nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Itachi Uchiha » wt sty 23, 2018 9:39 pm

Pewnie część z was nie będzie z tego faktu zadowolona :P
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Luchael » wt sty 23, 2018 10:44 pm

W sumie nie dziwię się. Podobno nowelka jest strasznym łamańcem językowym. Do tego nie wydaje mi się, że seria jest na tyle popularna w polskim animangowym fandomie, aby ją wydawać. Nie znaczy że nie chcę, po prostu nadzieje na wydanie tego są równe zeru (szczególnie, że wydawnictwa piszą co jakiś czas ile pracy muszą wkładać w wydawanie nowelek w porównaniu z mangami).

Zawsze można sobie sprowadzić wydanie od Vertical, choć nie wiem jak wypada tam kwestia tłumaczenia :P.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: deffik » śr sty 24, 2018 12:31 am

Nie mam teraz tweetów pod ręką (i ich nie znajdę), ale jest różnie, choćby dlatego, że książki -monogatari dla Verticala tłumaczy dwóch tłumaczy, na zmianę i tylko dlatego wydawanie wychodzi super szybko (jak na taki projekt). Podobno gry słowne w Kizu są tłumaczone dosłownie i tracą cały sens, lol.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » śr sty 24, 2018 8:07 am

deffik pisze:
śr sty 24, 2018 12:31 am
Podobno gry słowne w Kizu są tłumaczone dosłownie i tracą cały sens, lol.
W takim razie rzeczywiście tracą sens, bo w ogóle ich nie zauważyłem. Serio, nie pamiętam, aby tam były jakieś gry słowne.

kolega335
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 22, 2016 12:14 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kolega335 » śr sty 24, 2018 8:54 am

Będę czekał, waneko wierzę w was.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » czw sty 25, 2018 12:47 pm

Zastanawialiście się kiedyś nad Naną albo Punpunem? Co sądzicie o tych mangach?
Wydawnictwo Waneko wczoraj
[Madziozord] Obie mangi są bardzo dobre i polecamy do przeczytania. Obie też pojawiły się nieraz w śród naszych kandydatów na ewentualne wydanie, ale w najbliższym czasie nie mamy ich planach wydawniczych :(

Czy myśleliście kiedyś nad wydaniem Devilmana?
Wydawnictwo Waneko wczoraj
[Madziozord] Nie, raczej nie myślimy nad wydaniem tej serii.
Obrazek

Pulaski
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Pulaski » sob sty 27, 2018 1:02 am

Z takich pytań w sumie dwóch ...
Mieliście może w planie wydawniczym ''Konosube'' albo ''Date A live"? czy też ogólnie nie ma szans na wydanie tej serii..

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » sob sty 27, 2018 8:56 am

Nie jestem z wydawnictwa, ale mogę odpowiedzieć na te pytania.
-Na Date A Live nie ma szans na 100%, anime nie jest zbyt wysokich lotów i popyt na tę serię jest znikomy. (LN polecam, jest świetna)
-Na Konosubę są bardzo małe szanse. Anime zrobiło dobrą reklamę i w Polsce jest wielu fanów, ale seria ma już 13 tomów, dalej wychodzi i Waneko dało jasno do zrozumienia, że nie weźmie więcej niż 2 serii LN do stałego planu wydawniczego (randomowych tytułów jak TG nie liczę).

Ogólnie lepiej nie pytać wydawnictw "czy wydacie ...", bo jeśli zamierzają wydać dany tytuł, nie zdradzą tego. Odpowiedzą tylko wtedy, gdy są pewni że czegoś nie wydadzą. :P

kolega335
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 22, 2016 12:14 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kolega335 » sob sty 27, 2018 3:06 pm

@up Ludzie i tak będą pytać czy wydawnictwa wydzadzą ich ulubioną mangę/LN a czasem można się dowiedzieć czegoś ciekawego, jak na przykład to, że chcieli wydać/myśleli o tym/nie mogli bo coś tam.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » wt sty 30, 2018 6:05 pm

Z aska:
Kiedy nowe zapowiedzi? Czy na chwilę obecną nie ma daty?
[Madziozord] Zapowiadamy nowości w lutym i w maju.
Jak nadchodzi taka przerwa to trzeba się z nią wcześniej oswoić. Człowiek jest już przyzwyczajony do prawie co miesięcznych ogłoszeń :P.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kocurzyca » wt sty 30, 2018 6:43 pm

Wow, dwumiesięczna przerwa. Jak ja to przeżyję XD jestem strasznie ciekawskim kotem i ekscytuję się zapowiedziami nawet jak wiem, że nic nie kupię. Po prostu ciekawi mnie, co będzie TYM RAZEM.
Ale mniej zapowiedzi to też mniejsza szansa, że coś kupię, a tym lepiej dla mnie ostatnio. Bo kupuję strasznie dużo...
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Lunatyczka » wt sty 30, 2018 7:05 pm

To musieli dostać niedawno licencję, bo jakiś czas temu pisali, że w lutym nie będzie zapowiedzi. A w maju pewnie będą zapowiedzi nowych jednotomówek, bo zawsze ogłaszają tytuły min. 3 miesiące przed wydaniem.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » wt sty 30, 2018 7:15 pm

Do marca i kwietnia jeszcze sporo czasu. Może się okazać, że jednak w te miesiące też będą zapowiedzi :)

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: KubciO » wt sty 30, 2018 9:56 pm

Kocurzyca pisze:
wt sty 30, 2018 6:43 pm
Wow, dwumiesięczna przerwa. Jak ja to przeżyję XD jestem strasznie ciekawskim kotem i ekscytuję się zapowiedziami nawet jak wiem, że nic nie kupię. Po prostu ciekawi mnie, co będzie TYM RAZEM.
Ale mniej zapowiedzi to też mniejsza szansa, że coś kupię, a tym lepiej dla mnie ostatnio. Bo kupuję strasznie dużo...
Wypisz, wymaluj ja! :P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » czw lut 01, 2018 11:29 am

ask Waneko pisze:W lutym czeka nas kilka zapowiedzi? Ile konkretnie? Również 15 dnia miesiąca? I jeśli to kilka tytułów to czy są to jednotomówki czy dłuższe serie?
[Madziozord] Zapowiedzi będzie KILKA ^_^ Króciutkie....
(nie mogę zdradzić za dużo tak wcześnie...)

Czy w lutowych zapowiedziach nowości jest szansa na nowe Shoujo? Może coś za Gwiazdę? :)
[Madziozord] W tej edycji zapowiedzi nie będzie shoujo.
Fajnie, że kilka. Szkoda, że znowu krótkie. Właściwie to nawet nie "krótkie", a "króciutkie" - może jednotomówki?
W każdym razie czy tylko ja mam wrażenie, że ostatnio wydawnictwa zapowiadają same krótkie serie?

Z shojo to do przewidzenia :(
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Ewa
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 31, 2018 8:54 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ewa » czw lut 01, 2018 12:10 pm

DarkNighty pisze:
czw lut 01, 2018 11:29 am
W każdym razie czy tylko ja mam wrażenie, że ostatnio wydawnictwa zapowiadają same krótkie serie?
Zgadzam się że, pojawia się coraz więcej krótkich serii, ale ma to taką zaletę że jest większa szansa że dany tytuł się komuś spodoba, a jak nie, to ma do wyboru pięć kolejnych. Jednak długich tytułów nie brakuje:

Waneko ostatnio wydało pierwszy tom BNHA (seria na chwilę obecną ma ich 17), dlatego w najbliższym czasie raczej nie zapowiedzą już nic dłuższego. Ale kto wie, może niedługo wskoczy u nich jakaś długa seria. Trzeba także wspomnieć o niedawno wydanym przez nich TPN, które może przeciągnąć się na kilkanaście tomów.

JPF ciągle wydaje dodatki/kontynuacje do swoich tasiemców (Boruto, Dragon Ball Super, Ginga Patrol Jaco), a ostatnio wzięli się za Assasination Classroom (21 tomów).

Rzeczywiście, nastąpił teraz wysyp 2-3 tomówek od młodszych wydawnictw, ale trudno oczekiwać od nich długich tytułów (za duże ryzyko że się nie sprzeda oraz wydatki na licencje) i trochę czasu minie zanim któreś z nich się za nie weźmie.

Masz racje, że najbliższe miesiące nie wyglądają różowo pod tym względem (z wyjątkiem 20th Century Boys, o którego licencję stara się Hanami). Pozostaje mieć nadzieję, że niedługo któreś wydawnictwo zdecyduje się na długą serię (podobno Waneko zapowiada coś w maju).

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » czw lut 01, 2018 1:02 pm

Tak, akurat z BNHA się zgadzam - zostało niedawno zapowiedziane i faktycznie jest to długa manga.
TPN ma predyspozycje, by zostać długą mangą, ale na razie ma 7+ tomów, więc raczej zaliczyłabym tytuł do krótszych. Z regularnością Waneko, w ciągu trochę ponad roku dogonimy japońskie wydanie :)

W przypadku JPF - fakt, Klasa Skrytobójców jest długa, ale została zapowiedziana z rok temu (nim pojawił się pierwszy tom w styczniu), więc po prostu nie mogę tego uznać za świeżą zapowiedź xD

A ostatnio mamy wysp krótkich serii: najpierw pyrkonowe nowości JPF, teraz zapowiedzi Kotori (stawiam, że praktycznie wszystkie będą raczej krótkie), Studio JG i Waneko ostatnio też zapowiadają w większości krótkie mangi.
Nie chciałabym zostać źle zrozumiana, wiem, że mnóstwo osób czyta krótkie mangi i nawet woli je bardziej od dłuższych serii. Ja niestety mam na odwrót, dlatego zawsze wyczekuję czegoś choć trochę dłuższego :D Tak z 80% krótkich serii w ogóle mnie nie interesuje, bo są dla mnie do przeczytania tylko na raz :P
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kocurzyca » czw lut 01, 2018 4:29 pm

DarkNighty pisze:
czw lut 01, 2018 1:02 pm
Nie chciałabym zostać źle zrozumiana, wiem, że mnóstwo osób czyta krótkie mangi i nawet woli je bardziej od dłuższych serii. Ja niestety mam na odwrót, dlatego zawsze wyczekuję czegoś choć trochę dłuższego :D Tak z 80% krótkich serii w ogóle mnie nie interesuje, bo są dla mnie do przeczytania tylko na raz :P
Ototo to ja^

Zawsze czuję takie leciutkie ukłucie w serduszku jak słyszę, że zapowiedzi będą "krótkie" bo to znaczy, że 90% serii które chcę najbardziej odpada XD Ja mam na półce naprawdę MAŁO serii krótszych niż 10 tomów. W skali nieporównywalnej do serii dłuższych niż 10, przy czym większość moich zbieranych mang w ogóle ma ponad 15 albo 20 :D

Nie oczekuję zatem niczego dla siebie od najbliższych zapowiedzi.


Obrazek
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » czw lut 01, 2018 4:33 pm

U mnie SH, Re:Zero i Murcielago. Czyli nawet nieźle.
Obrazek

Ewa
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 31, 2018 8:54 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ewa » czw lut 01, 2018 4:47 pm

Biorę My Hero Academia, Akame ga Kill, TG:RE, Summer Wars, Inspektor i CrossxRegalia.
Hm... 6/16, całkiem sporo jak na mnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości