran, Finder, Totally Captivated, obecnie 10 count), to yuri ma głównie tone średnio/mało znanych. Więc jedyne co pozostaje to stawiać na napalone nastolatki.
W takim ujęciu Citrus jest całkiem dobre. Ot, ładne rysunku, małolaty się podniecą, może za rok/dwa jak skończy się Citrus to kupią też coś bliżej Piety niż dalej.
Trochę mierzi mnie pisanie że to 'śmieć', bo akurat toksyczności nam w fandomie nie brakuje i nie trzeba jej dodawać. :P

To ecchi... to po prostu porażka. Wyżej wyjaśnili czemu, nie będę kopać leżącego. :lol:

Za to na fajsie ktoś proponował Waneko Hataraku Saibou i aż dreszczy dostałam jak przypomniałam sobie tłumaczenie Promised Wonderland a'la skany i pomyślała co Waneko mogłoby zrobić z tak techniczną mangą. Chociaż HS i HSBLACK chętnie bym widziała u nas.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alextasha » czw lis 15, 2018 10:42 pm

miaka88 pisze:
czw lis 15, 2018 10:31 pm
Kiedyś było chyba o tym mowa, że Citrus jest jednym ze znanych yuri więc jak to się nie sprzeda to pewnie następnego GL szybko nie dostaniemy.
A nie sądzę, żeby się jakoś szczególnie dobrze sprzedał, bo nie jest on najwyższych lotów... Dodatkowo zakładam, że większość osób, które chciało to kupić, to już ma wersję od Seven Seas...

Oczywiście jak się nie sprzeda, to Waneko będzie mówić "no i widzicie, mieliśmy rację, yuri nikt nie chce. Nie sprzedaje się, nie będziemy więcej tego wydawać". Ale zacytuję tu jeden komentarz z FB :v "Narzekajmy, że yuri się nie sprzedaje. Wydawajmy najgorsze yuri." Z którym się zgadzam...

No ale zobaczymy jak to będzie.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Łukasz.T » czw lis 15, 2018 11:00 pm

Plundera na pewno odpuszczam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości