nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ginny » śr sty 02, 2019 6:19 pm

A miałam ograniczać kupno mang, bo ostatnio za bardzo szaleję. MKR oglądałam wieki temu na RTL7 i pewnie kupię przez sentyment, choć anime średnio mi się podobało, ale ponoć manga lepsza. Sakurę raczej na pewno kupię.

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Lunatyczka » śr sty 02, 2019 6:48 pm

A ja też planuję ograniczyć mój mangowy zakupoholizm i na razie dalej wszystko idzie w tym kierunku, bo Clamp mnie nie interesuje. Jednak mimo to jestem bardzo zadowolona, że nie są to serie byle-jakie-zapychacze tylko takie na które wiele fanów na nie czekało, także propsuję. ;)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Reviolli » śr sty 02, 2019 6:56 pm

Na razie jestem na nie, ale może się jeszcze zastanowię.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: zandam » śr sty 02, 2019 7:07 pm

Jednak warto było czekać tyle lat za MKR. :D Wprawdzie fanką Clampa nie jestem, ale MKR oglądałam lata temu i do dzisiaj odczuwam ogromny sentyment do tego tytułu. Od kilku lat zastanawiałam się nad zakupem zagranicznego wydania, ale z kilku powodów tego nie zrobiłam i dobrze, teraz już na pewno nie będę żałowała tej decyzji.

Co do CCS, to jeszcze pamiętam, jak zagłosowałam na tę mangę w ankiecie w Mangamiksie (Kiedy to było...?). Lata minęły, gust się zmienił i choć ten tytuł fabularnie mnie obecnie nie interesuje, to jednak kupię przynajmniej pierwszy tom. Może sentyment wróci. :P

Fajny początek roku, bo poprzednim - beznadziejnym, oby tendencja była tylko zwyżkowa. :)

JPF wrócił do OMG, Waneko wyda Sakurę zapowiedzianą kilkanaście lat temu, w takim razie są jeszcze szanse na DNA2 i Furubę od JPFu (bo Kindaichi przy takiej ilości tomów to sfera marzeń). :P

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 558
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ramsey Ka » śr sty 02, 2019 7:30 pm

Zapowiedzi na + aczkolwiek Clamp to nie moja bajka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ajsza » śr sty 02, 2019 8:06 pm

I to się nazywa porządne zapowiedzi...

W zeszłym roku kupiłam amerykańskie wydanie MKR, więc trochę zła byłam na początku, jednak mi to uczucie zelżało po przeczytaniu tego:
kuras pisze:
śr sty 02, 2019 4:51 pm
W MKR nie dostaliśmy ani jednej strony kolorowej niestety :(
Również i ja głosowałam na CCS w Mangamixie i nic się nie zmieniło od tamtej pory. Tytuł ląduje na liście zakupów :)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » śr sty 02, 2019 8:11 pm

Biore oba tytuły! Cieszyłam się tak przy zapowiedzi Rózy, Berserka czy Monstera.

A już miałam kupować Sakure po angielsku... Sorry nie wiem co napisać z tej radoścl.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hikaru-chan
Posty: 58
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 9:00 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Hikaru-chan » śr sty 02, 2019 8:17 pm

Jezu ja wciąż nie wierzę w to co widzę *_* Tyle lat czekania na MKR <3 Sakurę oczywiście też biorę <3
I mam wielkie nadzieję, że w przyszłości jeszcze coś CLAMPa wyjdzie *_* Tokyo Babylon, Tsubasa <3
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Lina » śr sty 02, 2019 8:37 pm

Nie wierze :D wspaniała wiadomość. Już mówiłam że tylko zbieram Shirayuki i ostatnio nic nie ma dla mnie ciekawego z nowości. A tu takie niespodzianki :D .MKR na pewno kupie. Co do Sakury to hmm shoujo mnie juz nie kreci ale kiedys bardzo ubolewałam że Waneko nie wydalo tej mangi. Uwielbialam Clampa i uwielbiam Tsubase więc Sakure też biore. Myślę że po tylu latach nadal będzie mi się przyjemnie czytało.

Już myślałam że Waneko na 20 lecie mnie nie zaskoczy a tu taka niespodzianka :D . Mój biedny portfel:p

Awatar użytkownika
Momomiya
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:58 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Momomiya » śr sty 02, 2019 8:39 pm

Nie wierzę, CLAMP wrócił do Polski? A już serio myślałam, że nikt od nich nic już nie wyda, a na pewno nie "starocie".
Faktycznie świetne nowości na 20-lecie Waneko - zwłaszcza Sakura, biorąc pod uwagę Mangamix.
Do obu tytułów mam sympatię przez wzgląd na oglądane w dzieciństwie anime, no i lubię też bardzo gatunek magical girls. W dodatku formaty powiększone. Nic, tylko kupować! :D Szkoda jedynie kolorowych stron w MKR, ale już trudno.

Edit: haha, trzy osoby pod rząd napisały to samo - "nie wierzę" :lol:

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Luchael » śr sty 02, 2019 9:00 pm

Już po zapowiedzi MKR czułem, że pójdą za ciosem i wezmą się za Sakurcię :D . Oczywiście biorę ją, już od jakiegoś czasu przymierzałem się do tego tytułu, a tu akurat okazja będzie. Miło też, że wydadzą ją w powiększonym formacie i z kolorowymi stronami.
Waneko mocno zaczęło nowy rok, oby tak dalej :)

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: gg gonia » śr sty 02, 2019 9:00 pm

Ja sentymentu do serii nie mam, w telewizji animca nie oglądałam.
Oblukałam sobie tę Sakure (pare poczatkowych rozdziałòw) i tak szczerze to nie poczułam żadnego "WOW", moze przez brak sentymetalnego spojrzenia, ogólnie było mega słodko. Ale jakby ktoś chciał mi wyjasnic fenomen tego tytułu, bo i slyszałam o nim nie raz i jest swego rodzaju klasykiem, to będzie mi miło. Może być ze spoilerami. Czym ta seria zasłużyła na miano kultowej? Chodzi o kreskę, przełamywanie jakis tabu, a moze została wydana w dobrym czasie i miala szczęście?

Na razie moje jedyne odczucia to takie że gdybym miała 7 letnie dziecko to chętnie bym mu kupiła. Sobie już nie bardzo.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alzea » śr sty 02, 2019 9:26 pm

zandam pisze:
śr sty 02, 2019 7:07 pm
w takim razie są jeszcze szanse na DNA2 i Furubę od JPFu (bo Kindaichi przy takiej ilości tomów to sfera marzeń).
właśnie po cichu liczę na Furubę, bo nowe anime :>>

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Zugai. » śr sty 02, 2019 10:04 pm

0/2, CLAMP mnie niezbyt interesuje ( a przynajmniej nie te konkretne serie ), ale mam nadzieje, że cały rok będzie obfitował w podobne niespodzianki :wink: .

Skoro Sakura doczekała się wydania, to czekam na ogłoszenie Gokinjo Monogatari obiecanego w którymś tomiku Paradise Kiss :mrgreen: .

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: amsterdream » śr sty 02, 2019 10:06 pm

Nie trawię Clampa więc dzisiejszymi zapowiedziami Waneko jestem rozczarowany. Ale i tak uznanie z mojej strony za sięgniecie po coś klasyczniejszego a nie po kolejnego no-name`a z bishami na okładce.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » śr sty 02, 2019 10:15 pm

Ajsza pisze:
śr sty 02, 2019 8:06 pm
W zeszłym roku kupiłam amerykańskie wydanie MKR, więc trochę zła byłam na początku, jednak mi to uczucie zelżało po przeczytaniu tego:
kuras pisze: ↑02 sty 2019, 16:51
W MKR nie dostaliśmy ani jednej strony kolorowej niestety
W tej wersji, którą Waneko zaprezentowało na fejsie, nie ma kolorowych stron. To się chyba nazywa New Edition, czy jakoś tak. Mam po japońsku.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » śr sty 02, 2019 10:20 pm

ociesek pisze:
śr sty 02, 2019 10:15 pm
W tej wersji, którą Waneko zaprezentowało na fejsie, nie ma kolorowych stron. To się chyba nazywa New Edition, czy jakoś tak. Mam po japońsku.
Wrzucisz pare zdjęć?
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ninna » śr sty 02, 2019 10:33 pm

Nie no, Waneko rozwaliło system tymi zapowiedziami. W pracy przy śniadanku odpalam neta, a tu szok :D. Zapowiedzi, a w szczególności zapowiedź Sakury, to mocny kandydat do Szoku! Roku 2019.

Niemniej jednak nie kupię, choć jestem wielką fanką Clampa. Od dawna posiadam w swojej kolekcji angielskie omnibusy, które - choć nie pozbawione wad (grzbiety) - podobają mi się i w zupełności mi wystarczają. No i są naszpikowane kolorowymi stronami, których (przynajmniej w MKR) nie będzie. Ale za sam fakt takich zapowiedzi Waneko ma u mnie ogromny plus.

Moooże skuszę się tylko na pierwsze tomy jeśli będzie dodawane do pre-orderów coś fajnego (plakatami nie pogardzę :D ).

Ej, i dajcie "Rexa" w jednotomówkach bo tego nie ma po angielsku :wink:.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: vishaad » śr sty 02, 2019 10:49 pm

Obrazek
To się nazywa zapowiedź wysokiej jakości. Sakurę znam głównie z anime. Mimo typowego potwora tygodnia i fabuły rozwijającej się w kilku ostatnich odcinkach, oglądało się całkiem przyjemnie. Jeszcze nie obejrzałem najnowszego anime, ale nie pamiętam wszystkiego z poprzedniej serii. Może manga mi w tym pomoże. Nie jestem pewien, ale chyba różni się od adaptacji.
Ciekawi mnie czy łatwo było zdobyć licencję na te tytuły.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: pittegawll » śr sty 02, 2019 11:05 pm

vishaad, umarłem z tym gifem z Michelką :D ale pasuje idealnie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości