nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » czw wrz 23, 2010 4:59 pm

ehhh jak zwykle wiele szumu a potem nic ;< przykład Sakura i teraz loveless,coż mam nadzieję że wydawanie kociłapki zajmie im 4 mc a nie rok :roll: bo chce żeby szybko to się skończyło i wzięli za coś lepszego na szczęscie tylko ma 2 tomy... =D>
Obrazek

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » czw wrz 23, 2010 6:54 pm

kijanka pisze:
mila pisze:wolę Loveless
Przykro mi, ale gdy pisałam do WANEKO odpisali mi, że z niego zrezygnowali (też bardzo liczyłam na tę mangę) :(
=D>
Mogę być spokojniejszy o kolejną nowość, chyba :)

kijanka
Status: Offline

Post autor: kijanka » czw wrz 23, 2010 8:48 pm

Akiho pisze:coż mam nadzieję że wydawanie kociłapki zajmie im 4 mc a nie rok bo chce żeby szybko to się skończyło i wzięli za coś lepszego
Dokładnie. A choćby nawet, jeżeli chcą wydać mangę o kotach, to niech przynajmniej będzie to "Chii's sweet home" (nie, żebym narzekała, bo tak czy siak kociłapkę kupię, aczkolwiek jestem ciekawa co to za "cudo", szczególnie, że ma tylko 2 tomy :P ). Mam tylko nadzięję, że dalsze tytuły będą bardziej trafione (mogliby zrobić jakąś ankietę czy coś).

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » czw wrz 23, 2010 9:23 pm

dobrze przeprowadzona ankieta to dobry pomysł (nie tak jak swego czasu na JPF, gdzie można było głosować co godzinę na nowo ;/)

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » czw wrz 23, 2010 9:50 pm

Przeprowadzanie jakichkolwiek ankiet to bezsens. Bardzo łatwo sfałszować wyniki takich. Lepiej rozejrzeć się po stronach fanowskich, forach i zobaczyć, ile osób interesuje się danym tytułem. Poza tym, takie "listy życzeń" w której każdy wymienia po kilka tytułów jakie chciałby zobaczyć po polsku, też są dobrym pomysłem. Jak pojawia się rywalizacja pomiędzy tytułem X i tytułem Y oczywistym jest, że fanatyk pozycji X zrobi wszystko, żeby ta pozycja wygrała, nawet jak to będzie proszenie znajomych (którzy wcale nie muszą się interesować mangą albo którym zwisa kupowanie takich rzeczy) o głosowanie, czy kombinowanie na miliard innych sposobów. Takimi sposobami mniej popularna pozycja zdobywa przewagę, jest wydawana a wydawnictwo się zastanawia, dlaczego tak niska sprzedaż jest skoro w ankiecie na mangę X brała udział czterocyfrowa liczba osób, a ledwo setka się sprzedała, i to nie jednego dnia a przez kilka tygodni :roll:

kijanka
Status: Offline

Post autor: kijanka » ndz wrz 26, 2010 8:59 pm

OgóreKiszony pisze:oczywistym jest, że fanatyk pozycji X zrobi wszystko, żeby ta pozycja wygrała, nawet jak to będzie proszenie znajomych (którzy wcale nie muszą się interesować mangą albo którym zwisa kupowanie takich rzeczy) o głosowanie
W takim razie głosy ludzi, którzy rejestrowaliby się na forum tylko po to, aby oddać głos, nie byłyby liczone :mrgreen: Przecież zawsze można sprawdzić ilość postów i datę rejestracji :P

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » pn wrz 27, 2010 9:24 am

A po drugie... mało komu chciałoby się zarejestrować na forum tylko po to, żeby oddać głos w ankiecie (szczególnie, że rejestracja/logowanie jest czasem utrudnione - tehe~)

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » wt sty 04, 2011 11:26 pm

Tak szczerze? Będę wredną żmiją i powiem, że okładkę Kociłapki to żeście zmaścili, drogie Waneko ;D kolory jak z grobowca ^^" no sory, ale mi się to z komedią nie kojarzy.
nawet jeśli nie mogliście dostać skanu oryginalnego arta to przecież można było dać kolorowe tło, kota przepuścić przez hue/saturation/colorize, dać mu jakiś beżowy kolor i wrzucić oczojebny napis ^^"
(wieee, wymądrzać to się każdy potrafi, no ale kaman, prosta rzecz)
EDIT: aa, i zwiększyć stroke dookoła kota (bardzo), dookoła tytułu (troszkę) i słowo "kociłapki" też mogłoby być nieco większe :)


A tak w ogóle to chciałam spytać - w zeszłym roku w zapowiedział przewijała się pozycja (oprócz kociłapki) "nowy tytuł ileś", w grudniu zniknęła i teraz też jej nie ma - to co, jakieś plany? :)
Ostatnio zmieniony śr sty 05, 2011 12:58 am przez baka-oni-ri, łącznie zmieniany 2 razy.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » wt sty 04, 2011 11:30 pm

Jeśli udałoby się dotrzymać tych wszystkich zapowiedzi na 2011... byłbym naprawdę Happy. Wampirzyca Karin chyba kończy się na 7 tomie w tej Wanekowskiej wersji?

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr sty 05, 2011 12:42 am

A ja mam uwagę do pasków z Kociłapki - skoro chcecie zachęcić ludzi, to dajcie w takim rozmiarze, żeby dało się odczytać tekst (np. fot 2 z 8 - 4 kadr - za cholerę nie wiem, co napisaliście przy strzałce).
Poza tym:
2 z 8 - "Już jej nie do snu" - brzmi bardzo sztucznie;
3 z 8 - "Jak przyniosę zakupy..." - "Gdy", a najlepiej "Gdy wracam z zakupami/ z zakupów..."
3 z 8 - "...takie wieeeelkie." - źle położony akcent, powinno być "taaaakie wielkie."
7 z 8 - "Stap!" - Stąp!

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr sty 05, 2011 8:38 am

baka-oni-ri pisze:kolory jak z grobowca ^^"
Może Waneko czuje się, jakby już było w grobie... Tak szczerze, to już dawno zwątpiłam w ich talent wydawniczy.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr sty 05, 2011 10:36 am

Guys, serio! ja wam to zrobie! za darmo! XD

Karcik
Status: Offline

Post autor: Karcik » śr sty 05, 2011 2:33 pm

Ctrl+ (przynajmniej w firefoxie) i wszystko widać. Na 7 kadrze jest "ą" :P

Aleście się przyczepili tego koloru, wy rasiści jedni, wyyy... [-X Na kolory okładki spójrzcie z tej strony - jakby dali jakieś słitaśne jaskrawe kolorki, komiks kupowałyby tylko i wyłącznie dzieci, dorośli nawet nie zajrzeliby do środka, bo a nuż znajomi akurat by ich zobaczyli etc ;p A tak to młodszych odbiorców przyciągnie kotek i jasne napisy, zaś starszych właśnie ta neutralność (no może nie tyle przyciągnie, co po prostu nie odstraszy ;) ).

Gdyby chcieli zmienić taką pierdołę jak kolor kota, to premiera przesunęłaby się pewnie o jakieś pół roku. Jakby nie patrzeć, osobiste prawo autorskie zabrania wszelkich zmian w utworze (czyli samym arcie kota), więc negocjacje z autorką czy tam wydawnictwem mogłyby trochę potrwać.
Znaczy się rzucam tu tylko suchą teorią, a jak to jest w tym przypadku, to jedynie Waneko wie (może już mieli zgodę, że mogą robić, co tylko chcą z tym artem, np przerobić kota na psa, ale wątpię) ;)

moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » śr sty 05, 2011 2:56 pm

Karcik pisze:Gdyby chcieli zmienić taką pierdołę jak kolor kota, to premiera przesunęłaby się pewnie o jakieś pół roku. Jakby nie patrzeć, osobiste prawo autorskie zabrania wszelkich zmian w utworze (czyli samym arcie kota), więc negocjacje z autorką czy tam wydawnictwem mogłyby trochę potrwać.
Znaczy się rzucam tu tylko suchą teorią, a jak to jest w tym przypadku, to jedynie Waneko wie (może już mieli zgodę, że mogą robić, co tylko chcą z tym artem, np przerobić kota na psa, ale wątpię) ;)
Oryginał wygląda tak:
http://www.amazon.co.jp/%E8%82%89%E7%90 ... 4253105319
Bardziej mi się podoba. Takie tło nie trudno zrobić, pomarańcz i jakiś wzorek w photoshopie czy co tam Waneko posiada.

Karcik
Status: Offline

Post autor: Karcik » śr sty 05, 2011 3:46 pm

Wiem, jak wygląda oryginał :) Tylko chyba nie przeczytałeś/aś, co napisałam - chodziło mi o zmianę koloru samego kota, nie o tło. A dlaczego według mnie takie tło nie sprawdziłoby się na polskim rynku, napisałam w akapicie wyżej.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr sty 05, 2011 4:37 pm

Karcik pisze:Aleście się przyczepili tego koloru, wy rasiści jedni, wyyy...
och my podli! ;)
Karcik pisze:Na kolory okładki spójrzcie z tej strony - jakby dali jakieś słitaśne jaskrawe kolorki, komiks kupowałyby tylko i wyłącznie dzieci, dorośli nawet nie zajrzeliby do środka,
ta, a teraz można śmiało oznaczyć kota "18+ death, gore and violence inside" XD
nie nazwałabym tego kolorami neutralnymi. Tzn oczywiście, czarny i biały są neutralne, ale jeśli chcemy osiągnąć ten efekt na okładce to proponuje delikatne kolory, jakiś niebieski, zielony, bez przesytu.
To jest mimo wszystko komedia o kocie. Można i było dać to pomarańczowe tło, zamiast tej teksturki z oryginału paćnąć ślady kocich łapek (wówczas to samo tło w innym kolorze możnaby użyć do tomu 2 i 3 :) ), napis zieleń+róż+błękit (czy tam pomarańczka)+biały obrys (jak na oryginale), a kota i tak bym troche podkolorowała :) nie chodzi mi o jakiś widoczny odcień, tylko o to, żeby szary nie był szary. na 2gim tomie kot ma kolor :) jeśli nie mogli dostać oryginalnego arta z okładki, drobiazg w postaci odcienia (sat +2 xD) chyba wolno. No ale też w sumie nie wiem ^^"

Mimo wszystko naprawdę zmieniłabym to czarne tło + czarny napis "pamiętnik"
no kaman, "Nie dziękuję" było wściekle różowe :) oryginalna okładka kota wcale wg mnie nie jest przesłodzona :)

Kaile
Status: Offline

Post autor: Kaile » śr sty 05, 2011 8:46 pm

OgóreKiszony pisze: Wampirzyca Karin chyba kończy się na 7 tomie w tej Wanekowskiej wersji?
Tak

Karcik
Status: Offline

Post autor: Karcik » śr sty 05, 2011 8:53 pm

baka-oni-ri pisze:
Karcik pisze:Aleście się przyczepili tego koloru, wy rasiści jedni, wyyy...
och my podli! ;)
Taki żarcik ;p
baka-oni-ri pisze:teraz można śmiało oznaczyć kota "18+ death, gore and violence inside" XD
Do tego brakuje fontów imitujących ściekającą krew, oczywiście w kolorze czerwonym, i jakiegoś czarnego gradientu, że niby kot się z mroku wyłania, a oczy świecą mu złowieszczo ;)
baka-oni-ri pisze:kota i tak bym troche podkolorowała :) nie chodzi mi o jakiś widoczny odcień, tylko o to, żeby szary nie był szary.
Jak już wspominałam - każda taka zmiana (choćby dorysowanie np małej, jedno milimetrowej kreseczki gdzieś, a co dopiero już mówić o delikatnej zmianie koloru) bez zgody autora jest naruszeniem prawa. Również jak wspominałam - nie wiem też co prawda, na jakich warunkach Waneko ma umowę z autorką, czy dała im wolną rękę w tym temacie, czy nie (ale zakładam że nie, w końcu kto by chciał, by się wtrącano w jego rysunki i wizję artystyczną) ;)


Ja z oceną okładki wstrzymam się, aż zobaczę ją w całości, nie tylko od frontu, a na razie powiem tylko, że mi ta czerń nie przeszkadza i nie nasuwa depresyjnych myśli :)
Tak z innej beczki - wiedzieliście, że w Chinach czerń to kolor małych chłopców i szczęścia? :-k

Lulu-chan
Status: Offline

Post autor: Lulu-chan » śr sty 05, 2011 9:29 pm

baka-oni-ri ma rację, Karciku. Ta okładka jest straszna i wcale nie zachęca do
zakupu starszego widza. Chyba już wolałabym zobaczyć "słitaśne jaskrawe kolorki" niż ten atak mrocznych kolorów, przy takim tytule. Okładka jednak powinna odzwierciedlać to co jest w środku, a tu jak ją pierwszy raz zobaczyłam, to pierwsze co pomyślałam, że to jakiś horror o zabijaniu kotów, a nie komedia.

P.S. Co nas to, że zmiany wymagają czasu i dogadywania, to sprawa wydawnictwa, nas, czytelników interesuje jedynie efekt końcowy, za który płacimy i dlatego chcemy porządnie wykonanej roboty.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr sty 05, 2011 9:32 pm

Karcik pisze:Tak z innej beczki - wiedzieliście, że w Chinach czerń to kolor małych chłopców i szczęścia? :-k
tak, a chryzantemy u nich to symbol szczęścia i dobrobytu, ładu społecznego, miłości, płodności i czego tam jeszcze ;D dziwny kraj, doprawdy XD
Karcik pisze:Do tego brakuje fontów imitujących ściekającą krew, oczywiście w kolorze czerwonym, i jakiegoś czarnego gradientu, że niby kot się z mroku wyłania, a oczy świecą mu złowieszczo ;)
oo, dobre! xD
Karcik pisze: Również jak wspominałam - nie wiem też co prawda, na jakich warunkach Waneko ma umowę z autorką
tez nie wiem, ale napisali, że nie dostali oryginalnego arta. w związku z czym niby mogliby mieć wolną rękę do stworzenia własnej okładki (co zrobili, khe khe XD), choć wykorzystali kota z oryginalnej okładki, który tam też jest szary (choć na pomarańczowym tle aż tak to nie gryzie), więc pewnie nie mogli nic zrobić. nooo, ale mogli zapytać/zrzucić wszystko na przekłamanie kolorów w drukarni (XD)/imitować oryginalną. oh well :P
Sie zobaczy, a nuż wnętrze będzie mhhhroczne XD

Ps. o, dostałam wsparcie XD

Edit: a tak jeszcze a propo ingerencji, to wydaje mi się że jeśli by nie można było robić żadnych zmian, to przyciemnianie, rozjaśnianie, zwiększenie kontrastu na potrzeby wydania, by też pod to podchodziło, a jeśli nie, to podkolorowanie kota o ton czy dwa podpinałabym jednak pod dostosowanie arta do druku, a nie jako ingerencja, w końcu odbiór obrazka zależy nawet od monitora jaki się posiada. no ale zobaczymy ^^

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości