nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » pt lip 13, 2018 4:38 pm

Pierwszą serią nie jestem w ogóle zainteresowany, natomiast jeśli chodzi o drugą, to, hm.. takie może? W każdym bądź razie, raczej nikt nie obstawiał tych dwóch tytułów. :P
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Thoreline » pt lip 13, 2018 4:43 pm

Obie serie na może, jak nie będę mieć co czytać.

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kirion » pt lip 13, 2018 4:43 pm

Tę drugą serię chyba dostali w pakiecie z Hrabią, bo to ta sama autorka. :P Poczekam na opinie i wtedy pomyślę o zakupie.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: pittegawll » pt lip 13, 2018 4:44 pm

Pierwsza nowość teoretycznie w moich klimatach, ale nie jestem przekonany. Raczej nie kupię. Drugi tytuł nieco bardziej mnie zainteresował. Osobiście zwróciła moją uwagę ta eteryczność i tajemniczość okładek. Całkiem wpadły mi w oko. Sama historia? nie wiem jeszcze. Może się zdecyduję, ale muszę zobaczyć pierwszy tomik i pogrzebać w internetach o tej mandze. Ogólnie liczyłem na chociaż jeden mocniejszy tytuł. Jak widać, Waneko kontynuuje strategię krótkich, nieznanych i lżejszych tytułów. Szybko się je wydaje i równie szybko się o nich zapomina. W obliczu tego, mam nadzieję, że chociaż Studio JG, zgarnie dzisiaj więcej pochlebnych reakcji na swoje ogłoszenia późnym popołudniem.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Nelinnor » pt lip 13, 2018 4:47 pm

Kolejny już raz nic dla mnie. Tak się zastanawiam, czyżbym przegapił jakieś ważne oświadczenie? Widzę, że wiele osób wspomina o polityce wydawania krótkich serii, a po zapowiedziach z wielu ostatnich miesięcy faktycznie można zauważyć że coś jest na rzeczy, były yaoi, adaptacje filmówek i inne przeciętne 2-3 tomowe tytuły.

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: mayhay » pt lip 13, 2018 4:59 pm

Nie i nie.

Awatar użytkownika
mati12.94
Adept
Posty: 269
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: mati12.94 » pt lip 13, 2018 5:04 pm

Dwa razy nie. W sumie to jestem zadowolony bo już dużo zbieram i nie potrzebuje zbyt dużo kolejnych tytułów, a dziś jeszcze JG, gdzie może trafi się coś na tyle ciekawego by kupić :D

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » pt lip 13, 2018 5:07 pm

Nelinnor pisze:
pt lip 13, 2018 4:47 pm
Kolejny już raz nic dla mnie. Tak się zastanawiam, czyżbym przegapił jakieś ważne oświadczenie? Widzę, że wiele osób wspomina o polityce wydawania krótkich serii, a po zapowiedziach z wielu ostatnich miesięcy faktycznie można zauważyć że coś jest na rzeczy, były yaoi, adaptacje filmówek i inne przeciętne 2-3 tomowe tytuły.
Może nie ważne oświadczenie, ale na Pyrkonie mówili (nagranie z panelu zostało wstawione na forum), że planują w najbliższym czasie wydawać krótkie, zakończone i mało znane tytuły. Sprawdzają również, jak ludzie reagują na mangi, które nie mają nawet skanów po angielsku i nie można wcześniej do nich zajrzeć (no chyba, że do rawów) :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ninna » pt lip 13, 2018 5:12 pm

Zapowiedzi takie trochę meh, opisy średnio ciekawe i pierwsze słyszę o tych tytułach. Ale wezmę pierwszy tom każdego i zadecyduję co dalej. To drugie ma piękne okładki. Ciekawe tylko czy nie będzie jak z "Doktorem Mefistofelesem" - okładki cudo, a w środku cienizna.

No nic, dwa tomiki nie majątek.

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Gagantous » pt lip 13, 2018 5:26 pm

Lunatyczka pisze:
pt lip 13, 2018 4:26 pm
Teraz jestem bardzo ciekawa ogłoszenia Studia JG, które nie musi się specjalnie natrudzić, żeby pobić propozycje Waneko. xD
A kiedy mają coś zapowiadać?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: pittegawll » pt lip 13, 2018 5:32 pm

Gagantous pisze:
pt lip 13, 2018 5:26 pm
A kiedy mają coś zapowiadać?
dzisiaj późne popołudnie/wieczór. prawdopodobnie 2 lub 3 tytuły

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Reviolli » pt lip 13, 2018 5:43 pm

Pierwszy tytuł może, a drugi odpada całkowicie.
Jedyna ich zaleta, jeśli można to nazwać zaletą, to że są krótkie i przy szybkim tempie wydawania Koteczka ich wydanie zajmie tylko pół roku.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » pt lip 13, 2018 5:45 pm

pittegawll pisze:
pt lip 13, 2018 5:32 pm
prawdopodobnie 2 lub 3 tytuły
Już 5. :D
Ostatnio zmieniony pt lip 13, 2018 5:45 pm przez Bukafo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Nelinnor » pt lip 13, 2018 5:45 pm

DarkNighty pisze:
pt lip 13, 2018 5:07 pm
Może nie ważne oświadczenie, ale na Pyrkonie mówili (nagranie z panelu zostało wstawione na forum), że planują w najbliższym czasie wydawać krótkie, zakończone i mało znane tytuły. Sprawdzają również, jak ludzie reagują na mangi, które nie mają nawet skanów po angielsku i nie można wcześniej do nich zajrzeć (no chyba, że do rawów) :D
Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie. :)

Cóż, jestem więc chyba trochę takim mangowym jednorożcem, bo nie czytam skanów, a nawet jak coś sprawdzam to nigdy po polsku, więc zupełnie nie wiem co jest u nas popularne, a co nie. Raczej kieruję się tym co proponują same wydawnictwa, głównie zagraniczne, więc jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Jednakże to co Waneko ostatnio proponuje... Nie każdy znany tytuł musi być dobry, ale prawdopodobieństwo, że spośród setek tysięcy mało znanych pozycji będzie jakaś unikalna perełka, jest jeszcze mniejsze. Jestem na tak jeżeli chodzi o nieznane pozycje, ale nie na kolejne przeciętne tytuły których nie warto nawet potem pamiętać, zrezygnowałem już jakiś czas temu ze zbierania takich rzeczy.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Online

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » pt lip 13, 2018 5:50 pm

Pierwszy mnie nie przekonał, ale drui brzmi dla mnie zachęcająco. No i te okładki <3 Biorę.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ame » pt lip 13, 2018 6:09 pm

Drugi nawet może i bym wzięła jakby były zachwalające opinie. A tak to nie.

Valkiris
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 23, 2013 10:17 pm
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Valkiris » pt lip 13, 2018 6:09 pm

Być może wezmę pierwszą nowość, mam nadzieję że będzie krótkie i na temat. Opis brzmi schematycznie, a jakoś ostatnio brakuje mi lekkich i nieskomplikowanych historii.

Druga nowość ma dużo bardziej interesujące mnie tagi i całkiem ładne okładki, ale przejrzałam sobie rawy i jakoś nie wygląda zbyt zachęcająco.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: KubciO » pt lip 13, 2018 6:25 pm

Tym razem wanekowe zapowiedzi nie dla mnie. Lecę teraz zajrzeć do tematu Studia JG. Może tam czeka na mnie coś ciekawego! :D
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: zandam » pt lip 13, 2018 6:34 pm

Ha, ha, ha... zaskoczyli mnie. :)
"KRONIKI DUCHÓW" -> Ktoś to wydał w USA i pamiętam, że z powodu okładek zastanawiałam się nad zakupem. Po sprawdzeniu pierwszego rozdziału na skanach, odechciało mi się i zupełnie wyparłabym ten tytuł z pamięci, gdyby nie zapowiedź Waneko.

"Miłość jest herezją" - W tym tygodniu ktoś z Niemiec zaproponował na forum Carlsenu ten tytuł, więc przejrzałam sobie rawy z ciekawości i meh, od razu straciłam zainteresowanie. Nie dość, że kreska jest słaba, to jeszcze fabuła przypomina mi "Akuma no Eros" 2, a Akumą się interesowałam, jak miałam czternaście lat... przykro mi Waneko, zapowiedzieliście to prawie 16. lat za późno.

Zaskoczyli mnie, bo tym razem znałam tytuły, które zapowiedzieli, choć żaden z nich mnie nie interesuje. :P

Ale, ale! Skoro Waneko teraz się nastawiło na 3-tomowe serie, to może kiedyś przypadkowo zdobędą licencję na "Cousin". :P :wink:

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Łukasz.T » pt lip 13, 2018 7:36 pm

Słabo. Same krótkie tytuły. Dobrze ze na nic się nie nastawiałem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości