nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ninna » sob mar 30, 2024 9:56 am

Na pewno wezmę artbook. "Secret XXX" niezbyt mi się podobało ale miało ładną kreskę. Obejrzałam filmik flip through z tego artbooka i jest bardzo ładny. "Town of evening calm" mam już po angielsku więc nie będę dublować. To drugie od tej samej autorki sobie daruję. Nie kupiłam jak ogłaszali po angielsku więc nie jest mi niezbędne do życia :wink:.

Co do jednotomówek to jednak dam szansę tej o duchach. Przejrzałam skany i ma ładną kreskę i wydaje się klimatyczne.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Koichi » sob mar 30, 2024 3:22 pm

ninna pisze:
sob mar 30, 2024 9:56 am
Na pewno wezmę artbook. "Secret XXX" niezbyt mi się podobało ale miało ładną kreskę. Obejrzałam filmik flip through z tego artbooka i jest bardzo ładny.
Dzięki, że wspomniałaś o flip through artbooka, też go sobie przeglądnąłem :D Faktycznie, wygląda cudnie i ciekawe czy wydanie Waneko też będzie mieć złotą czcionkę na okładce?
Jedyne co mnie zabolało w tym artbooku to, że niektóre prace są na dwie strony przez co tak brzydko "przecięte" na pół. I to akurat arty z serwalami :facepalm: No, ale trudno, widzę że to bardzo częsty problem artbooków, niestety. I tak zamierzam go kupić, bo większość rysunków jednak bardzo mi się podoba.

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 505
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Gokiburi » pn kwie 01, 2024 12:00 am

Dla mnie 3 z 10
Artbook stanie się moim drugim posiadanym.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 353
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: lexis » wt kwie 02, 2024 6:58 pm

Jednotomówki - bieda. Co mnie nawet smuci, bo w zeszłym roku wpadło sporo jednotomówek, które mi się podobały, a i ten rok zaczął się z wysokiego C. Niby wiedziałam, że nic na miarę Helter Skelter nie będzie, ale żeby aż tak...
Ale pozostałe zapowiedzi całkiem nieźle. Wiedźma ma taki sobie opis, ale ze względu na autorkę wezmę przynajmniej pierwszy tom. Uwielbiam kreskę Hinohary, więc artbook na pewno leci do mnie. Tak samo z zielonym yuri, czytałam i lubię - późniejszy tok fabuły trochę mnie rozczarował, ale wynagradza go sympatyczny klimat i rysunki. Waham się za to nad exclusivami - gdyby to były zwykłe jednotomówki, na pewno bym brała, ale za taką cenę muszę się zastanowić.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3306
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » wt kwie 02, 2024 7:24 pm

Takopii - jestem zaintrygowany. Jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził i rozkmina nad tym może zawieść w ciekawe rejony, zwłaszcza, że Japończycy mają wykręcone pomysły.
Konserwator - Egzorcysta od Kato mnie obchodzi, ale Shiki jest rewelacyjne. Zaryzykuje ze względu na tą drugą autorkę, mimo, że opis nie porywa.
Praca zdalna - na odstresowanie będzie w sam raz. Romanse dorosłych, a nie szkolne zawsze na plus.
BL - niet.
Jeleń - opis ok, okładki ładne, obawiam się tylko, że seria miała być dłuższa i zakończenie będzie spisane na kolanie. Przeczytam - zobaczę.
Osty - pierwsza okładka rewelacyjna, kolejne gorsze, ale też spoko. Trochę mi się na myśl nasuwa Oblubienica Czarnoksiężnika, ale tu nie będzie zmiany konwencji, bo seria już zamknięta. Dam szansę.
artbook BL - niet.
Reversetrap - :haha: szkoda tylko, że wciąż wychodząca... ale autorka popełniła tylko kilka oneshotów, więc w gruncie rzeczy to debiutantka. Myślę, że nie będą jej bardzo eksploatować i przedłużać serii. Jak wyjdzie więcej tomów to zakupię.
Ekskluzywne - biorę, piękne okładki. Tylko szkoda, że pierwsza taka cienka :/

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1263
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » pn kwie 22, 2024 3:04 pm

W środę będzie ogłoszenie jakiejś reedycji.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » pn kwie 22, 2024 3:31 pm

Mr.Chiquita pisze:
pn kwie 22, 2024 3:04 pm
W środę będzie ogłoszenie jakiejś reedycji.
Oby "Bosonogi Gen"
Obrazek

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 353
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: lexis » pn kwie 22, 2024 6:09 pm

Obstawiam Gena, chociaż najbardziej chciałoby się Utenę... Pomyślałam jeszcze o Kagen no Tsuki, bo krótkie i Yazawa, ale Paradise Kiss raczej nie sprzedało im się aż tak dobrze.

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 139
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Desponia » pn kwie 22, 2024 10:47 pm

lexis pisze:
pn kwie 22, 2024 6:09 pm
Pomyślałam jeszcze o Kagen no Tsuki, bo krótkie i Yazawa, ale Paradise Kiss raczej nie sprzedało im się aż tak dobrze.
Nie wydaje mi się też, żeby ludzie jakoś masowo dopytywali o ten tytuł pod postami na FB. Moje tomiki Kagen no Tsuki przekazałam jakieś czas temu do biblioteki i nikt tego nie pożycza, więc raczej nie ma zainteresowania tytułem.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » wt kwie 23, 2024 5:56 am

lexis pisze:
pn kwie 22, 2024 6:09 pm
Pomyślałam jeszcze o Kagen no Tsuki, bo krótkie i Yazawa, ale Paradise Kiss raczej nie sprzedało im się aż tak dobrze.
Na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski?
Desponia pisze:
pn kwie 22, 2024 10:47 pm
Moje tomiki Kagen no Tsuki przekazałam jakieś czas temu do biblioteki i nikt tego nie pożycza, więc raczej nie ma zainteresowania tytułem.
Nie ma zainteresowania tytułem, bo Twoje tomiki nie są wypożyczane w bibliotece? No fakt, doskonale obrazuje to polski rynek xD

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 353
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: lexis » wt kwie 23, 2024 4:37 pm

ociesek pisze:
wt kwie 23, 2024 5:56 am
Na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski?
Tak tylko zgaduję, bo nie widziałam większego zainteresowania tym tytułem, nawet przy ogłoszeniu - chociaż oczywiście możliwe, że po prostu sprzedał się wśród ludzi, którzy nie udzielają się tam, gdzie ja. Plus no, to Waneko, kojarzę ich z raczej wygórowanymi oczekiwaniami co do sprzedaży.

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 139
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Desponia » wt kwie 23, 2024 10:37 pm

ociesek pisze:
wt kwie 23, 2024 5:56 am
Nie ma zainteresowania tytułem, bo Twoje tomiki nie są wypożyczane w bibliotece? No fakt, doskonale obrazuje to polski rynek xD
Nie twierdzę, że liczba wypożyczeń przekłada się na pełen obraz polskiego rynku. Jest to moja prywatna obserwacja, że Kagen no Tsuki, w przeciwieństwie do np. Nany, która jest praktycznie cały czas wypożyczona, nie jest zbyt popularnym tytułem w tej konkretnej bibliotece.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1263
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » śr kwie 24, 2024 9:51 am

na Pyrkonie na pewno znajdzie się coś fajnego (np. nowe wydanie dawniej wydawanego tytułu, które ogłosimy dzisiaj o 15:00)
źródło: X/Twitter

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 696
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Krzych Ayanami » śr kwie 24, 2024 10:34 am

Jak nowi czytelnicy sobie przeczytają to dobrze, osobiście nie zamierzam się w to pakować niezależnie od tego co ogłoszą.
Jedyna pozycja, która by mnie w ogóle minimalnie interesowała to Jeż - a jego nie zapowiedzą bo od początku był bardzo hermetyczny i musieli się namęczyć, żeby wybrać z serii to co by pasowało dla naszych czytelników.

Reszta się za dobrze nie zestarzała.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1263
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » śr kwie 24, 2024 3:06 pm

Reedycja "Bosonogiego Gena" w twardej oprawie i wydaniach zbiorczych:
Z radością ogłaszamy: kultowa manga Hiroszima 1945 wraca do sprzedaży w nowym, ekskluzywnym, wydaniu!

Hiroszima 1945 to jeden z tytułów które ukształtowały nasze wydawnictwo i nadal jest czymś więcej niż tylko kolejną mangą w naszym wydawniczym portfolio. Dlatego też, w ramach obchodów naszych 25 urodzin, postanowiliśmy przywrócić go do sprzedaży w powiększonym, zbiorczym wydaniu z twardą okładką. Liczymy, że dzięki temu nowe pokolenie czytelników będzie miało okazję na poznanie historii Gena, jego rodziny i przyjaciół w zniszczonej przez wojnę Japonii oraz wyciągnięcie wniosków z tego, co przeżyli.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » śr kwie 24, 2024 3:08 pm

Bedzie kupowane.
Obrazek

Gina89
Adept
Posty: 168
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Gina89 » śr kwie 24, 2024 3:28 pm

Patrząc po komentarzach na yt od jakiegoś czasu, to właśnie w tym momencie bardzo dużo ludzi sie cieszy 😁

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ninna » śr kwie 24, 2024 3:31 pm

No! I to jest reedycja, na którą czekałam! Jakoś nie byłam zainteresowana tą mangą, kiedy wychodziła, a potem była już niedostępna. Na pewno kupię nowe wydanie :D

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2799
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Łukasz.T » śr kwie 24, 2024 3:37 pm

W końcu! Czekałem na taką reedycje :twisted:
Ostatnio zmieniony śr kwie 24, 2024 3:41 pm przez Łukasz.T, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alqua » śr kwie 24, 2024 3:38 pm

Mam część tomów starych i teraz kusi...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość