nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » sob sie 21, 2010 4:22 pm

kijanka pisze:
Hachiko pisze: shoujo nigdy nie za wiele
Czy ja wiem... na naszym rynku jest tego trochę :/ (sorry za offtopa)
Shoujo to około 25% mang wydanych w Polsce. Więc raczej jest mniej, niż więcej.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » sob sie 21, 2010 4:52 pm

nom, tylko jeśli pozostałe 75% to 1-2 inne gatunki :P skoro na polskim rynku mamy szojki, szonenki, szonenajki, szojkoajki, seinenki, komedie, strzelanki, bijatyki, detektywistyczne, historyczne, krwawe, a szojki zajmuja z tego 25%, to jest to bardzo dużo :P

kijanka
Status: Offline

Post autor: kijanka » ndz sie 22, 2010 4:42 pm

Nooo, ja też nie pogniewałabym się za coś krwistego ;p

villian
Status: Offline

Post autor: villian » ndz wrz 19, 2010 9:57 pm

Jakby w końcu Waneko zdecydowałoby się wydać Saiyuki Gaiden to bym umarła ze szczęścia!

arocz
Status: Offline

Post autor: arocz » pn wrz 20, 2010 1:02 pm

Obojętnie co to by była za manga musi trafiać do jak najszerszego grona odbiorców i być popularna. JPF wydaje shounenowe tasiemce i dobrze na tym zarabia. Nie mówię, żeby od razu wydawać mangi 30+ tomowe. Pomyślmy co to mogło by być: Bakuman,D.Gray-Man cieszące się dużą popularnością shouneny, dalej może Nana (to nie jest tytuł dla mnie), ale zauważyłem, że ma liczną rzesze fanów. Suma sumarum obojętnie co to by była za manga nie może być niszowa, żeby się dobrze sprzedała, a Waneko potrzebuje zwiększy swoje obroty. Jeżeli proponujecie jakieś mangi (to do forumowiczów) pomyślcie czy sprzedadzą się one w nakładzie większym niż 1000 egzemplarz, tak żeby wydawnictwo nie musiało później dokładać, lecz zarabiać i wydawać nowe pozycje. Amen. Monolog ten popełniłem z troski o Waneko.

Rixin
Status: Offline

Post autor: Rixin » pn wrz 20, 2010 7:49 pm

A SE albo Monster??

arocz
Status: Offline

Post autor: arocz » pn wrz 20, 2010 11:12 pm

Rixin pisze:A SE albo Monster??
Pewnie też by się nadawały, żeby je dobrze sprzedać. Z tego co pamiętam nie udała się walka o licencję na Monster. Soul Eater jeżeli ma dużą grupę fanów to czemu nie.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » wt wrz 21, 2010 11:42 am

Ja jednak bym wolał aby Waneko dotrzymywało terminów tych mang co wydają, niż jakieś nowe mangi.

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » wt wrz 21, 2010 4:13 pm

<klap klap klap>
a tak na poważnie... po prostu dolicz sobie +1 miesiąc do premiery (wyjątek GTO) przewidzianej przez Waneko i będzie gitara, zero stresu. Dobra, koniec złośliwości - powinniśmy być wdzięczni, że w ogóle takie wydawnictwa jak Waneko, funkcjonują i serwują nam nasze ukochane mangi

Co do nowego tytułu - czy savoir vivre nie nakazywałby, dania jakiejś mglistej poszlaki, co do tytuły nowej mangi? :D

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt wrz 21, 2010 6:04 pm

Też byłbym wdzięczny za jakieś informacje o nowym tytule ;)
Lepiej, żeby marzenia od razu się rozwiały niż żebym musiał się zawieść ^^ bo mój umysł serwuje mi jakoś dwa tytuły które wydaje mi się że mają szansę... acz jeśli okaże się że to nie one cóż... :P będę niepocieszony ^^

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » śr wrz 22, 2010 3:55 pm

na pewno nie będzie to One Piece - JPF potwierdził, że będzie go wydawać na terenie kraju kwitnącego ziemniaka :D

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr wrz 22, 2010 4:03 pm

Nawet mi nie przypominaj :( zabrali się za Naruto, Bleacha i One Piece... wynika z tego że nie kupię od JPF następnej mangi przez 5 kolejnych lat :P
Ale cóż - ich strata.

kijanka
Status: Offline

Post autor: kijanka » śr wrz 22, 2010 5:08 pm

Grey pisze:Nawet mi nie przypominaj zabrali się za Naruto, Bleacha i One Piece... wynika z tego że nie kupię od JPF następnej mangi przez 5 kolejnych lat
Ale cóż - ich strata.
Widzę, że masz o tym te samo zdanie co ja :/

Co do nowego tytułu - też chciałabym się czegoś dowiedzieć. Marzę o kuroshitsuji :wink:

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » śr wrz 22, 2010 5:32 pm

cóż lubię shonen ale chciałabym żeby jpf wydało jakiegoś shojca nie :P licząc ourana,pozostaje Waneko ;) choć nadal liczę na Loveless'a
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr wrz 22, 2010 8:22 pm

kijanka pisze: Co do nowego tytułu - też chciałabym się czegoś dowiedzieć. Marzę o kuroshitsuji :wink:
Ja też!!! :D
Kuroshitsuji albo Elfen Lied ^^ na któreś z nich po cichu liczę :P

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » śr wrz 22, 2010 9:40 pm

no Elfen Lied'a sam bym chętnie skonsumował...
w sumie EL jest bardzo prawdopodobne, bo jakby nie było to ma TYLKO 12 tomów.

mila
Status: Offline

Post autor: mila » śr wrz 22, 2010 9:52 pm

je bym EL nie kupiła, nie podoba mi się... wolę Loveless albo Kuroshitsuji.

alexin
Status: Offline

Popieram!!!

Post autor: alexin » śr wrz 22, 2010 11:39 pm

hiro pisze: kaichou wa maid sama....
POPIERAM!!!!!!
Czekam na spolszczoną mangę.

kijanka
Status: Offline

Post autor: kijanka » czw wrz 23, 2010 3:37 pm

mila pisze:wolę Loveless
Przykro mi, ale gdy pisałam do WANEKO odpisali mi, że z niego zrezygnowali (też bardzo liczyłam na tę mangę) :(
EL też chętnie bym przeczytała, jednak bardziej zależy mi właśnie na Kuro :P

Asako18
Adept
Posty: 263
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 11:32 am
Status: Offline

Re: Popieram!!!

Post autor: Asako18 » czw wrz 23, 2010 4:22 pm

alexin pisze:
hiro pisze: kaichou wa maid sama....
POPIERAM!!!!!!
Czekam na spolszczoną mangę.

JA TEŻ POPIERAM!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości